Gamzedeyim deva bulmam

Türkiye'de yaşanan tüm müzik ve sanat olaylarını tartışabileceğiniz forumumuz.

Moderatörler: barışhayranı, Mod

Kullanıcı avatarı
Bal_Böceği
Profesyonel
Profesyonel

Gamzedeyim deva bulmam

Mesajgönderen Bal_Böceği » Çrş May 24, 2006 10:05 am

Arkadaşlar Barış abinin "Gamzedeyim deva bulmam " adlı parçasını bir bayan yorumlamış ve klip çekmiş.

dün kral TV de gördüm.sizler gördünüz mü ?

ben hiç beğenmedim.şarkıyı batırmışş :gozyasi:

yaaa neden ya neden yeni şarkı yapmak yerine barışın şarkılarını batırıyorlar :kizgin: :kizgin: :kizgin:

Kullanıcı avatarı
bm777dd
Profesyonel
Profesyonel

Mesajgönderen bm777dd » Çrş May 24, 2006 14:56 pm

geçtiğimiz yıllarda bu sarkı yı KUBAT da yorumlamıştıı...

Kullanıcı avatarı
sinann
Üst Düzey Üye
Üst Düzey Üye

2004 YILINDA BUNA BENZER Bİ ŞİKAYETİM OLDU!

Mesajgönderen sinann » Çrş May 24, 2006 15:16 pm

BUNU BENDE ANLAMIŞ DEĞİLİM ARKADAŞ SAĞLIĞINDA NERDEYDİNİZ YADA NİYE GENÇ Bİ SANATÇI FALAN ÇIKTIĞI ZAMAN RÖPORTAJINDA ÖRNEK ALDIĞIN KİŞİ KİM DEDİKLERİNDE BARIŞ MANÇO DEMİYO YANİ ONU HİÇ Bİ DURUMDA ANAN YADA HATIRLAYAN KİŞİLERİ TV DE GÖRMÜYORUM YAZIK Bİ CEM KARACA ÜSTAD VARDI HER ÇIKTIĞI PROGRAMDA BARIŞ ABİDEN YOL ARKADAŞIM DİYE BAHSEDİM ŞARKILARINI SÖYLEYİP DUDAĞIMI BÜKEREK AĞLIYORDU İŞTE GERÇEK SANATÇI FARKI
ŞARKILARINI SÖYLEMEYE GELDİMİ ÖNÜNE GELEN SÖYLÜYO AMA
BURAKSINLAR BU İŞLERİ BARIŞ MANÇO VE ONUN GİBİ BULUNMAS SANATÇILARI ÖLÜMÜNE SEVEN VE DİNLEYEN İNSAN ÇOK KİMSENİN ONUN ŞARKILARINI SÖYLEMESİNE GEREK YOK

KRAL TV Yİ ÇOKTAN SİLDİM EKRANDAN Kİ ALLAHTAN GÖRMEDİM O ŞARKIYI SÖYLEYENİDE GEREK YOK ......!!!!

Kullanıcı avatarı
memet59
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Re: Gamzedeyim deva bulmam

Mesajgönderen memet59 » Çrş May 24, 2006 16:48 pm

Bal_Böceği yazdı:Arkadaşlar Barış abinin "Gamzedeyim deva bulmam " adlı parçasını bir bayan yorumlamış ve klip çekmiş.

dün kral TV de gördüm.sizler gördünüz mü ?

ben hiç beğenmedim.şarkıyı batırmışş :gozyasi:

yaaa neden ya neden yeni şarkı yapmak yerine barışın şarkılarını batırıyorlar :kizgin: :kizgin: :kizgin:

evet bende görmüştüm ama reklamını yaparken kaset çıktı diye...hoşuma gitmişti farklı bir yorumdu ama devamı gelince sinirlendim... :kizgin:

Kullanıcı avatarı
efemanco
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen efemanco » Çrş May 24, 2006 17:26 pm

VALLA BİLMİYORUM İZLEMEDİM...HA BU ARADA GAMZEDEYİM DEVA BULMAM BARIŞ ABİNİN BESTELEDİĞİ Bİ ŞARKI DEĞİL BESTECİSİ Uşşâk (Sofyan)
Bestekâr : Tatyos Efendi
BİR GÜN GELECEK DÖNENCE BİLİYORUM...

Kullanıcı avatarı
mxdönence
Profesyonel
Profesyonel
İletişim:

Mesajgönderen mxdönence » Çrş May 24, 2006 19:52 pm

PARÇA KİMİN OLURSAOLSUN.İLK SÖYLEYEN VE TANITAN BARIŞ ABİDİR..

REKLAM ARACI OLARAK KULLANILMAMALI BENCE...

