önemli ayrıntılar...1.bölüm

Barış Manço'nun eserlerini, nasıl değerlendirildiklerini ve sanatsal tüm çalışmalarını tartışabileceğiniz forum.

Moderatörler: barışhayranı, Mod

Kullanıcı avatarı
kulahmet
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

önemli ayrıntılar...1.bölüm

Mesajgönderen kulahmet » Cum Mar 16, 2007 16:02 pm

:arrow: kral tv'de yayınlanan gülbebeğim klibinin iki versiyonu olduğunu farkettiniz mi?..bir tanesinde -piyasada en çok dolaşan- barış manço çoğunlukla yakın plan alınır ve bazı sahneler klip boyunca ağır çekimde tekrar edilir....dün saat 4 civarında kral tv'de izlediğim klipte ise hiç bir sahnenin tekrarı yok ve barış mançonun her hareketini kaçırmadan izleyebiliyorsunuz...ayrıca değişik açılardaki kameralar kullanılıyor...dikkate değer...

:arrow: piyasada dolaşan "gönül ferman dinlemiyor" klibinin de orijinalinden farklı olduğunu farketmişsinizdir sanırım...7den77ye'nin ilk bölümlerinde yayınlanan klipte fazladan bir hayli sahne vardı (mesela yemek masasında gülme krizine tutuluyorlardı) ve araba ile bale sahneleri bir hayli azdı....

:arrow: kalpler beraber klibinde de orijinal klipten fazla ve eksik sahneler var...

:arrow: nane limon kabuğu klibi için de aynı şeyi söyleyebilirim...orijinalinin başında barış manço tek başına kağıt oynarken canı sıkılır ve yanına kuklalar gelip eğlendirirler..klibin içinde de bazı farklar var..

:arrow: halil ibrahim sofrasının henüz paylaşılmamış bir klibi var...

:arrow: devam edecek....

Kullanıcı avatarı
turkerr
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen turkerr » Cum Mar 16, 2007 20:35 pm

bekliyorum devamını tesekkürler :alkis:
KAYGISIZDA OLSA TÜRKER DERTLİDİR

Kullanıcı avatarı
kadir 2023
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen kadir 2023 » Cum Mar 16, 2007 22:44 pm

ilginç bir konu yakalamışsın kardeş...
bakalım gelişmeler nasıl olacak...
YA NASİP.....
YA KISMET.....

Kullanıcı avatarı
barışhayranı
Moderator
Moderator

Mesajgönderen barışhayranı » Cum Mar 16, 2007 23:16 pm

Hatta Gülbebeğim klibinin bir tanesinin başında seyircilerin Barış Abimizin yaptığı sevgi haraketleri sonuncunda çıkardığı sesler var, ama diğerinde bu sesler yok.
[center]Sadece BARIŞ Olsun...[/center]
LÜTFEN SİZDE BİR MAİL YOLLAYIN!
BU İŞİ BAŞARABİLİRİZ:
viewtopic.php?t=1246

Kullanıcı avatarı
com
Profesyonel
Profesyonel

Mesajgönderen com » Pzt Mar 26, 2007 16:44 pm

haklisin, kuylahmet.iyi de bir konuya deginmissin.yalniz sanirim son kliplerde (yani boyut yayin grubunun kliplerinde) bu degisiklikler yapilmis sanirim. yanin asil orjinal versiyon 7 den 77yede oldugu gibi.
gonul fremandinlemiyoru kim degistirdi bilemem. ama gulbebegimin 2-ci bahsettigin klibini gormedim.ama koredeki programin 3 degisik acidan videolarini seyrettigimi bilirim.

Kullanıcı avatarı
sameth
Profesyonel
Profesyonel
İletişim:

Mesajgönderen sameth » Pzt Mar 26, 2007 19:34 pm

halil ibrahim sofrasının iki klibi avr evet bende görmüştüm genelde kazma dan sonraki versiyonu vardır ama diğeri barış abi bir tepede oturmakta önünde de bir tencree hava bulanık hatırlıyorum ve bir yerde görmüştüm umarım bulurum
artık yokum sağlıcakla kalın

Kullanıcı avatarı
eksensavaşçısı
Üst Düzey Üye
Üst Düzey Üye

Mesajgönderen eksensavaşçısı » Cmt Mar 31, 2007 22:21 pm

Ben de 1995 Japonya turnesindeki Karasevda mega mix klibinin çok daha farklı bir halini hatırlarım.Turne bitiminde yayınlanmıştı Türkiye'de ve her şehirden görüntü vardı.Şu an izlediğimiz gibi Osaka konserinin altına sırayla 17 şehrin adı yazılmamıştı.

MatuR

Mesajgönderen MatuR » Çrş Nis 25, 2007 18:10 pm

halıl ıbrahım sofrasının ıkıncı klıp versıyonunda barıs abı yıne onunde sofrası vardır ve oturmustur sofrasının basına anlatmaya baslamıstır olayı ben ızlemıstım ama hangı sıtede bılmıyorum ayrıca tek basınaydı o klıpte kımse gorunmuyordu