Barış Manço'nun Video Klipleri

40 yıllık sanat yaşantısı boyunca sürekli üretmeyi, yenilikçiliği ve farklı çalışmalara imza atmayı bir yaşam biçimi haline getiren Barış Manço, Türkiye'de "video klip" konusunda da öncü olmuştur.

Türkçe'ye henüz "video klip" kavramının girmediği 1973 yılında ilk video klibini "Hey Koca Topçu" adlı şarkısına çeken Manço; daha sonraki yıllarda da birçok eski ve yeni şarkısını video kliplerle görsel açıdan ölümsüzleştirmiştir.

Türkiye'ye "video klip" kavramını getiren yegane sanatçı olan Barış Manço; bazı şarkılarına birden fazla klip çekmiş olmasının yanı sıra, 1988 yılında çıkardığı "Ful Aksesuar '88 Manço Sahibinden İhtiyaçtan" adlı albümünde yer alan 10 şarkıya toplam 13 video klip çekerek bu alanda da bir rekor kırmıştır.

Barış Manço'nun profesyonel ekiplerle çalışarak üzerlerinde uzun süre uğraştığı, çoğunlukla belli bir senaryoya sahip video kliplerini "Profesyonel Video Klipler", genellikle daha amatör ruhla çektiği veya canlı performanslarındaki görüntülerden oluşturduğu video kliplerini "Standart Video Klipler", 1970'li yıllarda çektiği video kliplerini "Siyah Beyaz Video Klipler" ve Barış Manço'ya ait çeşitli görüntülerin kolajlarından oluşturulan video kliplerini ise "Kolaj Video Klipler" bölümlerinde bulabilirsiniz.

Yıllardır Barış Manço'nun video klipleri konusunda büyük bir hassasiyet gösteren Barış Manço Mix'e klipleri ulaştıran, BarışSeverler ile paylaşan ve O'nu yeni tanıyan nesile büyük bir kaynak oluşturan tüm üyelerimize, ziyaretçilerimize, medya kuruluşlarına, televizyon ve Youtube kanallarına sonsuz teşekkürlerimizle...

Aşağıdaki kategorilerden Barış Manço'nun video klip listesini, ekran görüntülerini ve klip içeriklerine ilişkin anahtar kelimeleri inceleyebilirsiniz.


Profesyonel Video Klipler
Dönence'den Gülpembe'ye 38 Video Klip

» Detayları incelemek için tıklayınız.
Standart Video Klipler
Ali Yazar Veli Bozar'dan Hayır'a 21 Video Klip

» Detayları incelemek için tıklayınız.
Siyah-Beyaz Video Klipler
Little Darlin'den Ne Ola Yar Ola'ya 5 Video Klip

» Detayları incelemek için tıklayınız.
Kolaj Video Klipler
2023'ten Ben Bilirim'e 6 Video Klip

» Detayları incelemek için tıklayınız.