Peki Barış Manço' nun sevmediğiniz şarkıları!

Barış Manço'nun eserlerini, nasıl değerlendirildiklerini ve sanatsal tüm çalışmalarını tartışabileceğiniz forum.

Moderatörler: barışhayranı, Mod

Kullanıcı avatarı
fairground
Forum Duayeni
Forum Duayeni

Mesajgönderen fairground » Prş Haz 15, 2006 17:12 pm

birincisi ben vur ha vur dahil hiç bir şarkısında siyasi görüş görmüyorum..adamın bütün sözleri toplumu birleştirici yönde. hiç bir zaman ayrımcılık yapmamış.

mükemmel insan yok ki mükemmel sanatçı olsun..
ancak sen bazı eserlere yanlış, hatalı vb. demektense benim zevkime hitap etmiyor diyebilirsin..sanatta yanlış veya hata yoktur. zevk ve beğeni vardır. beğenmiyorum demene saygım var.

hepsi bu...
Tanrı Türkiye'yi, yönetenlerinden korusun!

Kullanıcı avatarı
Esra67
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen Esra67 » Prş Haz 15, 2006 18:26 pm

fairground yazdı:birincisi ben vur ha vur dahil hiç bir şarkısında siyasi görüş görmüyorum..adamın bütün sözleri toplumu birleştirici yönde. hiç bir zaman ayrımcılık yapmamış.

ancak sen bazı eserlere yanlış, hatalı vb. demektense benim zevkime hitap etmiyor diyebilirsin..sanatta yanlış veya hata yoktur. zevk ve beğeni vardır. beğenmiyorum demene saygım var.

hepsi bu...

ARKADAŞLAR ASLINDA KONU BAŞLIĞINIZ BİR KERE HATALI NEDENMİ?BARIŞ MANÇO NUN BEĞENMEDİĞİNİZ ŞARKILARI BAZI ARKADAŞLARIMIZ DOĞAL OLARAK BEĞENMEDİKLERİ ŞARKILARI ORTAYA KOYMUŞLAR NE OLACAK PEKİ RAHMETLİ YATTIĞI YERDEN KALKIP BEĞENMEDİĞİMİZ ŞARKILARI SİLİP TEKRARMI YAZACAK KESİNLİKLE HAYIR DEDİĞİNİZİ DUYSR GİBİYİM ARTIK OLAN OLMUŞ BİTEN BİTMİŞ BEĞENSEKTE BEĞENMESEKTE O BİZLERİN BİRİCİK ABİSİ VE AŞKI BİZLER ONUN ŞARKILARIYLA DEĞİL ONUN İÇİN NELER YAPABİLECEĞİMİZİ TARTIŞMAMIZ GEREKİR ŞARKILARIYLA DEĞİL

SAYGILARIMLA;
Esra67
BARIŞ MANÇO AŞIĞI

Kullanıcı avatarı
fairground
Forum Duayeni
Forum Duayeni

Mesajgönderen fairground » Cum Haz 16, 2006 12:52 pm

Esra67 yazdı:
fairground yazdı:birincisi ben vur ha vur dahil hiç bir şarkısında siyasi görüş görmüyorum..adamın bütün sözleri toplumu birleştirici yönde. hiç bir zaman ayrımcılık yapmamış.

hepsi bu...

ARKADAŞLAR ASLINDA KONU BAŞLIĞINIZ BİR KERE HATALI NEDENMİ?BARIŞ MANÇO NUN BEĞENMEDİĞİNİZ ŞARKILARI BAZI ARKADAŞLARIMIZ DOĞAL OLARAK BEĞENMEDİKLERİ ŞARKILARI ORTAYA KOYMUŞLAR NE OLACAK PEKİ RAHMETLİ YATTIĞI YERDEN KALKIP BEĞENMEDİĞİMİZ ŞARKILARI SİLİP TEKRARMI YAZACAK KESİNLİKLE HAYIR DEDİĞİNİZİ DUYSR GİBİYİM ARTIK OLAN OLMUŞ BİTEN BİTMİŞ BEĞENSEKTE BEĞENMESEKTE O BİZLERİN BİRİCİK ABİSİ VE AŞKI BİZLER ONUN ŞARKILARIYLA DEĞİL ONUN İÇİN NELER YAPABİLECEĞİMİZİ TARTIŞMAMIZ GEREKİR ŞARKILARIYLA DEĞİL

SAYGILARIMLA;
Esra67

o da olur, o da olur...
burası bir fan sitesi herşey yer alabilir. beğenmediklerimiz olduğu gibi beğendiklerimizi de yazarız.
bir insanı hayranı olmak her yaptığını beğenmek değildir bence..
saygılarımla...

ogulcan

Mesajgönderen ogulcan » Cum Haz 16, 2006 19:59 pm

Esra67 yazdı:

hepsi bu...

SAYGILARIMLA;
Esra67

esraya kesinlikle katılıyorum bu baslık kaldırılmalı rahmetlinin emek verdiği hicbir sarkının beğenilmemek gibi bir lüksü yok bence ama bu benim yorumum

Kullanıcı avatarı
Esra67
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen Esra67 » Cmt Haz 17, 2006 10:00 am

ogulcan yazdı:
Esra67 yazdı:

hepsi bu...

SAYGILARIMLA;
Esra67

esraya kesinlikle katılıyorum bu baslık kaldırılmalı rahmetlinin emek verdiği hicbir sarkının beğenilmemek gibi bir lüksü yok bence ama bu benim yorumum

Teşekkür ederim ogulcan desteklediğin için arkadaşlarımız onun için bir şeyler yapacaklarına yok bu şarkısı iyi yok bu şarkısı kötü gibi olabilir herkezin hatası olur olmaz demiyorum ama rahmetli bir kere yapmış o zamanlar hit olurdu tüm parçaları çünkü rahmetli gibi birisi nasıl şarkı çıkarırsa çıkarsın hiç bir şekil yorum yapılmadan RTÜK bile takılmadan dinliyordukta şimdi mi beğenilmiyor :!: :!: :!:
BARIŞ MANÇO AŞIĞI

Kullanıcı avatarı
fairground
Forum Duayeni
Forum Duayeni

Mesajgönderen fairground » Pzr Haz 18, 2006 14:25 pm

arkadaşlar bu körü körüne fanatik olmaya gerek yok. burada herkes mançosever beğenilmeyen şarkısı binde bir çıkar.. biz de onları yazıyoruz. bu mevzuyu çok uzatmayalım ..tartışılmaz zevkler ve renkler...

heredotus
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen heredotus » Pzt Haz 19, 2006 15:04 pm

fairground yazdı:arkadaşlar bu körü körüne fanatik olmaya gerek yok. burada herkes mançosever beğenilmeyen şarkısı binde bir çıkar.. biz de onları yazıyoruz. bu mevzuyu çok uzatmayalım ..tartışılmaz zevkler ve renkler...

Fairground haklı.Aslında biraz yanlış anlaşılma oldu.Ben de "çok az sayıdaki" sevmediğim parçaları yazmıştım.Neyse konu kapandı.

Kullanıcı avatarı
worldgive
Profesyonel
Profesyonel

Mesajgönderen worldgive » Cum Tem 07, 2006 17:03 pm

Y O K sevmediğim bi tanecik bile şarkısı yok.yeterince objektif hem soyut hem de sonut kanım bu :)
seni sevmek senin gibi düşünebilmekle başlar

Kullanıcı avatarı
Benimyaw
Profesyonel
Profesyonel

Mesajgönderen Benimyaw » Cum Tem 07, 2006 18:09 pm

Ben Cacik derim ........bu Parcayi genelde SEARCH NEXT yapiyorum :hayallah:
Orda öyle birsey varki, benden Öte ,benden Ziyade......

pinargorgun
Gelişen Üye
Gelişen Üye

dönence şarkısını sevmiyorum

Mesajgönderen pinargorgun » Cmt Tem 08, 2006 22:19 pm

ben barış manço nun dönence şarkısını hiç sevmiyorum dönence kelimesini söylerken çıkardığı fısıltı çok korkunç şarkının başındaki yankılar da beni çok ürkütüyor çocukluğumdan beri bu şarkıya nedense hiç alışamadım

Kullanıcı avatarı
eksensavaşçısı
Üst Düzey Üye
Üst Düzey Üye

Re: dönence şarkısını sevmiyorum

Mesajgönderen eksensavaşçısı » Pzt Tem 10, 2006 17:17 pm

pinargorgun yazdı:ben barış manço nun dönence şarkısını hiç sevmiyorum dönence kelimesini söylerken çıkardığı fısıltı çok korkunç şarkının başındaki yankılar da beni çok ürkütüyor çocukluğumdan beri bu şarkıya nedense hiç alışamadım

Live In Japan'den dinlersen değişik bir tat verebilir.

Kullanıcı avatarı
emre yilmaz
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye
İletişim:

Mesajgönderen emre yilmaz » Cum Tem 14, 2006 05:03 am

Yok benim öyle beğenmediğim şarkısı falan. Barış manço'nun en kötü dediğiniz şarkısını ben dünyanın en iyi bestesine şarkısına değişmem 8)

Kullanıcı avatarı
turanthefirst
Üst Düzey Üye
Üst Düzey Üye
Konum: Sıra Sıra Dağlardan, Erişilmez Yaylalardan, Kuş Uçmaz Kervan Geçmez, Bilinmez binbir Yoldan

Mesajgönderen turanthefirst » Cum Tem 14, 2006 17:12 pm

Old Paulin nedendir bilmem hiç kanımın ısınmadığı bir şarkı oldu.

Kullanıcı avatarı
gurbetcimanço
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen gurbetcimanço » Prş Tem 27, 2006 17:48 pm

BM yazdı:Bir de Dream Girl şarkısı çok iğrenç ya...

bence çoooooook güzel bi şarkı ben o şarkıyı baştan ona ezberledim

Kullanıcı avatarı
unutulmayan
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen unutulmayan » Cum Tem 28, 2006 23:37 pm

benim için böyle bişey asla sözkonusu olamaz :!:

Kullanıcı avatarı
gurbetcimanço
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen gurbetcimanço » Cum Tem 28, 2006 23:40 pm

unutulmayan yazdı:benim için böyle bişey asla sözkonusu olamaz :!:

evet aynen öyle
barış abi benim sevmeyeceğim bi şarkı yapamadan vefat etti :gozyasi:

mistrijah
Üst Düzey Üye
Üst Düzey Üye

Mesajgönderen mistrijah » Cmt Tem 29, 2006 05:42 am

Sahibinden Ihtiyactan Fulaksesuar manco 88 albumdeki sarkilarin cogunu begenmiyorum ben, o album de neler var begenmedigim?
Affet beni,
Nane Limon Kabugu,
Zehra,
Kalpler Beraber,

bilmiyorum $arkilar mi begenmedigim yoksa albumdeki BENCE cok kotu olan sound ve duzenleme, bu albumu yaki$tiramadim Baris Mancoya,
18 yil icinde album cok ya$landi, ama 72den 85 kadar yapilanlar hala kulaga taze geliyor.

Kullanıcı avatarı
dragonfly
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesajgönderen dragonfly » Cmt Eki 14, 2006 00:07 am

şimdi burada sevmemek değil de sevdiğim şarkı veya albümleri kadar tat alamıyorum diyebilirim.
Dinlemesem aramıyorum mırıldanmıyorum. mesela Değmesin yağlı boya albümünde al beni , olmaya devlet cihanda , Müsaadenizle çocuklar albümünde sarıl bana , daha örnek verebilirim de neyse

rahmetlinin 1995 senesinde o zamanlar çıkan Top Pop dergisinde röportajını hatırlarım. Şöyle diyordu :

yılda bir albüm yapmak zor ve yorucu oluyor , laf aramızda kalsın dinleyici albümdeki bütün şarkıları severek dinlemiyor. O yüzden artık albüm periyodunu 3 yılda bire çıkardım.

Yani kendisi de farkındaydı zaman zaman

bu da benim kişisel yorumum , der di ki : 1973 - 1978 yılları çukur yıllarımdı müzik kariyerimde derin bir vadi gibiydi. Kendi öyle düşünürdü ama 1975 te yani ifade ettiği periyodda çıkardığı 2023 albümü bence çok harika ve en güzel albümlerinden biri, kim bilir kendi beklentisi ne yöndeydi de bu şekilde ifade etti.

Barış ve sevgiyle kalın

ERHANBAY
Yeni Üye
Yeni Üye

BARIŞ BABA'NIN SEVMEDİĞİMİZ ESERLERİ

Mesajgönderen ERHANBAY » Çrş Kas 01, 2006 17:42 pm

Arkadaşlar,bu konu başlığında tartışmak, bana anlamsız geliyor.Bakın bu konuda fikrini yazanların beğenmediği eserlerin,bazılarımız tarafından çok beğenidiği belirtiliyor.Ve neredeyse Barış Baba'nın en çok sevilen eserleri bile bir kısım arkadaşımız tarafından,sıkıcı,gelişigüzel hatta korkutucu bulunuyor...Asla bir sonuç,bir fikir yada bir veri elde edemeyiz.Ben 45 yaşında bir ağebeyiniz olarak 1969 yılından bu yana Barış Manço'yu izleyen,yaklaşık 30'un üzerinde konserine giden(Her yıl fuara gelir,festivallere katılır,Alsancak Stadında ,Atatürk kapalı salonunda,konserler verirdi.Bu nedenle her defasında onu izleme şansım çok olmuştur.),Tv,den ,Hey,Gong,Ses gibi dergilerden ve de radyodan onu izleyen ve dinleyen bir kişiyim.O tüm toplumu kucaklayan,yaptığı müzikle,toplum üzerinde büyük etki yapan bir liderdi...Yaptığı her şarkı kendi zamanına göre çok değerlidir.1960 lardan ,2000'lere ulaşan bir büyük süreçtir.Dolayısıyla tüm şarkıları,hitap edecek bir nesil bulmuştur.Anılarımız,çocukluğumuz,gençliğimiz,bazılarımızın,2.baharı kısacası tüm yaşamımız onun müzikleri ile şenlenmiştir...Sonuç olarak,BüyükUstamızın her eseri kendi kitlesini bulmuştur.Her birinin ayrı tadı vardır.O dönemleri yaşamış biri olarak,olaya bu gözle bakmaktayım.Hele onun canlı performansını izleyebilme şansımız olsaydı keşke, ,beğenilmeyen diye adlandırılan eserlerin herbirinin kıymetini bir kez daha anlardık diye düşünüyorum...Saygılarımla

Kullanıcı avatarı
baris_onsel
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen baris_onsel » Prş Kas 09, 2006 00:50 am

yapmayın ya...tamam kişinin düşüncesine saygılıyız elbette ama ne bilim onun şu şarkısını sevmiyorum diyesim hiç gelmiyor ya :( ...bi düşünüyorum da ...hıh hıh yok :)

Kullanıcı avatarı
sameth
Profesyonel
Profesyonel
İletişim:

Re: dönence şarkısını sevmiyorum

Mesajgönderen sameth » Prş Kas 09, 2006 16:42 pm

pinargorgun yazdı:ben barış manço nun dönence şarkısını hiç sevmiyorum dönence kelimesini söylerken çıkardığı fısıltı çok korkunç şarkının başındaki yankılar da beni çok ürkütüyor çocukluğumdan beri bu şarkıya nedense hiç alışamadım

haydaaa en beğendiğim en müthiş parçası sana hak veriyorum ama o korkuyu bi yen en sevdiğin parçası olacaktır müzikal anlamda hiç bir parça yerini tutamaz korkunu bi yen istersen seveceksin
artık yokum sağlıcakla kalın

Kullanıcı avatarı
odtulu23
Profesyonel
Profesyonel

Mesajgönderen odtulu23 » Prş Kas 09, 2006 17:08 pm

Elbette bazı arkadasların begenmeyecegı sarkıları cıkacaktır BARIŞ MANÇO nun ama tartışmaya gerek yok cunku bu forum onun sevılenlerını anlatmaya gostermeye dayalı...Onun için kımseye neden bunu sevmıyorsun denılmez.Zevkler ve renkler tartışılmaz....
Dün yıne yapayanlız
Dolaştım yollarda
Yagmurlarla ıslanan
Bomboş sokaklarda
Gözlerimde yaş,kalbimde sızı
Unutmadım SENİ
Unutamadım unutamadım ne olur anla beni

Kullanıcı avatarı
Zafer Uyanık
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen Zafer Uyanık » Cum Kas 10, 2006 16:03 pm

y-o-k :!:
YAŞAM DENEN UYKUDAN,UYANMASINI BİLEN YAR OLA!!!

Kullanıcı avatarı
STORYWORLD
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen STORYWORLD » Pzt Kas 20, 2006 21:59 pm

alla beni pulla beni

Kullanıcı avatarı
baris_onsel
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen baris_onsel » Pzt Kas 20, 2006 23:13 pm

gurbetcimanço yazdı: