OHANNES KEMER

Barış Manço ile ilgili medyada çıkan haberleri paylaşabileceğiniz, Barış Abi'mizin ve eserlerinin yeni nesile ne şekilde aktarıldığını tartışabileceğiniz medya forumumuz.

Moderatörler: barışhayranı, Mod

Kullanıcı avatarı
Ali Kaan
Profesyonel
Profesyonel

OHANNES KEMER

Mesajgönderen Ali Kaan » Cmt Oca 26, 2008 22:14 pm

Sevgili Barışseverler,
Birkaç gün önce Hulusi Tunca'nın kitabını okumaya başladım ve Ohannes Kemer'in bir röportajda şu sözleri çok sinirime dokundu:

Kurtalan Ekspres'in kendine has bir soundu vardı o dönemde.Barış Manço'nun önceki gruplarından ayrı bir sound...

OHANNES:''O sesleri biz verdik Barış'a.O,sadece sözleri yazardı.Şarkı getirdiği zaman bile stüdyoya girdiğimizde bambaşka birşey çıkardı.Hepimizin katkısı vardır o parçalarda.''Yine Yol Göründü Gurbete''çok değişmiştir mesela stüdyoda.Barış'ın getirdiği şarkı tipik bir Country idi.Barış,kapmıştı hikayeyi.Ben bir gün saz çalıyorum,aksak bir şeyler.Barış geldi,hemen söz yazıverdi üstüne:''Acıh da bağa vir''diye bir şarkı çıktı bir anda ortaya.Böyle çıkardı şarkılar,sonra birlikte işlerdik.Barış bizsiz başka bir şey olurdu.Biz seve seve yaptık her şeyi.''

[b]Erkin Koray son 20 yıldır hemen her zaman tek başına sahneye çıkmaya mecbur kalıyor ama bir ''grup insanı''olduğunu da her fırsatta vurguluyor.Cem Karaca da öyle söylüyordu...

OHANNES:''Şimdi Erkin'i dinliyorum,o da eksik.Yapmak istiyor da mı yapamıyor bilemiyorum.Barış Manço,çocuklara çok güzel şeyler yaptı.Sevdirdi kendini,çocukları kaptı.Bunların hepsi''business''(işadamı)hikayesi.Barış çok akılldır,rahmetliyi çok severdim.''

ÇOK TALİHSİZ CEVAPLAR BUNLAR!!!!!!!!!!!!!!!! :cinnet: :cinnet: :cinnet:

trader88
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen trader88 » Prş Oca 31, 2008 23:55 pm

bu adam ne kadar rahat hakaret ediyor böyle :S..

Kullanıcı avatarı
rainsunster
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen rainsunster » Cum Şub 01, 2008 11:34 am

Kitabı bende okudum. Keşke Hulusi tunca bu bölümü yazmasaydı.

Kullanıcı avatarı
ahmetaykan
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesajgönderen ahmetaykan » Cum Şub 01, 2008 18:02 pm

merhaba arkadaşlar.. adam olayı anlatıyor bütün şarkıalrın müziklerini onların yaptığı anlamına gelmez. tabi haklıdır onlar farklı bir yorum getirmiş olabilirler. ama sonuçta Barış Mançoda bir insan zeki ve işini bilen bir büyük sanatçı...olayları büyütmeyelim. lütfen
Bir Barışmanço sevdalısı olrak ben; Dünyaya geç geldiğimi düşünüyorum..

Kullanıcı avatarı
fairground
Forum Duayeni
Forum Duayeni

Mesajgönderen fairground » Cmt Şub 02, 2008 16:43 pm

ne hakareti ya.
ben hiç bir talihsizlik göremedim doğrusu..
Tanrı Türkiye'yi, yönetenlerinden korusun!

Kullanıcı avatarı
km_manco1325
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye
İletişim:

Mesajgönderen km_manco1325 » Cmt Şub 02, 2008 20:11 pm

ahmetaykan yazdı:merhaba arkadaşlar.. adam olayı anlatıyor bütün şarkıalrın müziklerini onların yaptığı anlamına gelmez. tabi haklıdır onlar farklı bir yorum getirmiş olabilirler. ama sonuçta Barış Mançoda bir insan zeki ve işini bilen bir büyük sanatçı...olayları büyütmeyelim. lütfen
aynen büyütmeyelim :ampul: :arrow:

sinaay

Mesajgönderen sinaay » Sal Mar 24, 2009 00:21 am

ya kardesim, adam iste bildigi Baris Manco'yu anlatiyor. Simdi birisi cikip demesin yok oyle degil boyle diye. Adam kac yil Manço'yla calismis, sen ondan daha iyi mi bileceksin.

Kullanıcı avatarı
kulahmet
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen kulahmet » Çrş Mar 25, 2009 19:16 pm

yok bu adamın barış abiye gıcığı var ve bunu hepimiz hissedebiliyoruz...adam resmen iftira atıyor barış abiye..."keşke hulusi tunca bu bölümü yazmasaydı" diyen rainsunster'e katılıyorum...

Kullanıcı avatarı
sameth
Profesyonel
Profesyonel
İletişim:

Mesajgönderen sameth » Çrş Mar 25, 2009 23:19 pm

bencede bu adam uçmuş barış abi çizgisini kurtalandan öncede sonrada değiştirmedi ohannes kemer söylesin bu dağlar dağları kol düğmelerinidemi kendisi çıtlatmış bu eserler doğarken kurtalan yoktu
artık yokum sağlıcakla kalın

Kullanıcı avatarı
manco_mania
Üst Düzey Üye
Üst Düzey Üye

Mesajgönderen manco_mania » Prş Mar 26, 2009 05:13 am

Arkadaşlar Barış Abi tabiki arkadaşlarından , müzisyen dostlarından yardımlar aldı , fikir alışverişi yaptı.Bu çok normal fakat , bir insanın bunları abartarak dile getirmesinide rahmetli Barış Abi nin üzerinden pirim yapmaya çalışmak olarak görüyorum.Barış dostu olup sonradan bunları söylemek hayattayken veya rahmetli olduktan sonra hiç hoş değil.Hele ki son sözleri iş adamı stratejisine getirilen laflar çok çirkin demek ki o insanlar Barış Abi ye bu stratejiyi uygulamışlar arkadaş yüzleriyle...YAZIK...
Barış Abi seni çok özlüyoruz,7 den 77 ye.....

Kullanıcı avatarı
kadir 2023
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen kadir 2023 » Cmt Nis 04, 2009 20:19 pm

fairground yazdı:ne hakareti ya.

katılıyorum..hakaret şu bu yok..adam olanı söylemiş..barış manço kendisi bile şöyle demiş..biz bu bilgisayara fazla bulaştık kurtalan ekspresle yakaladığımız saundu kaybettik..
binboğanın kızı ( moğollar ) murat ses saundu yine gönül dağında aynı murat ses org..mogg..saundları ..barışı hiçmi etkilemedi..herşeyi tekbaşına yapmadı..herkesin hakkını teslim edelim..
MP BARIŞÇILIĞINI BIRAKIN..BİLMİYORSANIZ SESSİZ KALIN..
***gönül dağı türküsü üzerine yapılan düzenlemede doğu yaylılarını cevaplayan rock-caz partileri ile SES mançonun anadolu pop serüveni içinde sıkça başvurduğu klavyeciliğinde onu en fazla etkileyen isim olacaktı....
gitarsız bir kurtalan formatında kaydedilen genç osman--Gönüldağı plağında ohannes kemer yaylı sazları yönetirken.....( münir tireli )
YA NASİP.....
YA KISMET.....

Kullanıcı avatarı
manco_mania
Üst Düzey Üye
Üst Düzey Üye

Mesajgönderen manco_mania » Pzt Nis 06, 2009 19:34 pm

kadir 2023 yazdı:
fairground yazdı:ne hakareti ya.

katılıyorum..hakaret şu bu yok..adam olanı söylemiş..barış manço kendisi bile şöyle demiş..biz bu bilgisayara fazla bulaştık kurtalan ekspresle yakaladığımız saundu kaybettik..
binboğanın kızı ( moğollar ) murat ses saundu yine gönül dağında aynı murat ses org..mogg..saundları ..barışı hiçmi etkilemedi..herşeyi tekbaşına yapmadı..herkesin hakkını teslim edelim..
MP BARIŞÇILIĞINI BIRAKIN..BİLMİYORSANIZ SESSİZ KALIN..
***gönül dağı türküsü üzerine yapılan düzenlemede doğu yaylılarını cevaplayan rock-caz partileri ile SES mançonun anadolu pop serüveni içinde sıkça başvurduğu klavyeciliğinde onu en fazla etkileyen isim olacaktı....
gitarsız bir kurtalan formatında kaydedilen genç osman--Gönüldağı plağında ohannes kemer yaylı sazları yönetirken.....( münir tireli )

Kadir arkadaşım dediğin çok doğru Barış Abi tabiki insanlardan , çalıştığı arkadaşlarından etkilendi ve bunu müziğine yansıttı.Fakat madem öyleydi bu müzisyenler neden kendilerini öne sürerek bunu bizim sayemizde bunu şunun sayesinde yaptıya getiriyorlar ?Eğer bu ortak bir başarı ve müzikse bunu dile getirmenin amacı ne?
Barış Abi seni çok özlüyoruz,7 den 77 ye.....

Kullanıcı avatarı
kulahmet
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen kulahmet » Çrş Nis 08, 2009 17:20 pm

arkadaşlar mesele sadece müzik ürünlerindeki ortaklık, etkilenme falan değil...bu ohannes kemer resmen barış abiyi cimrilik, paragözlük, dolandırıcılıkla suçluyor...nasıl görmüyorsunuz...o kitabı ve röportajı okumayan anlayamaz bunu...adam röportajının her cümlesinde barış abiye iftira atıp alay ediyor...insaf edin artık...

sinaay

Mesajgönderen sinaay » Çrş Ara 02, 2009 18:46 pm

ya tamamda bir de su yonden bakin. kurtalan expresin ilk 10 yilindaki muzikle baris manconun son yillarinda yaptigi muzik kiyaslanabilirmi? KIYASLANAMAZ. 80lerin sonunda ve 90larda yaptigi muzigin cogu GÜLÜNÇtÜ! hem baskalarinin yardimina ihtiyaci olmasaydi neden kurtalani kursun? parasini verip bir iki gitarist kiralasa her konsere daha ucuza gelirdi bi kere! :cinnet: :cinnet:

Kullanıcı avatarı
kulahmet
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen kulahmet » Çrş Ara 02, 2009 19:26 pm

eski eserlerin daha kaliteli olduğu konusunda doğruluk payı var...ama barış manço kesinlikle bu kaliteyi ohannes kemer'e borçlu değil...tek başına gitarını alıp çalsaydı da dinlerdik biz barış abiyi...öte yandan hepimiz kurtalan eksprese gönülden bağlı insanlarız...ancak ohannes kemer dünyanın en iyi gitaristi de olsa bu eksprese kaçak yoldan binmiş ve ilk istasyonda şutlanmıştır, iyi de olmuştur...

sinaay

Mesajgönderen sinaay » Pzr Ara 06, 2009 23:20 pm

hangi yaziya bakarsamsa bakayim, hep "baris abi soyle" "baris abi boyle" "Baris abi nin onlara ihtiyaci yok" "baris abiyi biz boylede severdik" "baris abiye iftira atiyorlar". hep boyle diyorsunuzda, baris abiyi baris abi yapan O donemlerdi. onu hakiki unune kavusturanlarda kurtalan expresin ilk donemleriydi ama :!:

Kullanıcı avatarı
kulahmet
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen kulahmet » Pzt Ara 07, 2009 20:16 pm

sinaay yazdı:hangi yaziya bakarsamsa bakayim, hep "baris abi soyle" "baris abi boyle" "Baris abi nin onlara ihtiyaci yok" "baris abiyi biz boylede severdik" "baris abiye iftira atiyorlar". hep boyle diyorsunuzda, baris abiyi baris abi yapan O donemlerdi. onu hakiki unune kavusturanlarda kurtalan expresin ilk donemleriydi ama :!:

elbette kurtalan ekspresin farkındayız ama biz aradaki çürük domatesi ayıklıyoruz sadece...

sinaay

Mesajgönderen sinaay » Pzt Ara 07, 2009 21:12 pm

ama lutfen ohannes kemere de haksizlik etmeyelim, bence onun Baris Manco muzigine olan katkisi essiz

Kullanıcı avatarı
kulahmet
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen kulahmet » Sal Ara 08, 2009 21:21 pm

sinaay yazdı:ama lutfen ohannes kemere de haksizlik etmeyelim, bence onun Baris Manco muzigine olan katkisi essiz

müziğini tartışmıyoruz zaten...ohannes'in rengi kurtalan'da tartışmasız bir iz bırakmıştır, bunu kabul ediyorum...fakat barış abiyi haksız yere yerden yere vurmasına sessiz kalamam...

talhayuce
Yeni Üye
Yeni Üye

bırakın ya

Mesajgönderen talhayuce » Pzt May 09, 2011 23:40 pm

arkadaşlar ben faceden ekledim kendisini ama çok saygı duyulacak bi tip deil belli abimizin neden ayrıldığı ondan hareketleri bile küstahça
talha