2007 Yılı Haber Arşivi

BARIŞ MANÇO MIX SES YARIŞMASI SONUÇLANDI
28.10.2007 (22:07) - BarışSeverler'in Buluşma Noktası olan forumumuzda, demirbaş üyelerimizden EDDA_esra'nın öncülüğünde başlatılan "Barış Manço Mix Ses Yarışması"nın sonucu belli oldu. Üyelerimizin oylarıyla sonucu belirlenen yarışmanın galibi "Dağlar Dağlar" şarkısını seslendiren ve %44 oranında oy alan Gürkan Çelik (mancho_67) oldu.

"Hayır" şarkısını seslendiren EDDA_esra %32'lik oy oranıyla ikinci, "Nick The Chopper" şarkısını seslendiren alper1943-87 %14 ile üçüncü, "Dönence"yi seslendiren caner metin %7 ile dördüncü, "Binboğanın Kızı"nı seslendiren ALP 1985 ALP ise %3 ile beşinci oldu.

Yarışmayı düzenleyen, katılan, oy kullanan tüm üyelerimize teşekkür ediyor, birinci olan Gürkan Çelik'i kutluyoruz.

» Gürkan Çelik'e birinciliği getiren videoyu buraya tıklayarak izleyebilirsiniz.

İYİ BAYRAMLAR
12.10.2007 (11:29) - Değerli BarışSeverler, Ramazan Bayramı'nızı en içten dileklerimizle kutlar; bu bayramın hepimize sağlık, mutluluk, başarı, bolluk ve huzur getirmesini temenni ederiz...

BARIŞ MANÇO'NUN KÖŞKÜ, SONUNDA MÜZE OLUYOR!
23.09.2007 (00:39) - Ve sonunda yıllardır hasretiyle yanıp tutuşulan olay gerçekleşiyor... Barış Abi'mizin Moda'daki köşkü müze ve müzik okulu oluyor...

Kısa bir süre önce Barış Manço Mix BarışSeverler Club üyelerinden Batubey'in üyelerimize verdiği müjdeli haberin ardından Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk'ün açıklaması geldi...

Uzun bir süredir Halk Bankası'nın elinde olan ve 8 yıldır kapalı kalan köşkü Kadıköy Belediyesi, Barış Manço Müzesi ve Müzik Evi yapmak amacıyla 10 yıllığına kiraladı.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk; "Hayatta olsaydı Barış Manço da çok mutlu olurdu. Köşkü, gençlerin ve çocukların ücretsiz olarak piyano, gitar gibi müzik dersleri alabilecekleri bir müzikevine dönüştüreceğiz. Ailesi onay verirse de köşkün ikinci katını Barış Manço Müzesi yapacağız. Çünkü Barış Manço'nun piyanosu, karyolası, dolapları ve uzakdoğudan aldığı bazı cam eşyaları halen köşkte bulunuyor. Hemen tadilata sokacağımız köşkü Kadıköylülere, dolayısıyla İstanbullulara armağan edeceğiz" diye konuşurken, bu haber tüm BarışSeverler tarafından büyük bir sevinç ve mutlulukla karşılandı.

Haber, Milliyet, Hürriyet, Posta, NTVMSNBC gibi önemli haber kuruluşlarında da yayınlanırken, kardeş sitemiz Plaknet.Com'da da flaş haber olarak duyuruldu.

BarışSeverler'in yıllardır hayal ettiği ve arzuladığı bu projeye destek veren ve hayata geçiren Kadıköy Belediyesi'ne ve başkan Sn.Selami Öztürk'e Barış Manço Mix ailesi olarak sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz...

B.MANÇO PROJELERİNE BARIŞSEVERLERDEN TAM NOT
14.09.2007 (22:58) - Barış Manço Mix, BarışSeverler'in nabzını tutmaya devam ediyor... Bir süredir devam eden ve 2631 kişinin oy kullandığı "B.Manço anısına yapılan albümler, kitaplar ve konserler gibi projeleri nasıl buluyorsunuz?" konulu anketimizden çıkan sonuç olumlu oldu. Anketimizde oy kullananların %81'i sorumuza "B.Manço'nun unutulmamasını sağlayacak güzel projeler" yanıtını verirken; %19'u ise "B.Manço'nun unutulmamasına yaramayan, ticari projeler" görüşünü savundu. Anketimize katılan tüm BarışSeverler'e teşekkür ederiz...

BARIŞ MANÇO MIX SES YARIŞMASI
09.09.2007 (19:25) - Barış Manço Mix BarışSeverler Club Forum üyelerinden EDDA_esra'nın fikriyle yeni bir yarışma daha başlıyor... Sesine güvenen tüm BarışSeverler'in katılabileceği Barış Manço Mix "Manço Şarkılarıyla Ses Yarışması"na katılmak ve katılım için gerekli koşulları öğrenmek için forumumuzdaki ilgili topiğe göz atabilirsiniz.

Yarışmaya son katılım tarihi, 11 Ekim 2007 olarak belirlenmiştir. Ayrıntılar için tıklayın.

BARIŞ MANÇO MIX ŞİİR YARIŞMASI SONUÇLANDI!
23.06.2007 (21:00) - Barış Manço Mix BarışSeverler Club Forum üyelerinden EDDA_esra'nın öncülüğünde başlayan Barış Manço Mix Şiir Yarışması sona erdi. 9 üyemizin şiirleriyle katıldığı yarışmada %30'luk oy oranı ile jonturk_emre (Emre Başkaya) 1. olurken, %19'luk oy oranıyla gokhankaraduman da 2.sırada yer aldı.

Yarışmaya katılan jonturk_emre, gokhankaraduman, çetin445, 34BM777, atillago, lony man, ali TİTAN, baris_onsel ve ALİ ÖZMEN'e; yarışmayı organize eden EDDA_esra'ya da sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.

Barış Manço Mix'te yarışmanın galibi Emre Başkaya'ya özel bir bölüm açılacak ve şiirlerini bu bölümde yayınlama fırsatı verilecektir.

İşte Emre Başkaya'ya birinciliği getiren şiiri:

ONU ÖZLÜYORUM

YOKLUĞUNDA BİR ÇOK ŞEY EKSİK
ARIYORUM SENİ BELKİ BULURUM DİYE
BİR AN OLSUN GÖRÜNSEN BİZE
KİM DER Kİ BARIŞ YAŞAMIN BİR BEBEĞİ?
UZAKLARA BAKIYORUM BELKİ KAF DAĞININ ARDINDASINDIR DİYE
GÖREMİYORUM
BAK ŞARKILARIN DA YETİM KALDI...
ARDINDAN "ALLAHIM GÜÇ VER BANA" DEMEK İSTİYORUM BAĞIRARAK SENSİZLİĞE "HAYIR" DİYE FERYAT EDESİM GELİYOR AMA SEN YOKSUN...
İNSAN KENDİNİ BULMAMALI HEP ARAMALI DERLER
BEN KENDİMİ SENDE ARIYORUM
SENİ DİNLEYEREK KENDİMİ TERBİYE EDİYORUM
"MÜSADENİZLE ÇOCUKLAR" DERKEN MÜSADE EDERMİYDİK SANA
HER ÖLÜM ACIDIR
AMA SEN BİZİM İÇİN FARKLIYDIN
SANA KAVUŞAMAYACIĞIMI BİLSEMDE
SENİ HASRETLE ÖZLÜYORUM...

EMRE BAŞKAYA

BARIŞ MANÇO ŞARKILARIYLA YAZA MERHABA
09.06.2007 (16:18) - Barış Manço 7'den 77'ye Doludizgin Barış ve Sevgi Derneği İstanbul Temsilciliği ve Kadıköy Belediyesi'nin katkılarıyla, ailesi, dostları ve BarışSever sanatçıların katılımıyla düzenlenecek olan "Barış Manço Şarkılarıyla Yaza Merhaba" adlı organizasyona tüm BarışSeverler'in davetli olduğu açıklandı.

Organizasyonda, Kemal Kutlu, Hakan Ergün, Tanfer Menderes, Grup Manço Animasyon, Barış Manço Duygu Çocuk Korosu ve BarışSever sürpriz sanatçıların yer alacağı bildirildi.

Etkinlik planı:

Tarih: 16 Haziran 2007 Cumartesi
Yer: Selami Çeşme Özgürlük Parkı
11:00 Park içinde çeşitli etkinlikler ve kermes
18:30 Amfi tiyatroda barkovizyon gösterileri
19:30 Amfi tiyatroda konser

BarışSeverler'in, organizasyon hakkında ayrıntılı bilgi için +90 535 744 78 68 numaralı telefonu arayabilecekleri belirtildi.

TEŞEKKÜRLER OSMANTAN ERKIR
04.06.2007 (03:12) - Türkiye Popstar yarışmasının format haklarını elinde bulunduran, aynı zamanda yapımcılığını ve sunuculuğunu üstlenen Osmantan Erkır, 2003'ten bu yana farklı kategorilerde düzenlenen tüm Popstar yarışmalarında Barış Manço'yu anarak, en az 1 haftayı Barış Manço'ya ayırarak, medyamızda nesli tükenen "vefalı yapımcı"lardan biri olduğunu kanıtladı.

Dün akşam yayınlanan Popstar Alaturka yarışmasında bu hafta da Barış Manço'ya ayrılmıştı. Yarışmacılar, Dağlar Dağlar, Can Bedenden Çıkmayınca, Al Beni, Gülpembe gibi önemli şarkıları seslendirirken, programın başında da stüdyoya Duygu Korosu katılarak Domates Biber Patlıcan ve Arkadaşım Eşek'i seslendirdi. Program boyunca arkaplandaki dev ekranlarda da Barış Manço Mix'ten alınan fotoğrafların yayınlanışı da dikkatlerden kaçmadı.

Hemen her Popstar serisinde en az 1 haftanın Barış Manço şarkılarına ayrılmasına öncülük eden Sn.Osmantan Erkır'a, Popstar Alaturka ekibine ve STR Yapım'a Barış Manço Mix olarak sonsuz teşekkürlerimizi sunuyor, başarılarının devamını diliyoruz...

POPSTAR ALATURKA'DA BARIŞ MANÇO ŞARKILARI
03.06.2007 (21:14) - Şu sıralarda Star TV ekranlarında yayınlanan "Popstar Alaturka" şarkı yarışmasında, yarışmacılar tarafından Barış Manço şarkıları seslendiriliyor. Programın başında Duygu Korosu'nun da katılımıyla birlikte dev ekranlarda Barış Manço Mix'ten alınan Barış Manço fotoğrafları da gösterildi.

BARIŞ MANÇO MIX'TE ŞİİR YARIŞMASI
31.05.2007 (01:18) - Barış Manço Mix BarışSeverler Club Forum üyelerinden EDDA_esra'nın fikriyle ortaya güzel bir yarışma projesi çıktı. Yarışmada, forum üyelerimiz Barış Manço ile ilgili yazdıkları şiirleri sergileyecekler. En çok oy alan şiir, Barış Manço Mix'te özel bir köşede yayınlanacak.

Barış Manço Mix Şiir Yarışması ile ilgili tüm detayları ve kuralları forumumuzdaki ilgili topiği inceleyerek öğrenebilirsiniz.

ATATÜRK'Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLU OLSUN
19.05.2007 (12:00) - 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutlar, ülkemize ve milletimize bolluk, huzur, barış getirmesini dileriz...

YENİ ÇİZGİ RESİMLER EKLENDİ
09.05.2007 (19:10) - Barış Manço Mix BarışSeverler Club'ın demirbaş üyelerinden Sn.İlker Esin ve Sn.Zafer Uyanık'ın çizdiği Barış Manço çizgi resimleri çizgi resimler bölümümüze eklenmiştir. Kendilerine paylaşımlarından dolayı teşekkür ediyoruz.

ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLU OLSUN
23.04.2007 (13:07) - Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutlar, ülkemize, milletimize ve tüm dünya çocuklarına barış, sağlık, mutluluk ve huzur getirmesini temenni ederiz...

MAKİNA'DA BARIŞ MANÇO ANILDI
22.04.2007 (02:51) - Yıllardır Türk televizyonlarında cumartesi gecelerinin tek sahibi olan Okan Bayülgen'in, sevilen talk show programı Makina'da bu gece Barış Manço'nun şarkılarını seslendirerek bir albüm çıkaran Duygu Korosu ve albümün süpervizörlüğünü üstlenen Ali Rıza Türker vardı.

00:15'te başlayan programın ilk dakikalarında stüdyoya gelen çocuklar, üzerlerinde Barış Manço fotoğraflarının bulunduğu t-shirtlerle albümden şarkıları seslendirdiler. İlk olarak S.O.S. Aman Hocam'ı söyleyen çocuklar, aradan yaklaşık 1 saat geçtikten sonra yeniden stüdyoya geldiler ve bu kez de Arkadaşım Eşek'i seslendirdiler.

Okan Bayülgen'in sorularını da yanıtlayan çocuklar, Barış Abi'lerini ne kadar sevdiklerini ve bu ülkede neler yaptıklarını güzel bir dille anlatarak alkış topladılar. Arkadaşım Eşek şarkısında Okan Bayülgen, Hakan Peker, Şafak Sezer gibi programın diğer konukları da eşek kulaklı sempatik hareketlerle çocuklara danslarıyla eşlik ettiler. Çocukları göndermeden önce konuşan Okan Bayülgen, "Barış Abiniz, hepimizin Barış Abi'siydi; çocuk, genç, yaşlı herkese hitap etmesini bilen büyük bir ustaydı, şu anda sizi cennetten görüyorsa mutluluk gözyaşlarıyla sizleri izliyordur; bizi çok duygulandırdınız ve çok heyecanlandırdınız çocuklar..." ifadeleriyle alkışı haketti...

Şarkıların seslendirildiği sırada dev ekranlarda Barış Manço Mix'te de yer alan Barış Manço fotoğraflarının slayt gösterisi şeklinde gösterilmesi de dikkatlerden kaçmadı.

Albüm fikri ve bu fikri gerçekleştirdikleri için Ali Rıza Türker'e de teşekkür eden Okan Bayülgen, Barış Manço Mix'ten tam not aldı.

Barış Manço Mix adına, bu albümde emeği geçenlere, Duygu Korosu'ndaki kardeşlerimize, Okan Bayülgen'e ve ekibine Barış Manço'nun anılmasına katkıda bulundukları için teşekkür ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz...

» Makina'da S.O.S Aman Hocam şarkısı
» Makina'da Arkadaşım Eşşek solosu ve Okan Bayülgen'in konuşması
» Makina'da Arkadaşım Eşşek şarkısı ve konukların dansı


MAKİNA'DA BARIŞ MANÇO GECESİ
22.04.2007 (02:21) - Kanal D'de canlı olarak yayınlanan cumartesi gecelerinin vazgeçilmezi, Okan Bayülgen'in sevilen talk show programı Makina'ya şu sıralarda Barış Manço şarkılarını seslendiren Duygu Korosu ve çocuk şarkıları albümünün süpervizörü Ali Rıza Türker konuk oluyor. Ayrıntılar az sonra...

ZAFER UYANIK ARŞİVİ'NDE YENİ FOTOĞRAFLAR
23.03.2007 (22:18) - Barış Manço Mix'in özel fotoğraf albümü köşelerinden biri olan Zafer Uyanık Arşivi'ne yeni fotoğraflar eklenmiştir.

» Zafer Uyanık Arşivi için tıklayın.

7'DEN 77'YE NİN EN SEVİLENİ: "ADAM OLACAK ÇOCUK"
15.03.2007 (18:04) - 10 gün boyunca süren "7'den 77'ye'nin en beğendiğiniz bölümü hangisidir?" konulu anketimize katılanların %64'ü "Adam Olacak Çocuk" cevabını verirken, %20'si "Dönence Dünya Turu", %13'ü "Dere Tepe Türkiye", %3'ü ise "İkinci Kahvaltı"yı seçti. Anketimize katılan tüm ziyaretçilerimize teşekkür ederiz.

"B.MANÇO ŞARKILARI SADECE ANMA AMACIYLA SÖYLENSİN"
04.03.2007 (16:37) - Yaklaşık 2 hafta süren "Barış Manço şarkılarını başka sanatçılar söylesin mi?" başlıklı anketimiz sona erdi. Oylamaya katılan BarışSeverler'in %25'i, "Söylesinler ve albümlerine koysunlar" derken, %31'lik kesim "Kesinlikle söylemesinler" dedi. %44'lük çoğunluk ise "Sadece anma amacı ile söylesinler." şıkkına oy vererek anketimizin sonucunu ortaya koydu. Katılan tüm BarışSeverler'e teşekkürlerimizi sunarız...

MIX FORUM ÜYELİK AKTİVASYONU HAKKINDA
02.03.2007 (21:44) - Son günlerde sitemizin hitinin artmasıyla birlikte maalesef bu trafikten faydalanmak isteyen belirli yabancı site sahipleri tüm forumlarda rastgele topikler açmakta ve mesajlar yazmaktalar.

Bunu önlemek ve pes edip dağılmalarını sağlamak amacıyla bir süre forumumuza üye olan kullanıcılara aktivasyon tarafımızdan yapılacaktır.

Böylece bu kişiler tarafımızdan onay alamayacak ve üyeliklerini aktive edemeyerek mesaj atamayacaklardır.

Bu süre içerisinde maalesef yeni üyelerimiz aktivasyon konusunda bazı sorunlar ve beklemeler yaşayabilecektir. Aldığımız bu zorunlu karardan dolayı yeni üyelerimizden özür dileriz. Üyeliğinizin aktive edilmesi için lütfen aktivasyon formuna kullanıcı adınızı ve e-posta adresinizi yazarak üyeliğinizin aktive edilmesini isteyiniz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz...
» Mix BarışSeverler Club Forum'a giriş için tıklayın.
» Üyeliğinizi aktifleştirmek için tıklayın.

ZAFER UYANIK ARŞİVİ BARIŞ MANÇO MIX'TE
27.02.2007 (02:00) - BarışSeverler Club Forum'un demirbaş üyelerinden Zafer Uyanık'ın özel arşivinden derlenen yüksek çözünürlüklü onlarca yeni Barış Manço fotoğrafı, Fotoğraf Albümü bölümümüze eklenmiştir.

» Zafer Uyanık Arşivi için tıklayın.

BARIŞ MANÇO MIX SUNUCULARINDA BAKIM
26.02.2007 (23:06) - Değerli ziyaretçilerimiz; Barış Manço Mix sunucularındaki bakım çalışmalarından dolayı zaman zaman sitemize girişte sorunlar yaşıyor olabilirsiniz. Kesintiler en kısa zamanda giderilecektir. İlgi ve desteğinize teşekkür ederiz...

FUL AKSESUAR 2007 BARIŞ MANÇO MIX BEĞENİ TOPLADI
19.02.2007 (00:49) - Barış Manço Mix'in 6.yaşı şerefine baştan aşağıya yenilenen sitemiz hakkındaki oylamaya katılan ziyaretçilerimizin %75'i "Ful Aksesuar 2007 Barış Manço Mix"i Mükemmel olarak nitelendirirken, %15'i İyi, %5'i Orta, %1'i Vasat ve %3'ü de Kötü olarak değerlendirdi.

Olumlu veya olumsuz tüm değerlendirmelerinize, ilgi ve desteğinize sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz...

DOMATES BİBER PATLICAN'LI ARÇELİK REKLAMI VIDEOMIX'TE!
18.02.2007 (16:35) - Arçelik'in "Domates Biber Patlıcan" temalı yeni reklamı BarışSeverler tarafından büyük ilgi gördü. Bu reklamı izlememiş olanlar ve merak edenler, şu andan itibaren VideoMix'ten izleyebilirler.

» Reklamı izlemek için tıklayın.

ADNAN KAHRAMANOĞLU'NUN YENİ YAZISI
18.02.2007 (16:00) - Yazarımız Adnan Kahramanoğlu'nun yeni yazısı "6.YIL", Mix Yazarlar bölümümüze eklenmiştir.

» Yazıyı okumak için tıklayın.

D PLUS'TA 2000 BARIŞ ve SEVGİ GÜNÜ KONSERİ
18.02.2007 (13:00) - Turksat Uydusu'ndan yayın yapan D Plus kanalında şu sıralarda 2000 yılında düzenlenen Barış ve Sevgi Günü Konseri yayınlanıyor.

VIDEOMIX'TE 5 YENİ VIDEO KLİP!
17.02.2007 (20:01) - BarışSeverler Club üyelerinin değerli katkılarıyla oluşturduğumuz yepyeni servisimiz VideoMix'e 5 video klip daha eklendi. Acıh da Bağa Vir, Ben Bilirim, Sahilde (v2), Affet Beni ve Hoy Harim video kliplerinin de VideoMix arşivine eklenmesiyle birlikte sitemizden online olarak izleyebileceğiniz video klip sayısı böylece 57'ye ulaşmış oldu. Türkiye'ye video klip kavramını getiren Barış Manço'nun onlarca video klibinden hemen hiç birini ekrana getirmeyen tv kanallarına karşı başlattığımız savaşa siz de ortak olun...

TEŞEKKÜRLER ARÇELİK
16.02.2007 (19:20) - Türkiye'nin en büyük elektronik ve beyaz eşya üreticilerinden Arçelik, yeni reklam kampanyasında Barış Manço'nun "Domates Biber Patlıcan" adlı şarkısını O'nun sesinden kullanarak Barış Abi'mizi andığı ve BarışSeverler'i mutlu ettiği için üyelerimizin alkışını aldı.

» BarışSeverler Club Forum'daki konuyla ilgili görüşler için tıklayın.

FUL AKSESUAR 2007 BARIŞ MANÇO MIX
15.02.2007 (23:00) - Barış Manço Mix'in açılış tarihi olan 10 Şubat 2001'den bu yana tam 6 yıl geçti. Bugüne kadar sadece Barış Abi'mizin anılarını ve eserlerini yaşatmak için çalışan Barış Manço Mix, 6.yaşında yepyeni yüzü ve yepyeni içeriği ile sizlerle birlikte...

Artık daha güncel ve daha aktif bir içerikle karşınızda olacağız. Barış Manço Mix BarışSeverler Club'taki 12000'i aşkın üyesi, günlük binlerce ziyaretçisi, aylık milyonlarca sayfa gösterimi ile Barış Manço Mix, "Barış Manço" denildiğinde akla gelen ilk adres...

Barış Manço Mix'te yepyeni bir tasarımla birlikte, yepyeni güncellemeler de mevcut. Daha geniş içerikli TV Hayatı, daha doğru ve daha güvenilir bir Diskografi, tüm şarkıların alfabetik olarak sıralandığı dev Şarkı Sözleri Arşivi, yeni sorularla süreli bir Mix Quiz ve dahası...

Ve işte büyük bir yenilik; büyük bir hizmet daha... Sizlerden gelen yoğun istekler doğrultusunda, VideoMix servisimiz sayesinde Barış Abi'mizin arşivimizdeki tüm video kliplerini sitemiz üzerinden online olarak izleyebileceksiniz... VideoMix'teki video klip arşivimiz BarışSeverler Club üyelerimizin değerli katkıları sayesinde oluşturulmuştur. Emeği geçen tüm üyelerimize teşekkürlerimizi sunarız.

Siz değerli ziyaretçilerimiz ve değerli BarışSeverler Club üyelerimiz için sürprizlerimiz ve yeniliklerimiz devam edecek... Siz bizlerle oldukça, Barış Manço Mix de Barış Abi'mizi en iyi şekilde yaşatmayı sürdürecek...