Barış Manço'ya Yapılan Büyük Saygısızlıktır Bu!!

Barış Manço ile ilgili medyada çıkan haberleri paylaşabileceğiniz, Barış Abi'mizin ve eserlerinin yeni nesile ne şekilde aktarıldığını tartışabileceğiniz medya forumumuz.

Moderatörler: barışhayranı, Mod

MANCHO1943
Gelişen Üye
Gelişen Üye

Barış Manço'ya Yapılan Büyük Saygısızlıktır Bu!!

Mesajgönderen MANCHO1943 » Pzt Ağu 03, 2009 20:06 pm

MANCHO1943
Gelişen Üye
Gelişen Üye

Mesajgönderen MANCHO1943 » Pzt Ağu 03, 2009 20:12 pm

Arkadaşlar Verdiğim linkteki Karşılaştırma yazısında İlk satırlar:

biri yıllarını sanata vermiş diğeri ise yurtdışında gezip durmuş iki insan. her ikisi de sanatçı olarak addedilmekte güzel ülkemde.

fakat dikkat edilmesi gereken konu başka. barış manço türkçülüğü gereği hiç bir zorluk çekmemiştir bu topraklarda. krallar gibi yaşamış, bir eli yağda diğer eli balda ülke ülke gezmekteydi. devlet ideolojisinin bir ürünü olan trt de sırf milliyetçi diye yıllardır program yapılmıştır bu adama.

diğer yandan büyük üstad halk sanatçısı bir adam. ömrü hep mücadele ile geçmiş. zorluklar, katiller hep peşindeydi ahmet kaya nın. bu ülkenin özgürlüğü için mücadele verdi. haketmediği şeylere maruz kaldı. başka ülkelere gitti ama isteği ile değil zorla gönderdiler bu güzel insanı. ve orada da hayatını kaybetti ne yazık ki!

ey güzel arkadaşlarım size soruyorum biri rejim muhafızı diğeri özgürlük tutkunu her iki insana da sanatçı demek garip gelmiyor mu size de?

eğer barış manço sanatçı ise ahmet kaya nedir canlar?

ahmet kaya sanatçı ise barış manço ya sanatçı demek ayıp değil mi sizcede?

Arkadaşlar lütfen bu hadsizlere cevaplarımızı esirgemeyelimki,Barış Manço'nun kim olduğunu anlayabilsinler.

Kullanıcı avatarı
ALİ ÖZMEN
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen ALİ ÖZMEN » Cum Ağu 07, 2009 22:06 pm

BUNU YAZAN KİŞİNİN AKLINA ŞAŞARIM BEN! BENCE NE YAZDIĞININ BİLE FARKINDA DEĞİL...SAÇMALAMIŞ RESMEN....TÜM TÜRKİYE BİLİYOR KİMİN NE OLDUĞUNU...BARIŞ MANÇO NUN ADINI BÖYLE ŞEYLERDE NEDEN KULLANDIKLARIDA AÇIKÇA ORTADA ZATEN...
İZManço Facebook: https://www.facebook.com/groups/1406696942947567/

İZManço YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCv4fsNLzjoYE_Im_V26bEvA

İZManço İnstagram: https://instagram.com/izmanco/

barışizm

Mesajgönderen barışizm » Pzt Ağu 10, 2009 00:10 am

bunu yazan herkimse o kişide müthiş bir mantık var :) çile çeken sanatcıdır çekmeyen değildir manteliteye bakarmısınız aslında cevap bile yazmak istemiyorum ama ne yaparsın dayanamadım barış manço nun ömrü çalışmakla geçti çok yoğun iş hayatı vardı bu yüzden barış manço günde 3 4 saat uyuyabiliyordu bir proğramdan diğerine koşuyordu barış manço öyle kolay kolay barış manço olmadı barış manço olana kadar çok zorluklar çekmiştir onunda şarkıları mahkemelik olmuştur aksi halde bu çileleri çekmemiş olsada bu onun söylenilen şahıstan aşağı sanatçı olduğu anlamınımı vermez evet barış manço sanatçıdır ama a. kaya nedir bilmiyorum lütfen barış manço yu başka sanatcılarla karşılaştıralım ama sanırm bunun için biraz düşünmeniz gerekecek

Kullanıcı avatarı
Ashame
Üst Düzey Üye
Üst Düzey Üye

Mesajgönderen Ashame » Sal Ağu 11, 2009 15:13 pm

Türk Kürt çatışması olsun isteyen işgüzarın biri belli oysa PKK gibi terör örgütü olduğu tüm dünyaca kabul görmüş bir örgütü destekliyordu bu kişilik ne yazıkki Kürt kardeşlerimizxin hep kötüleri ortalıkta.

Akıl sağlığından şüphe ediyorum acilen ruh ve sinir hastalıklarıyla ilgili bir bölüme müraacat etmeli.

Kullanıcı avatarı
Ashame
Üst Düzey Üye
Üst Düzey Üye

Mesajgönderen Ashame » Sal Ağu 11, 2009 15:16 pm

Barış'a dil uzatanın dilini keserim herkes haddini bilsin. :kizgin: :@

Kullanıcı avatarı
yar_ola
Profesyonel
Profesyonel

Mesajgönderen yar_ola » Pzr Ağu 16, 2009 10:47 am

selam barışsevenler barış manço nun yeri asla doldurulamaz kim nederse desin bence kıyaslama yapanlar bir düşünsün barış da olan kültür saygı ve alt yapı hangi sanatcımızda var bence onlar gündeme gelmek için konuşuyorlar barış manço hep yaşıyor olacak saygılarımla
ben bilirim