B.M.YU KULLANMAK İSTEYENLERİ NEFRETLE KINIYORUM !! :kizgin: :kizgin:

HERKES KENDİ İŞİNE BAKSIN
:kizgin:

Kullanıcı avatarı
emre yilmaz
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye
İletişim:

Mesajgönderen emre yilmaz » Çrş May 24, 2006 22:36 pm

evet bende gördüm. tek kelimeyle iğrenç yorumlamış. Acaba Barış abi bunu yorumlamasaydı bun kadının aklına gelir miydi bu şarkı :kizgin: :kizgin: :kizgin:

Kullanıcı avatarı
serk@n
Profesyonel
Profesyonel

Mesajgönderen serk@n » Prş May 25, 2006 10:19 am

PARÇA KİMİN OLURSAOLSUN.İLK SÖYLEYEN VE TANITAN BARIŞ ABİDİR..

REKLAM ARACI OLARAK KULLANILMAMALI BENCE...

B.M.YU KULLANMAK İSTEYENLERİ NEFRETLE KINIYORUM !!

HERKES KENDİ İŞİNE BAKSIN

"MX" sakin olmalısın bence normalde anonim olarak geçen bu eser uşşak makamında soylenen bir musiki dir.. . ermeni asıllı Tatyos Efendi ye ait olduğu soylenir bu şarkı için..

Barış MANÇO bu eseri kendi tarzına yakışacak şekilde soylemiştir.. bencede en güzeli ağabeyimizin soylediğidir.. bazen türksanat müziği koro halinde soylediği gibi solist te soyleye biliyor..

sonuçta bir emek varsa saygı duymakta yarar var diye düşünüyorum.. tatyos efendi nin bir çok eseri vardır.. osmnlı zamanında en buyuk bestecilerden birisidir.. ama yanlış hatırlamıyorsam hocaları türktür..
babasıda bestekar olmalı....
Resim

serk@n adlı üyemiz, forum düzenini bozmaya yönelik davranışlarından dolayı 1 hafta mesaj yazamama cezası almıştır.

Bitiş tarihi:

Kullanıcı avatarı
serk@n
Profesyonel
Profesyonel

Mesajgönderen serk@n » Prş May 25, 2006 10:22 am

Tatyos Efendi (1858 - 1913)

Asıl adı Tateos Enkserciyan olan Tatyos Efendi, 1858 yılında İstanbul'da doğdu. Ermeni asıllı Osmanlı bestecilerin en büyüklerinden biri olan babası, Kilise Mugannisiydi. Tatyos Efendi müziğe dayısından kanun öğrenerek başladı. Daha sonra Sebuhtan Keman Civan ve Askit ağalardan da sözlü ve sözsüz yapıtlar öğrendi. Yaşamını çeşitli gazinolarda keman yada kanun çalarak kazandı.

Çok verimli bir melodi yaratıcısı olan Tatyos Efendi daha çok şarkı bestelemiştir. Günümüze ulaşabilen Peşrev yada saz semailerinin çoğu Türk çalgı müziğinin en değerli parçaları arasında yer alır. Başlıca şarkıları arasında
" Gel ela gözlüm efendim, yanıma" ( Suzinak ),
" Çeşmi Celladın ne kanlar döktü kağıthanede" ( Rast ),
" Bir gönlüme, bir hali perişanıma baktım ( Rast )
" Mey-i Lalinle dil mestane olsun" ( Rast )
" Çektim elimi gayr bu dünya hefesinden" ( Hüseyni ) "
" Bu akşam gün batarken gel" ( Uşşak ),
" Ehl-i aşkın neşvegahı kuşe-i meyhanedir." ( Kürdili Hicazkar ),
" Gözüm hasretle giryandır. ( Hüssam ),
"Gamzedeyim deva bulmam" ( Uşşak ) sayılabilir.

Çalgı yapıtlarının en önemlileri ise Karcığar peşrev, Rast peşrev, Suzinak peşrev Kürdili Hicazkar, Saz semaisi, Hüseyni saz semaisi ve Süzinak saz semaisidir. Yaşamı boyunca piyasada çalıştığı halde, "ağır eserleri icra etmeyi sevdiği, köçekce oyun havası gibi eserler çalınması yönünde ısrar edilirse sazını toplayıp meclisi terk ettiği" söylenir. Tatyos Efendi 16 Mart 1913 öldü ve Kadıköy Uzunçayır Ermeni Mezarlığına gömüldü.
Resim

serk@n adlı üyemiz, forum düzenini bozmaya yönelik davranışlarından dolayı 1 hafta mesaj yazamama cezası almıştır.

