MAZHAR ALANSON, MANÇO SEVERLERİ ÜZÜYOR!!!

Türkiye'de yaşanan tüm müzik ve sanat olaylarını tartışabileceğiniz forumumuz.

Moderatörler: barışhayranı, Mod

sercan55
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesajgönderen sercan55 » Sal Ağu 22, 2006 18:42 pm

MAZHAR BEY ÇOK BÜYÜK SAYGISIZLIK YAPMIŞ GERÇEK BİRSANATÇIYA BÖYLE YORUMLAR YAKIŞMAZ BUDA ONUN SANAT HAYATINDAKİ KALİTESİNİ GÖSTERİYOR ZATEN BÖYLE YORUMLARI İLKDEFA YAPMIYOKİ
güneş elbet birgün doğacak

Kullanıcı avatarı
emre tilki
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

ayıp ayıp

Mesajgönderen emre tilki » Çrş Ağu 23, 2006 01:14 am

ayıp etmıs . vede edıp akbayram ve ahmet kayanın barıs abı hakkında konustugunu sanmam cunku ıkısı de aglamıstı bılhassa ahmet kaya edıp abı de cenazedeydı uzuntuden konusamamstı . mazhara gelınce kısaknclık bu bska bı sey degel

ryden
Yeni Üye
Yeni Üye
İletişim:

sinir

Mesajgönderen ryden » Cmt Mar 10, 2007 16:41 pm

barış manço kişiliği bakımından ve ailevi bakımdan zengin birisidir cimrilik yapacağını düşünemiyorum özellikle özkana bu şekilde davranacağı hiç aklımın ucundan bile geçmemektedir dediğiniz gibi alansonun bir kuyruk acısı varmış onuda ortaya dökmüş, çakal yazıklar olsun ona gözümden düştü

Kullanıcı avatarı
manco halil
Profesyonel
Profesyonel

ayır ettın mazhar abı

Mesajgönderen manco halil » Pzr Mar 11, 2007 01:07 am

merhaba arkadaslar ınanın cok üzüldüm bu haberı duyunca hemde cok mazhar abıye yakıstıramadım ınsan parasının hesabını yapıyorsa bu sucmudur sorarım sevgı ve barış la kalın..
halil

Kullanıcı avatarı
baris_onsel
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen baris_onsel » Pzr Mar 11, 2007 01:47 am

vesile_87 yazdı:Bu kıskançlıktan başka bir şey değil. Gerçi beklemezdim bunu Mazhar Alansondan. Demek ki gerçekten içine dert olmuş Barış Manço'nun başarıları. Kendisi acaba BArış Manço'nun yaptığı başarıların, işlerin100 de 1 ini yapabilmiş mi bu hayatta?

tamamen katılıyorum...neden böyle davrandığını anlamak giç Mazhar Alanson'un...mfö nün diğer üyelerinden nedense Barış Abi için iyi şeyler duyarken,Mazhar Alanson onlara zıt bir şekilde gidiyor...şaşırtıcı...ama reklam olma olasılığı da büyük...

Kullanıcı avatarı
odtulu23
Profesyonel
Profesyonel

Mesajgönderen odtulu23 » Prş Mar 22, 2007 17:50 pm

Arkadaslar uzulmeye ve dertlenmye hıc mı hıc gerek yok bence cunku ne mazhar alanson un soyledıgı sozler nede BARIŞ abimiz hakkındaki karalamalar BARIŞ MANCO nun degerını sarsamaz.Herkes BARIŞ MANCO ve mazhar alanson arasındakı KOCAMAN farkı goruyor.Bunlar medyada daha fazla ses duyurmak ıcın yapılan hareketler degılmıdır.Mıllet gundemde kalmak ıcın neler yapıyor görüyoruz hepımız....
Dün yıne yapayanlız
Dolaştım yollarda
Yagmurlarla ıslanan
Bomboş sokaklarda
Gözlerimde yaş,kalbimde sızı
Unutmadım SENİ
Unutamadım unutamadım ne olur anla beni

Kullanıcı avatarı
com
Profesyonel
Profesyonel

Re: alanson talihsizliği

Mesajgönderen com » Cum Mar 23, 2007 17:16 pm

elanur yazdı:
mançoğlu yazdı: edip akbayram ve ahmet kayadan sonra babaya laf sarfeden biri daha.çok yazık...

onlardamıı BARİŞ abinin arkasndaann konuşmuşlarr..!!ben bunuu bilimiormmm alla alla...?onlarr nee demşlerr...??? milletiinn işi gücüü yokk ölmşş insanın arkasındann konşuuyoolarr :kizgin: :kizgin: yaa..

YAA, COK SASIRDIM. ALANSONDAN BEKLENIR GERCI, AMA EDIP AKBAYRAM VE AHMET KAYADAN BEKLEMEM.

BM

Mesajgönderen BM » Cum Nis 13, 2007 23:48 pm

Barış Manço'nun şöyle bir sözü de var. Bunu hep aklınızda tutun:

"Türkiye'de müzik konusunda iki kişiyi tanırım, biri Zeki Müren, diğeri de tabii ki ben. Bu iki dışındakiler, sadece müzik yaptıklarını sanan kuru kalabalık.

Kullanıcı avatarı
efemanco
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen efemanco » Cmt Nis 14, 2007 14:46 pm

BM yazdı:Barış Manço'nun şöyle bir sözü de var. Bunu hep aklınızda tutun:

"Türkiye'de müzik konusunda iki kişiyi tanırım, biri Zeki Müren, diğeri de tabii ki ben. Bu iki dışındakiler, sadece müzik yaptıklarını sanan kuru kalabalık.
HEYTTTTTTTTT BEEEE... :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis:
BİR GÜN GELECEK DÖNENCE BİLİYORUM...

Kullanıcı avatarı
Zafer Uyanık
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen Zafer Uyanık » Cmt Nis 14, 2007 21:18 pm

BM yazdı:Barış Manço'nun şöyle bir sözü de var. Bunu hep aklınızda tutun:

BU LAF İZMİR FUARI ZAMANINDA VE FUAR PERFORMANSI İÇİN SÖYLENMİŞTİR. ÖNEMLİ İTHAMLARDAN ÖNCE LÜTFEN DAHA İYİ ARAŞTIR!
YAŞAM DENEN UYKUDAN,UYANMASINI BİLEN YAR OLA!!!

Kullanıcı avatarı
manco halil
Profesyonel
Profesyonel

A

Mesajgönderen manco halil » Pzr Nis 15, 2007 00:06 am

MERHABALAR SEVGİLİ ARKADASIMA KATILIYORUM BUNU BARIŞ ABI İZMİR FUARLARINDA SÖLEMİŞTİR KALDIKI BARIŞ ABI GIBI KIMSE MÜTAVAZİ OLAMAZDI..EVET ASLINDA BAKILIRSA TÜRKİYEDE DEGİL BENCE DÜNYADA ZATEN DE ÖLE EN İYİ MÜZİZYENLER BANA GÖRE SUNLAR BİRİ BARIŞ MANÇO DİGERİ SEVGILI MOZART VE BI DIGERIDE YİNE BARIŞ MANÇO ..SEVGİ VE BARIŞ LA KALIN...
halil

Kullanıcı avatarı
34BM777
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye
İletişim:

Mesajgönderen 34BM777 » Cmt Haz 02, 2007 03:14 am

O KİŞİNİN SÖLEDİKLERİNİ UMURSAMIYOM BİLE YAZIK YAZIK COK YAZIK (MFÖ) :kizgin: :cinnet:

Kullanıcı avatarı
sakızhanım
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen sakızhanım » Çrş Haz 20, 2007 20:58 pm

Moderatör Tarafından Düzeltilmiştir..nankör hazımsız mazhar!!!

Barış MANÇO'nun tırnağı bile olamadı ya..
Ondan bu karın ağrısı..

konuyu yeni okudum.protesto adına ne gerekirse yapacağım. :cinnet:

Kullanıcı avatarı
rapin_kizi__
Rekortmen Üye
Rekortmen Üye
İletişim:

Mesajgönderen rapin_kizi__ » Prş Haz 21, 2007 17:40 pm

sakızhanım yazdı:

Moderatör Tarafından Düzeltilmiştir..nankör hazımsız mazhar!!!

Barış MANÇO'nun tırnağı bile olamadı ya..
Ondan bu karın ağrısı..

konuyu yeni okudum.protesto adına ne gerekirse yapacağım. :cinnet:
KöR OlmUŞ bEyİnLErDE aĞ yapMıŞ ÖrüMCEğİM

NaxuaN
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen NaxuaN » Sal Ara 23, 2008 18:14 pm

Kendi yaptığı şarkılardan onunda kapasitesini görüyoruz.Kıyaslamak bile hakaret sayılır Barşı Manço ile.Git işine bak mazhar dişine göre birini bul :P

Kullanıcı avatarı
manco_mania
Üst Düzey Üye
Üst Düzey Üye

Re: MAZHAR ALANSON, MANÇO SEVERLERİ ÜZÜYOR!!!

Mesajgönderen manco_mania » Çrş Ara 24, 2008 00:00 am

Zafer Uyanık yazdı:Arkadaşlar, sevgili Barış Manço dostları; sizi üzücü bir olayı aktarmak istiyorum! Geçtiğimiz günlerde internette haberleri incelerken beni gönülden yaralayan bir sahneyle karşılaştım! Barış Mançocuların Kaygısızlardan bildiği ve çok sevdiği Mazhar Alanson(MFÖ), son yıllarda medyada yaptığı tuhaf davranışlarına bir yenisini daha eklemişti. Alanson, bu temmuz ayının başında Rolling Stone-Türkiye dergisine verdiği röportajda Barış Manço'yu nerdeyse yerden yere vurmuştur. Kesinlikle diyebilirim ki yapılan sanki bir eleştiri değil bir çamur atma, bir öc alma olayıdır. Nedenini anlayamadığım bu gereksiz davranışıyla, daha önce müzik dünyamda önemli bir yere sahip olan Mazhar Alanson gözümden büyük ölçüde düşmüştür! Ayrıca gerçek bir Barış Manço hayranı olarak kalbimde derin bir yara açmıştır.

Arkadaşlar o yüzkarası röportajdan bir kaç alıntıyı veriyorum:

-
Mazhar Alanson ünlü müzik dergisi Rolling Stone için kendisiyle yapılan röportajda, Barış Manço'nun küçük işlerini büyük gibi gösterip işlerini iyi pazarladığını söyledi.

-"En tehlikeli şey kendini bir yerde görmektir" diyen Alanson "Başar ya da başarma büyütmeyeceksin. Ha, yaptığı işi gönderenlere saygım var. Mesela Rahmetli Barış Manço öyle idi. Yaptığı işi olduğundan büyük gösterirdi. O da bir meziyet. Biz mahcubuzdur daha çok" dedi.

-Barış Mançoyla Kaygısızlar grubu olarak beraber çalıştığımız yıllarda da çoğu konuda uyuşamamıştık zaten diyen Alanson, Manço verdiğimiz konserlerde içtiğimiz ayranın bile hesabını tutardı, bizden keserdi diye devam etti. Ayrıca işe Özkan Uğur' u da karıştırarak, Uğur'un Barış Manço'nun grubunda çaldığı dönemde bas gitarı olmamasından dolayı, Manço'nun kendi basını ona para karşılığında kiraladığını ve parasını maaşından düştüğünü söyledi.

Arkadaşlar size soruyorum; ülkemizde ve dünyada milyonlarca insanın gönlünde taht kurmuş Barış Manço'nun arkasından bu yapılırmı! Böyle bir durumun varlığı veya yokluğu tartışılabilir ama rahmetli olmuş bir insanın arkasından bu yapılırmı? Yani birde bunu düşmanı değil yıllarca beraberliği olmuş Mazhar Alanson yapıyor!!!

Size soruyorum;
*Barış Manço'nun bu ülkede yaptıkları sizce büyütüldümü yoksa daha iyi yerlerimi hakediyordu?
*Bu ülkeyi müzik ve kültür alanında yurt dışında en çok kim gururlandırdı?
*Bu ülkede en güzel bestelerin sahibi kimdir ve bu şarkıları köyden kente i nasıl bir sevgidir ki teker teker ezberletti.
*Son olarak bu TELEVOLE kültürüne hapisolmuş bu ülkede tutumluluk ne zaman cimrilik oldu?

Bu gün Mehmet Ali Erbillerin, Hülya Avşarların vb. tiplerin hiç bir şey yapmadan aldıkları astronomik paralar; ülkemizdeki milyonlarca yoksul, işsiz, asgari ücretle çalışan aillerin hayatları boyunca göremeyeceği paralar.
Çok doluyum arkadaşlar, bu ülke kimseden çekmediği kadar içindeki hayinlerden çekmiştir . Daha fazla yazmak istemiyorum, Baris Manco mix ailesi olarak lütfen gerekeni yapalım. E-maillerle Alansonu özür dilemeye çağıralım!

Yorumlarınızı ve düşüncelerinizi lütfen paylaşın!

Zafer kardeşim bu röportajı bende okudum ve bir Mazhar Alanson seveni olarak hiç mi hiç yakıştırmadım.Bu eğer gerçekse Alanson un eski saygınlıgını sevenlerinin içinde kaybedeceğini düşünüyorum...Ayıp...
Barış Abi seni çok özlüyoruz,7 den 77 ye.....

Kullanıcı avatarı
mançofur
Üst Düzey Üye
Üst Düzey Üye

Mesajgönderen mançofur » Cmt Oca 10, 2009 16:07 pm

mazhar alanson gibi bir sanatçıdan beklemezdim......