Barış Manço ve Cem Karaca kardeş!

Barış Manço ile ilgili medyada çıkan haberleri paylaşabileceğiniz, Barış Abi'mizin ve eserlerinin yeni nesile ne şekilde aktarıldığını tartışabileceğiniz medya forumumuz.

Moderatörler: barışhayranı, Mod

barışmançokolik
Profesyonel
Profesyonel
İletişim:

Barış Manço ve Cem Karaca kardeş!

Mesajgönderen barışmançokolik » Cmt Mar 27, 2010 12:21 pm

Barış Manço ve Cem Karaca kardeş mi? Sanat dünyası bu müthiş iddiayı konuşuyor. İşte haberin ayrıntıları..

Cem Karaca'nın eski bir arkadaşı bu iddiayı ortaya attı, eşi İlkim Karaca doğruladı.

Sanat ve magazin dünyası Habertürk'ün özel haberiyle çalkalanıyor. İddiaya göre Cem Karaca ve Barış Manço kardeş..

KİMSE BİLMİYOR

Cem Karaca'nın 1979-87 arasında Almanya'da evinde kaldığı İbrahim Hızlı 2007'de şarkıcının yakınlarına mektup yazıp şöyle dedi: Kimse bilmiyor ama Cem bana 'İki yaş büyük bir ağabeyim var' demişti.

SAVAŞ MANÇO: DNA TESTİ YAPILSIN

Mektubu öğrenen Habertürk gazetesi iddiayı Cem Karaca'nın eşi İlkim Karaca'ya sordu. İlkim Karaca: "Cem 7-8 kez 'Barış abim' demişti. Yalan söylersem vicdanım rahat etmez." İddianın sorulduğu Manço'nun ağabeyi Savaş Manço, "Ben hayatta olmaz olmaz demem. DNA testi yapılsın" dedi.

BABASI CEM'İN ABİSİNİ İSTEDİ

İbrahim Hızlı mektubunda Cem Karaca'nın bir ağabeyi olduğunu Cem Karaca'nın annesi Toto Karaca'dan duyduğunu söylüyor. 1985 yılı sonlarında Toto Karaca benden kalmaktaydı. Bir gün akşam yemeği yerken Toto bana bir şeyler anlatmak istediğini ancak kimseye anlatmamamı rica etti. 'Hayatta kocamla birlikte herşeyi paylaştım. Fakat son nefesini verirken yapamayacağım bir şeyi istedi benden. Nedir dedim yapamayacağın şey? Kocam ilk oğlu Cem'in abisini son olarak görmek istedi' dedi. Ben o zaman Cem'in anlattıklarını hatırladım. Toto da bana Cem'in bahsettiği kişiden bahsetti. Biliyorum bu konuyu benden başka bilenler de vardı. Fakat iki taraflı dinlemiş değillerdir diye tahmin ediyorum. Ben ikisinden de dinlediğim için inanmak mecburiyetinde kaldım. Ama üzgünüm ismi açıklayamıyorum.

İŞTE İKİSİ KARDEŞTİ GEREKÇELER

Anne Rikkat Uyanık Manço 3 yaşındayken eşinden ayrıldı.

Karaca Manço ölünçe 'canım gitti' diye şiir yazdı.

İddia sahibi İbrahim Hızlı, "Toto Karaca da doğruladı" dedi.

Barış Manço'nun ilk adı Mehmet, Cem Karaca'nın babasının adı da Mehmet

Karaca'nın son yıllarını paylaştığı İlkim Karaca'nın Cem'in kendisine Manço'nun abisi olduğunu söylemesi.

BABASI TİYATROCUYDU

Cem Karaca'nın tiyatro sanatçısı olan babası Mehmet Karaca, 1900 yılında İstanbul'da doğmuştu. Azeri kökenliydi. 1934 'te İstanbul Şehir Tiyatrosu'na girdi. Burada, Kibarlık Budalası, Meraki, Macbeth gibi yapıtlarda rol aldı. 1968 yılında geçirdiği beyin kanaması üzerine emekliye ayrıldı. 7 Nisan 1980'de öldü.

Annesi ile babası boşandığında Barış 3 yaşındaydı

Barış Manço'nun annesi Türk Sanat Müziği'nin önemli sanatçılarından Rikkat Uyanık'tı.

1 Mayıs 1921'de Adana'da doğmuştu. Çok güzel alto sesi ve müziğe son derece kabiliyetli olamasından ötürü klasik Türk Müziği eğitimi almıştı. 1940 yılında İsmail Hakkı Manço ile evlenmişti. Bu evlilikten 1941'de Savaş, 1943'te Barış, 1946'da ise İnci dünyaya gelmişti. İsmail Hakkı-Rikkat çifti, kızları İnci'nin doğduğu yıl 1946'da boşanmışlardı. Barış Manço babasının yanında büyümüştü. Ancak 10. sınıfta iken babası İsmail Hakkı Bey ölmüştü. Rikkat Hanım ise ikinci evliliğini Asaf Uyanık ile yaptı. Sanat çevreleri de onu bu soyadıyla tanıdı. 1992 yılında ölen Rikkat Uyanık'ın öğrencileri arasında Zeki Müren'de bulunuyordu.

kaynak:internethaber.com

Kullanıcı avatarı
penguen
Üst Düzey Üye
Üst Düzey Üye

Mesajgönderen penguen » Cmt Mar 27, 2010 16:56 pm

Tamamen gündemi meşgul etmek için uydurulmuş dedikodular. İnanmıyorum.

Kullanıcı avatarı
Zafer Uyanık
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen Zafer Uyanık » Pzr Mar 28, 2010 14:41 pm

BİR DELİ TAŞ ATAR KUYUYA, 40 AKILLI ÇIKARAMAZ...
YAŞAM DENEN UYKUDAN,UYANMASINI BİLEN YAR OLA!!!

Kullanıcı avatarı
dragonfly
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesajgönderen dragonfly » Pzt Ağu 29, 2011 00:16 am

Cem Karaca'nın son hanımı olan sıfatlar kullanarak seviyemi bozmak istemediğim ismi lazım değil hanımefendinin sırf medyada yer bulmak için uydurduğu, görüldüğü üzere hiç bir işe yaramayan asılsız dedikodudur.