baykoca destanı ve yeni bir gün kompozisyonlarıyla ilgili:

Barış Manço'nun eserlerini, nasıl değerlendirildiklerini ve sanatsal tüm çalışmalarını tartışabileceğiniz forum.

Moderatörler: barışhayranı, Mod

esat
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

baykoca destanı ve yeni bir gün kompozisyonlarıyla ilgili:

Mesajgönderen esat » Pzr Kas 23, 2008 14:01 pm

merhabalar arkadaşlar. orjinal lplerde dinlediğim iki tane eser var. aslında birbirini bütünleyen 4 tane eseri kapsayan 2 eser. baykoca destanı ve yeni bir gün (kısa bir günün öyküsü). bilindiği baykoca destanı (gülme ha gülme & gelinlik kızların dansı & kara haber & vur ha vur & durma ha durma) emre plağın 2003 civarlarında çıkardığı sözde 2023 albümüne bölük bölçük bir şekilde dejenere edilerek konuldu. sanırım amaç kayıtlardaki hışırtıları almaktı ama hışırtıları alalım derken ses kalitesini de düşürdüler. yeni bir gün lpsinde de aynı ismi taşıyan yeni bir gün eseri (yeni bir gün & anlıyorsun değilmi & ne köy olur benden ne de kasaba & elveda ölüm eserlerinden oluşuyor) belki bölünmeye müsait bir eserdi ama sanırım yine aynı şirketten çıkan (yavuz & burç plak) ses kalitesi emre plağın 2023 rezaleti kadar olmasa da iyi değildi. ama nedense almanya baskı türküola ve akbaş müzikten çıkan eserlerde bu eseri dinlediğim halde bölük olsa bile muhteşem bir ses kalitesinde aynı şarkıları dinliyorum. benim merak ettiğim ve sormak istediğim iki şey var burda nede bu orjinal lplerin cd versiyonları piyasaya çıkmıyor baykoca destanı gibi güzel bir eser bölük bölçük edilmiş. ikincisi ise toplama albümlerde neden almanya baskı eserler daha kaliteli. cahilliğimi bağışlayın. barış manço albümüyle son bir yıldır ilgilenmeğe başladım. ve bu eserlerin bir bütün halinde olduğunu da yeni yeni keşfettim. herkese sevgilerimle. :?:

Kullanıcı avatarı
Ashame
Üst Düzey Üye
Üst Düzey Üye

Mesajgönderen Ashame » Pzr Kas 23, 2008 14:15 pm

Dostum cd lerin piyasa sürülmesinde amaç Barış hayranları değil genel kitle bu yüzden genelin ilgisini çekebilecek şarkılar derlenip bir albümde toplanıyor bu yüzden enstrümental parçalara sık rastlıyamıyoruz Baykoca destanı ve Yeni Bir Gün adlı eserlerde bu yüzden katlediliyor Emre Plaktan çıkan cd yi ben almıştım ama dineleyemedim bile benim arkadaşlarımın yaptığı aynı albümün amatör kayıdı bile 50 kat daha kaliteli oldu eğer indirmek istersen sitede mevcud almanya ve Avrupa baskılarının daha kaliteli olmasının sebebi teknoloji ve tüketiciye gösterilen saygıdan ibarettir.

Kullanıcı avatarı
Ashame
Üst Düzey Üye
Üst Düzey Üye

Mesajgönderen Ashame » Pzr Kas 23, 2008 14:18 pm

2023 albümü yüksek kalite indirmek istersen eğer :)

http://www.dosya.tc/BarisManco-2023.rar.html

esat
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

teşekkür

Mesajgönderen esat » Pzr Kas 23, 2008 17:03 pm

ne diyeyim arkadaşım çok saolasın aydınlattığın için barışla kal.