sacma siyaset lekesi.

Barış Manço ile ilgili medyada çıkan haberleri paylaşabileceğiniz, Barış Abi'mizin ve eserlerinin yeni nesile ne şekilde aktarıldığını tartışabileceğiniz medya forumumuz.

Moderatörler: barışhayranı, Mod

Kullanıcı avatarı
mirze
Profesyonel
Profesyonel
Mesajlar: 238
Kayıt: Cum May 16, 2008 20:49 pm

sacma siyaset lekesi.

Mesajgönderen mirze » Cmt Eki 24, 2009 19:50 pm

bastan ayaga rezalet. zaten anarsisttim, artik kati ve radikalim. siyasete nefret ediyorum.yaziyi urdan da okuya bilirsiniz - http://tarimdenizli.blogcu.com/95-bulte ... 49391.html
YATAĞANBABA ile SİYASET (HYP Denizli İl Başkanlığı Haber Bültenleri)Ana Sayfa Profilim Arşiv 95.BÜLTEN: BARIŞ MANÇO DA MI ERGENEKONCU (5.BASKI)

BARIŞ MANÇO DA
MI ERGENEKONCU?!

“Barış Manço” adının geçtiği bir dava dosyasına, gazetelerin “Yatağanbaba da Ergenekoncu haberi” ile ilgili “gazete küpürleri” de eklendi!

Bir “Barış Manço Derneği’nin İstanbul Sorumlusu” şahsı adına, Yatağanbaba’ya “hakaret davası” açtı… Mahkemeye kadar uzanan süreçin başlamasına sebep olan olay ise, Yatağanbaba’nın davayı açanın “belli kişiler” dediği kişilere, yani “adı geçen Dernek’e veya şahıslara (her kimlerse onlar) kitabını göndermemesi!!!”…


> OLAY KİTABIN YAZARI MAHKEMEDE YARGILANACAK!

“Barış Manço” konusunda ençok tartışılan ve Dünya’nın değişik Ülkeleri’nde Üniversiteler’in bile gündeminde olan, Türkiye ortalaması adetinde basılmasına ve de sadece Denizli’de satılmasına rağmen “3.Baskı”sı yapılan tek Barış Manço kitabı olan “Türk Kültürü’nün Karbon Kâğıdı / Barış Manço Destanı” kitabının yazarı Murat Yatağanbaba, mahkemede yargılanacak!

Kanal D’de yayınlanan “Okan Bayülgen ile Disko Kralı”nda içindeki makaleler okunmasına, konular anlatılmasına rağmen, “Yazarı’ndan ve Kitap’ın adından hiç bahsedilmemesi skandalı”na Yatağanbaba “emeğim yağmalanıyor” diye tepki göstermişti!

YATAĞANBABA’YI YAĞMALADILAR!
http://yataganbabamenajarlik.blogcu.com ... 05201.html


Yatağanbaba’nın eserleri ekrandan milyonlara okunurken adından ve kitabından hiç bahsedilmemesi skandalına bir yenisi daha eklendi. İstanbul’da bir “Barış Manço Derneği Sorumlusu” olan bir şahıs, “Barış Manço ile ilgili bir kitap yazıp da bize nasıl göndermezsin, nasıl bizi arayıp-sormazsın, hiç mi hatırımız yok, Yatağanbaba gibi her önüne gelen Barış Manço kitabı yazıyor” demesi üzerine, Yatağanbaba “ulan siz kim oluyorsunuz? Siz daha ‘kısa pantolon bile giymezken’ biz ‘Sarı Çizmeli Mehmet Ağa’yı söylüyorduk! Kimseye hatır-matır için kitap göndermem, ödeyin parasını okuyun” deyince, iş karşılıklı atışmaya döndü ve sonunda da “mahkemelik” oldu! 20 sayfaya yakın tutan ve mahkemeye sunulan dosyada yer alan bu sıradan diyaloglar, Yatağanbaba “ifadesi alınmak için” karakola çağırıldığında “karma-karışık ve içinden çıkılmaz bir hal” aldı.


> “YAZAR YATAĞANBABA”NIN DAVASI’NA
“SİYASETÇİ YATAĞANBABA” GİRECEK!

İşi “sıradan bir hakaret davası” olmaktan çıkaran ise, Yatağanbaba’nın “çok yönlü” bir kişi oluşu ve çalışmalarının Basın’da çok geniş yer alması.

Bu yüzden konu “Kitap’ın Yazarı” yani “Yazar Yatağanbaba”nın meselesi olduğu halde, “dava dosyası” ne alâkası varsa “Siyasetçi Yatağanbaba” adına açıldı ve nitekim, “Halkın Yükselişi Partisi İl Başkanlığı / Halkın Yükselişi Partisi İl Başkanı” diye yazıldı ve de o adresele İstanbul’dan Denizli’ye geldi. Dava’da “sapla-samanın karışması” bununla da sınırlı değil.


> “ERGENEKON” DA DAVA DOSYASI’NDA!

Mahkemeye “delil” olarak sunulan dosyanın en tepesine, ne alakası varsa Zaman Gazetesi’nin “Yatağanbaba da Ergenekoncu” haberinin küpürü konmuş! Yatağanbaba’nın ifadesini alanlar da, 20 sayfaya yakın ve “hakarete delil” diye sunulan dosyanın en tepesinde “Yatağanbaba da Ergenekoncu” başlıklı-fotoğraflı gazete küpürünü görünce, 1 saat 15 dakika süren ifade almanın tam 45 dakikası “Barış Manço ile Ergenekon’un ne alâkası var” sorusunu cevaplamakla geçti!

İfadeyi alan Memurlar, “Zaman Gazetesi Yatağanbaba’ya ‘Ergenekoncu’ demiş, Yatağanbaba’nın verdiği cevabı da ‘hakaret’ kabul edip dava açmış” zannetti. Davayı açan “Barış Manço Derneği İstanbul Sorumlusu”nu da “Zaman Gazetesi’nin Muhabiri”…

Memurların bu “20 sayfaya yakın” ve “iyi de Zaman Gazetesi ile Yatağanbaba arasındaki ‘Ergenekoncu’ tartışmasının Barış Manço ile ne alakası var” diye sorduracak kadar karışık dava dosyası hakkında “Barış Manço ile Ergenekon Terör Örgütü Davası’nın bir alakasının olmadığının / alakası yoksa dosyaya niye konduğunun” anlatılması ile geçen o curcunalı 45 dakikadan sonra “Yatağanbaba’nın ifadesinin alınması” 1 saat 15 dakikada nihayet tutanağa geçebildi.

Memurların “internetten kopyalayıp-yapıştırarak oluşturulan bu dosyadan konuyla hiç alakası olmayan bu gazete küpürünü çıkarmak bu kadar zor mu, ‘Yatağanbaba da Ergenekoncu’ küpürü neden buraya ve de dosyanın en başına konmuş” diye sorunca, Yatağanbaba “yazıları sitemden olduğu gibi indirmiş, o küpürü ordan çıkarmak çok basit ama çıkarmamış, ‘ceza almamı garantiye bağlamak’ için olabilir” dedi!

Yani suç işlenmişse, çıkacak olan hapis cezası için yatılarak veya para cezası ödenerek, suç işlenmemişse de beraat edilerek / edilecek ve bitip-gidecek bu kadar basit bir dava, Savcılık’a dosyanın “Barış Manço – Yatağanbaba – Ergenekon” yani “Barış Manço Derneği – Halkın Yükselişi Partisi – Terör Örgütü” biçiminde “karma-karışık şekilde” sunulması sonucu, iş “arapsaçı”na döndü!

Aynı soruları Mahkeme’de Hakim de soracaksa, -ki dosya öyle hazırlandığı ve Barış Manço ile ilgili bir tartışmadaki hakaret iddiasıyla hazırlanan dosyasının en tepesine ‘Ergenekoncu Yatağanbaba’ haber küpürü konduğundan büyük ihtimalle soracaktır- Allah Hakim Bey’e bu “arapsaçı”nı çözmekte kolaylık versin!


> AHİRETTE BİLE “BİR ARAYA” GELMEM!

Memurlar ifadesini aldıkları Yatağanbaba’ya “hakaret ettiğin gerekçesiyle davayı açan karşı taraf ile ‘uzlaşmaya’ gitmek ister misin” diye sorunca, Yatağanbaba “hapisse yatarım, paraysa öderim ama Ağustos 2008’den beri yani 7 aydır benim zamanımı alan ve nefesimi boşa harcatan bu şahısla değil uzlaşmak için bu ‘Dünya’da, ‘Ahret’te bile bir araya gelmem, bırakın hapis veya para cezasını ‘idam’ kararı çıksa gene de uzlaşmam” dedi.

