Murat GÖĞEBAKAN'dan gülpembe....

Türkiye'de yaşanan tüm müzik ve sanat olaylarını tartışabileceğiniz forumumuz.

Moderatörler: barışhayranı, Mod

mgogebakan78

Mesajgönderen mgogebakan78 » Sal Oca 30, 2007 13:45 pm

murat göğebakana ŞARKIYI KATLEDECEK diyenlere yine en iyi cevabı murat göğebakan 14 ŞUBATTA verecek....

ogulcan

Mesajgönderen ogulcan » Sal Oca 30, 2007 16:10 pm

inanılmaz merak ediorum bence güsel olacak

mgogebakan78

Mesajgönderen mgogebakan78 » Sal Oca 30, 2007 18:01 pm

MURAT GOGEBAKAN "SEN YOKTUN" LA GELIYOR!

90'lı yılların ortasında çıkardığı "Ben Sana Aşık Oldum" albümüyle müzik dünyasına fırtına gibi giren ve daha sonra çıkardığı albümlerde de bu çizgisini koruyan Murat Göğebakan 8. solo albümü "Sen Yoktun" la müzikdünyasına yeniden dönmek üzere. Barış Manço'nun efsanevi eseri "Gülpembe", pop müziğin klasikleşmiş şarkılarından "Bu Ne Dünya Kardeşim Seven Sevene" ve Arif Sağ'ın "Ellerini Çekip Benden" isimli çalışmalarının da yer aldığı albüm 14 Şubat'ta müzikseverlerle buluşacak.. Oldukça ses getirmesi beklenene bu albümle durgun olan müzik piyasasının hareketlenmesi bekleniyor.

Kullanıcı avatarı
onxGS
Profesyonel
Profesyonel

Mesajgönderen onxGS » Sal Oca 30, 2007 18:56 pm

hem Barış Manço unutulmasın diyoruz hem de sürüp giden tartışmalara bakın.

bu albümü alan biri (diyelim ki Barış Manço'yu tanımayan biri belki de) söz müzik kısmında Barış Manço ismini okuyunca onu merak edecek, girip gülpembenin orjinalini indirecek, sonra diğer şarkılarını... işte böyle böyle ancak Barış Manço daha da yayılır. zaten unutulmaz, ama daha da unutulmaz olur, medyada daha geniş yer alır...

ki ben şöyle doğru düzgün sesler bir araya gelip (Yüreğimdeki Barış Şarkıları gibi, ama onun kadar kötü değil.) Barış Manço şarkılarını söyledikleri bir albüm çıkmasını çok isterim. günümüzde böyle bir kaç sanatçının bir araya gelip söyledikleri şarkılardan oluşan albümler revaçtayken özellikle.

Ben buradan Murat Göğebakan'a teşekkür ediyorum.

Not: yine de belirtmeden geçemeyeceğim, keşke 2023 e söz yazmaya kalkışmasaydı...
Galatasaray,İstanbul

Kullanıcı avatarı
fairground
Forum Duayeni
Forum Duayeni

Mesajgönderen fairground » Sal Oca 30, 2007 19:30 pm

Manço şarkıları O'ndan başka biri tarafından söylediğinde sıradanlaşıyor.
Bence...
Tanrı Türkiye'yi, yönetenlerinden korusun!

ogulcan

Mesajgönderen ogulcan » Sal Oca 30, 2007 20:21 pm

onxGS yazdı:hem Barış Manço unutulmasın diyoruz hem de sürüp giden tartışmalara bakın.

bu albümü alan biri (diyelim ki Barış Manço'yu tanımayan biri belki de) söz müzik kısmında Barış Manço ismini okuyunca onu merak edecek, girip gülpembenin orjinalini indirecek, sonra diğer şarkılarını... işte böyle böyle ancak Barış Manço daha da yayılır. zaten unutulmaz, ama daha da unutulmaz olur, medyada daha geniş yer alır...

ki ben şöyle doğru düzgün sesler bir araya gelip (Yüreğimdeki Barış Şarkıları gibi, ama onun kadar kötü değil.) Barış Manço şarkılarını söyledikleri bir albüm çıkmasını çok isterim. günümüzde böyle bir kaç sanatçının bir araya gelip söyledikleri şarkılardan oluşan albümler revaçtayken özellikle.

Ben buradan Murat Göğebakan'a teşekkür ediyorum.

