barış manço sabetayist miydi?

Barış Manço ile ilgili medyada çıkan haberleri paylaşabileceğiniz, Barış Abi'mizin ve eserlerinin yeni nesile ne şekilde aktarıldığını tartışabileceğiniz medya forumumuz.

Moderatörler: barışhayranı, Mod

Kullanıcı avatarı
baris_onsel
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen baris_onsel » Pzr Oca 07, 2007 19:51 pm

evet katılan v,e yorum yapan arkadaşlara bir de ben teşekkür etmek istiyorum.

Kullanıcı avatarı
ali TİTAN
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesajgönderen ali TİTAN » Cum Oca 19, 2007 15:54 pm

sabeyist olsun olmasın ne farkeder o her şeyden önce admdı adam gibi bir adam

Kullanıcı avatarı
silahsız kuvvet
Profesyonel
Profesyonel

Mesajgönderen silahsız kuvvet » Cmt Oca 20, 2007 22:53 pm

bu yaklaşım yanlış olur.. çünkü sabatayistlik(sabataycılık) bir soyun değil, daha çok, bir inancın, güdülen bir davanın adıdır !.. bkz. "sabatay sevi" (çeşitli kaynaklar, çeşitli şekillerde(!) açıklamış olabilirler ve daha da kafa karıştırıcı bir hal alabilir. kendi güvendiğiniz kaynaklarınızdan inceleyiniz)

Kullanıcı avatarı
baris_onsel
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen baris_onsel » Pzt Oca 22, 2007 18:41 pm

size bir kaynak önerebilirim

Soner Yalçın-Efendi

Kullanıcı avatarı
mirze
Profesyonel
Profesyonel

Mesajgönderen mirze » Sal Ara 25, 2012 16:01 pm

konu sadece bu degil ki.. son aramalarda hatta ermeni oldugunu bile ileri surenler var. yillar sonra neden yine suyu bulandiriyorlar bilmiyorum. bir yandan yahudi, bir yandan ermeni, bir yandan illuminati ve diger seyler. hatta turk rack.inin ozulunu ve tam anlamda Anadolu rock.in ozulunu ermeniler koymuslar gibi sacma mevzular da dolasmakta. hakikat payi vardir belki de ancak onlar turk gibi yasadilar, turk gibi konustular ve oyle de rahmetli oldular. Ohannes Kemer, Bahadir Akkuzu, Cem Karaca, Erkun Koray (bir plagindaki resim soz konusu)ve diger baskalari yer aliyor konuda. hic bir zaman da bu konuda bir sey demediler zannediyorum. eger ki demis olsalardi ve dedikleriyle bir sey ima etmek isteselerdi zamaninda olurdu. nasil ki bu onlarin umurunda olmadi, benim de umurumda degil. Benim diyecegims ey o ki, ben onlarin hepsini bu konulardan once tanidim ve bana boyle propagandaci seyler sokmez.