yorum-dut ağacı

Barış Manço'nun eserlerini, nasıl değerlendirildiklerini ve sanatsal tüm çalışmalarını tartışabileceğiniz forum.

Moderatörler: barışhayranı, Mod

Kullanıcı avatarı
kulahmet
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

yorum-dut ağacı

Mesajgönderen kulahmet » Çrş Nis 04, 2007 16:04 pm

dut ağacının hikayesi bellidir...kahramanımız çocukluğunu geçirdiği mahalleye dönünce anılar tazelenmeye başlar...rıza amca'yı görünce yanına gider ve konuşmaya başlarlar...kahramanımızın aklı hep kızdadır ve rıza amca ne söylerse kızla ilgili bir cevap verir kahramanımız...
şarkıya yeni bir boyut getirmek adına size bir tavsiyede bulunmak istiyorum...şarkıyı bir kez daha dinleyin ama rıza amcayı o kızın babası olarak düşünün...şarkı çok daha derinleşip,sözler yeni boyutlara kayıyor...öyle değil mi..?
En son kulahmet tarafından Cmt Tem 14, 2007 16:06 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

drfth
Profesyonel
Profesyonel

Mesajgönderen drfth » Cmt May 19, 2007 02:22 am

müziği mükemmel....
şiire gelince aslında ne kadar sade konuşurmuş,sohbet edermişcesine anlatıyor ve insanın içine işliyor...belki pekcoğumuz da yaşamışızdır cocukluğumuzda yaşadığımız mahallenin bambaşka olduğunu şimdi gözlerimizle görmüşüzdür.

COBAN YILDIZI

Mesajgönderen COBAN YILDIZI » Cmt May 19, 2007 07:47 am

drfth yazdı:müziği mükemmel....
şiire gelince aslında ne kadar sade konuşurmuş,sohbet edermişcesine anlatıyor ve insanın içine işliyor...belki pekcoğumuz da yaşamışızdır cocukluğumuzda yaşadığımız mahallenin bambaşka olduğunu şimdi gözlerimizle görmüşüzdür.

Katiliyorum. Ben kendimden birseyler buluyorum dinlerken Dut Agacini..

Kullanıcı avatarı
baris_onsel
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen baris_onsel » Cmt Tem 07, 2007 20:45 pm

drfth yazdı:müziği mükemmel....

insana çocukluğunu o kadar güzel özetliyor,o kadar içine işliyor ki dediğin gibi...çok güzel bir şiir Dut Ağacı :)

Kullanıcı avatarı
kulahmet
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen kulahmet » Pzt Tem 09, 2007 16:43 pm

yahu ALLAH rızası için benim mesajımı okuyun da bir yorum yazın, ben size "dut ağacı'nı nasıl bilirsiniz" demedim...

Kullanıcı avatarı
kulahmet
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen kulahmet » Çrş Tem 11, 2007 17:39 pm

:D :) :( :sapka: :amanin: :hayallah: 8) :geberdim: :alkis: :P :oops: :gozyasi: :kizgin: :cinnet: :saskin: ;) :!: :?: :ampul: :arrow: :tuh: :elsalla:

Kullanıcı avatarı
kulahmet
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen kulahmet » Çrş Tem 11, 2007 17:51 pm

"Belli bir konuda topic açılıyor sonra o konu başka yerlere kayıyor kişisel tartışmalara dönüyor. Bence topici amacından saptıran mesajlar silinmeli. Çünkü topic kilitlenince bizim konumuzda güme gidiy ..."

barış önsel-forumun ağası

Kullanıcı avatarı
kulahmet
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen kulahmet » Çrş Tem 11, 2007 17:53 pm

hangi mesajların topic'i amacından saptırdığına da sen karar verirsin...

Kullanıcı avatarı
baris_onsel
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen baris_onsel » Çrş Tem 11, 2007 18:13 pm

abi sana yalnızca gülüyorum ya... :geberdim: