Manço’nun 18 yıllık konseri satışa çıktı

Barış Manço ile ilgili medyada çıkan haberleri paylaşabileceğiniz, Barış Abi'mizin ve eserlerinin yeni nesile ne şekilde aktarıldığını tartışabileceğiniz medya forumumuz.

Moderatörler: barışhayranı, Mod

barışmançokolik
Profesyonel
Profesyonel
İletişim:

Manço’nun 18 yıllık konseri satışa çıktı

Mesajgönderen barışmançokolik » Sal Oca 12, 2010 13:23 pm

Barış Manço’nun 18 yıl önce Almanya’nın Stuttgart kentinde verdiği ve bugüne kadar hiçbir yerde yayınlanmayan konser görüntüleri satışa çıktı

11 yıl önce yitirdiğimiz Barış Manço’nun 19 Eylül 1992 tarihinde Almanya’nın Stuttgart şehrindeki Hans Martin Schleyer-Halle’de verdiği konser görüntüleri, Aztek Prodüksiyon tarafından satışa çıkarıldı.

110 DAKİKALIK KONSER 18 BİN LİRA

Bugüne kadar hiçbir televizyon kanalında yayınlanmayan ve konserin tamamının rejili çekimini içeren 110 dakikalık video kayıtın bedeli 18 bin lira olarak belirlendi. Frank Sinatra, Tina Turner, Queen, Peter Gabriel ve Rolling Stones gibi dünya yıldızlarının sahne aldığı Hans Martin Schleyer-Halle’de Barış Manço, 18 yıl önce ‘Türk Dayanışma Gecesi’ altında bir konser vermiş ve bu konser 12 bin kişi tarafından izlenmişti. Mehmet Ali Erbil’in sunuculuğunu üstlendiği gecede Barış Manço’nun yanı sıra Yonca Evcimik de sahne almıştı. Kurtalan Ekspres ile birlikte iki saat sahnede kalan Barış Manço’nun konseri, Alman prodüksiyon şirketi tarafından, 6 kameralı profesyonel bir reji ile kaydedilmişti. Konseri arşiv amaçlı belgelemek üzere yapılan görüntüler daha sonra Gürel Aydın’a teslim edilmişti. • MAGAZİN SERVİSİ

Kullanıcı avatarı
kulahmet
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen kulahmet » Sal Oca 12, 2010 16:47 pm

param olsa hiç düşünmezdim...

Kullanıcı avatarı
memet59
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen memet59 » Cum Oca 22, 2010 16:21 pm

kulahmet yazdı:param olsa hiç düşünmezdim...

:arrow: aynennnnn

Kullanıcı avatarı
com
Profesyonel
Profesyonel

Mesajgönderen com » Pzt Mar 29, 2010 11:11 am

Allah size bol para versin ama ben param olsa bile o kadar parayi bir konsere vermem. bir hayir isine harcarim.