Doğukan Manço zehir zemberek

Barış Manço ile ilgili medyada çıkan haberleri paylaşabileceğiniz, Barış Abi'mizin ve eserlerinin yeni nesile ne şekilde aktarıldığını tartışabileceğiniz medya forumumuz.

Moderatörler: barışhayranı, Mod

barışmançokolik
Profesyonel
Profesyonel
İletişim:

Doğukan Manço zehir zemberek

Mesajgönderen barışmançokolik » Çrş Haz 09, 2010 11:34 am

Doğukan Manço, ilk kez ailesinin yaşadığı büyük travmadan babasının iş ortağı Sulhi Aksüt ve Sibel Can’ı sorumlu tuttu.

Doğukan Manço, ilk kez ailesinin yaşadığı büyük travmadan babasının iş ortağı Sulhi Aksüt ve Sibel Can’ı sorumlu tuttu: Onlar annemi yaşlandırdılar, babamın kemiklerini sızlattılar, bize yaptıklarıyla nasıl yaşayacaklar!

Barış Manço’nun iki oğlu Doğukan ve Batıkan, babalarının ölümünden sonra yaşadıklarını, kimlerden vefa kimlerden ağır darbe aldıklarını açıkladı. Kanaltürk’te yayınlanan “2.Sayfa” programına konuk olan iki kardeşten Doğukan Manço, babasının 12 yıl önce ortak olduğu Sulhi Aksüt ve Sibel Can ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Aksüt ve Can ikilisinin babasının ölümünden sonra kendilerine çok büyük acılar yaşattıklarını söyleyen Doğukan Manço şunları söyledi:

* Babam öldükten sonra annem trilyonluk bir borç yükünün altına girdi. Sulhi Aksüt ile Sibel Can mezardaki babamın kemiklerini sızlattı. Annemi genç yaşta yaşlandırdılar. O adam bize yaptıklarıyla nasıl yaşayacak merak ediyorum? Adamın bir tane pozitif haberi çıkmıyor basında.

*Sulhi Aksüt o gün Barış Manço’ya yaptıklarını bugün başkasına yapıyor (Eşi Sibel Can ile kavgasını kastediyor). Ama ilahi adalet onlar için yeni başlıyor. Mezardaki babamı bile üzen kişilerin özrü asla kabul edilemez. Onların özrünü affetmeyeceğiz.

Atletini kokluyorum

* Ben, kardeşim ve annem bize yükledikleri borçtan çok şükür kurtulduk. Çok çektik. Daha çok kişinin karşısına çıkacağım. Ama kinle, nefretle değil. Güçle, sevgiyle. Çünkü babamdan bize bu miras kaldı.

* En büyük hayalimiz bugün müze haline gelen babamızın evini geri alabilmek. Çünkü babam o ev hiçbir zaman satılmasın diye 2. derece tarihi eser kapsamına sokmak için yıllarca emek vermiş. Biz babamızın ruhu olan bu evi tekrar Manço ailesinin mülkü yapabilmek için canla başla çalışacağız ve evimizi tekrar satın alacağız.
n Müzeye babamın bir tek fanilasını koymadım. Çünkü onun üzerinde babamın kokusu var. Babamın kokusu gitmesin diye fanilayı hiç açmıyorum. Sadece arada sırada koklayıp yeniden saklıyorum.

Kullanıcı avatarı
mxdönence
Profesyonel
Profesyonel
İletişim:

Mesajgönderen mxdönence » Çrş Haz 09, 2010 13:31 pm

Akşam bi kısmını izledim bu programın.Sunucular her ne kadar Doğukan'ı gaza getirmeye çalıştılarsada,O babası gibi vakur duruşunu koruyarak ağız dalaşına girmekten sakınarak konuştu.İzlerken dedim tıpkı babası gerek fiziği gerekse tavırları...

Kullanıcı avatarı
memet59
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen memet59 » Pzt Haz 28, 2010 17:19 pm

geç piyasaya çıktılar ama olsun , belki bişeyler yapabilirler...

Kullanıcı avatarı
farukmtx
Üst Düzey Üye
Üst Düzey Üye

Mesajgönderen farukmtx » Prş Tem 01, 2010 01:03 am

evet her kes gibi onlarda şimdi yaptıkları yanlışın farkına vardılar..günah çıkarmak doğukan manço daha babasının ölümü üzerinde aylar bile geçmez iken abimiz bi reklam fliminde yer alıyor.hala biz 70 yabancının içi kan ağlarken abilerimiz 11 yıl sonra uyanıyorlar.neyse ne onlar bizi anlaya bilirler nede biz onları.önemli olan bundan sonrası.... :?: :?: :?: [/i]