nihat genç

Barış Manço ile ilgili medyada çıkan haberleri paylaşabileceğiniz, Barış Abi'mizin ve eserlerinin yeni nesile ne şekilde aktarıldığını tartışabileceğiniz medya forumumuz.

Moderatörler: barışhayranı, Mod

HAARP
Yeni Üye
Yeni Üye

nihat genç

Mesajgönderen HAARP » Prş Mar 08, 2007 23:01 pm

barış manço’nun ardından ağlamadım, üzülmedim, iyi-köt bir etki bırakmadı, bede. su hortumu gibi gözyaşı dökenleri, beyinleri yıkanmış zavallı insanlar olarak gördüm.
...
80’li yılların banu alkan’ı da nazan şoray değil miydi, ifadesi imkansız … * bir zeka sahibi, mafya işadamlarının … * başımıza sanatçı kim yaptı. en güzel parçasını vererek barış manço.

pop rüzgarları esip, coşkulu genç çocuklar onun şöhretini sollayınca, tüm popçuları toplayıp, tüzlerine baka baka onlarla sinsice dalga geçti, o klipte bulunan genç popçular, barış ağbi bizimle dalga geçti diye ağladılar, duyan olmadı. coşku dolu bir insan böyle cins dolu bir kalleşlik yapabilir mi?

şarkıcılığının yanı sıra tv’lerde eften püften, zeka, düşünce gerektirmeyen onbinlerce programı, basit maliyet, basit beyin gücüyle otuz yıl kim yaptı? eserine güvenen bir insan, ikinci, üçüncü tür çalışmalara kendisini bu kadar kaptırır mı?

kültürel zevksizliğini çocuklarına isim koyarken açığa vurmuş. biri doğukan, biri batıkan.

cenazesinin ardından hanımı onu hangi arabayla uğurladı: mafya filmlerinde olduğu gibi rolls royce’la…

barış manço’nun sesi güzel değildi, vasat bir sesle otuz yıl zirvede nasıl kaldı, bunu ancak demirel gibi siyasilerin de dayandığı bu ülkenin kötüler ve zorbalar ve uğursuzlar tarafından işgaliyle açıklamamız gerekirken, “o her zaman büyüktü” gibi sahtekarca konuşuyoruz.

eli kalem tutan herkes tansu çiller’den nefret ettiğini söylediği günlerde, dyp kadıköy’den başkan adaylığını koydu. gerçek bir sanatçının siyasi beklentisi ne olabilir..

barış manço, bir kez, o kadar itilmiş, yasaklanmış, dövülmüş, yazardan, sanatçıdan bahsetti mi? hayır. bu yüzden bizim de barış manço’yu yazmak aklımızın ucundan geçmedi. onu yazmamız için ölmüş olması gerekirdi, öyle oldu.
...

Kullanıcı avatarı
samanci
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen samanci » Prş Mar 08, 2007 23:07 pm

bu gece barış abi nihatın rüyasına girer inşallah

Kullanıcı avatarı
kadir 2023
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen kadir 2023 » Prş Mar 08, 2007 23:16 pm

buda kim ya allah aşkına.... :amanin:
hangi köşede gazetede yazma hakkı verdiler bu adama.. :P
gitti gidiyorda en popüler arama BARIŞ MANÇO neden aceba :ampul:
7 den 77 ye herkes seviyorda ondan by şaşkın yazar..
sevmeyenlerde 78 olsun azınlık.... :geberdim:
YA NASİP.....
YA KISMET.....

Kullanıcı avatarı
barışhayranı
Moderator
Moderator

Mesajgönderen barışhayranı » Cum Mar 09, 2007 00:16 am

bu ne ya
[center]Sadece BARIŞ Olsun...[/center]
LÜTFEN SİZDE BİR MAİL YOLLAYIN!
BU İŞİ BAŞARABİLİRİZ:
viewtopic.php?t=1246

HAARP
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen HAARP » Cum Mar 09, 2007 00:34 am

20 şubat 99 da leman dergisinde yazmış

Kullanıcı avatarı
barışhayranı
Moderator
Moderator

Mesajgönderen barışhayranı » Cum Mar 09, 2007 00:42 am

HAARP yazdı:20 şubat 99 da leman dergisinde yazmış

Belli ki kendisi o zaman gündeme oturmaya çalışmış.
[center]Sadece BARIŞ Olsun...[/center]

LÜTFEN SİZDE BİR MAİL YOLLAYIN!

