nihat genç

Barış Manço ile ilgili medyada çıkan haberleri paylaşabileceğiniz, Barış Abi'mizin ve eserlerinin yeni nesile ne şekilde aktarıldığını tartışabileceğiniz medya forumumuz.

Moderatörler: barışhayranı, Mod

Kullanıcı avatarı
topaldede
Üst Düzey Üye
Üst Düzey Üye
İletişim:

Mesajgönderen topaldede » Prş Mar 15, 2007 12:37 pm

fairground yazdı:
Zafer Uyanık yazdı:
fairground yazdı:arkadaşlar o yazı ilk olarak benim tarafımdan paylaşılmıştır. ekşi sözlükten derlemeler adlı topiktedir. bu yazının n.genç tarafından yazıldığını düşünüyorum ayrıca skytürk deki programlarını da takip ettiğimden buna benzer sözlerine daha sonra da şahit oldum.

ancak bu yazı 1999 da yazılmış ve üzerinden epey zaman geçmiş. bir anlamda zaman aşımına uğramış. bilemiyorum hala aynı düşüncelerini savunuyor mu? elbette tepki koyulmalı ama kendisinin yaptığı saygısızlığa bir barış manço severe yakışacak üslupla cevap verilmeli. fanatikleşmenin hayranı olduğumuz kişilerin çevrede antipatik görünmesine yol açtığına hepimiz şahit olduk. barışı savunurken de barış gibi hareket edilmeli.

tabii bence.
quote]

fairground dostum bu adam 40-45 yaşlarında 1999 da söyledikleri eğer doğruysa fikirleri 8 senede değişeceğine pek inanmıyorum. tabi bir nüans var o yıllarda nihant genç tanınmıyordu. yani popülerliği sky türk teki programla beraber başladı. eğer o lafları gerçekten ettiyse bence orhan pamuk'tan farkı yok!

yok çok abartma pamuğa filan girme şimdi. :)
bilmiyorum tanımıyor musun kendisini ama bu sözlerini saymazsak fena adam değildir.
tabiiii herkes kendine gore halklı ama nihat genc ülkemizi seven biri ama barış manço ondan daha fazla seviyordu taa joponyaya gitip turk bayragı dalgalandırdıbazıları gibi almanyada terör orgutune sarkı soylemedi hey koca topcu sarkısını soyledi milliyetçilerden oy olmak için mi yok vatan sevgisi için dostluk kardeşlik sarkıları soyledi tüm insanların aynı ülkeden oldugunu memleketlerinin bir oldugunu adam turkiyenin 100.yılı için şarkı yapıyor nihat genç nediyor dediğim ğibi nihat genç iyi bir vatan perver bana gore ama yanliş zamanda yanliş yerde yanlış adama cattı cunku o adam ondan daha vatan perver uzatmayım işte barış manço vatan perver biri
saygılar
saygılarımla..
TEVFİK DEMİR

samet ahmet

Mesajgönderen samet ahmet » Prş Mar 15, 2007 16:58 pm

efemanco yazdı:KENDİ KÜLTÜRÜNDEN KENDİ DEĞERLERİNDEN HABERİ OLMAYAN Bİ ZAVALLI AVANAK DAHA.... :geberdim: :geberdim: :geberdim: :geberdim:

:alkis:

Kullanıcı avatarı
Zafer Uyanık
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen Zafer Uyanık » Cum Mar 16, 2007 17:47 pm

VALLA DOSTLAR YAZI GERÇEKTEN ÇOK AĞIR İTHAMLAR VE HAKARETLER İÇERİYOR. BEN BUGÜNE KADAR BU KADAR KÖTÜ ELEŞTİRİ GÖRMEDİM MANÇO İÇİN. ONUN İÇİN GERÇEKTEN ÇOK ÇOK KÖTÜ BİR DURUM. BU DÜŞÜNCELER NİHAT GENÇ'TEN ÇIKTIYSA TEKRAR SÖYLÜYORUM YAZIKLAR OLSUN!
YAŞAM DENEN UYKUDAN,UYANMASINI BİLEN YAR OLA!!!

mahurbey
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen mahurbey » Cum Tem 20, 2007 21:09 pm

topaldede yazdı:
fairground yazdı:
Zafer Uyanık yazdı:
fairground yazdı:arkadaşlar o yazı ilk olarak benim tarafımdan paylaşılmıştır. ekşi sözlükten derlemeler adlı topiktedir. bu yazının n.genç tarafından yazıldığını düşünüyorum ayrıca skytürk deki programlarını da takip ettiğimden buna benzer sözlerine daha sonra da şahit oldum.

ancak bu yazı 1999 da yazılmış ve üzerinden epey zaman geçmiş. bir anlamda zaman aşımına uğramış. bilemiyorum hala aynı düşüncelerini savunuyor mu? elbette tepki koyulmalı ama kendisinin yaptığı saygısızlığa bir barış manço severe yakışacak üslupla cevap verilmeli. fanatikleşmenin hayranı olduğumuz kişilerin çevrede antipatik görünmesine yol açtığına hepimiz şahit olduk. barışı savunurken de barış gibi hareket edilmeli.

tabii bence.
quote]

fairground dostum bu adam 40-45 yaşlarında 1999 da söyledikleri eğer doğruysa fikirleri 8 senede değişeceğine pek inanmıyorum. tabi bir nüans var o yıllarda nihant genç tanınmıyordu. yani popülerliği sky türk teki programla beraber başladı. eğer o lafları gerçekten ettiyse bence orhan pamuk'tan farkı yok!

yok çok abartma pamuğa filan girme şimdi. :)
bilmiyorum tanımıyor musun kendisini ama bu sözlerini saymazsak fena adam değildir.
tabiiii herkes kendine gore halklı ama nihat genc ülkemizi seven biri ama barış manço ondan daha fazla seviyordu taa joponyaya gitip turk bayragı dalgalandırdıbazıları gibi almanyada terör orgutune sarkı soylemedi hey koca topcu sarkısını soyledi milliyetçilerden oy olmak için mi yok vatan sevgisi için dostluk kardeşlik sarkıları soyledi tüm insanların aynı ülkeden oldugunu memleketlerinin bir oldugunu adam turkiyenin 100.yılı için şarkı yapıyor nihat genç nediyor dediğim ğibi nihat genç iyi bir vatan perver bana gore ama yanliş zamanda yanliş yerde yanlış adama cattı cunku o adam ondan daha vatan perver uzatmayım işte barış manço vatan perver biri
saygılar
saygılarımla..

hayır efendim o adam vatanını seven biri değil bilakis vatanına ihanet eden birisidir. Barış Manço vatana fazlasıyla yararı dokunmuş SANATÇIDIR. Gündeme gelmek isteyen, Barış'ın namıyla tanınmak isteyen bazı bayanlar gibi davranmakla, yazı yazmakla vatansever olunmuyor malesef. Barış unutturulmaya çalışılan Türk kültürünün öncüsü olmuştur. ve bu kültüre laf eden şahsen vatanını SEVEMEZ..!!!
YAŞAM DENEN UYKUDAN UYANMASINI BİLEN YAR OLAM

Kullanıcı avatarı
jonturk_emre
İHRAÇ EDİLMİŞTİR

Mesajgönderen jonturk_emre » Cmt Tem 21, 2007 16:19 pm

turkerr yazdı:tam bir türktü herkesten fazla hatta :!:

:alkis: :alkis:
Emre başkaya

karagöz
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Re: nihat genç denen densiz

Mesajgönderen karagöz » Çrş Ağu 01, 2007 16:33 pm

HAARP yazdı:
kültürel zevksizliğini çocuklarına isim koyarken açığa vurmuş. biri doğukan, biri batıkan.

barış manço’nun sesi güzel değildi, vasat bir sesle otuz yıl zirvede nasıl kaldı, bunu ancak demirel gibi siyasilerin de dayandığı bu ülkenin kötüler ve zorbalar ve uğursuzlar tarafından işgaliyle açıklamamız gerekirken, “o her zaman büyüktü” gibi sahtekarca konuşuyoruz.

...

sen önce kendi zevkine bak nihat efendi.

"rüyamda bile eleştiririm eleştiririm eleştiririm" deyip haddini aşma.

Kullanıcı avatarı
Petek Gök
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen Petek Gök » Çrş Ağu 01, 2007 19:30 pm

allah onun hakkında söylediği her kötü cümle , kelime hatta harf için teker teker belasını versin onun :kizgin:

Kullanıcı avatarı
yar_ola
Profesyonel
Profesyonel

Mesajgönderen yar_ola » Cum Ağu 03, 2007 06:55 am

merhaba aslında bu şahıs hakkında yorum yapmaya değmez barış ı anlatması ve yorumlaması için tanıması sevmesi gerekir böyle insanlar karşımıza her zaman cıkacak bence hala barışı kıskananlar var neden derseniz onun seveni çokkkkkkkkkkkk
ben bilirim

Kullanıcı avatarı
nrd
Profesyonel
Profesyonel

Mesajgönderen nrd » Cum Ağu 31, 2007 21:43 pm

TERBİYESİZ başka bişi de söylerdimde neyse.........
Resim

Kullanıcı avatarı
ALİ ÖZMEN
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen ALİ ÖZMEN » Pzr Eyl 02, 2007 01:21 am

bu ne bıcım bır yazıdır ya... barıs manco hakkında bolesıne bır yazı yazma hakkını nasıl kendınde bulabılıyor bu ınsan anlayamıyorum... ey turk evladı.. nihat genc bey... barıs manco nun bu ulke ıcın yaptıgı seylerı hangı sanatcı yaptı... oturup kafanı ellerının arasına al da bır daha ıyıce dusun... sanırım bu satırları yazarken surunu kaybettın... yazıklar olsun sızın gıbı ınsanlara.... :kizgin: :kizgin: :kizgin: :!: :!: :!:
İZManço Facebook: https://www.facebook.com/groups/1406696942947567/

İZManço YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCv4fsNLzjoYE_Im_V26bEvA

İZManço İnstagram: https://instagram.com/izmanco/

Kullanıcı avatarı
yar_ola
Profesyonel
Profesyonel

Mesajgönderen yar_ola » Pzr Eyl 02, 2007 02:09 am

selam barışı tanımayan yok dünyada böle yazıları yazan kişilere de acıyorum sadece yazıklar olsun
ben bilirim

Kullanıcı avatarı
Benimyaw
Profesyonel
Profesyonel

Mesajgönderen Benimyaw » Cum Eki 19, 2007 15:44 pm

Ne diyor bu yaaaa..... Nerden cikti bu Herif, asabimi fena bozdu. Herkesin bildiginin aksisini iddia edip sesmi getirmeye calisiyor.

Terbiyesiz, Saygisiz sey.....
Orda öyle birsey varki, benden Öte ,benden Ziyade......

Kullanıcı avatarı
burockz
Profesyonel
Profesyonel

Mesajgönderen burockz » Cmt Eki 20, 2007 00:53 am

adam düşncesini açığa vurmuş kale almaya değmez arkadaşlar nihat genç böyle düşünüyor diye barış mançonun değeri mi azalıyor??tabii ki hayır ayrıca ölmüş gitmiş bir insanın arkasından konuşmak hoş değil yakışmadı nihat genç!

Kullanıcı avatarı
fairground
Forum Duayeni
Forum Duayeni

Mesajgönderen fairground » Cmt Eki 20, 2007 14:23 pm

arkadaşlar olay zaman aşımına uğradı.. canı sıkılan bir şey yzıyor.
Tanrı Türkiye'yi, yönetenlerinden korusun!

Kullanıcı avatarı
Ali Kaan
Profesyonel
Profesyonel

Mesajgönderen Ali Kaan » Cmt Ara 01, 2007 22:15 pm

Japonya'da,Belçika'da,Almanya'da Türk bayrağını kim dalgalandırdı?Hangi popçu onun gibi yıllarca tutulan program yaptı.Cevap belli Nihat bey:Barış Manço...Eğer onbinler onun ardından ağladıysa,Japonlar bile oraya gidip kendi usullerince dua ettilerse ve sen gözyaşı döküp dua etmediysen zavallı olan onbinler değil,bizzat sensin Nihat bey.

AYIP BU AYIP,AYIP... :kizgin: :kizgin: :cinnet: :cinnet: :cinnet: :cinnet: :cinnet: :cinnet: :cinnet: :cinnet: :cinnet: :cinnet: :cinnet: :cinnet: :cinnet: :cinnet: :cinnet: :cinnet: :cinnet: :cinnet: :cinnet: :cinnet: :cinnet: :cinnet: :cinnet: :cinnet: :cinnet: :cinnet:

Kullanıcı avatarı
memet59
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen memet59 » Cmt Ara 01, 2007 22:40 pm

HAARP yazdı:barış manço’nun ardından ağlamadım, üzülmedim, iyi-köt bir etki bırakmadı, bede. su hortumu gibi gözyaşı dökenleri, beyinleri yıkanmış zavallı insanlar olarak gördüm.
...
80’li yılların banu alkan’ı da nazan şoray değil miydi, ifadesi imkansız … * bir zeka sahibi, mafya işadamlarının … * başımıza sanatçı kim yaptı. en güzel parçasını vererek barış manço.

pop rüzgarları esip, coşkulu genç çocuklar onun şöhretini sollayınca, tüm popçuları toplayıp, tüzlerine baka baka onlarla sinsice dalga geçti, o klipte bulunan genç popçular, barış ağbi bizimle dalga geçti diye ağladılar, duyan olmadı. coşku dolu bir insan böyle cins dolu bir kalleşlik yapabilir mi?

şarkıcılığının yanı sıra tv’lerde eften püften, zeka, düşünce gerektirmeyen onbinlerce programı, basit maliyet, basit beyin gücüyle otuz yıl kim yaptı? eserine güvenen bir insan, ikinci, üçüncü tür çalışmalara kendisini bu kadar kaptırır mı?

kültürel zevksizliğini çocuklarına isim koyarken açığa vurmuş. biri doğukan, biri batıkan.

cenazesinin ardından hanımı onu hangi arabayla uğurladı: mafya filmlerinde olduğu gibi rolls royce’la…

barış manço’nun sesi güzel değildi, vasat bir sesle otuz yıl zirvede nasıl kaldı, bunu ancak demirel gibi siyasilerin de dayandığı bu ülkenin kötüler ve zorbalar ve uğursuzlar tarafından işgaliyle açıklamamız gerekirken, “o her zaman büyüktü” gibi sahtekarca konuşuyoruz.

eli kalem tutan herkes tansu çiller’den nefret ettiğini söylediği günlerde, dyp kadıköy’den başkan adaylığını koydu. gerçek bir sanatçının siyasi beklentisi ne olabilir..

barış manço, bir kez, o kadar itilmiş, yasaklanmış, dövülmüş, yazardan, sanatçıdan bahsetti mi? hayır. bu yüzden bizim de barış manço’yu yazmak aklımızın ucundan geçmedi. onu yazmamız için ölmüş olması gerekirdi, öyle oldu.
...

ben bu yazıya sadece gülerim... :geberdim: :geberdim: :geberdim: :geberdim: :D :D :D

küçük insanlar(nihat genç) başkaların hakkında yorum yaparlar...

büyük isanlar ise (barış manço) yaptığı buyuk işlere yorum yapar...

rabbit62
Yeni Üye
Yeni Üye

Tavşan Dağa Küsmüş Dağın Haberi Olmamış.

