nerde bu şarkılar

Barış Manço'nun eserlerini, nasıl değerlendirildiklerini ve sanatsal tüm çalışmalarını tartışabileceğiniz forum.

Moderatörler: barışhayranı, Mod

Kullanıcı avatarı
kulahmet
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

nerde bu şarkılar

Mesajgönderen kulahmet » Cum Tem 14, 2006 19:44 pm

beynimi kemiren ve sabrımı tırmalayan bir konu var:barış mançonun tüm şarkılarını dinledik mi?...bence de hayır...peki nerde bu şarkılar?.her sanatçının albüme almasa bile stüdyoda kaydettiği,konserlerde söylediği çalışmaları vardır.peki bunları nasıl meydana çıkartabiliriz?mesela bazı arkadaşlar UĞURUMSUN adlı bir şarkıdan bahsettiler,dinledik dediler...7den77ye.net forumunda biri elinde böyle şarkılar olduğunu ve paylaşacağını söylemişti ama unuttu galiba..
unutmadan; bu konu sürekli beynimi kemirdiği için rüyalarıma da girdi pek çok kez..ben kasetçileri dolaşır yeni yeni kasetlerini,şarkılarını bulurdum.hatta bir seferinde CAN BEDENDEN ÇIKMAYINCA'nın 1960'lı yıllarda kaydedilmiş,BİZİM GİBİ,UNUTAMIYORUM şarkılarına benzer soundda düzenlenmiş bir versiyonunu dinledim ama uyanınca keşke kaydetseydim diye hayıflandım,çok üzüldüm...inanıtorum ki barış mançonun hiç dinlemediğimiz daha onlarca şarkısı var ve inanıyorum ki bir gün bunları dinleyeceğiz ve ağlayacağız....

Kullanıcı avatarı
turkerr
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen turkerr » Cum Tem 14, 2006 22:42 pm

yok be dostum ne varsa ortaya cıkıyor işte hatta konser kyıtları bile bazı sarkıları var kaydedildikleri mechul onlarda büyük ihtimalle kaydolmamıstır
KAYGISIZDA OLSA TÜRKER DERTLİDİR

Kullanıcı avatarı
turanthefirst
Üst Düzey Üye
Üst Düzey Üye
Konum: Sıra Sıra Dağlardan, Erişilmez Yaylalardan, Kuş Uçmaz Kervan Geçmez, Bilinmez binbir Yoldan

Mesajgönderen turanthefirst » Prş Tem 20, 2006 02:01 am

Benim fikrim de kulahmet kardeşiminki gibi. Kaç yıldır şarkılarıı toplarken 3 gün önce duydum ki "uğurumsun" diye bir parça varmış ve bunun CDsi birtek Barış manço kluplerinden birinin başkanının elindeymiş. Böyle bir durumda parçanın hiç olmasa 30 saniyelik bir kısmının bile paylaşılmamış olması bence üzücüdür. Ama benim fikrim Barış manço'nun gençliğinde yurt dışında yaptığı çalışmalardan kıyıda köşede kalmaış olanlarının olabileceğidir.
OĞLUMUN ADINI MEHMET BARIŞ KOYDUM.

Kullanıcı avatarı
onxGS
Profesyonel
Profesyonel

Mesajgönderen onxGS » Prş Tem 20, 2006 02:43 am

eveeeet. şimdi arkadaş haklı olarak, bir Barışsever olarak (hatta belki de arşivcisi) geçen gün "uğurumsun" ile ilgili söylediğim şeylerden dolayı mrka düşmüş. o zaman şöyle bir gezintiye çıkıyoruz;

1. www.garaj.org a giriyoruz;

2. ordan Barış Manço kolonisine giriyoruz.

3. mesajlardan http://www.garaj.org/kolonimesaj.php?k=1612&t=1&o=7

sayfasını açıyoruz

4. baştan 2. msja bakıyoruz:

Cevap: Barış Manço ve Ben
17 Mart 2005 / 09:46

Sevgili dostum Benden fazla hayranı olman şaşırtıcı.1994 yılında Barış Manço ile tanıştığımdan bu yana Baba-oğul ilişkisi içinde oldum ben Barış Manço ile...Kendisine hep Manevi babam dedim...O da bana manevi evlad dedi.Ve 4 il şubesi 16 il irtibat merkezi 18000 üye ve heryerde Barış Manço adını anan,Barış Manço adının savunucusu olan dev bir dernek yarattım...Sanırım yeterli:)

Kaldiki piyasada olmayan ve kimsenin duymadığı 4 şarkıdan başka 1 şiir,1 ingilizce şarkı,1 benim sözlerini yazdığım şarkıya yaptığı beste ve okuması vardır barış abinin.

"Uğurumsun,Neredesin Nazlı Yarim,Kaplumbağayım,Sen ve Ben" bende olan 4 şarkı...Mesela diğerleride bende kalsın.
Belki yakında Barış Manço Ekspresi bu şarkılarrı söyler:)

Serkan Hacıömeroğlu
Genç Barış Manço Derneği Genel Başkanı

mesajı yazan kişi, geçtiğimiz günlerde tek kelime ile "rezalet" diye nitelendirilen (ben gidemedim, ancak giden herkes aynı şeyi söylüyor) , Barış Manço ile ALAKASIZ grupların çıktığı ve hatta çoğu kişi onun için gitmesine rağmen Haluk Leventin çıkacak denilip çıkmadığı bir Barış Manço festivali düzenleyen kişi.

kişiyi geçtim, www.barismancorock.org da ve de katıldığı bir radyo programında yayınlanacak dediği bu şarkıları niçin Hala yayınlamamış olması . keza herhangi bir müzik şirketi bu parçaları havada kapardı:

"Daha önce hiç duyulmayan Barış Manço şarkıları" diye piyasaya sürüldüğünde ne kadar satış olur, gerisini siz düşünün!
Galatasaray,İstanbul

Kullanıcı avatarı
turanthefirst
Üst Düzey Üye
Üst Düzey Üye
Konum: Sıra Sıra Dağlardan, Erişilmez Yaylalardan, Kuş Uçmaz Kervan Geçmez, Bilinmez binbir Yoldan

Mesajgönderen turanthefirst » Prş Tem 20, 2006 13:13 pm

Sağol kardeşim linkler için. Barış Manço üzerinden prim yapıldığını düşünmek bile çok fazla rahatsız ediyor beni. umarım herkes yanlı biliyordur, umarım bu bilinmeyen şarkılar vardır ve piyasaya çıkar. Bunu daha fazla Barış Manço şarkısı dinleyebilmel için değil, Barış manço'nun üzerinden rant edilen bir popüler kültür malzemesi haline gelmemesi için istiyorum.
OĞLUMUN ADINI MEHMET BARIŞ KOYDUM.

Kullanıcı avatarı
kadir 2023
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen kadir 2023 » Pzr Tem 23, 2006 22:17 pm

ben geçenlerde arkaplan.net sitesine bi baktım..
barismanco.de den çok farklı şarkı isimleri vermiş..
mesela yeni bir gün albümü için 22 dk..lık bir şarkı hazırlanmış ama kayıt edilip edilmediği meçhul..buna benzer birçok şarkı adı var..bi bakın derim..
YA NASİP.....
YA KISMET.....

Kullanıcı avatarı
Zafer Uyanık
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen Zafer Uyanık » Çrş Tem 26, 2006 02:35 am

Arkadaşlar çalışmalrınıza ve emeğinize çok teşekkür. Mutlaka Barış Mançonun yayınlanmamış bir çok parçası var. Ancak kimse elini taşın altına sokup bir albüm yapabilme cesaretini gösteremiyolar. Belkide haklılat ticari kaygı! Ama yinede arşivciler için mutlaka yayınlanmalı. Son olarak konserin kötü olması çok üzdü beni. :(
YAŞAM DENEN UYKUDAN,UYANMASINI BİLEN YAR OLA!!!

Kullanıcı avatarı
memet59
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen memet59 » Çrş Tem 26, 2006 12:24 pm

kulahmet yazdı:beynimi kemiren ve sabrımı tırmalayan bir konu var:barış mançonun tüm şarkılarını dinledik mi?...bence de hayır...peki nerde bu şarkılar?.her sanatçının albüme almasa bile stüdyoda kaydettiği,konserlerde söylediği çalışmaları vardır.peki bunları nasıl meydana çıkartabiliriz?mesela bazı arkadaşlar UĞURUMSUN adlı bir şarkıdan bahsettiler,dinledik dediler...7den77ye.net forumunda biri elinde böyle şarkılar olduğunu ve paylaşacağını söylemişti ama unuttu galiba..
unutmadan; bu konu sürekli beynimi kemirdiği için rüyalarıma da girdi pek çok kez..ben kasetçileri dolaşır yeni yeni kasetlerini,şarkılarını bulurdum.hatta bir seferinde CAN BEDENDEN ÇIKMAYINCA'nın 1960'lı yıllarda kaydedilmiş,BİZİM GİBİ,UNUTAMIYORUM şarkılarına benzer soundda düzenlenmiş bir versiyonunu dinledim ama uyanınca keşke kaydetseydim diye hayıflandım,çok üzüldüm...inanıtorum ki barış mançonun hiç dinlemediğimiz daha onlarca şarkısı var ve inanıyorum ki bir gün bunları dinleyeceğiz ve ağlayacağız....

dostum sana katılıyorum kesin hiç dinlemediğimiz şarkıları vradır barış abi'mizin...barış manço 40 yıl sanat yaşamında tabi şaarkılarına farklı versiyonlarla söylemiştir...ama o dönemi yani 1960-1999 yıllarında yaşamış çok büyük arşivcilerde vardır...peki bu arşivciler nerde derseniz...bende bilmiyorum...

:(
turkerr yazdı:yok be dostum ne varsa ortaya cıkıyor işte hatta konser kyıtları bile bazı sarkıları var kaydedildikleri mechul onlarda büyük ihtimalle kaydolmamıstır

dostum sana katılımıyorum...bir düşünsene sen sanatçı olsan40 yıllık sanat
yaşımında hep farklı şarkılarmı söylerdin....yoksa farklı versiyonlara çekermiydin... ;)

Kullanıcı avatarı
kulahmet
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen kulahmet » Çrş Tem 26, 2006 14:35 pm

memet59 yazdı:
kulahmet yazdı:beynimi kemiren ve sabrımı tırmalayan bir konu var:barış mançonun tüm şarkılarını dinledik mi?...bence de hayır...peki nerde bu şarkılar?.her sanatçının albüme almasa bile stüdyoda kaydettiği,konserlerde söylediği çalışmaları vardır.peki bunları nasıl meydana çıkartabiliriz?mesela bazı arkadaşlar UĞURUMSUN adlı bir şarkıdan bahsettiler,dinledik dediler...7den77ye.net forumunda biri elinde böyle şarkılar olduğunu ve paylaşacağını söylemişti ama unuttu galiba..

dostum sana katılıyorum kesin hiç dinlemediğimiz şarkıları vradır barış abi'mizin...barış manço 40 yıl sanat yaşamında tabi şaarkılarına farklı versiyonlarla söylemiştir...ama o dönemi yani 1960-1999 yıllarında yaşamış çok büyük arşivcilerde vardır...peki bu arşivciler nerde derseniz...bende bilmiyorum...

:(
turkerr yazdı:yok be dostum ne varsa ortaya cıkıyor işte hatta konser kyıtları bile bazı sarkıları var kaydedildikleri mechul onlarda büyük ihtimalle kaydolmamıstır

dostum sana katılımıyorum...bir düşünsene sen sanatçı olsan40 yıllık sanat
yaşımında hep farklı şarkılarmı söylerdin....yoksa farklı versiyonlara çekermiydin... ;)

teşekkür ederim arkadaşım doğru söylüyorsun.dediğim gibi rüyamda can bedenden çıkmayınca'nın çok eskiden kaydedilmiş bir versiyonunu çok net bir şekilde dinlemiştim ve bu neden gerçek olmasın ki?