Son aylarda ençok “Avukat” ile “Savcılar”ı gören, Yazar ve Halkın Yükselişi Partisi Denizli İl Başkanı Yatağanbaba, şimdi de hayatında ilk defa “Hakim” karşısına çıkacak! En son Savcı’nın karşısına çıktığında Savcı “git mahkemeye ver tazminat davası aç, sana Ergenekoncu diyen Zaman Gazetesi uğraşsın ve ispatlasın iddiaların, sen niye uğraşıyor ve üzülüyorsun” demiş ve “böyle dandik suçlamalar ve iddialar için kendini aklamaya çalışma, çünkü zaten temizsin, kitabında suç unsuru olsa Savcı zaten hakkında soruşturma açardı” diye “kibarca” kovmuştu!

SAVCI YATAĞANBABA’YI KOVDU!
http://tarimdenizli.blogcu.com/94-bulte ... 91511.html


> DOĞRULUĞUNUN CEZASINI ÇEKECEKSİN!

Şimdi de “Mahkemeye” çıkacak olan Yatağanbaba, meselenin özeti olan; dava dosyasında geçen ve ‘hatır için kitap gönderilmesi gerektiği söylenen’ ama isimleri belirtilmeyen “belli kişiler”e, “ulan siz kim oluyorsunuz, kimseye hatır-matır için kitap göndermem, ödeyin parasını ve okuyun, defolun gidin başımdan” diyerek, yazdığı Barış Manço kitabını göndermemesi olan bu konu hakkında, açılan “hakaret” davası dolayısıyla Yatağanbaba Hakim tarafından “hapse” mi tıkılacak, “para cezası”na mı çarptırılacak, yoksa “böyle dandik dava mı olur” diye “yine kibarca kovulacak mı” yakında belli olacak…

Yatağanbaba “Avukat-Savcı-Hakim / Mahkeme” ile uğraşmasına / zaman kaybı ve strese sebep olan bu yaşadıklarını, “Doğruluğunun Cezasını Çekeceksin!” adlı kitabında tek tek anlatacak ve kimlerin “Yatağanbaba Kervanı”na çomak sokup “Kültür’de ve Siyaset’te yürüdüğü Destansı Yolculuk”ta tökezletmeye çalıştığını herkes öğrenecek…


> KİTABI YAZDIĞIM GÜNE LÂNET OLSUN!

Yatağanbaba, ifadesinin alınması ile ilgili olarak şunları söyledi:

Kitaptaki makaleler sürekli hem de Dünya’da “400’ün üstünde” / rekor sayıda gazete-site-radyo-dergi’de “başkalarının adıyla” korsan basılır, ulusal televizyonlardan milyonlara okunur ama eserin sahibinden ve kitaptan bahsedilmez, yani çilesini benim çekip ortaya çıkardığım eserlerin sefasını başkaları sürer… Bense karakollarda ve mahkemelerde sürünürüm… Bu “korsan baskı rekoru” kıran ve “dünyayı yerinden oynatan” kitabı yazdığım güne lanet olsun!

Hiçbir şey üretemeden sadece eleştiren ve “Yatağanbaba’nın oluşturduğu dalganın üstünde sörf yapmaya” kalkan aceze takımı, defolup gidecek ve sörfünü –oluşturabilirse- kendi oluşturduğu dalgada yapacak! “Yatağanbaba’nın oluşturduğu dalgada sörf yapmaya kalkanlar” o dalgada boğulurlar! Çünkü “insan emeğine” musallat olanların iflah ettiğini Tarih bugüne kadar yazmamıştır!


Polis'in / Savcılık'ın sorusuna (ve Milletimiz'e) cevap: Barış Manço'nun Ergenekon'la alakası yoktur, ne yaptığını bilmeyen Barış Manço Derneği Sorumlusu şikayetçinin; "Yazar Yatağanbaba"nın işinin içine "Siyasetçi Yatağanbaba"yı da sokması gibi, Barış Manço ile ilgili dosyaya Ergenekon'u da sokmasından ibarettir!REİTİNG:

YAYINLAYANLAR: