Gülpembede ki o Müthiş Aranın sırrı ne ?

Barış Manço'nun eserlerini, nasıl değerlendirildiklerini ve sanatsal tüm çalışmalarını tartışabileceğiniz forum.

Moderatörler: barışhayranı, Mod

Kullanıcı avatarı
Darklich
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Konum: Güllerin Kırmızı ve Pembe Actığı Bir Yerden...Kırklareli

Mesajgönderen Darklich » Çrş Ağu 22, 2007 17:04 pm

Sn.Nejat Tekdal şu an müzikle uğraşıyormu arkadaşlar?Bilen var mı?Açıkçası ondan eski günlere dönüş niteliğinde bir albüm hazırşlamasını isterdim.Hatta o zamnın teknolojisiyle.Tıpkı Rick Wakeman 'in "Retro" albümü gibi....
Trak Kuzgunu

Kullanıcı avatarı
kulahmet
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen kulahmet » Cum Ağu 31, 2007 20:37 pm

hemen hemen hepiniz bahsi geçen aranın teknik ve müzikal yorumlarını yaptınız...ama ben konuyu farklı bir açıdan değerlendirmiş ve şarkıdaki o aranın duygusal manasını sorgulamıştım...ama arada kaldığı için görmemiş olabilirsiniz...rica etsem benim ilk cevabımı okuyup siz de bu konuda görüşlerinizi belirtir misiniz?

Kullanıcı avatarı
Darklich
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Konum: Güllerin Kırmızı ve Pembe Actığı Bir Yerden...Kırklareli

Mesajgönderen Darklich » Çrş Eyl 05, 2007 23:15 pm

kulahmet kardeş.senin görüşünü kendimizce değerlendirdik zaten.sen duygusal olarak ayrı bir parça niteliğinde değerlendiriyorsun bu bölümü.konserlerinde "haydaa" ve "haha heyheyhey" diyerek seslenmeside bunu kanıtlar nitelikte.günün ileri teknolojisi içinde tam bir kültür sentezi değilmi aslında?...

supercan
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen supercan » Pzt Eki 22, 2007 02:42 am

Gülpembe hayatım boyunca en çok sevdiğim şarkıdır ve bu bahsedilen ara da hayatım boyunca en çok sevdiğim müzikal eserdir.

Ben bu aranın Gülpembe'ye inanılmaz bir hava kattığını düşünüyorum. Bu ara; kulakları duyan her insana bu şarkının hüzünlü olduğunu anlatabilir.

Günlerce arka arkaya dinlesem bıkmam bu müzikal kısımdan.

Bir arkadaşım ID3 demişti o arada çalınan klavyeli için. İstanbul'un her yerini aramış bulamamış. Besteci kesinlikle Ahmet Güvenç'tir.

Arkadaşlar şu konuda yardım istiyorum; bir arkadaş baştaki cevaplarda bahsetmiş Kanal D Sabah programında Kurtalan Ekspres'in röportajından. Ben o videoyu indirmiştim ama hard diskim bozuldu ve yok oldu gitti maalesef. Sitede de aradım bulamadım linkini. Videoyu hatırlayan varsa lnkini verebilir mi lütfen? Çok lazım. Çok özel bir videoydu.

Kullanıcı avatarı
Dogan
Gelişen Üye
Gelişen Üye

Mesajgönderen Dogan » Prş Eki 25, 2007 04:13 am

Selam arkadaslar,

buyrun bakalim :-)
Gülpembe acilis
http://www.american-staff.de/baris/index4.htm

@ supercan:
Kurtalan Ekspresin katildigi Program:
http://www.youtube.com/watch?v=disiOpZSesI

Kullanıcı avatarı
mançofur
Üst Düzey Üye
Üst Düzey Üye

Mesajgönderen mançofur » Prş Şub 07, 2008 18:41 pm

arkadaşlar bir konuda bilginize başvurmak istiyorum remote-keyboard(keytar) ı nerden alabilirim,fiyat aralığı nedir,bu aleti çalmayı öğreten bi kurs varmı bilen biri cevaplarsa sevinirim :)

supercan
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen supercan » Cmt Eki 16, 2010 07:09 am

mistrijah yazdı:
mistrijah yazdı:
Evet remote keyboard sadece estetik amaçlı konulmuş.Mini moog masaüstü bir klavyedir zaten.Ama Barış Mnaçoyla Nejat Tekdal işbölümü yapmışta olabilirler.Sonuçta hatalı birseyler yazılmamıştır plak baskısında?

orada yani solo da isbirligi olamaz,
solo zaten bir kisi caliyor o da Nejat Tekdal,
sonra ki album de onun eksikligi bayagi his ediliyor,
zaten albumler ilerledikce tum eski Kurtalan Ekspresin eksikligi his ediliyor:(
her zaman unutmayalim ki Baris Manco ne kadar iyi soz ve sarki yazari olsa da
o sarkilari icra edecek hayata getirecek muzisyenler olmadiginda bu is olmuyor..
ve bu super muzisyenleri unutmayalim,
o sarkidaki gizli kahraman Nejat Tekdal,
2025 ve Donenceyi hayata getiren yine ayni kisi...
her zaman Ahmet Guvenc, Caner Bora ve Celal Guven de super...

Gülpembe'nin albüm kaydında kullanılan klavyeli Minimoog marka synthseizer'dır. Bunu bizzat Bahadır Akkuzu'nun ağzından duydum.

Bahsi geçen Gülpembe'nin ortasındaki soloyu çalan Barış Manço'dur. Bunu da bizzat Celal Güven'in ağzından duydum.

Gülpembe hakkında daha ayrıntılı bilgi için: http://www.facebook.com/bmgulpembe

av.ilhami
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen av.ilhami » Pzt May 30, 2011 18:49 pm

dönence, bal sultan vs. orta bölümde genelde bir müzik felsefesi yapmıştır. ama gülpembe deki bölüm felsefe değil duygu yğunluğunun nirvanasıdır! ölüm nedeniyle meydana gelen "yürek dağlanmasının IZDIRABIDIR. nasıl yüreğime kızgın demiri bastırırlar aynen öyle hissederim o bölümü :gozyasi: