nostalgic tulip?

Barış Manço'nun eserlerini, nasıl değerlendirildiklerini ve sanatsal tüm çalışmalarını tartışabileceğiniz forum.

Moderatörler: barışhayranı, Mod

Kullanıcı avatarı
kulahmet
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

nostalgic tulip?

Mesajgönderen kulahmet » Çrş Kas 01, 2006 16:52 pm

baris mancho albüm kapağında biliyorsunuz dergilerden alıntılar var..yazının birinde kaydı tamamlanan parçalar arasında "nostalgic tulip " diye bir isim var.türkçe karşılığı "lale özlemi" yanılmıyorsam..iyi ama bu hangi şarkı?

Kullanıcı avatarı
Zafer Uyanık
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen Zafer Uyanık » Prş Kas 02, 2006 13:48 pm

EVET NOSTALJİK TULİP PARÇASINI BENDE DERGİDE GÖRMÜŞTÜM. HATTA SANIRIM NICK THE CHOPPER ALBÜMÜNE KOYULMASI DÜŞÜNÜLEN VE SONRADAN ÇIKARTILAN PARÇA OLMASI LAZIM. ÇÜNKÜ BENDEKİ 1976 YILI HEY DERGİSİNDE BARIŞ MANÇO İLE YAPILAN RÖPORTAJDA KAYITLARI BİTEN ŞARKILAR ARASINDA NOSTALJİK TULİP TE VAR.
YAŞAM DENEN UYKUDAN,UYANMASINI BİLEN YAR OLA!!!

Kullanıcı avatarı
kadir 2023
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen kadir 2023 » Pzr Kas 05, 2006 21:14 pm

evet arkadaşlar bende bunu çok düşündüm ancak burda tartışmaya açmak aklıma gelmemişti...
arkadaşlar www.barismanco.de sitesinin admini ERCAN DEMİRELE bi arkadaş mail atıp sorsa...
ben daha önce denedimde yollayamamıştım..
YA NASİP.....
YA KISMET.....

Kullanıcı avatarı
bigbossman
Üst Düzey Üye
Üst Düzey Üye

Mesajgönderen bigbossman » Sal Ara 12, 2006 11:03 am

bu şaRKI LA CASSA DELLA MAMMA TULİPANO OLABİLİR... O YILLARDA DÖN DESEM DÖNER MİSİN BANA SARKISININ YABANCI VERSİYONUNU YAPMIŞ AMA YAYILAMAMİŞ DİYE DÜŞÜNÜYORUM.(İTALYANCA SÖZLER İZMİRLİ DEĞERLİ SANATÇI MARİA RİTA EPİK ...)İTALYANCA ANLAMI HERALKDE HEMEN HEMEN AYNIDIR..
çok uzaktayım...ama kalbim sizinle....

Kullanıcı avatarı
com
Profesyonel
Profesyonel

Re: nostalgic tulip?

Mesajgönderen com » Çrş Mar 14, 2007 19:08 pm

kulahmet yazdı:baris mancho albüm kapağında biliyorsunuz dergilerden alıntılar var..yazının birinde kaydı tamamlanan parçalar arasında "nostalgic tulip " diye bir isim var.türkçe karşılığı "lale özlemi" yanılmıyorsam..iyi ama bu hangi şarkı?

OYLE BIR SARKI DA MI VARMIS?
:amanin:

Kullanıcı avatarı
mevlut
Üst Düzey Üye
Üst Düzey Üye

Re: nostalgic tulip?

Mesajgönderen mevlut » Prş Mar 15, 2007 18:34 pm

com yazdı:
kulahmet yazdı:baris mancho albüm kapağında biliyorsunuz dergilerden alıntılar var..yazının birinde kaydı tamamlanan parçalar arasında "nostalgic tulip " diye bir isim var.türkçe karşılığı "lale özlemi" yanılmıyorsam..iyi ama bu hangi şarkı?

OYLE BIR SARKI DA MI VARMIS?
:amanin:
:?: :?: :?:
barısdostu