MAZHAR ALANSON, MANÇO SEVERLERİ ÜZÜYOR!!!

Türkiye'de yaşanan tüm müzik ve sanat olaylarını tartışabileceğiniz forumumuz.

Moderatörler: barışhayranı, Mod

Kullanıcı avatarı
Zafer Uyanık
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MAZHAR ALANSON, MANÇO SEVERLERİ ÜZÜYOR!!!

Mesajgönderen Zafer Uyanık » Sal Tem 25, 2006 12:21 pm

Arkadaşlar, sevgili Barış Manço dostları; sizi üzücü bir olayı aktarmak istiyorum! Geçtiğimiz günlerde internette haberleri incelerken beni gönülden yaralayan bir sahneyle karşılaştım! Barış Mançocuların Kaygısızlardan bildiği ve çok sevdiği Mazhar Alanson(MFÖ), son yıllarda medyada yaptığı tuhaf davranışlarına bir yenisini daha eklemişti. Alanson, bu temmuz ayının başında Rolling Stone-Türkiye dergisine verdiği röportajda Barış Manço'yu nerdeyse yerden yere vurmuştur. Kesinlikle diyebilirim ki yapılan sanki bir eleştiri değil bir çamur atma, bir öc alma olayıdır. Nedenini anlayamadığım bu gereksiz davranışıyla, daha önce müzik dünyamda önemli bir yere sahip olan Mazhar Alanson gözümden büyük ölçüde düşmüştür! Ayrıca gerçek bir Barış Manço hayranı olarak kalbimde derin bir yara açmıştır.

Arkadaşlar o yüzkarası röportajdan bir kaç alıntıyı veriyorum:
-
Mazhar Alanson ünlü müzik dergisi Rolling Stone için kendisiyle yapılan röportajda, Barış Manço'nun küçük işlerini büyük gibi gösterip işlerini iyi pazarladığını söyledi.

-"En tehlikeli şey kendini bir yerde görmektir" diyen Alanson "Başar ya da başarma büyütmeyeceksin. Ha, yaptığı işi gönderenlere saygım var. Mesela Rahmetli Barış Manço öyle idi. Yaptığı işi olduğundan büyük gösterirdi. O da bir meziyet. Biz mahcubuzdur daha çok" dedi.

-Barış Mançoyla Kaygısızlar grubu olarak beraber çalıştığımız yıllarda da çoğu konuda uyuşamamıştık zaten diyen Alanson, Manço verdiğimiz konserlerde içtiğimiz ayranın bile hesabını tutardı, bizden keserdi diye devam etti. Ayrıca işe Özkan Uğur' u da karıştırarak, Uğur'un Barış Manço'nun grubunda çaldığı dönemde bas gitarı olmamasından dolayı, Manço'nun kendi basını ona para karşılığında kiraladığını ve parasını maaşından düştüğünü söyledi.

Arkadaşlar size soruyorum; ülkemizde ve dünyada milyonlarca insanın gönlünde taht kurmuş Barış Manço'nun arkasından bu yapılırmı! Böyle bir durumun varlığı veya yokluğu tartışılabilir ama rahmetli olmuş bir insanın arkasından bu yapılırmı? Yani birde bunu düşmanı değil yıllarca beraberliği olmuş Mazhar Alanson yapıyor!!!

Size soruyorum;
*Barış Manço'nun bu ülkede yaptıkları sizce büyütüldümü yoksa daha iyi yerlerimi hakediyordu?
*Bu ülkeyi müzik ve kültür alanında yurt dışında en çok kim gururlandırdı?
*Bu ülkede en güzel bestelerin sahibi kimdir ve bu şarkıları köyden kente i nasıl bir sevgidir ki teker teker ezberletti.
*Son olarak bu TELEVOLE kültürüne hapisolmuş bu ülkede tutumluluk ne zaman cimrilik oldu?

Bu gün Mehmet Ali Erbillerin, Hülya Avşarların vb. tiplerin hiç bir şey yapmadan aldıkları astronomik paralar; ülkemizdeki milyonlarca yoksul, işsiz, asgari ücretle çalışan aillerin hayatları boyunca göremeyeceği paralar.
Çok doluyum arkadaşlar, bu ülke kimseden çekmediği kadar içindeki hayinlerden çekmiştir . Daha fazla yazmak istemiyorum, Baris Manco mix ailesi olarak lütfen gerekeni yapalım. E-maillerle Alansonu özür dilemeye çağıralım!

Yorumlarınızı ve düşüncelerinizi lütfen paylaşın!
En son Zafer Uyanık tarafından Çrş Haz 20, 2007 21:52 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
YAŞAM DENEN UYKUDAN,UYANMASINI BİLEN YAR OLA!!!

Kullanıcı avatarı
fairground
Forum Duayeni
Forum Duayeni

Mesajgönderen fairground » Sal Tem 25, 2006 14:17 pm

barış manço'nun yaptıklarının abartılması bir yana yeteri kadar üzerinde bile durulmadı. japonların mançoyla ilgili sayfalarca dergi çıkardıklarını da hatırlamak gerekir. kaç kişide fransa ve belçika şövalyelik unvanı var.
acaba abartıyı kimler hakeder.
Tanrı Türkiye'yi, yönetenlerinden korusun!

Kullanıcı avatarı
samanci
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Re: KINAMA: MAZHAR ALANSON, MANÇO SEVERLERİN SABRINI ZORLUYO

Mesajgönderen samanci » Sal Tem 25, 2006 14:35 pm

Zafer Uyanık yazdı:Arkadaşlar, sevgili Barış Manço dostları; sizi üzücü bir olay karşısında dayanışmaya çağarıyorum! Geçtiğimiz günlerde internette haberleri incelerken beni gönülden yaralayan bir sahneyle karşılaştım! Barış Mançocuların Kaygısızlardan bildiği ve çok sevdiği Mazhar Alanson(MFÖ), son yıllarda medyada yaptığı tuhaf davranışlarına bir yenisini daha eklemişti. Alanson, bu temmuz ayının başında Rolling Stone-Türkiye dergisine verdiği röportajda Barış Manço'yu nerdeyse yerden yere vurmuştur. Kesinlikle diyebilirim ki yapılan sanki bir eleştiri değil bir çamur atma, bir öc alma olayıdır. Nedenini anlayamadığım bu gereksiz davranışıyla, daha önce müzik dünyamda önemli bir yere sahip olan Mazhar Alanson gözümden büyük ölçüde düşmüştür! Ayrıca gerçek bir Barış Manço hayranı olarak kalbimde derin bir yara açmıştır.

Arkadaşlar o yüzkarası röportajdan bir kaç iftirayı veriyorum:
-
Mazhar Alanson ünlü müzik dergisi Rolling Stone için kendisiyle yapılan röportajda, Barış Manço'nun küçük işlerini büyük gibi gösterip işlerini iyi pazarladığını söyledi.

-"En tehlikeli şey kendini bir yerde görmektir" diyen Alanson "Başar ya da başarma büyütmeyeceksin. Ha, yaptığı işi gönderenlere saygım var. Mesela Rahmetli Barış Manço öyle idi. Yaptığı işi olduğundan büyük gösterirdi. O da bir meziyet. Biz mahcubuzdur daha çok" dedi.

-Barış Mançoyla Kaygısızlar grubu olarak beraber çalıştığımız yıllarda da çoğu konuda uyuşamamıştık zaten diyen Alanson, Manço verdiğimiz konserlerde içtiğimiz ayranın bile hesabını tutardı, bizden keserdi diye devam etti. Ayrıca işe Özkan Uğur' u da karıştırarak, Uğur'un Barış Manço'nun grubunda çaldığı dönemde bas gitarı olmamasından dolayı, Manço'nun kendi basını ona para karşılığında kiraladığını ve parasını maaşından düştüğünü söyledi.

Arkadaşlar size soruyorum; ülkemizde ve dünyada milyonlarca insanın gönlünde taht kurmuş Barış Manço'nun arkasından bu yapılırmı! Böyle bir durumun varlığı veya yokluğu tartışılabilir ama rahmetli olmuş bir insanın arkasından bu yapılırmı? Yani birde bunu düşmanı değil yıllarca beraberliği olmuş Mazhar Alanson yapıyor!!!

Size soruyorum;
*Barış Manço'nun bu ülkede yaptıkları sizce büyütüldümü yoksa daha iyi yerlerimi hakediyordu?
*Bu ülkeyi müzik ve kültür alanında yurt dışında en çok kim gururlandırdı?
*Bu ülkede en güzel bestelerin sahibi kimdir ve bu şarkıları köyden kente i nasıl bir sevgidir ki teker teker ezberletti.
*Son olarak bu TELEVOLE kültürüne hapisolmuş bu ülkede tutumluluk ne zaman cimrilik oldu?

Bu gün Mehmet Ali Erbillerin, Hülya Avşarların vb. tiplerin hiç bir şey yapmadan aldıkları astronomik paralar; ülkemizdeki milyonlarca yoksul, işsiz, asgari ücretle çalışan aillerin hayatları boyunca göremeyeceği paralar.
Çok doluyum arkadaşlar, bu ülke kimseden çekmediği kadar içindeki hayinlerden çekmiştir . Daha fazla yazmak istemiyorum, Baris Manco mix ailesi olarak lütfen gerekeni yapalım. E-maillerle Alansonu özür dilemeye çağıralım!

Yorumlarınızı ve düşüncelerinizi lütfen paylaşın!

ZAFER UYANIK KARDEŞİM BU KONUYA DUYARLILIK GÖSTERDİĞİN İÇİN TEŞEKKÜRLER
HABERİN BENDE Kİ ADRESİhttp://www.haber7.com/haber.php?haber_id=169980

mançoğlu
Yeni Üye
Yeni Üye

alanson talihsizliği

Mesajgönderen mançoğlu » Sal Tem 25, 2006 15:14 pm

32 yaşındayım bi yaşıma daha girdim.inanmak istemiyorum.bunları yeni yetme ve barış mançoyla alakası olmayan bi popçu söyleseydi belki hoş görülebilirdi ama alanson olunca garipsedim.demekki alanson yılların ezikliğini ve kıskançlığını bir seferde dışa vurmuş.ölenin arkasından konuşmak kolay alanson baba hayattayken bunları erkek gibi yüzüne karşı söyleyebilirmiydi acaba.tutumluluğun adı ne zamandan beri cimrilik oluyor ve barış mançonun türkiyede yaptıklarıyla hiçbir zaman doğru yere oturtulmadığını alanson gibi onunla bir dönem aynı kaderi paylaşmış bir insan bunca yıldır nasıl anlayamamış ve süzememiş.dediğim gibi bunun adı kıskançlık ve ezilmişlik hissi.halbuki ne gerek var alanson da kendini kanıtlamış,muvaffak olmuş bi sanatçı.mfö nün barış manço ve kurtalan ekspresten aşağı bi yanımı var allahaşkına.yazık...bakalım yaşadıkça daha neler duyacağız.edip akbayram ve ahmet kayadan sonra babaya laf sarfeden biri daha.çok yazık...

Kullanıcı avatarı
Benimyaw
Profesyonel
Profesyonel

Mesajgönderen Benimyaw » Sal Tem 25, 2006 16:25 pm

Ne diyelim ne yapalim Arkadaslar , Haber 7 Alansonun Sözlerini GAF olarak yayinlamis, yani onlar bile ayiplamislar.
Demekki Hep Kiskanmís Baris abimi....
Avrupa, Fransa, Belcika Asya Bölümünde bir sorsun bakalim ALANSONU taniyan varmiymis... Demeki Baris Abimim yaptiklari abartilmis he... :kizgin: :kizgin: YAZIKLAR OLSUN SANA ALANSOY :kizgin: :kizgin:
Rahmetli Dedem bunun gibi Insanlara ´´Ne yediyi belirsiz´´ derdi.
Orda öyle birsey varki, benden Öte ,benden Ziyade......

Kullanıcı avatarı
Zafer Uyanık
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

GERÇEKLER BARIŞ MANÇO'NUN YANINDA; SAĞOLUN!

Mesajgönderen Zafer Uyanık » Sal Tem 25, 2006 16:46 pm

KARDEŞLERİM VERDİĞİNİZ DESTEĞE VE GÖSTERDİĞİNİZ DUYARLILIĞA ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM. BU YAŞIMA KADAR YALNIZ OLMADIĞIMI, BU ÜLKEDE BARIŞ MANÇO FELSEFESİNİ DAMARLARINDA HİSSEDEN İNSANLARIN OLDUĞUNU HEP BİLİYORDUM. BARIŞ MANÇOMUZA BÖYLE İTAFLAR, HELE BU SAATTETEN SONRA HİÇ YAKIŞMIYOR. BİZLER HİÇBİR ŞEYİN KARŞILIĞI OLMADAN GÖNÜLDEN ONA BU SEVGİMİZİ GÖSTERİYORUZ. ONA RAHMET OKUMAK LAZIM. ONUN HERKES NE OLDUĞUNU VE NE HAKETTİĞİNİ BİLİYOR :!: ALANSONA ACIYORUM, BÜYÜĞÜMÜZ SONUÇTA...

Kullanıcı avatarı
efemanco
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen efemanco » Sal Tem 25, 2006 17:11 pm

Yüksek öğrenimini Belçika'da "Kraliyet Güzel Sanatlar Akademisi"nde tamamlayan, evli, iki çocuk babası ve çok iyi derecede İngilizce ve Fransızca konuşan Barış Manço, 40. yılına ulaşan sanat yaşamında kendisine layık görülen 300'ün üzerindeki ödülün dışında, aşağıdaki ünvanlara'da sahiptir:

Türkiye Cumhuriyeti: Devlet Sanatçısı Ankara (1991)
Hacettepe Üniversitesi: Onursal Doktora Ankara (1991)
Soka Üniversitesi: Uluslararası Kültür ve Barış Ödülü Tokyo, Japonya (1991)
Belçika Krallığı: Leopold II Şövalyesi nişanı Brüksel, Belçika (1992)
Fransa Devleti: Edebiyat ve Sanat Şövalyesi nişanı Paris, Fransa (1992)
Pamukkale Üniversitesi: Onursal Doktora Denizli (1995)
Min-On Sanat Vakfı: Yüksek Şeref Madalyası Tokyo, Japonya (1995)
Liege Prensliği: Onursal Hemşehrilik Beratı Liege, Belçika (1997)

İŞTE BU KISIM YOKMU BARIŞ ABİNİN HAYATINDAKİ...BİLMEM NE ALANSON HAYATI YALANSON GİBİ KİŞİLERİN KISKANÇLIK VE ÇEKEMEMEZLİK DAMARINI KABARTIYOR...
BİR GÜN GELECEK DÖNENCE BİLİYORUM...

Kullanıcı avatarı
ALİ ÖZMEN
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen ALİ ÖZMEN » Sal Tem 25, 2006 17:26 pm

yazıklar olsun diyorum başka ne denır kı..... :kizgin: :kizgin: :kizgin:
ayrıca özkan ugur a barış abı kendi gitarını kıralamıs alanson ole diyor röportajında benim bildiğim ise özkan ugur kendi solemıstı bunu bı yarısma programı sunuclugu yaparken... bana ilk bas gitarı alan kişi barış manco demişti... ayrıca barış abı gıtarını kıralıcak bı ınsan mıdır ya... :!:
İZManço Facebook: https://www.facebook.com/groups/1406696942947567/

İZManço YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCv4fsNLzjoYE_Im_V26bEvA

İZManço İnstagram: https://instagram.com/izmanco/

Kullanıcı avatarı
Zafer Uyanık
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Bize revamı bunlar?

Mesajgönderen Zafer Uyanık » Sal Tem 25, 2006 17:41 pm

Ya arkadaşlar ben barış Manço gibi her kesimden insanın sahiplendiği bir insana laf atılmasına dayanamıyorum. Hatta Barış Manço'ya çamur atanlara normal gözle de bakamıyorum. Kesinlikle milli bir artniyet arıyorum onlarda.Forumda Mançooğlu daha önce de çamur atanlardan bir kaçını yazmış. İsimlerden birigörünce canımı sıkıldı yine! Orda adını zikretmek istemediğim kişinin laflarınıda çok iyi hatırlıyorum. Sanırım 97-98 yılıydı, o zavallı varlığın bir tv. programına verdiği röportajda güle güle "Valla Türkiyede ata sözleri olmasaydı Barış Manço ne yapardı?, Bu gün Barış Manço olurmuydu?" gibi alaycı bir çamur atma girişimi olmuştu. Yani kısaca BM için atasözlerinden geçinen, normalde hiç bir özelliği olmayan şişirme bir kişi gibi bahsedilmişti o kişi tarafından. O kişi ise Türk halkının sırtından yıllarca para kazanan sonrada büyük ihanetle , terör örgütü üyesi olduğu için bu ülkeden kaçan namertin tekidir. Herkes anlamıştır kim olduğunu. Bu yazıyı sadece aklıma geldiği için ve Barış Manço Mix üyelerinin bilmesi gerektiğini düşündüğüm için yazıyorum!!!
En son Zafer Uyanık tarafından Sal Tem 25, 2006 18:33 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
Zafer Uyanık
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Özkan'a fender bas!

Mesajgönderen Zafer Uyanık » Sal Tem 25, 2006 17:50 pm

Ali Özmen kardeşimin yazdığı doğrudur. Barış Manço 70'ler de yurt dışından sağlam bir ücrete aldığı FENDER_BAS GİTARI Özkan Uğura(MFÖ) hediye etmiştir. Özkan Uğur'da yıllardır o bas gitarı kullanmaktadır, ona çok büyük değer vermektedir. Zaman zaman yeri geldiğinde bundan bahsetmektedir. Şu an hala kullandığı eskimiş olan bas gitar işte o gitardır. BEN MFÖ TV. YE ÇIKTIĞINDA O BAS GİTARI GÖRÜNCE ACAYİP DUYGULANIYORUM!

Kullanıcı avatarı
barış_kolik_1943
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesajgönderen barış_kolik_1943 » Sal Tem 25, 2006 18:54 pm

bu siteye üye olalı daha 2 hafta oldu.Kendimi bildim bileli zevk alarak dinlediğim tek sanatçıdır BARIŞ MANÇO.Yapı olarak duygularımı pek ifade edemem aslında ama anladım ki sustukça kıskanç yılanlar dillerini daha çok dışarı çıkarıyorlar.Etrafa daha çok zehir saçıyorlar.Ne yazıkki saçtıkları zehir kendilerine zarar veriyor.hayran sayıları zaten çok az olan bu zavallılar o az olan hayran kitlesini dahada azaltıyor.Benim için BARIŞ MANÇO bir ilahtır bir daha dünyaya gelmeyecek yeri asla dolmayacak bir kişidir.Çevremdeki herkeze onu ne kadar çok sevdiğimi söylüyorum bu şekilde onu kimseye unutturmuyorum.Sizde böyle yapın arkadaşlar.gereksiz zavallı insanların düşünceleri değil,bizim düşüncelerimiz önemlidir.BARIŞ MANÇO'nun bizim kalbimizdeki yerini kıskanıyorlar.Bırakın kıskansın zavallılar
Resim

SEVGİ..BARIŞTIR.....

HERŞEYİM MANÇOM...

Kullanıcı avatarı
bm777dd
Profesyonel
Profesyonel

Mesajgönderen bm777dd » Sal Tem 25, 2006 19:04 pm

alanson gitsin barış abi yi eleştireceğine , millete "kaşar" demenin ne olduğunu öğrensinn.... ;)

Kullanıcı avatarı
DoRiS
Üst Düzey Üye
Üst Düzey Üye

Mesajgönderen DoRiS » Sal Tem 25, 2006 21:03 pm

ben öfkemi, kızgınlığımı artık geçtim. tamam çok sinirleniyorum ama merak ediyorum Barış abi hayattayken neden tek laf edemiyor bu şahıs? neden şimdi bu tür laflar ediyor? herşey bir yana ölmüş bir insanın arkasından konuşuyor.
Barış abinin gözümüzdeki ve kalbimizdeki yeri ASLA değişmez. kim ne derse desin!
son olarak YAZIKLAR OLSUN!
herşey boş geliyor bana
sarılacağım sımsıkı sana
yeterki yıkılmasın bir daha dünyam..

Kullanıcı avatarı
samanci
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen samanci » Sal Tem 25, 2006 21:28 pm

bm777dd yazdı:alanson gitsin barış abi yi eleştireceğine , millete "kaşar" demenin ne olduğunu öğrensinn.... ;)

:alkis: :alkis: :alkis: :alkis:

Kullanıcı avatarı
gurbetcimanço
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Re: alanson talihsizliği

Mesajgönderen gurbetcimanço » Sal Tem 25, 2006 22:12 pm

mançoğlu yazdı:32 yaşındayım bi yaşıma daha girdim.inanmak istemiyorum.bunları yeni yetme ve barış mançoyla alakası olmayan bi popçu söyleseydi belki hoş görülebilirdi ama alanson olunca garipsedim.demekki alanson yılların ezikliğini ve kıskançlığını bir seferde dışa vurmuş.ölenin arkasından konuşmak kolay alanson baba hayattayken bunları erkek gibi yüzüne karşı söyleyebilirmiydi acaba.tutumluluğun adı ne zamandan beri cimrilik oluyor ve barış mançonun türkiyede yaptıklarıyla hiçbir zaman doğru yere oturtulmadığını alanson gibi onunla bir dönem aynı kaderi paylaşmış bir insan bunca yıldır nasıl anlayamamış ve süzememiş.dediğim gibi bunun adı kıskançlık ve ezilmişlik hissi.halbuki ne gerek var alanson da kendini kanıtlamış,muvaffak olmuş bi sanatçı.mfö nün barış manço ve kurtalan ekspresten aşağı bi yanımı var allahaşkına.yazık...bakalım yaşadıkça daha neler duyacağız.edip akbayram ve ahmet kayadan sonra babaya laf sarfeden biri daha.çok yazık...

sana sonuna kadar katılıyorum kardeşim
bi kere ölmüş adamın arkasından konuşmak insanlığa sığmaz ha yaptığı işlerden zara gören olduysa başka da barış manço gibi bi adamın arkasından bunlar söyenirmi yaa günah be günah...

ama mazhar alanson bu sıralar çok ileri gitti insan aynı kaderi paylaştığı dostunun arkasından bunu söylermi... söylüyolar işte yazık...

NOT kardeşim şu edip akbayram olyını bana özelden veya buraya anlatabilirmisin ahmet kaya olaca :arrow: beklerim de edip akbayram da mı böyle bi terbiyesizlik yaptı yazık...
lütfen özelden ahmet kaya ve edip akbayramın yaptıkları terbiyesizliği de yaz canım kardeşim
:gozyasi: :gozyasi: :gozyasi: :gozyasi: :gozyasi: :gozyasi: :gozyasi:

Kullanıcı avatarı
gurbetcimanço
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen gurbetcimanço » Sal Tem 25, 2006 22:15 pm

barış_kolik_1943 yazdı:bu siteye üye olalı daha 2 hafta oldu.Kendimi bildim bileli zevk alarak dinlediğim tek sanatçıdır BARIŞ MANÇO.Yapı olarak duygularımı pek ifade edemem aslında ama anladım ki sustukça kıskanç yılanlar dillerini daha çok dışarı çıkarıyorlar.Etrafa daha çok zehir saçıyorlar.Ne yazıkki saçtıkları zehir kendilerine zarar veriyor.hayran sayıları zaten çok az olan bu zavallılar o az olan hayran kitlesini dahada azaltıyor.Benim için BARIŞ MANÇO bir ilahtır bir daha dünyaya gelmeyecek yeri asla dolmayacak bir kişidir.Çevremdeki herkeze onu ne kadar çok sevdiğimi söylüyorum bu şekilde onu kimseye unutturmuyorum.Sizde böyle yapın arkadaşlar.gereksiz zavallı insanların düşünceleri değil,bizim düşüncelerimiz önemlidir.BARIŞ MANÇO'nun bizim kalbimizdeki yerini kıskanıyorlar.Bırakın kıskansın zavallılar

çok güzel sözler bunlr kardeşim aynen bende senin gibi yapıyorum çevremde benim barış manço hayranı olduğumu bilmeyen tek kişibile yok

ama "ilah" kelimesi biraz ağır kaçmış bence ,sence de öyle değilmi
neyse ama çok güzel şeyler yazmışsın :alkis:

Kullanıcı avatarı
Zafer Uyanık
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen Zafer Uyanık » Sal Tem 25, 2006 22:34 pm

ARKADAŞLAR LÜTFEN İYİ VE YA KÖTÜ YORUM YAPALIM! YORUM YAPMADAN GEÇENLERE DUYRULUR!

Kullanıcı avatarı
fairground
Forum Duayeni
Forum Duayeni

Mesajgönderen fairground » Çrş Tem 26, 2006 10:43 am

gurbetcimanço yazdı:
mançoğlu yazdı:32 yaşındayım bi yaşıma daha girdim.inanmak istemiyorum.bunları yeni yetme ve barış mançoyla alakası olmayan bi popçu söyleseydi belki hoş görülebilirdi ama alanson olunca garipsedim.demekki alanson yılların ezikliğini ve kıskançlığını bir seferde dışa vurmuş.ölenin arkasından konuşmak kolay alanson baba hayattayken bunları erkek gibi yüzüne karşı söyleyebilirmiydi acaba.tutumluluğun adı ne zamandan beri cimrilik oluyor ve barış mançonun türkiyede yaptıklarıyla hiçbir zaman doğru yere oturtulmadığını alanson gibi onunla bir dönem aynı kaderi paylaşmış bir insan bunca yıldır nasıl anlayamamış ve süzememiş.dediğim gibi bunun adı kıskançlık ve ezilmişlik hissi.halbuki ne gerek var alanson da kendini kanıtlamış,muvaffak olmuş bi sanatçı.mfö nün barış manço ve kurtalan ekspresten aşağı bi yanımı var allahaşkına.yazık...bakalım yaşadıkça daha neler duyacağız.edip akbayram ve ahmet kayadan sonra babaya laf sarfeden biri daha.çok yazık...

sana sonuna kadar katılıyorum kardeşim
bi kere ölmüş adamın arkasından konuşmak insanlığa sığmaz ha yaptığı işlerden zara gören olduysa başka da barış manço gibi bi adamın arkasından bunlar söyenirmi yaa günah be günah...

ama mazhar alanson bu sıralar çok ileri gitti insan aynı kaderi paylaştığı dostunun arkasından bunu söylermi... söylüyolar işte yazık...

NOT kardeşim şu edip akbayram olyını bana özelden veya buraya anlatabilirmisin ahmet kaya olaca şerefsizden beklerim de edip akbayram da mı böyle bi terbiyesizlik yaptı yazık...
lütfen özelden ahmet kaya ve edip akbayramın yaptıkları terbiyesizliği de yaz canım kardeşim
:gozyasi: :gozyasi: :gozyasi: :gozyasi: :gozyasi: :gozyasi: :gozyasi:

kardeş özelde yazmasın da biz de öğrenelim.
Tanrı Türkiye'yi, yönetenlerinden korusun!

Kullanıcı avatarı
memet59
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Re: KINAMA: MAZHAR ALANSON, MANÇO SEVERLERİN SABRINI ZORLUYO

Mesajgönderen memet59 » Çrş Tem 26, 2006 11:38 am

Zafer Uyanık yazdı:

Arkadaşlar o yüzkarası röportajdan bir kaç iftirayı veriyorum:
-

yıllarca barış abi ile çalışmış bir grup...barış abi gittikten sonra arkalarından konuşması çok kötü...hele ki barış abi sayesinde londra,paris vb. şehirlerde barış abi sayesinde tanınmışlardı...peki şimdibunların yaptığı arkadan vurmak değil mi...ama onların
özür dilemesi hiç bir işe yaramaz...barış abi gitti... :(

Kullanıcı avatarı
elanur
Profesyonel
Profesyonel

Mesajgönderen elanur » Çrş Tem 26, 2006 11:53 am

mançoğlu yazdı: edip akbayram ve ahmet kayadan sonra babaya laf sarfeden biri daha.çok yazık...

onlardamıı BARİŞ abinin arkasndaann konuşmuşlarr..!!ben bunuu bilimiormmm alla alla...?onlarr nee demşlerr...??? milletiinn işi gücüü yokk ölmşş insanın arkasındann konşuuyoolarr :kizgin: :kizgin: yaa..

Kullanıcı avatarı
bm777dd
Profesyonel
Profesyonel

Mesajgönderen bm777dd » Çrş Tem 26, 2006 11:55 am

ben barış abi öldüğünde ahmet kayanın çok kez ağladığını biliyorumm....basında da çıkmıştı..

MatuR

Mesajgönderen MatuR » Çrş Tem 26, 2006 15:55 pm

Her Zaman Derım: ''Bu ulkede ıyı ıs yapan agacları taslarlar''. Dünya kabul ettı Mazhar Alansonun kabul etmesı onemlı degıl.Kendı muzıgıne baksın Barıs Abı Dunyanın En ıyı Sanatcısıydı.

Kullanıcı avatarı
vesile_87
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen vesile_87 » Çrş Tem 26, 2006 23:36 pm

Bu kıskançlıktan başka bir şey değil. Gerçi beklemezdim bunu Mazhar Alansondan. Demek ki gerçekten içine dert olmuş Barış Manço'nun başarıları. Kendisi acaba BArış Manço'nun yaptığı başarıların, işlerin100 de 1 ini yapabilmiş mi bu hayatta?
Dünyadan bir YILDIZ geçti: BARIŞ MANÇO

rapin_kizi_
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesajgönderen rapin_kizi_ » Prş Tem 27, 2006 15:01 pm

mazhar alansondan bunu asla beklemezdim neden böye oldu bilmiorum belki bi açıklaması vrdır dicem ama bunun ne gibi bi açıklaması olabilir

Kullanıcı avatarı
turkerr
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen turkerr » Cmt Tem 29, 2006 12:01 pm

barışın altında calışmak zoruna gitti heralde yıllar sonra saçmalamasına gerek yok
KAYGISIZDA OLSA TÜRKER DERTLİDİR