Erkin Koray'dan harita tepkisi

Türkiye'de yaşanan tüm müzik ve sanat olaylarını tartışabileceğiniz forumumuz.

Moderatörler: barışhayranı, Mod

Kullanıcı avatarı
sameth
Profesyonel
Profesyonel
İletişim:

Erkin Koray'dan harita tepkisi

Mesajgönderen sameth » Pzr Oca 21, 2007 19:14 pm

Resim

Rock müziğinin güçlü ismi Erkin Koray, ABD'li emekli bir asker tarafından çizilen NATO Savunma Koleji'ndeki bölücü haritaya konserinde tepki gösterdi. Türkiye'nin Irak ve Lübnan gibi kolay bölünemeyeceğini söyleyen Koray, "Buraya öyle kolayca giremezsiniz. Girseniz de çıkamazsınız. Bizim kızlarımız da savaşır" sözlerinin ardından "Kızları da alın askere" şarkısını seslendirdi.

Türkiye'de rock müziğini duayeni olarak bilinen ünlü sanatçı Erkin Koray, Kayseri'de İpeksaray Alışveriş Merkezi'nin düzenlediği konserde hayranlarıyla buluştu. Yağmur altında gerçekleşen konserde yaklaşık 2 saat, sevenlerinin karşısında kalan Koray, konseri izleyen yaklaşık 5 bin kişiyi coşturdu.

Ünlü sanatçı, konserde, ABD'li emekli bir asker tarafından çizilen ve Türkiye'yi bölünmüş olarak gösteren NATO Savunma Koleji'ndeki haritaya da tepki gösterdi. Konserine "Kızları da alın askere" isimli şarkısıyla başlayan Erkin Koray, sevilen şarkısını yarıda keserek şöyle konuştu: "Bugünlerde ortalığa çıkan yeni bir harita var. Türkiye'yi bölünmüş olarak gösteren bir harita bu. Ama ben diyorum ki kızları da alın askere. Bizim kızlarımız da aslan gibi savaşır. Hem o haritayı çizenlere sesleniyorum. Burası Türkiye. Öyle kolay bölemezsiniz. Burası Lübnan ya da Irak değil. Öyle kolayca girip, hiçbir direnişle karşılaşmadan ele geçirebileceğiniz bir yer değil. Bunu iyi bilin."

Nostaljik parçalarıyla izleyenleri eğlendiren Erkin Koray'ı hayranları da 2 saat boyunca, yağmura rağmen yalnız bırakmadı.

haberin kaynağı
http://www.haber7.com/haber.php?haber_id=188831
artık yokum sağlıcakla kalın

aytac
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen aytac » Pzr Oca 21, 2007 21:10 pm

Helal olsun erkin baba'ya :alkis: :alkis:

Kullanıcı avatarı
silahsız kuvvet
Profesyonel
Profesyonel

Mesajgönderen silahsız kuvvet » Pzr Oca 21, 2007 22:27 pm

yüreğine sağlık, tebrikler Erkin Koray !..

keşke bütün sanatçılarımız bu konularda duyarlı olabilse ve sevenlerini düşünceye davet edebilse..
hatta, yeri geldiğinde şarkılarıyla da bağlantı kurmadan.. doğrudan...

Kullanıcı avatarı
turkerr
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen turkerr » Pzt Oca 22, 2007 02:00 am

ERKİN BABA YÜREĞİNE SAĞLIK BİTANESİN VALLAHA :alkis: anlasın karanlık güçler biz hazırız kan dökmeye ölmeye öldürmeye bu vatan bizim :!:
KAYGISIZDA OLSA TÜRKER DERTLİDİR

Kullanıcı avatarı
efemanco
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen efemanco » Pzt Oca 22, 2007 02:01 am

yüreğine sağlık erkin baba :alkis: :alkis: :alkis: :alkis:
BİR GÜN GELECEK DÖNENCE BİLİYORUM...

Kullanıcı avatarı
baris_onsel
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen baris_onsel » Pzt Oca 22, 2007 18:39 pm

işte bu erkin baba...Helal olsun..yüreğine sağlık :alkis: :alkis: :alkis: :alkis:

Kullanıcı avatarı
satellite
Profesyonel
Profesyonel

Mesajgönderen satellite » Pzt Oca 22, 2007 19:52 pm

ŞU YAŞAYAN EFSANEYİ BEN ÖLMEDEN Bİ GÖREBİLSEM :( HELAL SANA GÖSTERMİŞSSİN YİNE BABALIĞINI... :alkis: :alkis: :alkis:
Gamzedeyim deva bulmam...