Mesajgönderen rabbit62 » Cum Şub 25, 2011 17:49 pm

Nihat Genç'i hiç okumuşluğum yok, adını bir kaç kez duydum sadece. Meşhur yazısınıda kısa zamn önce okudum. Yazıyı yazdığı yıllarda Nihat Gençte oldukça gençti. belki bugün düşüncelerinin uçlarını biraz daha törpülemiştir. O yaşlarda insanlar herşeyi ak ve kara olarak görüyor. Bir çoğumuz bu süreçlerden geçerek olgunlaşıyoruz. Nihat Genç'in bu yazıyı yazmaktaki amacının bir parçası dikkat çekmek olduğu gibi sanırım bir parçası da kendisinin zıttı bir siyasi görüşe sahip sanatçının hiç bir iyi yönünün olamayacağını düşünmesinden ileri geliyor. Barış Manço yıllarca televizyonlarda program yapıp halkı birbirine mi düşürmüş? tam tersine toplu için çok faydalı 7 den 77 ye herkesin dimağında güzel şeyler bırakmış herkesin anlayabileceği bir dille içindeki insan sevgisini topluma yansıtmıştır. Evet belki bundan para da kazanıştır ama bu işleri para kazanmak için bu kadar içten yapamazsınız. Günümüzde hangi sanatçı yaptığı müzikle toplumsal mesaj verebiliyor. kaç kişi var? Ortaya çıkan eserlerin kaçı dinlenip dilde dile dolaşarak Edirne'den Hakkari'ye kadar söyleniyor. Sarı Çizmeli Mehmet Ağa, Süper Babanne, Geçti Dost Kervanı, Sakız Hanım Mahur Bey, Kezban, Halil İbrahim Sofrası, Düriye, Dört Kapı, Süleyman, Dıral dedenin düdüğü, hatta Ayı..., bunlar hep toplumsal mesaj veren buna rağmen zevle dinlenen şarkılardır. Aşık olunca herkes birşeyler yazar, bir şeyler söyler iki sevgilinin birbirlerine aşkı destanlar yazdırır. ama daha önemlisi kendi insanına aşık olup hiç tanımadığı insanlar için böyle güzel eserler ortaya çıkarabilmek. Çok iyi sanatçılarımız var onlar olmasaydı bu ülke yine varolurdu, ama böyle olmazdı belki, ya Barış Manço gibi bir değer varolmasaydı nasıl olurdu? bunun cevabını herkes kendine sorsun. Barış Manço eserleriyle biz doğrudan düşünmesekte insan, doğa ve hayvan sevgisini ta içimize yerleştirdi. Sadece eserleriylede değil mütavazilğiyle, canayakınlığıyla, daima gülen yüzüyle ve gözlerindeki o ışıltıyla. Barış Manço biz hiç bilmeden içimizdeki tabuları yıktı yerine gül bahçeleri kondurdu. Eğer bu ülkede insanlar dış görünüşleri, düşünceleri ne olursa olsun birbirlerine saygı duyabiliyor, ihtiyacı olduğunda elinden tutabiliyorsa bunda Barış Mançonun çok büyük payı var. Bunun ispatlamak için küçük bir deney de yapabiliriz. Birçok konuda görüş ayrılığına düştüğünüz çoğu zaman tartıştığınız birine yakınlaşmak istiyorsanınız, aranızdaki buzlarınızı eritmek istiyorsanız size tavsiyem aynı ortamda bir kaç Barış Manço şarkısı dinlemenizdir. Birlikte söylenilen bu şarkılar sizi ortak biryerde buluşturacak iki tarafında kalbindeki buzları eritecektir. denemesi bedava.
Barış manço hiç bir zaman bunlara ölüm ya da yaşasın şunlar demedi evet. sadece silahları indirelim barışalım dedi. Sizin duygularınızı tatmin etmiyor diye bunun yanlış olduğunu söyleyemezsiniz. Toplumda yoksullar var insanlar ölüyor Barış Manço niye bunlar için birşeyler yapmıyor? diyorsan ben de sana yuh! diyorum. toplumda kötü şeyler oluyorsa bunun sorumlusu fert fert herkestir. Kişi toplumu düzeltmeye çalışmadan önce kendisini düzeltmekle işe başlasa bence ülke olarak çok yol alırız. Bu konuda da Barış Manço her zaman üzerine düşen görevi fert olarak yapmıştır. Barış Mançonun siyasilerle ilişkilerinin ballı kaymaklı olduğu iftirasına gelince türkiyede bu kadar sevilipte siyasi olarak bu kadar engellenmiş başka bir kişi daha zor bulunur. Süleyman Demirel gibilerin ihtarasları yüzündan çok büyük mücadeleler vermesine rağman belediye başkanı adayı dahi olamamıştır barış manço. Barışmanço her doğruyu heryerde söylemeyebilir belki ama her zaman doğruları söylemiş bir insandır.
Barış Mançonun yurdışında yeri geldiğinde bizi nasıl gururlandırdığını şu örnekle anlatayım Almanya da bir programa katılmıştı Barış Manço siz Türkler barbarsınız diyen şahısa cebindeki Türk paralarının üzerinde ki türk büyüklerinin resimlerini göstermişti. Mimar Sinanın, Fatih Sultan Mehmet'in Atatürk'ün, Mehmet Akif'in resimlerini yani, alman markları üzerindekilerse genelde komutanlar ve hükümdarların resimleriydi e artık kimin barbar kimin medeni olduğunu söylemeye gerek kalmadı. insan görmek istediğini görür. bir sanatçı bir ülkenin tüm yoksullarını doyuramaz, tüm masumlarını da koruyamaz. ama kendi bildiğince elinden geldiğince yapabileceği şeyleri yapar. Keşke herkes bu ülke için Barış Manço kadar duyarlı ve sorumluluk sahibi olabilse.
Ben, Barış Manço öldüğünde hiç üzelmedim diyen birinin sözüne pek itibar etmem. Bunu söyleyen en iyi ihtimalle yalan söylüyordur eğer yalan söylemiyorsa taş kalplinin tekidir. Varsın Nihhat Genç Barış Mançoyu beğenmesin biz beğeniyoruz. İçimizdeki acı hala taze. Burdan Sayın Nihat Genç'e bol bol barışmanço dinlemesini -yıllar sonra- tavsiye ediyorum.