BUNU BİLENİNİZ YADA HATIRLAYANINIZ VARMIYDI?

Barış Manço ile ilgili medyada çıkan haberleri paylaşabileceğiniz, Barış Abi'mizin ve eserlerinin yeni nesile ne şekilde aktarıldığını tartışabileceğiniz medya forumumuz.

Moderatörler: barışhayranı, Mod

Kullanıcı avatarı
DERSİMLİ
İHRAÇ EDİLMİŞTİR

BUNU BİLENİNİZ YADA HATIRLAYANINIZ VARMIYDI?

Mesajgönderen DERSİMLİ » Çrş Ağu 13, 2008 17:35 pm

Arkadaslar size yazacagım konu bundan 3-4 yıl öncesıne dayanan bır kouydu.ünlü sovmen Mehmet ali ERBİL'in sunduğu çarkıfelek programına
arif sağ ve ıkı ünlü sanatcıda konuktu(diğer ıkı sanatcının adını hatırlayamadım)Her neyse bu programı hatırlayanlar var sanırım.Bu programın alt kategoılerı vardı.bu kategorılerden bırıde sarkı sözlerı ıdı.
Ozamanda Barış Manço'nun vefatı dolayısıyla sarkı sözü bölümünde Mançonun bestesıne yer ayrılmıştı.Mehmet ali ERBİL'de bölümün sonuçlanmasına yakın sanatcı konuklarından parçaya eslık etmelrınıı stemıs vede Arif Ssğ bu parcaya eslık etmek ıstememıstı.Mehmet Ali ERBIL'in tüm ısrarlarına karsın kendınce ahkam kesMİŞ kendince bı tutum halıne gırmıstı..
bıde söylememek ıcın bı kaç söz de sarfetmıstıkı bu onun nasıl aciz bır ınsan oldugunu ortaya koymustu....

UNUTULMASIN Kİ BU SANATCI TÜRKIYENIN DEĞER YARGILARINA SAHIP CIKAN TEK LIDER SANATÇIDIR..

Yorumlarınızı beklıorum şimdiden saolun

Kullanıcı avatarı
jonturk_emre
İHRAÇ EDİLMİŞTİR

Mesajgönderen jonturk_emre » Çrş Ağu 13, 2008 18:13 pm

Arif Sağ neler dedi ki?
Emre başkaya

Kullanıcı avatarı
DERSİMLİ
İHRAÇ EDİLMİŞTİR

Mesajgönderen DERSİMLİ » Çrş Ağu 13, 2008 19:52 pm

valla unuttum ama azarlayıcı bi tutmla yaklaşmıstı çok üzülmüştüm aralarında husumetmı ne varmış sanırım o nedenle bu tepkıyı göstermıstı hatta showda yayınlanıodu carkıfelek öle..çok zoruma gımıstı ozaman

Kullanıcı avatarı
manco_mania
Üst Düzey Üye
Üst Düzey Üye

Mesajgönderen manco_mania » Çrş Eki 15, 2008 23:10 pm

Arkadaşlar arif sag Barış Abi nin şarkısını söylese ne olur söylemese ne olur hiç bu konuyu kafaya takmaya gerek yok o kendi şarkılarını söylesin yoluna baksın küstahlıkta sınır tanımayan bir insan kendisi...

Kullanıcı avatarı
penguen
Üst Düzey Üye
Üst Düzey Üye

Mesajgönderen penguen » Cum Eki 17, 2008 01:05 am

Abi. Bir de şunlara bakın.

Mazhar Alanson:
"Kendini beğenmiş cimrinin tekiydi."

Taner Öngür:
"Kim nereye çekerse oraya giden bir kuklaydı."

Ahmet Kaya:
"Ne düşündüğünü kendi de bilmezdi."

Erol Büyükburç:
"Kendisi deli olduğundan, beni de deli sanırdı."

Erkin Koray:
"Biz onun gibileri piyasaya saldık ki, millet onun konserinden kaçıp koştura koştura bizimkine gelsin diye."

:kizgin: :kizgin: :kizgin:

Kullanıcı avatarı
34BM777
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye
İletişim:

Mesajgönderen 34BM777 » Cum Eki 17, 2008 02:08 am

Yüzbinlerce İnsan Cevabını Verdi Bu Kişilere Şahsen.

Kullanıcı avatarı
mirze
Profesyonel
Profesyonel

Mesajgönderen mirze » Cmt Eki 18, 2008 19:58 pm

sacmalik bu yaa.digerleri bi yana dursun,Erol Buyukburc ve Erkin Koraydan beklemedigim bir sey

Kullanıcı avatarı
sameth
Profesyonel
Profesyonel
İletişim:

Mesajgönderen sameth » Pzr Eki 19, 2008 23:06 pm

ŞU AN KAHKAHA ATTIM HELEDE AHMET KAYA NIN DEDİĞİNE VATANSIZ BAYRAKSIZ GİTTİ ARKASINDAN SÖVÜLÜYOR DİĞERLERİDE ÖYLE GİDECEK HİÇ KİMSE BARIŞ ABİNİN GİDİŞİ GİBİ GİDEMEYECEK MİLYONLAR UĞURLADI
artık yokum sağlıcakla kalın

Kullanıcı avatarı
com
Profesyonel
Profesyonel

Mesajgönderen com » Sal Eki 28, 2008 15:47 pm

TEK KELIME ILE YAZIKLAR OLSUN. INSAN BARI OLMUS KISININ ARDINDAN OYLE SEYLER KONUSMAZ. HATTA VE HATTA DEDILERI DOGRU OLSA BILE... :kizgin:

BARIŞ_CEM_BARIŞ

Mesajgönderen BARIŞ_CEM_BARIŞ » Pzr Kas 02, 2008 07:21 am

penguen yazdı:Abi. Bir de şunlara bakın.

Mazhar Alanson:

Taner Öngür:

Ahmet Kaya:

Erol Büyükburç:

Erkin Koray:
"Biz onun gibileri piyasaya saldık ki, millet onun konserinden kaçıp koştura koştura bizimkine gelsin diye."

Bu ne demektir ya ne demek onlar daha kendilerinin ne dediklerini bilmiyorlar birde koskoca müzik üstat'ı barış abimize laf sokmaya çalışıyolar ben sadece iki kelime söylicem bunu herkez anlicartır Barış manço madem ne düşündüğünü kendide bilmezdi Peki Neden Yaşadığı Müddetce 2 sene de bir hep Albüm Yapardı neden nedeni basit o kadar şey görüyo ki bunu müziğe aktarıyodu ama sizler O kalın kafalarınızı kaldıramadığınızdan hiç bir şey yapamadığınız gibi başkasının sırtından geçiniyosunuz madem sizde sanatçısınız yapsanıza albüm piyasada yoksunuz bari bu dünyadan gidene yok demeyin ALLAHIM SEN HERŞEYİ HERŞEYİ GÖRÜYOSUN ONLAR YANICAK BUNU BİLİYORUZ AMA NE OLUR ALLAHIM BİZİ BUNUN GİBİ İNSANLARDAN KORU zaten bize Barış abimizi Çıkardın o bize yol gösteriyo ama bunun gibi insanlarda olduğu sürece insanlar müziğin ne olöduğunu anlayamayacaklar.

Kullanıcı avatarı
manco_mania
Üst Düzey Üye
Üst Düzey Üye

Mesajgönderen manco_mania » Pzr Kas 02, 2008 23:54 pm

Mazhar Alanson:

Taner Öngür:

Ahmet Kaya:

Erol Büyükburç:

Erkin Koray:

Arkadaşlar bende tabiri caizse deli oldum mazhar alanson ve erkin koraydan böyle bir söz beklemezdim eğer gerçekse bunlar yazıklar olsun onlara hele hele erkin koray ın dedigi laf , bence teorisi ters tepmiş bunlar gibilerden bıkanlar Barış Abi nin konserlerine koştular bence ve bunlar dediğim gibi doğruysa sanatçı filan değil zaten :kizgin: :kizgin: :kizgin:

MOD TARAFINDAN DÜZELTİLMİŞTİR
LÜTFEN FORUM ADABINA UYGUN DAVRANALIM

Kullanıcı avatarı
farukmtx
Üst Düzey Üye
Üst Düzey Üye

Mesajgönderen farukmtx » Prş Kas 06, 2008 01:44 am

:kizgin: :kizgin: :kizgin: :kizgin: :kizgin: :kizgin: :kizgin: :kizgin: :kizgin: :kizgin: :kizgin: :kizgin: :kizgin: :kizgin: :kizgin: :kizgin: :kizgin: TEK KELİMEYLEN BUNAMIŞLAR....ARALARINDA ÖLEN Bİ KİŞİDE VAR ONUNDA NASIL UĞURLANDIĞINI TÜM TÜRKİYE GÖRDÜ.VE DİĞERLERİN SONUNUDA GÖRÜYORUZ YAZIK SİZE BARİ BARIŞ ABİYE BİRAZ İLTİFAT EDEYDİNİZDE BU MİLLETTE SİZİ ADAM YERİNE KOYSAYDI YAZIK VALLAH YAZIK....

Kullanıcı avatarı
Ashame
Üst Düzey Üye
Üst Düzey Üye

Mesajgönderen Ashame » Sal Kas 18, 2008 11:25 am

Barış manço'nun nasıl biri olduğu cenazesinde kanıtlandı sanırım o kalabalık bir Atatürk'e bir de Barış abimize nasip olmuştur vefatı duyan Japon büyük elçisi ağlamış Asya'nın küçük ülkelerinden birinde ise okullarda saygı duruşu olmuştu bence o kişilikler ayıp etmişler Mazhar Alanson ve Erol Büyükburç'a şaşırmadım ama diğerleri beni şaşırttı gerçekten de kınıyorum. Üstelik Barış Manço bir lise konserinde Erkin Koray'ı görüp kendine örnek almış iken :kizgin:

Kullanıcı avatarı
Ashame
Üst Düzey Üye
Üst Düzey Üye

Mesajgönderen Ashame » Sal Kas 18, 2008 11:28 am

Ahmet Kaya kişiliği bir tv proğramında Barış abimiz için ata sözleri olmasa adam aç kalacak demişti bu yüzden benim nefretimi kazanmıştı daha sonraki olaylar ise bu nefretimi kat kat artırdı

Kullanıcı avatarı
mevlut
Üst Düzey Üye
Üst Düzey Üye

Mesajgönderen mevlut » Cmt Kas 22, 2008 15:48 pm

BU KİSİLER TAMAMEN VEFA DAN UZAK KENDİNİ BİR HALT ZANNEDEN KÜSTAH KİSİLERDİR. BARIS ABİNİN ARKASINDAN HİC BIR AKLI BASINDA İNSAN BÖYLE KONUSMAZ. KONUSAMAZ.!SÖYLESINLER BAKALIM O KÜSTAHLAR KENDILERİNE SANATCI DİYEN O SAHISLAR: BARIS ABIMİZIN HİC KİMSENIN ARKASINDAN BÖYLE KONUSTUGUNU DUYMUSLAR MI? BU ONLARIN SAHNE ARKASINDAKI GERCEK YÜZLERİNİ GÖSTERİYOR. YANİ İKİYÜZLÜLÜKLERİNİ...
barısdostu

Kullanıcı avatarı
Kaya
Yeni Üye
Yeni Üye
İletişim:

Mesajgönderen Kaya » Pzr Kas 23, 2008 23:08 pm

Arif Sağ,

Her zaman kendi görüş ve düşüncelerinin en doğru olduğunu zanneden zavallılardan biri.

