evelallah

Barış Manço'nun eserlerini, nasıl değerlendirildiklerini ve sanatsal tüm çalışmalarını tartışabileceğiniz forum.

Moderatörler: barışhayranı, Mod

Kullanıcı avatarı
gurbetcimanço
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

evelallah

Mesajgönderen gurbetcimanço » Cum Tem 28, 2006 03:13 am

kardeşlerim bugün www.barismanco.de sitesinde şarkı sözlerine şöyle bi bakıyodum evelallah şarkı sözleri şöyleydi

EVELALLAH
Rüyamda dün gece seni gördüm
Daglara taslara seni sordum
Hayirdir dedim hayra yordum
Gördüm sordum yordum evelellah
Beline de dolamis güllü basma
Dal gibi narin fidan asma
Salinip duruyor körpe yosma
Asma basma yosma evelallah
Deli gönül uctu haydin evelallah
Helalim ol kiz gel evelallah
Dudaklari kiraz yoksa bal mi
Gonca acmis yoksa gül mü
Sana köle olayim yoksa kul mu
Bal mi gül mü kul mu evelallah
Haberimi ucurun nazli yare
Yüregim yaniyor pare pare
Lokman hekim gelse bulamaz care
Yare pare care evelallah
Deli gönül uctu haydin evelallah
Helalim ol kiz gel evelallah...

benim bildiğim bi evelallah vardı o da mançolojideki nick the chopper ın sonuna bağlanmış olandı
acaba bu konuda söyleyecek ve varsa bu şarkıyı(mançoloji versiyonu değil) benle paylaşacak biri varmı

Kullanıcı avatarı
Zafer Uyanık
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen Zafer Uyanık » Cum Tem 28, 2006 15:00 pm

Gurbetçi; Zafer abin anlatsın sana olayı. Evelallah parçası biliyosun Nick The Chopper'in Türkçe versiyonu. Ve bu da ilk kez BM'nun izniyle AF grubu için yapıldı ve Af grubunun 2. albümünün çıkış parçası oldu. Sanırım yıl 97-98 olması lazım yanlış hatırlamıyorsam. Hatta o dönem Barış Manço oturdu Af grubu için Nick The Chopper'a tamamen Türkçe sözleri ilk kez yazdı. Sonrada Mançoloji albümünde Nick Chopper'in yarısını oda Türkçe sözlerle okudu. Umarım yardımcı olmuşumdur .
YAŞAM DENEN UYKUDAN,UYANMASINI BİLEN YAR OLA!!!

Kullanıcı avatarı
gurbetcimanço
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen gurbetcimanço » Cum Tem 28, 2006 15:55 pm

peki bu şarkıelinde olan varmı :oops:

Kullanıcı avatarı
samanci
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen samanci » Cum Tem 28, 2006 19:23 pm

gurbetcimanço yazdı:peki bu şarkıelinde olan varmı :oops:

GURBETÇİ KARDEŞİM ELİMDE VAR YALNIZ AKŞAM İLGİLENEBİLİRİM HATIRLAR

Kullanıcı avatarı
memet59
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen memet59 » Cmt Tem 29, 2006 12:40 pm

Zafer Uyanık yazdı:Gurbetçi; Zafer abin anlatsın sana olayı. Evelallah parçası biliyosun Nick The Chopper'in Türkçe versiyonu. Ve bu da ilk kez BM'nun izniyle AF grubu için yapıldı ve Af grubunun 2. albümünün çıkış parçası oldu. Sanırım yıl 97-98 olması lazım yanlış hatırlamıyorsam. Hatta o dönem Barış Manço oturdu Af grubu için Nick The Chopper'a tamamen Türkçe sözleri ilk kez yazdı. Sonrada Mançoloji albümünde Nick Chopper'in yarısını oda Türkçe sözlerle okudu. Umarım yardımcı olmuşumdur .

peki 20. sanat yılı disco manço albümünde "anne bana çay yap demli olsun, baba bana para ver binlik olsun" diyor...birde bu parçanın adı "onducu nick"...