BU İŞİ BAŞARABİLİRİZ:

viewtopic.php?t=1246

Kullanıcı avatarı
levonsio
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesajgönderen levonsio » Cum Mar 09, 2007 00:46 am

sn. haarp, elinizde yazinin orjinali varsa bi sekilde dijital ortama aktarip gonderebilirmisiniz. yazida cok talihsiz ifadeler yer aliyor...

HAARP
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen HAARP » Cum Mar 09, 2007 00:58 am

yazıyı eksisozlukte gördüm.

Kullanıcı avatarı
mevlut
Üst Düzey Üye
Üst Düzey Üye

Mesajgönderen mevlut » Cum Mar 09, 2007 03:20 am

BU NE TERBİYESİZLİK YA :!: :!: :!: BUNU YAZAIN KESİN TAHTALARI EKSİKTİRÇ BU AHLAKSIZLIGIN DANİSKASIDIR. GERCEKTEN YAZIYI OKURKEN TÜGLERIM DİKEN DİKEN OLDU. SOYLİCEK BASKA LAF BULAMIYORUM :( :!: :( :!: :( :!:
barısdostu

Kullanıcı avatarı
fairground
Forum Duayeni
Forum Duayeni

Mesajgönderen fairground » Cum Mar 09, 2007 19:14 pm

http://www.barismancomix.com/forum/viewtopic.php?t=2894

daha önce de bahsedilmişti bu konudan..

Kullanıcı avatarı
sameth
Profesyonel
Profesyonel
İletişim:

Mesajgönderen sameth » Cum Mar 09, 2007 20:34 pm

seviyesiz bir yazar seviyesiz bir yazı
yazar mı dedim afedersiniz ot bu ot
artık yokum sağlıcakla kalın

Kullanıcı avatarı
efemanco
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen efemanco » Cum Mar 09, 2007 21:28 pm

KENDİ KÜLTÜRÜNDEN KENDİ DEĞERLERİNDEN HABERİ OLMAYAN Bİ ZAVALLI AVANAK DAHA.... :geberdim: :geberdim: :geberdim: :geberdim:
BİR GÜN GELECEK DÖNENCE BİLİYORUM...

Kullanıcı avatarı
turkerr
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen turkerr » Cmt Mar 10, 2007 00:46 am

severek takip ettiğim bir insandı artık değil bunları nasıl söyledi anlamak zor mail adresi varsa birileri söylesinde bir iki kelime sitemlerimizi yazalım kendisine keşke söylemeseydi yakışmamış kendisine :!:
KAYGISIZDA OLSA TÜRKER DERTLİDİR

drfth
Profesyonel
Profesyonel

Mesajgönderen drfth » Cmt Mar 10, 2007 01:10 am

nihat genç aslında başarılı ve kültürlü bir yazardır. barış manço ile ilgili yazdıklarıda barış manço yu ne kadar iyi takip ettiğini gösteriyor. ançak bu forumdaki kişilerin hepsi evet bu yaptıkları bizce mükemmel ve ülkeyi aydınlığa götürecek tarzda işler diyebilirken nihat genç bunları bayağı görmüş ve kendince yanlış bulmuştur.
oğullarına verdiği isimler bence ustalıkla seçilmiş ve güzel isimlerdir.bunun eleştirisi kimseye düşmez aslında.
nihat gence göre yıllarca bu ülke onu sevmekle hata yapmış ve beyni yıkanmışsa barış abimize dünya niye kapılarını açtı ?
ki o dünya artık sadece bize ihanet edenleri arasına almak isterken , müslüman türk kimliği ile bizi dünyanın dört bi tarafında temsil ettiği sırada türkiye nin adını dünyanın dört bir tarafında söyletip bayrağımızı sallandırırken , barış manco bu insanlarında mı beyinlerini yıkamıştı?
belki de hayatında en sevdiği arabaları onu son yolculuğuna uğurlarken garajda kapalı mı kalacaktı bunu araba sevdalısı herkes anlayabilir.
yaptığı programların yerine anlaşılması güç zaman zaman marjinal fikirleri ile gündeme gelen yazarların tartışma programları mı yayınlansaydı?
çocukların beyinlerini doğruyu güzeli yapmakla yıkadıysa , onlara doğruyu yanlışı ayırt ettirmek için müzikal çalışmalarından zaman ayırdıysa BARIŞ ABİ mizden ALLAH razı olsun.
ülkeye faydalı olmak için siyasete bile girmeyi düşünüpte iç yüzünü görüp vazgeçen BARIŞ ABİ mizden ALLAH razı olsun.
sanat dünyasında herkes birbirinin kuyusunu kazmaya çalışırken o genç ve gelecek vadeden sanatçıları bir araya toplayıp örnek bir davranış sergilediği için BARIŞ ABİ mizden ALLAH razı olsun.
sayın nihat genç sizinde ülkemiz için faydalı düşünceler üretmek gibi bir misyonunuz var ve bunun yerine bu ülkenin sevdalısı bir insanı ölümünden yıllar sonra yaptıkları büyük işlere rağmen sırf sizin anlayış tarzınıza uymadığı için eleştirirseniz ardınızdan ALLAH razı olsun diyecek insan bulamazsınız.
bahsettiğiniz kişi banu alkan vs. değil. bir türk büyüğü barış manço . bence titreyin ve kendinize gelin...

Kullanıcı avatarı
turkerr
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen turkerr » Cmt Mar 10, 2007 02:28 am

tam bir türktü herkesten fazla hatta :!:
KAYGISIZDA OLSA TÜRKER DERTLİDİR

Kullanıcı avatarı
ali TİTAN
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesajgönderen ali TİTAN » Cmt Mar 10, 2007 17:31 pm

TAMAM NİHAT GENÇ ELEŞTİRMİŞ OLABİLİR AMA BARIŞ MANÇONUN ARKASINDAN GÖZYAŞI DÖKEN ONCA İNSANA NASIL BEYİNLERİ YIKANMIŞ ZAVALLILAR DER BUNU ANLAYAMADIM HADDİNİ BİL NİHAT GENÇ GÜN GELİR SENDE ÖLÜRSÜN ARKANDAN BİR AVUÇ İNSAN AĞLAR O ZAMAN ANLARSIN KİMİN BEYNİNİN YIKANDIĞINI BARIŞ MANÇO O KLİBİNDE OYNATTIĞI POPÇULARI EVLADI GİBİ SEVMESE ÇAĞIRIRMIYDI Bİ DÜŞÜN...SESİ KÖTÜ DEMİŞSİN O ZAMAN SEN GİTTE EVİNE Bİ SERAY SEVER KASEDİ AL DİNLE O KASEDİ SAKLA 30 SENE SAKLAYABİLİRSEN NİYE ÖLDÜN BE BARIŞ ABİ ŞİMDİ BURDA OLSAYDIN DA...

Kullanıcı avatarı
ali TİTAN
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesajgönderen ali TİTAN » Pzr Mar 11, 2007 16:51 pm

NERDESİNİZ BARIŞ MANÇOCULAR ELİN ADAMI NELER YAZMIŞ BARIŞ ABİYE TEPKİSİZ KALMAYIN CEVAP YAZAN YOK BU NASIL İŞ HAKSIZLIĞA SUSAN ŞEYTANDIR

Kullanıcı avatarı
ali TİTAN
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Re: nihat genç denen densiz

Mesajgönderen ali TİTAN » Pzr Mar 11, 2007 16:56 pm

HAARP yazdı:barış manço’nun ardından ağlamadım, üzülmedim, iyi-köt bir etki bırakmadı, bede. su hortumu gibi gözyaşı dökenleri, beyinleri yıkanmış zavallı insanlar olarak gördüm.
...
80’li yılların banu alkan’ı da nazan şoray değil miydi, ifadesi imkansız … * bir zeka sahibi, mafya işadamlarının … * başımıza sanatçı kim yaptı. en güzel parçasını vererek barış manço.

pop rüzgarları esip, coşkulu genç çocuklar onun şöhretini sollayınca, tüm popçuları toplayıp, tüzlerine baka baka onlarla sinsice dalga geçti, o klipte bulunan genç popçular, barış ağbi bizimle dalga geçti diye ağladılar, duyan olmadı. coşku dolu bir insan böyle cins dolu bir kalleşlik yapabilir mi?

şarkıcılığının yanı sıra tv’lerde eften püften, zeka, düşünce gerektirmeyen onbinlerce programı, basit maliyet, basit beyin gücüyle otuz yıl kim yaptı? eserine güvenen bir insan, ikinci, üçüncü tür çalışmalara kendisini bu kadar kaptırır mı?

kültürel zevksizliğini çocuklarına isim koyarken açığa vurmuş. biri doğukan, biri batıkan.

cenazesinin ardından hanımı onu hangi arabayla uğurladı: mafya filmlerinde olduğu gibi rolls royce’la…

barış manço’nun sesi güzel değildi, vasat bir sesle otuz yıl zirvede nasıl kaldı, bunu ancak demirel gibi siyasilerin de dayandığı bu ülkenin kötüler ve zorbalar ve uğursuzlar tarafından işgaliyle açıklamamız gerekirken, “o her zaman büyüktü” gibi sahtekarca konuşuyoruz.

eli kalem tutan herkes tansu çiller’den nefret ettiğini söylediği günlerde, dyp kadıköy’den başkan adaylığını koydu. gerçek bir sanatçının siyasi beklentisi ne olabilir..

barış manço, bir kez, o kadar itilmiş, yasaklanmış, dövülmüş, yazardan, sanatçıdan bahsetti mi? hayır. bu yüzden bizim de barış manço’yu yazmak aklımızın ucundan geçmedi. onu yazmamız için ölmüş olması gerekirdi, öyle oldu.
...
NİHAT GENÇ AL BU YAZIYI ÇERÇEVELETİP EVİNİN Bİ KÖŞESİNE AS BİR GÜN O ÇERÇEVE KAFANA DÜŞER ANLARSIN O ZAMAN

COBAN YILDIZI

Mesajgönderen COBAN YILDIZI » Pzr Mar 11, 2007 17:53 pm

sameth yazdı:seviyesiz bir yazar seviyesiz bir yazı
yazar mı dedim afedersiniz ot bu ot

:D

Kullanıcı avatarı
topaldede
Üst Düzey Üye
Üst Düzey Üye
İletişim:

Mesajgönderen topaldede » Pzr Mar 11, 2007 18:25 pm

nihat genç iyibir politika konuşmacısı biraksın sanatı politika yapsın düşünçeleri kendinçe dogru barış abi ne diyor sarkısında herkesin dogrusu kendine dogru benim dogrum bana dogru egri bugru ama yinede dogru sarkıyı nihat gençe armagan ediyorum yazık ondan bunu beklemezdim ama kendi dogrusu devam nihat bey amerikaya kufure devam sanattan elini çek barış abi fransızlara sanatıyla ders verirken sen kimi eleştiriyordun toplumu aydınlatırken sen kimi eleştiriyordun git onları eleştir seni daha yakından takip edecem işallah bir yanlış yapmazsın yaparsan seni bu forumda rezil ederim haberin olsun
aynısını nihat gençe gonderecem arkadaşlar 8)
TEVFİK DEMİR

Kullanıcı avatarı
Zafer Uyanık
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen Zafer Uyanık » Pzt Mar 12, 2007 17:45 pm

YA ARKADAŞLAR Bİ DAKİKA. NİHAT GENÇ VATANSEVER BİR ARAŞTIRMACI YAZARDIR VE BUNLARI SÖYLEDİĞİNE İNANMIYORUM İNANMAK İSTEMİYORUM!!! EĞER BU KONUYU AÇAN ARKADAŞIN ELİNDE ORJİNAL HABER KAYNAĞI VARSA LÜTFEN GÖNDERSİN!!! ŞOK HALİNDEYİM
YAŞAM DENEN UYKUDAN,UYANMASINI BİLEN YAR OLA!!!

Kullanıcı avatarı
Yakupca
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen Yakupca » Pzt Mar 12, 2007 19:31 pm

Şaşılacak bir durum... Rastladığım zamanlarda takip ettiğim biridir Nihat Genç... Karşısına aldığı zümreler ve isimlerin içinde Perihan Mağden gibileri de var. Yani, Rahmetli Barış Manço'nun "ardından" O'na ve misyonuna da saldırmayı ihmal etmeyen kişiler!... Nihat Genç ne kadar farkındadır ya da buna katılır mı bilemem ama Barış Manço'yu ve misyonunu hedef seçen kişilere kendisi de hedef oluyor. En son izlediğim konuşmasında "Yahu biz PirSultan, Mevlana, Hacı Bektaş diyoruz, kardeşlik diyoruz; bunlar çıkıp bize faşist diyorlar." diyerek malum zevata sitemle karışık tepkisini belirtiyordu. Barış Manço da PirSultan'dan Mevlana'dan,... kardeşlikten ve barıştan bahsediyordu!!! Yukaridaki yazı gerçekse, bu boyuttan da hesap sorulmalı Nihat Genç'e!...
İlle de Barış !!! O'nun kadar bize bizi anlatan olmadı hiç !
Sus ve Dinle!...
Resim

Kullanıcı avatarı
fairground
Forum Duayeni
Forum Duayeni

Mesajgönderen fairground » Pzt Mar 12, 2007 20:27 pm

arkadaşlar o yazı ilk olarak benim tarafımdan paylaşılmıştır. ekşi sözlükten derlemeler adlı topiktedir. bu yazının n.genç tarafından yazıldığını düşünüyorum ayrıca skytürk deki programlarını da takip ettiğimden buna benzer sözlerine daha sonra da şahit oldum.

ancak bu yazı 1999 da yazılmış ve üzerinden epey zaman geçmiş. bir anlamda zaman aşımına uğramış. bilemiyorum hala aynı düşüncelerini savunuyor mu? elbette tepki koyulmalı ama kendisinin yaptığı saygısızlığa bir barış manço severe yakışacak üslupla cevap verilmeli. fanatikleşmenin hayranı olduğumuz kişilerin çevrede antipatik görünmesine yol açtığına hepimiz şahit olduk. barışı savunurken de barış gibi hareket edilmeli.

tabii bence.

saygılarımla..

Kullanıcı avatarı
Zafer Uyanık
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen Zafer Uyanık » Sal Mar 13, 2007 15:14 pm

fairground yazdı:arkadaşlar o yazı ilk olarak benim tarafımdan paylaşılmıştır. ekşi sözlükten derlemeler adlı topiktedir. bu yazının n.genç tarafından yazıldığını düşünüyorum ayrıca skytürk deki programlarını da takip ettiğimden buna benzer sözlerine daha sonra da şahit oldum.

ancak bu yazı 1999 da yazılmış ve üzerinden epey zaman geçmiş. bir anlamda zaman aşımına uğramış. bilemiyorum hala aynı düşüncelerini savunuyor mu? elbette tepki koyulmalı ama kendisinin yaptığı saygısızlığa bir barış manço severe yakışacak üslupla cevap verilmeli. fanatikleşmenin hayranı olduğumuz kişilerin çevrede antipatik görünmesine yol açtığına hepimiz şahit olduk. barışı savunurken de barış gibi hareket edilmeli.

tabii bence.

saygılarımla..

fairground dostum bu adam 40-45 yaşlarında 1999 da söyledikleri eğer doğruysa fikirleri 8 senede değişeceğine pek inanmıyorum. tabi bir nüans var o yıllarda nihant genç tanınmıyordu. yani popülerliği sky türk teki programla beraber başladı. eğer o lafları gerçekten ettiyse bence orhan pamuk'tan farkı yok!
YAŞAM DENEN UYKUDAN,UYANMASINI BİLEN YAR OLA!!!

Kullanıcı avatarı
fairground
Forum Duayeni
Forum Duayeni

Mesajgönderen fairground » Sal Mar 13, 2007 20:20 pm

Zafer Uyanık yazdı:
fairground yazdı:arkadaşlar o yazı ilk olarak benim tarafımdan paylaşılmıştır. ekşi sözlükten derlemeler adlı topiktedir. bu yazının n.genç tarafından yazıldığını düşünüyorum ayrıca skytürk deki programlarını da takip ettiğimden buna benzer sözlerine daha sonra da şahit oldum.

tabii bence.

saygılarımla..

fairground dostum bu adam 40-45 yaşlarında 1999 da söyledikleri eğer doğruysa fikirleri 8 senede değişeceğine pek inanmıyorum. tabi bir nüans var o yıllarda nihant genç tanınmıyordu. yani popülerliği sky türk teki programla beraber başladı. eğer o lafları gerçekten ettiyse bence orhan pamuk'tan farkı yok!

yok çok abartma pamuğa filan girme şimdi. :)
bilmiyorum tanımıyor musun kendisini ama bu sözlerini saymazsak fena adam değildir.