Hazımsızlar listesi yapsak, en üstlere koyabiliriz...

pis__mikrop
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen pis__mikrop » Sal Ara 16, 2008 00:13 am

doğruluk payı nedir erkin koray böyle birşey söyler mi?

barışmançokolik
Profesyonel
Profesyonel
İletişim:

Mesajgönderen barışmançokolik » Sal Ara 16, 2008 13:16 pm

Ahmet kaya'dan böyle densiz bir şey duyacağımı beklerdim ama diğerlerinden hiç beklemezdim.pkk'nın düzenlediği konserlere katılıp ta imrali'da yatan bölücübaşına şarkı yazan birinden böyle bir şey beklenirdi zaten.

esat
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesajgönderen esat » Sal Ara 16, 2008 16:28 pm

özellikle mashar alansona hiç yakışmamış ki 1967den 1969a kadar birlikte çalıştılar. hiç yakışmıyor. erkin koray ve arif sağ içinde hakeza öyle ki bende halk müziğiye bağlamayla uğraşıyorum ve arif sağın bu tavrı beni üzü.

ahmet kaya beyefendinin de bu tavırları çok doğal. eğer öldükten sonra birşeyler bırakabiliyorsa o sanatçıdır. eğer yusuf hayaloğlu olmasaydı ahmet kaya diye birini tanımazdık bile.

Kullanıcı avatarı
penguen
Üst Düzey Üye
Üst Düzey Üye

Mesajgönderen penguen » Prş Ara 18, 2008 01:49 am

esat yazdı:özellikle mashar alansona hiç yakışmamış ki 1967den 1969a kadar birlikte çalıştılar. hiç yakışmıyor. erkin koray ve arif sağ içinde hakeza öyle ki bende halk müziğiye bağlamayla uğraşıyorum ve arif sağın bu tavrı beni üzü.

ahmet kaya beyefendinin de bu tavırları çok doğal. eğer öldükten sonra birşeyler bırakabiliyorsa o sanatçıdır. eğer yusuf hayaloğlu olmasaydı ahmet kaya diye birini tanımazdık bile.

Mazhar Alanson tam olarak şöyle demiş:

"Kendini büyük görmek ve öyle göstermeye çalışmak çok hatalı bir davranış. Eğer gerçekten büyüksen zaten halk sana bunu hissettirir. Bir de kendini övdürmek için büyük çabalar gösterenler var. Mesela ben, Fuat Güner, Ali Serdar ve Özkan Uğur; dördümüz 66-70 arasında Kaygısızlar grubu olarak Barış Manço'nun arkasında çaldık. Onun böyle bir havası olduğunu söyleyebilirim. Etrafında şakşakçılar olmasını isterdi ve bunun için önüne geleni ezer geçerdi. Plâklardan ve konserden alınan paralar, prodüktörler tarafından anlaşmalara Barış imza attığı için ona verilirdi. Ama o, cimriliğinden bize paranın %10'unun verir, aranızda pay edin derdi. Stüdyodaki uzun çalışmalarda arada mola verirdik de, içtiğimiz suyun parasını bile bizden keserdi. Sonra kendi bass gitarını Özkan Uğur'a hediye etti, yıllarca her ay ondan bas eskime parası aldı. Sahneye çıkınca bizi işte arka ekibim, siz onları tanımazsınız, yeni çalgıcılarım diye tanıtırdı. Daynamadık, çektik gittik. İnsanda önce tevazu, nezâket, ahlâk, onur, terbiye, cömertlik ve dostluk duygularının olması gerekir. Bunun için biz birileri gibi bir saatlik konserden yüz binler almıyoruz. Bazı kişiler hâlâ kendine dalkavuk ararken biz sanat yapıyoruz.

esat
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesajgönderen esat » Prş Ara 18, 2008 17:23 pm

ne diyeyim meyve veren ağaç taşlanır. bu kadar dedikodu yaşayan insanların arkasından bile yapılmaz. yaptıkları müziğe şüphem yok. mfö grubu gerçekten işinde başarılı. ama ne olursa olsun bu sözlerin sarf edilmemesi gerek.

Kullanıcı avatarı
turanthefirst
Üst Düzey Üye
Üst Düzey Üye
Konum: Sıra Sıra Dağlardan, Erişilmez Yaylalardan, Kuş Uçmaz Kervan Geçmez, Bilinmez binbir Yoldan

Mesajgönderen turanthefirst » Çrş Şub 04, 2009 00:54 am

Mazhar Alanson:

Taner Öngür:

Ahmet Kaya:

Erol Büyükburç:

Erkin Koray:

Bunlar çok ağır ithamlar. Lütfen bu alıntıların kaynağını da belirtelim. Ben şahsen Barış Manço için Erkin Korayın bunları söyleyeceğin zerre kadar inanmam. Bu sözlerin sahibi olduğu idda edilen sanatçılara karşı haksızlıkır... Lütfen...
OĞLUMUN ADINI MEHMET BARIŞ KOYDUM.

Kullanıcı avatarı
hamsiye
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen hamsiye » Cum Şub 20, 2009 13:27 pm

BU YAZILANLARA COK ÜZÜLDÜM KENDILERI ARTIK HIC BIRSEY ÜRETEMIYORLAR BU SEKILDE GÜNDEME GELMEYE CALISIYORLARKI BUDA ONLARIN NASIL BIR SANATCI OLDUGUNU GÖSTERRIR ARANIZDA HATIRLAYANLAR VARDIR BARIS ABIMIZIN VEFATINDAN SONRA HEMEN O HAFTA SIYASET MEYDANINDA ERKIN KORAYDA VARDIR DÜN GIBI HATIRLARIM SÖYLE BIR CÜMLE KULLANDI ALLAH BIZEDE BARISINKI GIBI BIR CENAZE NASIP ETSIN O ZAMAN ESIME SÖYLE DEMISTIM BUNLARIN HEPSI BARIS MANCOYU KISKANIYORLAR CÜNKÜ ONLARIN BU KADAR SEVENLERI YOK

Kullanıcı avatarı
rainsunster
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen rainsunster » Cum Şub 20, 2009 13:42 pm

hamsiye yazdı:BU YAZILANLARA COK ÜZÜLDÜM KENDILERI ARTIK HIC BIRSEY ÜRETEMIYORLAR BU SEKILDE GÜNDEME GELMEYE CALISIYORLARKI BUDA ONLARIN NASIL BIR SANATCI OLDUGUNU GÖSTERRIR ARANIZDA HATIRLAYANLAR VARDIR BARIS ABIMIZIN VEFATINDAN SONRA HEMEN O HAFTA SIYASET MEYDANINDA ERKIN KORAYDA VARDIR DÜN GIBI HATIRLARIM SÖYLE BIR CÜMLE KULLANDI ALLAH BIZEDE BARISINKI GIBI BIR CENAZE NASIP ETSIN O ZAMAN ESIME SÖYLE DEMISTIM BUNLARIN HEPSI BARIS MANCOYU KISKANIYORLAR CÜNKÜ ONLARIN BU KADAR SEVENLERI YOK

Kesinlikle katılıyorum. Barış abi vefat etti(her ne kadar 10 yıl geçsede inanamıyoruz vefatına) üretim durdu.

Kullanıcı avatarı
mxdönence
Profesyonel
Profesyonel
İletişim:

Mesajgönderen mxdönence » Cum Şub 20, 2009 16:04 pm

Ahmet kayanın Arif Sağın ne kadar Apo sempatizanı olduğunu bilmeyen yoktur sanırım.Bunları adam yerine koymak bile iltifat kalır.Biri teröristlerce uğurlandı,ölüp gitti zaten mezarı bile belli değil.
Diğerleri de Barış Manço'nun ne kadar geniş kitlelere hitap ettiğini bildiğini karın darlığı yapıp hazmedeyenlerdir.Kendileri ne yapmışlar ki milletin dilinden,gönlünden düşürmediği.
Hepsini toplasan Barış Abinin bir şarkısına bir söz olamazlar.