Not: yine de belirtmeden geçemeyeceğim, keşke 2023 e söz yazmaya kalkışmasaydı...

aynen katılıyorum 2023 yorumun dahil

Kullanıcı avatarı
Zafer Uyanık
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen Zafer Uyanık » Çrş Oca 31, 2007 22:37 pm

ya arkada çalan müzisyenlere ve müzikal icraya hiç bir lafım yok ama murat göğebakan'ın söyleyiş tarzına, ses tonuna, kusura bakmayın an........ (mix te ki arkadaşlara saygımdan dolayı) dayanamıyorum! kusura bakmayın murat göğe bakan 98 lerde daha yeni çıkarken bizde müzikle uğraşıyoduk!
En son Zafer Uyanık tarafından Prş Şub 01, 2007 16:56 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
YAŞAM DENEN UYKUDAN,UYANMASINI BİLEN YAR OLA!!!

mgogebakan78

Mesajgönderen mgogebakan78 » Prş Şub 01, 2007 14:21 pm

Zafer Uyanık yazdı:ya arkada çalan müzisyenlere ve müzikal icraya hiç bir lafım yok ama murat göğebakan'ın söyleyiş tarzına, ses tonuna, kusura bakmayın anırmasına dayanamıyorum! kusura bakmayın murat göğe bakan 98 lerde daha yeni çıkarken bizde müzikle uğraşıyoduk!

MURAT GÖĞERBAKAN 97 DEN ÖNCEDE VARDI. DAHA LİSEDE MİLLİYET GAZETESİNİN DÜNLEDİĞİ MÜİZK YARIŞMADINDA ADNA 1. OLDU. BÜYÜK FİNALE GİTMEYE HAK KAZANDI.MADDİ İMKANSIZLIKAR YÜZÜNDEN İSTANBULDAKİ FİNALE YARIŞMADAN 3. OLAN ROBERT KOLEJİ(MAVİ SAKAL) GİTTİ.ONALRDA FİNALDE 2. OLDU. MURAT GİTSEYDİ DAHA İYİ OLACAKTI BUNU MAVİ SAKALIN ALDIĞU DERECEN ANLAYABİLRİSİNİZ.DAHA SONRA ADANADA BARLARDA ÇALMAYA BAŞLADI.TÜRKİYE ÇAPINDA ÜN YAPMIŞ SAROS BARDA ÇALDIĞINDA DAHA 21 YAŞINDAYDI.VE ÖYLE BİRŞEYKİ MURAT GÖĞEBAKANIN KLAVYECİSİ MURAT KEKİLLİYDİ.HACET TEPE ÜNİVERSİTESİ DEVLET KONSERVATUARINI BİTİRDİ.Çukurova Üniversitesi'nde öğretim görevlisi olarak yer aldı.1995 yılında, hayallerini gerçekleştirmek ve bir albüm çıkarmak için İstanbul'a geldi. Yaşadığı her türlü zorluğa rağmen 1996 yılında "Ben Sana Aşık Oldum" isimli albümünü çıkardı ve bu albümü ile büyük bir çıkış yaptı. Kral TV Video Müzik Ödülleri Töreninde "Yılın şarkısı" "En iyi söz" "En iyi beste" "En iyi Rock" ve "En iyi Çıkış Yapan" kategorilerinde aday gösterildi. "En iyi çıkış yapan erkek sanatçı" ödülünü aldı.

Ardından, Hasan Topaloğlu ve Cengiz Kurtoğlu ile birlikte Sindoma Müzik'i kurdu. Bu şirketten "Sen Rahatına Bak" "Tek Suçum Seni Sevmekmiş" ve "Merhaba" ismli albümlerini çıkardı. 2002 yılında Öz Bir Müzik Yapım'dan çıkardığı "Ayyüzlüm" isimli albümüyle MÜYAP'ın En Çok Satan Albüm Ödüllerine layık görüldü.

MURAT GÖĞEBAKAN HAYKIRIYOR.SADECE AMA SADECE SEVGİYİ HAYKIRIYOR. SEVGİDEN NASİBİNİ ALMAMIŞ İNSANLAR ONUN ANIRDIĞINI SÖYLÜYOR.

Kullanıcı avatarı
Zafer Uyanık
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen Zafer Uyanık » Prş Şub 01, 2007 15:24 pm

mgogebakan78 yazdı:
Zafer Uyanık yazdı:ya arkada çalan müzisyenlere ve müzikal icraya hiç bir lafım yok ama murat göğebakan'ın söyleyiş tarzına, ses tonuna, kusura bakmayın anırmasına dayanamıyorum! kusura bakmayın murat göğe bakan 98 lerde daha yeni çıkarken bizde müzikle uğraşıyoduk!

MURAT GÖĞERBAKAN 97 DEN ÖNCEDE VARDI. DAHA LİSEDE MİLLİYET GAZETESİNİN DÜNLEDİĞİ MÜİZK YARIŞMADINDA ADNA 1. OLDU. BÜYÜK FİNALE GİTMEYE HAK KAZANDI.MADDİ İMKANSIZLIKAR YÜZÜNDEN İSTANBULDAKİ FİNALE YARIŞMADAN 3. OLAN ROBERT KOLEJİ(MAVİ SAKAL) GİTTİ.ONALRDA FİNALDE 2. OLDU. MURAT GİTSEYDİ DAHA İYİ OLACAKTI BUNU MAVİ SAKALIN ALDIĞU DERECEN ANLAYABİLRİSİNİZ.DAHA SONRA ADANADA BARLARDA ÇALMAYA BAŞLADI.TÜRKİYE ÇAPINDA ÜN YAPMIŞ SAROS BARDA ÇALDIĞINDA DAHA 21 YAŞINDAYDI.VE ÖYLE BİRŞEYKİ MURAT GÖĞEBAKANIN KLAVYECİSİ MURAT KEKİLLİYDİ.HACET TEPE ÜNİVERSİTESİ DEVLET KONSERVATUARINI BİTİRDİ.Çukurova Üniversitesi'nde öğretim görevlisi olarak yer aldı.1995 yılında, hayallerini gerçekleştirmek ve bir albüm çıkarmak için İstanbul'a geldi. Yaşadığı her türlü zorluğa rağmen 1996 yılında "Ben Sana Aşık Oldum" isimli albümünü çıkardı ve bu albümü ile büyük bir çıkış yaptı. Kral TV Video Müzik Ödülleri Töreninde "Yılın şarkısı" "En iyi söz" "En iyi beste" "En iyi Rock" ve "En iyi Çıkış Yapan" kategorilerinde aday gösterildi. "En iyi çıkış yapan erkek sanatçı" ödülünü aldı.

Ardından, Hasan Topaloğlu ve Cengiz Kurtoğlu ile birlikte Sindoma Müzik'i kurdu. Bu şirketten "Sen Rahatına Bak" "Tek Suçum Seni Sevmekmiş" ve "Merhaba" ismli albümlerini çıkardı. 2002 yılında Öz Bir Müzik Yapım'dan çıkardığı "Ayyüzlüm" isimli albümüyle MÜYAP'ın En Çok Satan Albüm Ödüllerine layık görüldü.

MURAT GÖĞEBAKAN HAYKIRIYOR.SADECE AMA SADECE SEVGİYİ HAYKIRIYOR. SEVGİDEN NASİBİNİ ALMAMIŞ İNSANLAR ONUN ANIRDIĞINI SÖYLÜYOR.

BAK DOSTUM BEN MURAT GÖĞEBAKANLA İLGİLİ GÖRÜŞÜMÜ BELİRTTİM! BUNA SEN VEYA HİÇ BİR KİMSE KARIŞAMAZ; BUNU KAFANA SOK!!! AYRICA BEN SANA SÖZLÜ SATAŞMADA BULUNMADIM AMA SEN SON PARAGRAFTA BANA HAKARETVARİ CÜMLELER KULLANMIŞSIN! BUNU YAPMAKTAN VAZGEÇ VE ADAM OL! EĞER HAKARETLERİNE DEVAM EDERSEN BURDAN MODLARA SENİ ŞİKAYET EDİYORUM! ZATEN BURASI BARIŞ MANÇO SİTESİ VE DİĞER 1 FIRIN EKMEK YEMESİ GEREKEN MÜZİSYENLERLE KAFA YORULACAK YER DEĞİL! SADECE MÜZİĞİNİ SAVUN İNSANLARA LAF ATMA!

