Barış Manço intiharı! 6 Şubat 1999, Cumartesi

Barış Manço ile ilgili medyada çıkan haberleri paylaşabileceğiniz, Barış Abi'mizin ve eserlerinin yeni nesile ne şekilde aktarıldığını tartışabileceğiniz medya forumumuz.

Moderatörler: barışhayranı, Mod

Kullanıcı avatarı
34BM777
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye
İletişim:

Barış Manço intiharı! 6 Şubat 1999, Cumartesi

Mesajgönderen 34BM777 » Çrş Eyl 26, 2007 23:32 pm

ResimAhmet SAYAR / İSTANBUL

Bağcılar'da, paten meraklısı 19 yaşındaki Mustafa Kemal Gülhan, çok sevdiği Barış Manço'nun ölümüne dayanamayarak, ‘‘Ho ho ben ölüme gidiyorum’’ diye başlayan bir not yazıp, birasına koyduğu böcek ilacı ile yaşamına son verdi.

İnönü Mahallesi Ahmet Yesevi Caddesi 21/5 numaradaki evlerinde, gece geç saatlere kadar annesi Ayten Gülhan'la kağıt oynayıp, müzik dinleyen Mustafa Kemal Gülhan, daha sonra odasına çekildi. Kapıyı arkadan kilitledikten sonra, walkman'inde çok sevdiği ve ‘‘benim ilahım’’ dediği Barış Manço'nun kasetlerini dinlemeye başladı. Bir ara mutfağa gidip bira alan Gülhan, odasındaki böcek ilacını içine katarak içmeye başladı. Bir yandan birasını içen Gülhan, bir yandan da intihar mektubunu yazdı.

Sabah kahvaltısı için uyandırmak istediği oğlundan cevap alamayan 4 çocuk annesi Ayten Gülhan, geç yattığı için kendisini duymadığını zannederek ayrıldı. Saat 11.30 sıralarında tekrar odasına giden anne, kapının camını kırarak içeriye girdiğinde oğlunun cansız bedeni ile karşılaştı. Başucunda da şu notu buldu:

‘‘Ho ho ben gidiyorum. Ama üzülmeyin. Çünkü ben onun yanına gidiyorum (Barış). Ona gittim. Neden derseniz, onun için bilmiyorum. Çok acılar çektim. Bu fani dünyada, onsuz yaşanmaz. O yüzden fazla üzülme anne. O benim için tekti. Şaka deyip, kendimi aldatmaya kalktım, ama olmadı. Onu her hatırlayışta öldüğü aklıma geliyor. O öldü ve ben de. Ben onu tanımadım ama birisini sevmek için tanışmaya gerek yok. O tek ilah Barış Manço.M.K.G.’’

Oğlunun tam bir Barış Manço hayranı olduğunu söyleyen Ayten Gülhan, ‘‘Tek yaşamı patenleri ve Barış Manço idi. Kendi halinde, hiçbir problemi yoktu. Elektriğe merakı vardı. Kendi başına elektriği öğrendi. Komşuların bir işi olsa hemen yapardı. Dün gece de, geç saate kadar gülüp eğlendik. Ayrı yaşadığım eşimin yanındaki iki kız kardeşini görmeye gitti. Dönerken kendisine bira almıştı. Odasına çekildi. Sabah da ölü bulduk’’ dedi.
BARIŞ MANÇO ne kadar degerli bir insan Mekanın CENNETOLSUN kardeşim..

Kullanıcı avatarı
harlemci
İHRAÇ EDİLMİŞTİR

Mesajgönderen harlemci » Prş Eyl 27, 2007 02:00 am

Bu haberi iyi biliyorum ama sanırım nedeni başkaydı. O günlerde epey Barış Manço intiharı artmaktaydı. Hatta Murat Kekilli çıktığı zamanlarda denk gelmesi, reklam peşinde mi iddialarına yol açmıştı. Allah rahmet eylesin kardeşimize, en kötü ölüm intihardır :gozyasi:

Kullanıcı avatarı
Benimyaw
Profesyonel
Profesyonel

Mesajgönderen Benimyaw » Prş Eyl 27, 2007 09:46 am

Allah Taksiratini Affetsin :gozyasi:
Orda öyle birsey varki, benden Öte ,benden Ziyade......

Kullanıcı avatarı
Petek Gök
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen Petek Gök » Prş Eyl 27, 2007 10:18 am

bu haberi ilk hulusi tuncanın kitabında okumuştum ve halada okurken beni çok etkiliyor..

Kullanıcı avatarı
efemanco
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen efemanco » Prş Eyl 27, 2007 13:20 pm

:gozyasi:
BİR GÜN GELECEK DÖNENCE BİLİYORUM...

Kullanıcı avatarı
ali TİTAN
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesajgönderen ali TİTAN » Pzt May 12, 2008 18:31 pm

NE YAZIK Kİ GÖREMİYECEK BARIŞ ABİYİ ÇÜNKÜ İNTAHAR ETTİ BARIŞ ABİDEN ONA ŞU ŞARKI GİTSİN.... NASIL KIYDIN KENDİNE GÜLBEBEĞİM...

Kullanıcı avatarı
jonturk_emre
İHRAÇ EDİLMİŞTİR

Mesajgönderen jonturk_emre » Pzt May 12, 2008 20:57 pm

vay bee ne büyük insansın barış abi ya.Uğruna ölen sevenlerın bile var :gozyasi:
Emre başkaya

Kullanıcı avatarı
darkkphonix
Üst Düzey Üye
Üst Düzey Üye

Mesajgönderen darkkphonix » Pzt May 12, 2008 23:44 pm

Böyle bir şeyi Barış Abi asla istemezdi ama diyecek bir şey yok gaflet anı...Allah rahmet eylesin yakınlarına hâla sabır versin!...

Kullanıcı avatarı
farukmtx
Üst Düzey Üye
Üst Düzey Üye

Mesajgönderen farukmtx » Prş Kas 06, 2008 02:28 am

YAZIK OLMUŞ.ÇOK ÜZÜLDÜM...AMA EMİNİM Kİ SEBEBİ FARKLIDIR

Kullanıcı avatarı
sameth
Profesyonel
Profesyonel
İletişim:

Mesajgönderen sameth » Cum Kas 07, 2008 19:36 pm

başka sebep aramak lazım bizde canmız kadar seviyoruz barış abiyi ama o öldü diye kendimizide öldürmemiz gülünç olur
kalıp yaşatmak lazım
artık yokum sağlıcakla kalın

Kullanıcı avatarı
manco_mania
Üst Düzey Üye
Üst Düzey Üye

Mesajgönderen manco_mania » Cum Kas 07, 2008 20:37 pm

Arkadaşlar ben sameth arkadaşıma katılıyorum sonuç olarak Barış abi yok olmadı sadece hepimizin bir gün gidecegi olan yere gitti Allah bize onu görmeyi nasip etsin , bence arkadaşımızın başka sorunları vardı ve Barış Abi nin ölümünü bahane etti kötü bir şey Allah rahmet eylesin...Biz Barışseverlere Allah ecelimizle hayırlı bir şekilde ölmeyi nasip etsin ve günahlarımız affolursada cennete ulaşırsak Barış Abiyle orada şarkılar söylemeyi nasip etsin arkadaşlar...
Barış Abi seni çok özlüyoruz,7 den 77 ye.....

Kullanıcı avatarı
com
Profesyonel
Profesyonel

Mesajgönderen com » Sal Kas 18, 2008 08:48 am

ALLAH TAKSIRATINI AFFETSIN...