Bitiş tarihi:

Kullanıcı avatarı
Bal_Böceği
Profesyonel
Profesyonel

Mesajgönderen Bal_Böceği » Prş May 25, 2006 12:29 pm

Şarkının barışa ait olmadığını biliyorum ama onuna özdeşleşmiş bi eser.

ve hakikaten çok kötü söylemiş.

neden YENİ şarkı yapmıyorlar.şarkının barış abi tarafından klibi de var.gerekiyorsa onu yayınlasınlar.bu sayede barışı TV larda görme imkanımız da olur.

ya cidden çok kötüydü üstelik o şarkı bir bayan sesine hiç gitmemiş.

Barışın yerini kimse alamaz.

Kullanıcı avatarı
manchosever
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen manchosever » Prş May 25, 2006 17:03 pm

Eğer yanılmıyorsam bu parçayı Cansu Koç son albumunde seslendırmıstı

Kullanıcı avatarı
kadir 2023
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen kadir 2023 » Prş May 25, 2006 22:27 pm

manchosever yazdı:Eğer yanılmıyorsam bu parçayı Cansu Koç son albumunde seslendırmıstı
söyleyen kim....? birsürü bişey yazılmış %100 şu şarkıcı yorumlamış denmemiş...

ya abicim anonim şarkıyı söyler ancak...barış abinin bestesinide söylüyorlar..beni burda zıvanadan çıkaran şu.... :kizgin:
yeni nesil şarkının aslını bilmiyor.ilk söyleyenide. :!: .burdada barış mançoya tvlerde şurda burda yeterince yer verilmemesinden kaynaklanıyor..
durum şimdi böyle...bi 5 yıl sonrasını tahmin bile edemiyorum... :(
2023 yılında ise noolacak.... :?:
YA NASİP.....
YA KISMET.....

Kullanıcı avatarı
atillago
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen atillago » Cum May 26, 2006 17:00 pm

Merhaba Arkadaşlar,

güzel bir konu...

Başkasının bestesi altında yorumlandırmak...

Evet, yeri gelince ve müsaitse ve sesle uzlaşıyorsa bir beste yorumlanır. Herkezin diline uymayan türkü var ve ritmik değişikliğine uğrayan türküler var, ya iyi olur yada kötü. Örnek verirsem: Emel Sayın bi süre önce kendi söylediği klasik besteleri gene söylemişti ve bu yeni ritim hiç hoşuma gitmedi. Yane BM'nin son kasetlerini (remake), değil eski haliyle söylediği tarzı daha hoş buluyorum. Sanırım sizde katılıyorsunuz. Demek istediğim şu: Bir beste ilk defa duyulursa ve hoş gelirse ozaman bu beste söyleyen -o an- yorumcuya bağlanır, onun bestesi ve ilk yorumcusu olmasa bile.
Bir örnek daha: Düşününki Edip Akbayramın 'aldırma gönül' parçasını başkası yorumluyor; benim için imkansız. Ama bu adam vefat ettiğinden sonra (misal yıl 2023'te) başka yorumcu bunu güzel söylerse ozamanın gençleri sadece o yorumcuyu görecek ve Edip Akbayram kimdir bilmeyecek.

Başka bir perspektif'ten bakarsam, arkadaşlara hak veriyorum, şöhret uğruna kendisini deneyen, benim gözümde 'alt sınıf' olan, şımarık genç sanatcılar törüyor. Bi bestenin içini bilmeyen parçayı okuyor, yeterki paralar kasaya girsin diyor. Maalesef bu sanatcı patlamasının sonunu göremiyorum.
Hani halk derya: 'ya topcu, yada popcu'
Bu akıl böyle sürüp giderse daha çok BM'nin ve başka büyük sanatcıların bestelerinin ırXX'ına geçecekler.
Bunun karşısına kanun ve bilgi çıkabilir ve ekonomik huzur. Bunun için çalışalım arkadaşlar, Türkiyeyi kalkındıralım!

Selamalar
Atilla
Sevdigim insanlar
Atatürk, Baris Manco, Bruce Lee ve Kemal Sunal
- Be water my friend-

Kullanıcı avatarı
vesile_87
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen vesile_87 » Pzt May 29, 2006 21:38 pm

Neden bu kadar sinirleniyorsunuz anlayamadım? Bu diğer arkadaşların da belirttiği gibi Barış Manço'ya ait bir eser değil ve bugüne kadar birçok kişi tarafından bu eser seslendirildi. İsteyen de seslendirebilir.
Dünyadan bir YILDIZ geçti: BARIŞ MANÇO

Kullanıcı avatarı
burockz
Profesyonel
Profesyonel

Mesajgönderen burockz » Pzt May 29, 2006 22:17 pm

şarkı anonim benim bildigim kadarıyla ve su an kralda donen yorumu da Cansu Koç'a ait...ya tartışmak yersiz isteyen istediği şarkıyı söylüyo zaten Barış Manço versiyonunu onla bunla kıyaslamak da yersiz...ama davullar fln bana barış manço versiyonunu hatırlattı bu duzenlemede...yorum hakkında bişi demicem...ama bence cansu koca kızcanıza yuregimdeki barış şarkıları albumunde katledilen manço şarkılarına (hulya avsar-soyle zalm sultan,mahsun kirmizigul-bn bilirim,muazze ersoy-can bedenden cikmayinca vs.) kızalım...daha dogrusu o sarkıların populerite ugruna abuk sabuk kisilerce yorumlanmasına kızalım ii gunler...

Kullanıcı avatarı
kadir 2023
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen kadir 2023 » Pzt May 29, 2006 22:25 pm

burockz yazdı:şarkı anonim benim bildigim kadarıyla ve su an kralda donen yorumu da Cansu Koç'a ait...ya tartışmak yersiz isteyen istediği şarkıyı söylüyo zaten Barış Manço versiyonunu onla bunla kıyaslamak da yersiz...ama davullar fln bana barış manço versiyonunu hatırlattı bu duzenlemede...yorum hakkında bişi demicem...ama bence cansu koca kızcanıza yuregimdeki barış şarkıları albumunde katledilen manço şarkılarına (hulya avsar-soyle zalm sultan,mahsun kirmizigul-bn bilirim,muazze ersoy-can bedenden cikmayinca vs.) kızalım...daha dogrusu o sarkıların populerite ugruna abuk sabuk kisilerce yorumlanmasına kızalım ii gunler...
ben zaten her seferinde... saçma yüreğimdeki barış şarkıları albümü ... diye bahsediyorum....beğenen bir kişide görmedim daha...
zaten değil parayla bedava verseler yine alıp dinlemeyeceğim bi albüm.... :D
YA NASİP.....
YA KISMET.....

Kullanıcı avatarı
burockz
Profesyonel
Profesyonel

Mesajgönderen burockz » Pzt May 29, 2006 22:35 pm

walla o album sadece barışseverleri somurmek icin cikmis bi album insanlar barış manço için aldı albumu ama...yazık aynı sekilde o kara kapaklı mançonun yuznu gostermemek icin ozel caba sarfedilmiş albumu de sevmiyorum...lale manco barış manconun 2023 yılında yapmak istedigi projeyi nedense 2000 yılında yapmış yorumsuz...

Kullanıcı avatarı
kadir 2023
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen kadir 2023 » Çrş May 31, 2006 22:31 pm

o siyah kapaklı cd yide almadım..yüreğimdeki barış vs kasetinide..
bilseydim 2023 ü bile alırmıydım...hoş zaten kaseti kırdımda zaten...olan 6 ytl me oldu...
YA NASİP.....
YA KISMET.....

Kullanıcı avatarı
TaVeRnA Of LoVe
Profesyonel
Profesyonel

Mesajgönderen TaVeRnA Of LoVe » Prş Haz 15, 2006 03:50 am

arkadaşlar her türlü eleştiriye açığım fakat ben okuyan kişiyi medeni cesaretinden dolayı kutlamak istiyorum gerçekten yani sizce kaç kişi Barış Manço dan sonra onun şarkılarını yorumlamaya cesaret edebilir ki... ;)
Sevgisi gönlümde kanayan yara
Sitem edip durdum geçen yıllara
Bu sevgi sevgi gidecek benle toprağa
O yarin aklımda gözleri kaldı

Yıllardır küllenmiş aşkın var bende
Aşkın mekan kurmuş yanan gönlümde...

Kullanıcı avatarı
mxdönence
Profesyonel
Profesyonel
İletişim:

Mesajgönderen mxdönence » Sal Haz 20, 2006 18:35 pm

Bal_Böceği yazdı:
Şarkının barışa ait olmadığını biliyorum ama onuna özdeşleşmiş bi eser.

ve hakikaten çok kötü söylemiş.

neden YENİ şarkı yapmıyorlar.şarkının barış abi tarafından klibi de var.gerekiyorsa onu yayınlasınlar.bu sayede barışı TV larda görme imkanımız da olur.

ya cidden çok kötüydü üstelik o şarkı bir bayan sesine hiç gitmemiş.

Barışın yerini kimse alamaz.

BENDE ÖYLE DİYORUM AMA BAZI ARKADAŞLAR
SİNİRLENMİŞ NEDENSE :hayallah:
DOĞRUSU BUDUR İSTEYEN İSTEDİĞİ GİBİ DÜŞÜNEBİLİR
:D

elvann
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen elvann » Cum Haz 30, 2006 15:31 pm

evt biliorum cansu koç ya ben gamzendeym deva bulmam sarkısını arıom barış mançonun söledini bulamıom indirmeme yardmcı olurmusunz :?: :?: