Barış Manço ile 7'den 77'ye

Barış Manço, yaklaşık 15 yıl boyunca kafasında planladığı, tasarladığı ve uygulamaya koymak için adeta hazır kıta beklediği "Barış Manço ile 7'den 77'ye" adlı televizyon programı projesini 1988'de hayata geçirdi.

Yıllar boyu sürekli TRT'nin kapısını çalarak söz konusu projeyle ilgili dökümanlar ve raporlar hazırlayan Barış Manço, dönemin TRT yönetimini bir türlü ikna edememişti. Çünkü TRT dışarıdan yapım almıyordu...

En sonunda değişen TRT vizyonu ve yönetimi Barış Manço'ya "Bunu hayata geçirmek için daha ne bekliyorsunuz, 15 gün içerisinde ilk programınızı hazırlayın, yayın akışımıza koyalım." cevabını verince, Barış Manço da hemen ekibini kurdu ve çalışmalara başladı.

"Çocuk ve aileye yönelik eğitici ve eğlendirici bir dünya belgeseli" olan ve yayına girdiği günden beri, milyonlarca izleyicinin ilgisini çeken ve ekran başına toplayan, "Barış Manço ile 7'den 77'ye" programı böyle bir sürecin ardından 1988 yılında doğdu.

"Barış Manço ile 7'den 77'ye", adından da anlaşılabileceği gibi tüm yaş gruplarına hitap ediyor ve kendi içerisinde özel bölümlerden oluşuyordu.

"Adam Olacak Çocuk" ile çocuklara, "İkinci Kahvaltı" ile büyüklerimize ve yaşlılara, "Dönence" ve "Dere Tepe Türkiye" ile ise yetişkinlere; dolayısıyla her yaştan her kesime hitap ediyordu.

Barış Manço ile 7'den 77'ye; TRT 1, TGRT ve atv'de 1988-1998 yılları arasında 10 yıl boyunca her pazar öğleden önce yayındaydı. Programın jenerik müziği ise "Anahtar" şarkısının altyapısıydı.

Barış Manço ile 7'den 77'ye programının sonunda ise Barış Manço hep aynı şeyi söylerdi:

"Bize her konuda ama her konuda yazın. Adresi biliyorsunuz:
BARIŞ MANÇO MODA 81300 İSTANBUL.""Barış Manço ile 7'den 77'ye"nin 1988'deki ilk ve 1990'ların ortalarındaki logoları.