yorum-benden öte benden ziyade

Barış Manço'nun eserlerini, nasıl değerlendirildiklerini ve sanatsal tüm çalışmalarını tartışabileceğiniz forum.

Moderatörler: barışhayranı, Mod

Kullanıcı avatarı
kulahmet
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

yorum-benden öte benden ziyade

Mesajgönderen kulahmet » Cmt Tem 14, 2007 16:05 pm

bu şarkının klibini izlerken şöyle bir kurgu yapabilirsiniz:

bir idam mahkumu, son sinde...aklında ve tabi ki gönlünde tek bir şey var: duvarlara kazıdığı isim...belki karısı, belki annesi, belki kızı, ya da başka biri...şarkıya ve klibe bu pencereden bakmanızı öneririm...

ama tabi ki barış abi bu pencereden yazmış demek istemiyorum, yanlış anlamayın...amacım, forumu canlı tutmak, şarkıları canlı tutmak haddim değil ama bundan sonra bu tür yorumlarımı yazacağım...sizler de yazın kendi bakış açılarınızı...işte o zaman barış abinin eser sayısı 200 küsürden 2000 küsüre çıkabilir...tekrar görüşmek üzere, hoşçakalın...

Kullanıcı avatarı
fairground
Forum Duayeni
Forum Duayeni

Mesajgönderen fairground » Pzr Tem 15, 2007 16:14 pm

bana göre, kaybettiği bir yakını için duyduğu üzüntüyü ve bu acıya karşı sabretmek için allah'a sığınması gerektiğini anlatmış.

Kullanıcı avatarı
kulahmet
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen kulahmet » Pzr Tem 15, 2007 16:18 pm

fairground yazdı:bana göre, kaybettiği bir yakını için duyduğu üzüntüyü ve bu acıya karşı sabretmek için allah'a sığınması gerektiğini anlatmış.

evet, olabilir...zaten müsadenizle çocuklar albümü bu tema üzerine kurulmuş gibi...gülbebeğim, benden öte benden ziyade, beyhude geçti yıllar, al beni şakıları aynı hikayeden çıkmış gibi hep...

Kullanıcı avatarı
turkerr
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen turkerr » Sal Tem 31, 2007 02:13 am

bu şarkıda dini tasavvufi birşeyler var ama yinede barış abi hangi duygularla ve kime yazdı bilinmez belkide bununda hikayesini açıklamış olabilir ama ben bilmiyorum malesef
KAYGISIZDA OLSA TÜRKER DERTLİDİR

Kullanıcı avatarı
nrd
Profesyonel
Profesyonel

Mesajgönderen nrd » Cmt Ağu 04, 2007 18:18 pm

turkerr yazdı:bu şarkıda dini tasavvufi birşeyler var ama yinede barış abi hangi duygularla ve kime yazdı bilinmez belkide bununda hikayesini açıklamış olabilir ama ben bilmiyorum malesef

bende arkadaşa katılıyorum bu şarkıda gerçekten tasavvufi birşeyler varrr ayrıcada konuyu açan arkadaş bir kız çouğundan bahsedior barış abinin bi kızı olduğunu bilmiyodum tabii BENDEN BAŞKA ;) ...
Resim

Kullanıcı avatarı
kulahmet
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen kulahmet » Cmt Ağu 04, 2007 19:21 pm

ben barış abinin kızı var demedim, bir daha oku bakiim...

Kullanıcı avatarı
com
Profesyonel
Profesyonel

Mesajgönderen com » Pzr Eyl 09, 2007 15:46 pm

benden ote, benden ziyadede dini fikirler var, ama gulbebegimde oyle bir sey farketmedim. hangi dizelerde var?

Kullanıcı avatarı
jonturk_emre
İHRAÇ EDİLMİŞTİR

Mesajgönderen jonturk_emre » Pzr Eyl 16, 2007 20:56 pm

nedense bu sarkiy cok seviorum mizigi cok etkileyici ne bilim ilahi ezgilerinden olabilir belki
Emre başkaya

Kullanıcı avatarı
Ali Kaan
Profesyonel
Profesyonel

Mesajgönderen Ali Kaan » Pzr Eyl 16, 2007 21:47 pm

İÇİNDE BİRÇOK GİZ TUTAN BİR PARÇA.BENCE BARIŞ ABİ AYRILIK ACISI YAŞADIĞI İÇİN(ŞARKIDA)''SABRET GÖNÜL SABRET!SAKIN İSYAN ETME!BİR GÜN ELBET BİTECEK BU ÇİLE,İSYAN ETME''DİYOR VE BUNUN TEK ÇARESİNİN DE ALLAH'A SIĞINMAK OLDUĞUNU SÖYLÜYOR.

ogulcan

Mesajgönderen ogulcan » Pzt Eyl 17, 2007 01:32 am

fairground yazdı:bana göre, kaybettiği bir yakını için duyduğu üzüntüyü ve bu acıya karşı sabretmek için allah'a sığınması gerektiğini anlatmış.

bravo :alkis: :alkis: :alkis:

fikooo
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen fikooo » Cum Eki 26, 2007 13:00 pm

bebarış manço her tarzda sarkılar yazmıs bestelemiştir... kimin aklına gelirki baska domates biber patlıcan deyip sarkı yazmaya... veyaa abcdefg die sarkı yazmaya.. bunları cogaltabiliriz.. özel bi yazıs amacı oldugunu sanmıyorum yani...BENDEN ÖTE BENDEN ZİYADE en sewdiim sarkılardandr:D hatta bi konu acılmıs mancolojide hang sarkılar olmalıydı die... BENDEN ÖTE BNDEN ZİYADE en basta olmalıydı

fikooo
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen fikooo » Cum Eki 26, 2007 13:02 pm

bu arada bu yazdıım ilk mesajdı... herkese merhabalar... belki pek arannızda bulunamıcam(ÖSS DEN:D)ama bir barıs manco hayranı olarak emegimin siteye gecmesini isterim...

Kullanıcı avatarı
gurbetcimanço
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen gurbetcimanço » Çrş Ara 26, 2007 18:57 pm

fikooo yazdı:bebarış manço her tarzda sarkılar yazmıs bestelemiştir... kimin aklına gelirki baska domates biber patlıcan deyip sarkı yazmaya... veyaa abcdefg die sarkı yazmaya.. bunları cogaltabiliriz.. özel bi yazıs amacı oldugunu sanmıyorum yani...BENDEN ÖTE BENDEN ZİYADE en sewdiim sarkılardandr:D hatta bi konu acılmıs mancolojide hang sarkılar olmalıydı die... BENDEN ÖTE BNDEN ZİYADE en basta olmalıydı
Uzuuuun bi süre yokum.....
(2009 ÖSS ye kadar)

Kullanıcı avatarı
harlemci
İHRAÇ EDİLMİŞTİR

Mesajgönderen harlemci » Cum Ara 28, 2007 01:32 am

fikooo yazdı:bu arada bu yazdıım ilk mesajdı... herkese merhabalar... belki pek arannızda bulunamıcam(ÖSS DEN:D)ama bir barıs manco hayranı olarak emegimin siteye gecmesini isterim...

İlginiz için teşekkürler, dilekleriniz bizim için emirdir :geberdim:

Kullanıcı avatarı
km_manco1325
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye
İletişim:

Mesajgönderen km_manco1325 » Cmt Oca 05, 2008 11:55 am

jonturk_emre yazdı:nedense bu sarkiy cok seviorum mizigi cok etkileyici ne bilim ilahi ezgilerinden olabilir belki
ben cok seviyorum o sarkiyi ama sizden bisey isteyeceyim o sarkiyi hangi siteden indire bilirim bunu bilen varsa mutlaka yazsin ihtiyacim var o sarkiya bende videosu var ama dvd cok kotu durumdaydi yazarken hatalar oldu simdi sadece musikisi lazimdi videosu degil sadece sarkiyi bulabilsem
Ben Bar�� Man�oyu �ok Seviyorum
http://www.kurtlarvadisi.az