Kullanıcı avatarı
Zafer Uyanık
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen Zafer Uyanık » Prş Şub 01, 2007 15:28 pm

DİKKAT :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:

[size=12]ARTI; 1998 YILINDA BAKIRKÖY'DE SABAHIN İLK SAATLERİNDE BİRA İÇEN VE ORDA NE OLDUĞU BELLİ OLMAYAN BİR KADINLA İĞRENÇ BİR TARTIŞMASINA ŞAHİT OLDUĞUM MURAT GÖĞEBAKAN'I ÖNCE İYİ TANI SONRADA BARIŞ MANÇO SİTESİNDE SAVUN! [/size]

mgogebakan78

Mesajgönderen mgogebakan78 » Prş Şub 01, 2007 16:58 pm

Zafer Uyanık yazdı:DİKKAT :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:

[size=12]ARTI; 1998 YILINDA BAKIRKÖY'DE SABAHIN İLK SAATLERİNDE BİRA İÇEN VE ORDA NE OLDUĞU BELLİ OLMAYAN BİR KADINLA İĞRENÇ BİR TARTIŞMASINA ŞAHİT OLDUĞUM MURAT GÖĞEBAKAN'I ÖNCE İYİ TANI SONRADA BARIŞ MANÇO SİTESİNDE SAVUN! [/size]

barış mançonun ölmeden önce sevgilisinin olduğunu biliomuydunuz isz?o kadar namuslu da neden karısının üstüne sevgili bulmuş?BEN MURAT GÖĞEBAKANIN NAMUSNA LAF SÖYLETMEM. ÖNCE SİZ BARIŞ MANÇOYU NE KDAR TANIYORSUNUZ ONU BİLİN. BU ARADA MURAT GÖĞEBAKAN İÇKİ İÇMEDİĞİNİ BİLECEK KADAR YAKINIM ONA. BUNUDA BİLN

Kullanıcı avatarı
Zafer Uyanık
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen Zafer Uyanık » Prş Şub 01, 2007 17:00 pm

mgogebakan78 yazdı:

barış mançonun ölmeden önce sevgilisinin olduğunu biliomuydunuz isz?o kadar namuslu da neden karısının üstüne sevgili bulmuş?BEN MURAT GÖĞEBAKANIN NAMUSNA LAF SÖYLETMEM. ÖNCE SİZ BARIŞ MANÇOYU NE KDAR TANIYORSUNUZ ONU BİLİN. BU ARADA MURAT GÖĞEBAKAN İÇKİ İÇMEDİĞİNİ BİLECEK KADAR YAKINIM ONA. BUNUDA BİLN

BARIŞ MANÇO'YA YAPTIĞIN HAKARETTEN DOLAYI SENİ KINIYORUM! VE MİX TE Kİ ARKADAŞLARA HAVALE EDİYORUM!

ogulcan

Mesajgönderen ogulcan » Prş Şub 01, 2007 17:00 pm

kesin artık abartıyosunuz ikiniz de saçma sapan laflar sölemeyin birbirinize kapatın bu konuyu

mgogebakan78

Mesajgönderen mgogebakan78 » Prş Şub 01, 2007 17:04 pm

sen murat göğebakanla ilgili aslı olmayan birşey söyledin fakat ben karşılığını sana gerçek bir olayla verdim. nerde ve ne şekilde olsun murat göğebakanı savunurum ben. onu bu sitede benden ii kimse tanıyamaz. emin olun yine aynı şekilde barış mançoyuda iszden ii tanıyorum

aytac
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen aytac » Prş Şub 01, 2007 17:19 pm

mgogebakan78 yazdı:

Arkadaş hoop orda dur bakalım.Murat göğebakan'ı sevebilirsin.Ben de seviyorum ama o sevgiyi göstermek uğruna başkalarını karalayamazsın.Barış Manço'nun sevgilisi dediğin kadının kimin nesi olduğunu sitede bulabilirsin.Lütfen yersiz iddaalarda bulunma

mgogebakan78

Mesajgönderen mgogebakan78 » Prş Şub 01, 2007 17:22 pm

bırakın allah aşkına sizin yaşınız kadar süredir. bunların içindeyim ben.ozaman şunada dikket et. murat göğebakana bilmem ne demiş arkadaş. murat göğebakan içki kullanmıyorki....

aytac
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen aytac » Prş Şub 01, 2007 17:26 pm

mgogebakan78 yazdı:bırakın allah aşkına sizin yaşınız kadar süredir. bunların içindeyim ben.ozaman şunada dikket et. murat göğebakana bilmem ne demiş arkadaş. murat göğebakan içki kullanmıyorki....

Bak eğer birini eleştirmek istiyorsan öncelikle sakin konuşmayı öğreneceksin.Eğer karşındaki yanlış konuşuyorsa ona nazik bir şekilde hatasını söylersin.Bu arada bu işler yaşla falan olacak şeyler değil

mgogebakan78

Mesajgönderen mgogebakan78 » Prş Şub 01, 2007 17:29 pm

adam tutmuş anırıyo diyo. cevabını veriyorum. sonra muıraty göğebakan kadının tekiyle içklil halde bilmem ne aypıyoır die. murat göğebakan tırlnalarıla geldi şu anki konumuna. onun aldığı nefesten benim haberim olur.ve bu sitedki birçok sözde barış manço hayrınından fazla barış abiyi tanıyacak kadarda yakındım ona

aytac
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen aytac » Prş Şub 01, 2007 17:32 pm

mgogebakan78 yazdı:adam tutmuş anırıyo diyo. cevabını veriyorum. sonra muıraty göğebakan kadının tekiyle içklil halde bilmem ne aypıyoır die. murat göğebakan tırlnalarıla geldi şu anki konumuna. onun aldığı nefesten benim haberim olur.ve bu sitedki birçok sözde barış manço hayrınından fazla barış abiyi tanıyacak kadarda yakındım ona

İyi de yakınsan peki niye iftira atıyosun Barış Manço'ya

mgogebakan78

Mesajgönderen mgogebakan78 » Prş Şub 01, 2007 17:35 pm

aytac yazdı:
mgogebakan78 yazdı:adam tutmuş anırıyo diyo. cevabını veriyorum. sonra muıraty göğebakan kadının tekiyle içklil halde bilmem ne aypıyoır die. murat göğebakan tırlnalarıla geldi şu anki konumuna. onun aldığı nefesten benim haberim olur.ve bu sitedki birçok sözde barış manço hayrınından fazla barış abiyi tanıyacak kadarda yakındım ona

İyi de yakınsan peki niye iftira atıyosun Barış Manço'ya

iftira mı? :P :P

aytac
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen aytac » Prş Şub 01, 2007 17:37 pm

[/quote]

barış mançonun ölmeden önce sevgilisinin olduğunu biliomuydunuz isz?o kadar namuslu da neden karısının üstüne sevgili bulmuş?BEN MURAT GÖĞEBAKANIN NAMUSNA LAF SÖYLETMEM. ÖNCE SİZ BARIŞ MANÇOYU NE KDAR TANIYORSUNUZ ONU BİLİN. BU ARADA MURAT GÖĞEBAKAN İÇKİ İÇMEDİĞİNİ BİLECEK KADAR YAKINIM ONA. BUNUDA BİLN[/quote]

:?: :?: :?:

mgogebakan78

Mesajgönderen mgogebakan78 » Prş Şub 01, 2007 17:39 pm

sanırım bu cvp yeterlidir

Kullanıcı avatarı
süper üye
Profesyonel
Profesyonel

Mesajgönderen süper üye » Prş Şub 01, 2007 17:42 pm

bir röportajında murat göğebakan alkol aldığını ve en çok şarap ve bira sevdiğini hatta yabancı dışı tüm içkileri kullandığını söyledi.
ama konu içkiyle değil..herkes kullanabilir alkol ama,
ben murat göğebakan filan sevmem..bu kadar bence tartışma da uzamasın bence

aytac
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen aytac » Prş Şub 01, 2007 17:44 pm

mgogebakan78 yazdı:

sanırım bu cvp yeterlidir

Ne alakası var.Anlamadım ben :?:

mgogebakan78

Mesajgönderen mgogebakan78 » Prş Şub 01, 2007 17:46 pm

süper üye yazdı:bir röportajında murat göğebakan alkol aldığını ve en çok şarap ve bira sevdiğini hatta yabancı dışı tüm içkileri kullandığını söyledi.
ama konu içkiyle değil..herkes kullanabilir alkol ama,
ben murat göğebakan filan sevmem..bu kadar bence tartışma da uzamasın bence

1.murat göğebakan 5 vakit namazını kılan,alkok kullnamayan bir kardeşim.
2:müzik yaşantısından önce dergah eğitimi aldığı için terbiysi öyle şeylere izn verme.z.,
3: murat göğebakanın öyle bir röpömrtajı olaydı benim haberimn olurdu önce...