Kullanıcı avatarı
Zafer Uyanık
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen Zafer Uyanık » Cmt Tem 29, 2006 16:27 pm

memet59 yazdı:
Zafer Uyanık yazdı:Gurbetçi; Zafer abin anlatsın sana olayı. Evelallah parçası biliyosun Nick The Chopper'in Türkçe versiyonu. Ve bu da ilk kez BM'nun izniyle AF grubu için yapıldı ve Af grubunun 2. albümünün çıkış parçası oldu. Sanırım yıl 97-98 olması lazım yanlış hatırlamıyorsam. Hatta o dönem Barış Manço oturdu Af grubu için Nick The Chopper'a tamamen Türkçe sözleri ilk kez yazdı. Sonrada Mançoloji albümünde Nick Chopper'in yarısını oda Türkçe sözlerle okudu. Umarım yardımcı olmuşumdur .

peki 20. sanat yılı disco manço albümünde "anne bana çay yap demli olsun, baba bana para ver binlik olsun" diyor...birde bu parçanın adı "onducu nick"...

Mehmet59 kardeşim disko manço'da kini bende biliyorum. Ancak orda parça yine tamamen ingilizce; sadece nakarat kısmı esprili bir şekilde Türkçe. O sadece disko mançonun esprili bir hoşluğu. Parça ciddi anlamda Af grubu için Barış Manço tarafından tamamıyla Türkçeye çevrildi :!:
YAŞAM DENEN UYKUDAN,UYANMASINI BİLEN YAR OLA!!!

Kullanıcı avatarı
gurbetcimanço
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen gurbetcimanço » Cmt Tem 29, 2006 19:24 pm

soruyu ben sordum cevabı da ben veriyorum hehe :amanin: :geberdim:
buyrun

AF-EVELALLAH

Kullanıcı avatarı
memet59
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen memet59 » Cmt Tem 29, 2006 19:28 pm

gurbetcimanço yazdı:soruyu ben sordum cevabı da ben veriyorum hehe :amanin: :geberdim:
buyrun

AF-EVELALLAH

teşekkürler...

Kullanıcı avatarı
ilkeraydin
Gelişen Üye
Gelişen Üye

özür dileyerek..

Mesajgönderen ilkeraydin » Cum Kas 24, 2006 15:25 pm

abiler barış abinin kendi sesinden orjinal olarak mançolojideki değil ama evelallah şarkısı yok mu arıyorum ama bulamıyorum :S:S :cinnet:

Kullanıcı avatarı
gurbetcimanço
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Re: özür dileyerek..

Mesajgönderen gurbetcimanço » Cmt Kas 25, 2006 01:23 am

ilkeraydin yazdı:abiler barış abinin kendi sesinden orjinal olarak mançolojideki değil ama evelallah şarkısı yok mu arıyorum ama bulamıyorum :S:S :cinnet:

öyle bi şarkı yokki
barış abi o şarkıyı grup af a vermiş
Uzuuuun bi süre yokum.....
(2009 ÖSS ye kadar)

Kullanıcı avatarı
ilkeraydin
Gelişen Üye
Gelişen Üye

Re: özür dileyerek..

Mesajgönderen ilkeraydin » Pzt Kas 27, 2006 03:27 am

gurbetcimanço yazdı:
ilkeraydin yazdı:abiler barış abinin kendi sesinden orjinal olarak mançolojideki değil ama evelallah şarkısı yok mu arıyorum ama bulamıyorum :S:S :cinnet:

öyle bi şarkı yokki
barış abi o şarkıyı grup af a vermiş

af grubunun sölediği elimde mevcutta benim merakım barış abi kendisi yorumlamamışmı bu şarkıyı 1975 lerde ... bunu merak ediyorum ve elinde varsa bir arkadaşın paylaşımını istiyorum saygılarım ile.. güzellikler paylaşıldıkça güzeldir... sizinde talerleriniz olursa bende elimde olanlardan sizlere yardımcı olmaya çalışırım... saygılar sevgiler...

Kullanıcı avatarı
bigbossman
Üst Düzey Üye
Üst Düzey Üye

Mesajgönderen bigbossman » Sal Ara 12, 2006 10:58 am

hayır barış abi sadece bi kısmını mancolojide okuyor tamamen okuduğu 1970 lerde bir versiyonu yok(düşük cümle için üzör dilerim)
çok uzaktayım...ama kalbim sizinle....