2009 Yılı Haber Arşivi

BUGÜN BAYRAM
27.11.2009 (12:39) - Kurban Bayramı'nızı kutlar; sağlık, mutluluk, başarı ve bolluk getirmesini temenni ederiz. İyi Bayramlar!

YENİLEME ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI
21.11.2009 (19:14) - Sitemizin altyapı yenileme çalışmaları tamamlanmıştır. Bir süredir sitemizde sorun yaşayan ziyaretçilerimizin ve üyelerimizin sabrı için teşekkür ederiz.

CUMHURİYET BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN
Bu vatan kolay kazanılmadı...
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının çabalarıyla kurduğumuz ülkemizin en büyük bayramını, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'mızı coşkuyla kutluyoruz...

RAMAZAN BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN
20.09.2009 (11:41) - Ramazan Bayramı'nızı kutlar; sağlık, mutluluk, başarı ve bolluk getirmesini temenni ederiz. İyi Bayramlar!

GÖNÜL FERMAN DİNLEMİYOR, BU AYRILIK ÇOK ACI
07.08.2009 (11:39) - Barış Manço'nun unutulmaz grubu Kurtalan Ekspres'in gitaristi Bahadır Akkuzu, kalp krizi geçirerek yaşamını yitirdi.

Aynı zamanda Barış Abi'mizin de en yakın dostlarından biri olan gitarist, vokalist ve Kurtalan Ekspres'in önemli siması Bahadır Akkuzu, geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

Barış Manço, Cem Karaca, Erkin Koray, Edip Akbayram gibi sanatçılarla çalışan müzisyen Bahadır Akkuzu, göğüs ağrısı ve kolundaki uyuşma şikayetiyle gittiği Özel Ethica İncirli Hastanesi'nde, yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamadı.

Akkuzu'nun geçtiğimiz pazar günü, göğüs ağrısı şikayetiyle hastaneye gittiği öğrenildi. Hastanedeki tedavisinin ardından dün işine giden Akkuzu'nun rahatsızlığı dün yeniden nüksetti. Dün akşam saatlerinde tedavi amacıyla İncirli'deki Özel Ethica Hastanesi'ne giden Akkuzu, şikayetini doktora anlatırken rahatsızlandı. Teşhis için röntgen çekimine gönderilen Akkuzu'nun kalp krizi geçirdiği anlaşıldı. Yapılan müdahalelere cevap vermeyen sanatçı, saat 21.00 sularında vefat etti.

54 yaşında hayata veda eden Akkuzu, önümüzdeki cumartesi günü, Ataköy 5. Kısım'da bulunan Ataköy Camii'nde kılınacak öğlen namazından sonra toprağa verilecek.

Ailesinin, Türk müzik dünyasının ve tüm BarışSeverlerin başı sağolsun.

Bahadır Akkuzu, Barış Abi'mizin 1986 tarihli "Al Beni" (DYB), 1988 tarihli "Sakız Hanım Mahur Bey" ve "Gönül Ferman Dinlemiyor"un da bestecisiydi.

"Gönül Ferman Dinlemiyor, Bu Ayrılık Çok Acı
Gönül Ferman Dinlemiyor, Yok mu Bunun İlacı?"

Seni de Unutmayacağız Bahadır Akkuzu...

KALPLER BERABER'İN YILDIZI BARIŞ MANÇO MIX'TE!
"Kalpler Beraber, Gözler Beraber, El Ele Seninle Güzeldi Geceler"... diyordu 1988 yılında piyasaya çıkan "Ful Aksesuar '88 Manço Sahibinden İhtiyaçtan" adlı albümündeki "Kalpler Beraber" şarkısında Barış Manço...

Pop ve rock tınılarıyla sentezlenmiş, 80'lerin asi gençliğini yansıtan hoş klibiyle hatırlanan oyuncu Gülşah Uzundurukan ile Barış Manço severlerini yıllar öncesine götürecek sıcak bir röportaj yaptık.

İşte Kalpler Beraber klibinin o güzel oyuncusu, yıllar sonra güzelliğinden ve zarafetinden hiçbir şey kaybetmemiş olarak yeniden Barış Manço severlerinin karşısında...

» Gülşah Uzundurukan Özel Röportajını Okumak İçin Tıklayın!

HALA KIZI ZEHRA BARIŞ MANÇO MIX'TE!
"Halamın kızı Zehra dostlar başına..." diyordu 1988 yılında piyasaya çıkan "Ful Aksesuar '88 Manço Sahibinden İhtiyaçtan" albümünün muzip parçasında Barış Manço...

Bir geçerken uğrayan ve tam 18 aydır Barış Abi'nin evinden gitmeyen; hınzır, uslanmaz bir kızdı hikayedeki bu "Hala Kızı Zehra"...

İşte o hikayedeki Hala Kızı Zehra'yı canlandıran, eğlenceli şarkının eğlenceli video klibinde oynayan Handan Ozman'ı Barış Manço Mix olarak bulduk; bizi kırmadı ve içtenlikle sorularımızı, merak ettiklerimizi yanıtladı...

» Handan Ozman Özel Röportajını Okumak İçin Tıklayın!

DİSKO KRALI'NDA BARIŞ MANÇO GECESİ
13.02.2009 (18:34) - Yıllardır Türk televizyonlarında cumartesi gecelerinin tek sahibi olan Okan Bayülgen'in, sevilen talk show programı Disko Kralı'nda bu cumartesi Barış Manço özel gecesi yapılacak.

Program boyunca Barış Manço ile ilgili özel videolar gösterilecek, özel konuklar davet edilecek ve yaklaşık 5 saat boyunca Barış Abi'miz en iyi şekilde anılacak.

Programa ayrıca Doğukan Manço ve Kurtalan Ekspres'in de katılacağı sızan haberler arasında.

Disko Kralı, 14 Şubat 2009 Cumartesi gecesi saat 00:15'ten itibaren Kanal D'de! Kaçırmayın...

BARIŞ MANÇO MIX 8 YAŞINDA
09.02.2009 (13:20) - Barış Manço Mix'in açılış tarihi olan 10 Şubat 2001'den bu yana tam 8 yıl geçti.

Barış Manço Mix BarışSeverler Club'taki 22000'i aşkın üyesi, günlük binlerce ziyaretçisi, aylık milyonlarca sayfa gösterimi ile Barış Manço Mix, "Barış Manço" denildiğinde akla gelen ilk adres...

Siz bizlerle oldukça, Barış Manço Mix de Barış Abi'mizi en iyi şekilde yaşatmayı sürdürecek... 8 yıldır göstermiş olduğunuz ilgi ve desteğinize sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz...

"Seni Unutmayacağız Barış Abi"
Barış Manço Mix Web Team

TAKSİM BARIŞ MANÇO ŞARKILARIYLA İNLEDİ
09.02.2009 (13:07) - Dün gece JoyTurk FM önderliğinde düzenlenen ve Doğukan Manço'nun kariyerindeki ilk dj'liğini gerçekleştirdiği Barış Manço partisine ilgi ve katılım büyüktü.

Bu özel gecede Barış Manço'nun Gülpembe, Dönence, Sarı Çizmeli Mehmet Ağa, İşte Hendek İşte Deve, Dağlar Dağlar, Aynalı Kemer, Gül Bebeğim gibi önemli parçalarının orjinalleri yerine Mançoloji versiyonlarının çalınması yine bazı katılımcıların tepkisini çekse de, daha sonra daha az bilinen hareketli parçaların devreye girmesiyle harika bir eğlence ortamı oluştu.

Özellikle Kazma, Dere Boyu Kavaklar, Gibi Gibi, Anlıyorsun Değil mi, Arkadaşım Eşşek, Düriye, Acıh da Bağa Vir, Şehrazat, Kağızman gibi parçalarla tüm ortam kendinden geçti.

Barış Manço'nun video kliplerinin ve bazı konser görüntülerinin de ekranlardan yansıtıldığı gecede, Adam Olacak Çocuk programından alıntılar sesli olarak verildi ve katılımcıların kahkahalara boğulmasını sağladı.

Genel olarak başarılı bir organizasyona imza atıldı ve Barış Abi'miz aramızdan ayrılışının 10.yıldönümünde gençlerle Taksim'in göbeğinde buluştu ve bu gençler büyük bir katılım göstererek Barış Abi'lerini ne denli sevdiklerini bir kez daha ortaya koydular.

Organizasyonda emeği geçen ve katılım gösteren herkese Barış Manço Mix olarak teşekkürlerimizi sunarız...

BEYOĞLU HAYAL KAHVESİ'NDE BARIŞ MANÇO GECESİ
08.02.2009 (15:38) - Barış Manço, bu akşam saat 20:00'den itibaren Beyoğlu Hayal Kahvesi'nde özel bir gecede anılacak...

Joy Turk FM ve Doğukan Manço'nun önderliğinde mekanda Barış Manço şarkıları çalınacak ve özel video gösterileri olacak.

Girişin ücretsiz olacağı belirtilirken, tüm BarışSeverler'in bu organizasyona davetli olduğu duyuruldu.

Beyoğlu Hayal Kahvesi, İstiklal Caddesi üzerinde bulunan Büyük Parmak Kapı Sokak, Afrika Han No:19'da.

Danışma için 0212 244 25 58 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

BARIŞSEVERLER VEFALARINI EN İYİ ŞEKİLDE GÖSTERDİ
03.02.2009 (22:00) - Barış Abi'mizin aramızdan ayrılışının 10.yıldönümü gerçekten son derece hareketli geçiyor.

Bu yıl, hiç olmadığı kadar organizasyonlara imza atılmasının yanı sıra, bugün de İDO ve İETT'nin de katkılarıyla Barış Manço 10.Yıl Anma Etkinliği organize edildi.

Etkinliğe çok sayıda BarışSever katılırken, katılımcılar bu sabah saat 10:00'da Moda İskelesi'nden önce Kadıköy'e, ardından da Kanlıca'ya hareket eden Barış Manço vapurunu tıklım tıklım doldurdu.

Vapurda Kurtalan Ekspres ve Barış Manço'nun aile fertleri de hazır bulundu ve mini bir konser verildi.

Organizasyona Türk Pop Müziği'nin 90'lı yıllara damgasını vuran ismi Yonca Evcimik ve televizyon eleştirmeni Yüksel Altuğ gibi ünlü simalar da katılarak Barış Abi'mize vefalarını göstermiş oldular.

Kanlıca'da yüzlerce ve hatta münferit olarak gelenleri de dahil edersek binlerce kişi tarafından Barış Abi'miz için dualar okundu.

Saat 10:00'da başlayan organizasyon 15:00'te sona erdi. Organizasyon BarışSeverler tarafından tam not alırken, vapurda çalınan Barış Manço şarkılarının ağırlıklı olarak Mançoloji albümünden olması tepki topladı. Daha sonra BarışSeverlerin uyarıları üzerine zaten herkes tarafından bilinen ve aceleye getirilmiş düzenlemeleri nedeniyle orjinallerine oranla çok sönük kalan remix versiyonlarının bulunduğu Mançoloji albümünün çalınmasından vazgeçildi ve orjinal versiyondaki Barış Manço parçalarıyla bütün boğaz inletildi...

Organizasyonda emeği geçen ve katılan tüm BarışSeverlere Barış Manço Mix olarak sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.

JOY TURK'TEN BARIŞ MANÇO ÖZEL PROGRAMI
01.02.2009 (16:07) - Joy Turk FM'de bugün saat 17:00'de Doğukan Manço'nun da katılacağı özel bir Barış Manço programı yapılacak. Kaçırmamanızı öneriyoruz...

BARIŞ MANÇO MIX TRT FM'DE TANITILDI
01.02.2009 (03:15) - TRT FM'de her Cumartesi gecesi 24:00' te başlayan ve canlı yayınlanan, "Geceden Sabaha, Mavi Yolculuk" programının içinde yer alan "Sanal Seyyah" köşesinde, 1 Şubat 2009 Pazar gecesi Barış Manço Mix'in tanıtımı yapıldı.

» Ayrıntılar için tıklayınız.

SİYASET MEYDANI'NDA BARIŞ MANÇO GECESİ
30.01.2009 (23:15) - Siyaset Meydanı'nda Barış Manço Gecesi... Ali Kırca'nın 1994'ten bu yana hazırlayıp sunduğu "Siyaset Meydanı"ndaki konu bu gece Barış Manço olacak.

Programda ünlü sanatçılar ve Barış Manço dostlarının yer alacağı, Kurtalan Ekspres'in de Barış Manço şarkılarını seslendireceği belirtildi.

Program 30 Ocak 2009 Cuma akşamı saat 23:15'te SHOW TV'de yayınlanacak.

Programın başlangıç saatinin özellikle çocukların da izleyebilmesi için geri alındığını belirten Kırca, "Türkiye'yi yeniden Barış'la buluşturmak istiyoruz" diye konuştu.

Program şu sıralarda SHOW TV'de yayınlanıyor...

3 ŞUBAT'TA BARIŞ MANÇO VAPURU MODA'DAN KALKIYOR
29.01.2009 (22:28) - 3 Şubat 2009 Salı günü Barış Manço için özel bir anma töreni düzenleneceği bildirildi.

Moda'dan saat 10:00'da, Kadıköy'den saat 10:20'de geçecek olan ve BarışSever'leri toplayacak olan vapurda mini bir Kurtalan Ekspres konseri de verilecek.

Daha sonra Kanlıca'daki Barış Manço'nun kabri ziyaret edilecek. Törene tüm BarışSever'lerin davetli olduğu açıklandı.

"10.YILINDA YİNE BARIŞ VE SEVGİYLE BİRLİKTEYİZ"
29.01.2009 (21:57) - Kadıköy Belediyesi de Barış Abi'miz için özel bir organizasyon düzenliyor. 1 Şubat 2009 Pazar günü saat 15:00'te Kadıköy Belediyesi Barış Manço Kültür Merkezi'nde "10.Yılında Yine Barış ve Sevgiyle Birlikteyiz" adlı bir organizasyon düzenlenecek.

Organizasyonda barkovizyon gösterileri, konuşmalar ve canlı performanslar olacak. Kurtalan Ekspres'in de organizasyona katılacağı belirtildi.

Girişin ücretsiz olacağı da sızan bilgiler arasında. Ayrıntılı bilgi için 0216 444 52 22 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

"BARIŞ MANÇO'SUZ 10 YIL" STUDIO LIVE'DA
29.01.2009 (21:12) - Kurtalan Ekspres'in "Barış Manço'suz 10 Yıl" özel konseri, yarın akşam saat 22:00'de Beyoğlu Studio Live'da olacak.

EDİRNE'DE BARIŞ MANÇO ANMA KONSERİ
29.01.2009 (20:52) - 1 Şubat 2009 Pazar akşamı Edirne Belediyesi'nin katkılarıyla Barış Manço anma konseri düzenlenecek.

Saraçlar Caddesi'nde 19:30 ila 21:30 arasında yapılacak konsere tüm Edirne'lilerin davetli olduğu belirtilirken, konserde Edirne yerel sanatçıları ve DJ'leri canlı performanslarla Barış Manço şarkılarını seslendirecek.

"Barış'la Barış'a Doğru; Barış Manço" adı verilen konserin ücretsiz olacağı da belirtildi.

BURSA BARIŞ MANÇO KÜLTÜR MERKEZİ ORGANİZASYONU
29.01.2009 (20:37) - 1 Şubat 2009 Pazar gecesi Bursa Barış Manço Kültür Merkezi'nde Barış Abi'miz görkemli bir organizasyonda anılacak.

Organizasyona Doğukan Manço ve Batıkan Manço'nun da katılacağı bildirilirken, dev bir orkestra eşliğinde en güzel Manço şarkılarının da seslendirileceği belirtildi.

Geceye katılım ücretsiz olacak.

BARIŞ MANÇO MIX TRT FM'DE
27.01.2009 (23:43) - TRT FM'de her Cumartesi gecesi 24:00' te başlayan ve canlı yayınlanan, "Geceden Sabaha, Mavi Yolculuk" programının içinde yer alan "Sanal Seyyah" köşesinde bu hafta Barış Manço Mix tanıtılacak.

Barış Abi'mizin aramızdan ayrılışının 10. yıldönümünde, programda Barış Manço şarkılarından da bazıları çalınacak.

EN SEVİLEN DÖNEMLER
19.01.2009 (20:16) - Uzun zamandır devam eden "B.Manço'nun en çok hangi dönemdeki müziğini seviyorsunuz?" konulu anketimiz sona erdi. 8200 kişinin oy kullandığı ankette, katılımcıların %32'si 1993-1999 arası dönemi tercih ederken, %22'si 1975-1980, %16'sı 1986-1992, %12'si 1981-1985, %9'u 1970-1974, %8'i ise 1958-1969 arası dönemleri tercih etti. Anketimize katılan tüm BarışSever'lere teşekkürlerimizi sunarız...

BARIŞ MANÇO HAFTA SONU ÖZEL DREAM TV'DE
19.01.2009 (20:00) - Hemen her sene Barış Abi'mizi özel programlarla izleyicilerine hatırlatan Dream Tv, bu yıl da Barış Abi'mizin aramızdan ayrılışının 10.yıldönümünde özel bir program hazırlayacak.

31 Ocak 2009 Cumartesi ve 1 Şubat 2009 Pazar günleri yayınlanacak olan "Barış Manço Hafta Sonu" programını kaçırmamak için şimdiden notlarınızı almanızı tavsiye ediyoruz...

NİCE YILLARA BARIŞ ABİ...
02.01.2009 (01:07) - Bugün 2 Ocak... Barış Abi'mizin 66.yaş günü... Nice yıllara Barış Abi; fiziksel olarak olmasa da; daima kulaklarımızdasın, gözümüzdesin, içimizdesin, kalbimizdesin...

MUTLU YILLAR!
2009 yılının size ve tüm sevdiklerinize sağlık, mutluluk ve başarı getirmesi dileklerimizle... Yeni yılınız kutlu olsun!