Her şeye haciz geliyordu ülkeme dönemedim!

Barış Manço ile ilgili medyada çıkan haberleri paylaşabileceğiniz, Barış Abi'mizin ve eserlerinin yeni nesile ne şekilde aktarıldığını tartışabileceğiniz medya forumumuz.

Moderatörler: barışhayranı, Mod

barışmançokolik
Profesyonel
Profesyonel
İletişim:

Her şeye haciz geliyordu ülkeme dönemedim!

Mesajgönderen barışmançokolik » Sal Ağu 25, 2009 15:07 pm

5 Ağustos 2009 Salı 08:56
Barış Manço'nun oğlu Doğukan Manço 8 senenin ardından Türkiye'ye döndü. Yaşadığı sıkıntılar ise yanına kaldı.
Barış Manço’nun zamansız ölümünün ardından, yaşadıkları acıları unutmak için Amerika’ya giden Batıkan ve Doğukan Manço kardeşler aradan geçen 8 yıldan sonra okullarını bitirip Türkiye’ye döndü. Bu kadar süre dönmemelerinin sebebini "her şeye haciz geliyordu" diye açıkladı.

Doğukan Manço 8 yılda yaşadıklarını şöyle anlattı:

"- Ben orada kaldığım 8 yıl boyunca, dönebilmenin savaşını verdim. Ben kendi toprağımı çok özledim ve bu topraklarda yaşamak istiyorum sonuçta gelemeyişimizin başka sebepleri de vardı.

- Talihsiz bir takım olaylar yaşıyorduk. Ben bir mal sahibi olamıyordum mesela. Haciz geliyordu hemen. Bu sene çözüldü sorunlar.

- Biz ortaklarımız tarafından çok ağır bir şekilde dolandırıldık. Barış Manço ömrü boyunca hiç kimseye borcu olmamış biri olmasına rağmen, kefil olduğu ortaklarının dolandırıcılıkları yüzünden her şeyimizi kaybettik. Köşk, antik araba koleksiyonu her şeyimizi banka aldı götürdü. Neyse ki artık bu sene o bitmek bilmeyen faiz ailem tarafından kapatıldı. Artık ben bir araba, ev ve banka cüzdanı sahibi olabileceğim."

kaynak:internethaber.com