BARIŞ MANÇO MÜZESİ

Barış Manço'nun anısına yapılan her türlü etkinliğin konuşulacağı, planlanacağı ve tartışılacağı forumumuz.

Moderatörler: barışhayranı, Mod

nazbay
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen nazbay » Pzt Eyl 18, 2006 13:50 pm

Kesinlikle katılıyorum, Barış abi vefat ettiğinde zaten hemen yapılması gereken buydu. Ama bırakın müze yapmayı evi boşalttılar, piyonosuna bile el kondu. Bizlerin yapabileceği ne bilmiyorum. Ama kesinlikle destekliyorum. Hatta devlet bizzat sahiplenip bu olaya el koymalıydı. Ne olursa olsun evdeki hiçbir eşyayı sattırmamalıydı. Bu konu üzerine konuşulabilecek ve insanı hüzünlendiren çok şey var. Barış abinin evi müze olmalı. Evi olmasa bile Barış abiyi anlatan bir müze bu ülkede muhakkak olmalı :gozyasi:

Kullanıcı avatarı
odtulu23
Profesyonel
Profesyonel

Mesajgönderen odtulu23 » Çrş Kas 08, 2006 16:51 pm

Somut olarak bişeyler yapılması gerekıyor ben ankaradayım nıckımden nerden katıldıgım bellı zaten yazmışım nerden yazdıgımı.Ankarada yapılabılecek bırseyler varsa hemen hazırım dedıgım gıbı somut bişeyler yapmalıyız arkadaslar sadece buraya yazmakla olmaz ......
Dün yıne yapayanlız
Dolaştım yollarda
Yagmurlarla ıslanan
Bomboş sokaklarda
Gözlerimde yaş,kalbimde sızı
Unutmadım SENİ
Unutamadım unutamadım ne olur anla beni

Kullanıcı avatarı
baris_onsel
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen baris_onsel » Pzt Kas 13, 2006 01:05 am

odtulu23 yazdı:.Ankarada yapılabılecek bırseyler varsa hemen hazırım dedıgım gıbı somut bişeyler yapmalıyız arkadaslar sadece buraya yazmakla olmaz ......

ben de mersindeyim...odtulu kardeşimin yardıma hazır olması gibi, somut işlerde elimden geldiği kadar yardımcı olmak isterim...

Kullanıcı avatarı
EDDA_esra
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen EDDA_esra » Sal Ara 19, 2006 17:56 pm

vesile_87 yazdı:İst. dışındakiler gelemeyebilir.

ewet önce olabilecekleri elde tutalım..mesela dediğin gibi istanbuldakiler için bu çok kolay...sonra istek talepler artacaktır... :alkis:
BİZ NASIL UNUTURUZ SENİ " CAN BEDENDEN ÇIKMAYINCA"

Kullanıcı avatarı
worldgive
Profesyonel
Profesyonel

Mesajgönderen worldgive » Sal Ara 26, 2006 22:54 pm

arkadaşlar müze yapılsa ne sergileyecekler lale manço hanımdan sergilenecek neler kalmış merak ediyorummm..
seni sevmek senin gibi düşünebilmekle başlar

Kullanıcı avatarı
baris_onsel
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen baris_onsel » Çrş Ara 27, 2006 10:30 am

Barış Manço ödüllerini ve plaklarını Belçika'daki evinde bulunduruyordu.onlar hâlâ duruyorsa sergilenenbilir.mesela otomobil koleksiyonu vardı(bunu koç ya da sabancı almıştı galiba yanılıyorsam düzeltiniz lütfen),porselen koleksiyonu vardı...yine koleksiyon olarak biriktirdiği portreler vardı...eğer onlar kaldıysa tabii hâlâ sergilenebilir.
ayrıca sadece Barış Manço resimlerinden oluşan bir bölüm çok iyi olurdu müze projesinde.bilmem siz neler düşünüyorsunuz?

Kullanıcı avatarı
topaldede
Üst Düzey Üye
Üst Düzey Üye
İletişim:

slm

Mesajgönderen topaldede » Pzr Ara 31, 2006 21:07 pm

bakın benim bir önerim var 1 subatta hepberaber modada kı evine mektup yazalım derim benim onerim bu ve oylebir ilği oluki bizi dikkate alırlar ben bunu yapacam sizdende yardım isterim
TEVFİK DEMİR

Kullanıcı avatarı
tuba
Üst Düzey Üye
Üst Düzey Üye

Mesajgönderen tuba » Çrş Oca 10, 2007 14:10 pm

ya arkadaşlar bu kolay bir iş diil malesef :( duyduguma göre barış abimizin modadaki evi satılıga çıkmış :( hem müze olması için barış abimizin eşyaları resimleri v.b olması lazım bunlar varmı acaba :?: aslında hepbir olsak ve bunu lale mançoyla konuşsak olurmu acaba :(
BARIŞ MANÇO HAYATINI KAYBETMEDİ
HAYAT BARIŞ MANÇOYU KAYBETTİ

emdrdre
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen emdrdre » Pzr Oca 28, 2007 18:49 pm

ok elimizden gelini yapalım destegimizi gösterelim ama ailesi birsey yapmadıktan sonra bizim ne hayrımız dokunabilirki hadi bazı ünlü kişlerden bunu istedik diyelim olmazya onlarda tvde söylediler nasıl olucak fikirlerinizi acık acık yazn bizde ona göre bi tavr takınalım diyorum ben

Kullanıcı avatarı
efemanco
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen efemanco » Pzr Oca 28, 2007 19:57 pm

bu müze işini ancak zengin birileri yapabilir arkadaşlar benim aklıma koç ve sabancılar geliyo ama bakalım onların aklında böyle bi şey varmı acep...
BİR GÜN GELECEK DÖNENCE BİLİYORUM...

Kullanıcı avatarı
Osman Taşkıran
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen Osman Taşkıran » Cum Şub 02, 2007 12:34 pm

ÖNERİ
Arkadaşlar iyi niyetli çabalarınızı takdir ediyorum.Ev eğer satılmadıysa hala halkbankası nın elinde olmalı.Banka daha önce 2 defa satışa çıktı fakat alan olmadı.Bu işi yapabilmek için siyasilerden destek almak gerek.Bu konunu asıl muhatabı Turizm ve Kültür Bakanı ama onuda medyadan takip eriyorum.Ettiğim kadarıylada şunu söyleyebilirim ordan bişey çıkmaz.Ama birşekilde bu isteğimizi Başbakan a ulaştırabilirsek ( Barış Ağabey in Recep Tayyip Erdoğan ile Belediye Başkanlığı döneminden tanışıklığı var.Hatta piyasada olan hala Yazıp Çizecek Bir Kaç Satırım Kaldı isimli kitapta aralarında geçen diyaloglar var ) gerçeğe dönüştürebiliriz.Biliyorum Bir Başbakan a ulaşmak çok zor.Ama Büyükşehir belediye başkanından bir randevu alıp bir heyet halinde gidebiliriz.Yada Ak Parti İstanbul İl Başkanı anılmıyorsam adı Mehmet Müezzinoğlu İle görüşebiliriz.Hem Belediye Başkanı na Hemde Partinin İstanbul İl Başkanına ciddiyetimizi anlatabilirsek bu işi yapabiliriz.Yoksa bu düşüncelerimiz iyi niyetli bir çaba olarak kalır. Hepinize Selamlar.

COBAN YILDIZI

Mesajgönderen COBAN YILDIZI » Cum Şub 23, 2007 18:13 pm

Bulundugum yerden verebilecegim tek destek mektup veya email atmak olur :(

Kullanıcı avatarı
ALİ ÖZMEN
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen ALİ ÖZMEN » Çrş Mar 07, 2007 01:39 am

arkadaslar izmir buyuksehır belediyesının sayfasında DOĞRUDAN BAŞBAKANLIK İLETİŞİM MERKEZİ nin formuna rastladım. bundan sonra bu formu kullanarakta iletmek istediklerimizi direkt basbakanlıga iletebiliriz.. form sayfasının linki bu http://195.140.196.201/bimerwebform/
hadi bakalım herkes iş basına....
İZManço Facebook: https://www.facebook.com/groups/1406696942947567/

İZManço YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCv4fsNLzjoYE_Im_V26bEvA

İZManço İnstagram: https://instagram.com/izmanco/

Kullanıcı avatarı
yar_ola
Profesyonel
Profesyonel

Mesajgönderen yar_ola » Prş Ağu 30, 2007 04:31 am

SELAM BİRAZ ÖNCE BARIŞ MANCONUN EVİNDE BULUŞMAK İÇİN BENDE ARKADAŞLARA ÖNERİ SUNMUŞTUM 29 EKİME NE DERSİMİZ SAYGILAR
ben bilirim

Kullanıcı avatarı
com
Profesyonel
Profesyonel

Mesajgönderen com » Pzt Eyl 03, 2007 00:01 am

ARKADASLAR, HEPINIZIN FIKIRLERINI COK TAKDIR EDIYORUM, AMA BU IS BANA COK ZOR GELIYOR. EV ALINSA BILE, ICINDE NE OLACAK?

MUM HEYKELLER FALAN DENILIYOR, AMA BU ZAMAN KADAR BARIS ABININ DOGRU DURUST BIR HEYKELI, VE YA BUSTUNU GORMEDIM. YANI AFEDERSINIZ, SACLI SAKALLI NE OLDUGU BELIRSIZ BIR HEYKELIN BARIS ABI DIYE KONMASINDAN YANA DEGILIM, AMA BU BIR GERCEK KI, ONUN BIR MUZESININ OLMASI COK MUHIM BIR MESELE...

Kullanıcı avatarı
barış_ırmak
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen barış_ırmak » Cum Haz 13, 2008 15:38 pm

inşallah olabilirrrrrrr[/i]
Resim

ardeth
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen ardeth » Cmt Oca 31, 2009 12:36 pm

Bu müze projesini şimdi Kadıköy Belediye ve Belediye Başkanı Selami öztürk üstlendi değil mi? peki önümüzde seçimler var. diyelim ki Belediye Başkanlığı el değiştirdi o zaman nasıl olacak? :saskin:

Kullanıcı avatarı
barışhayranı
Moderator
Moderator

Mesajgönderen barışhayranı » Cmt Oca 31, 2009 16:21 pm

Bir değişiklik olacağını sanmıyorum çünkü müzenin yapımına başlandı yarım kalmaz kanımca.
[center]Sadece BARIŞ Olsun...[/center]
LÜTFEN SİZDE BİR MAİL YOLLAYIN!
BU İŞİ BAŞARABİLİRİZ:
viewtopic.php?t=1246

Kullanıcı avatarı
com
Profesyonel
Profesyonel

Mesajgönderen com » Prş Şub 05, 2009 19:02 pm

bu gunlerde muze acılacaktı ama bir gelişme varmı?

Kullanıcı avatarı
rainsunster
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen rainsunster » Cum Şub 13, 2009 23:46 pm

Bir an önce açılsa. Gitme fırsatım belki olmayacak ama Barış abi'nin adını yaşatmak adına mennun olacağım bir proje...

Kullanıcı avatarı
manco_mania
Üst Düzey Üye
Üst Düzey Üye

Mesajgönderen manco_mania » Çrş Şub 18, 2009 00:54 am

Arkadaşlar Moda daki Barış Abimizin evi müze olarak hizmete girmiştir , bundan öncesinde bir kurs olarak kullanılıyordu müzik eğitimi verilen bir yerdi.Şu an açıldı içerisinde Barış Abi mize ait mobilyalar aksesuarlar sergilemnekte...
Barış Abi seni çok özlüyoruz,7 den 77 ye.....

Kullanıcı avatarı
gokhankaraduman
Profesyonel
Profesyonel
İletişim:

Mesajgönderen gokhankaraduman » Pzt Tem 06, 2009 22:22 pm

Değerli Barış Severler ;
Bu konularla ilgili açıklamalar dernek web sayfamızdan yapılıyor ama sanırım pek incelenmediği için burada göründüğü gibi konudan bi haber arkadaşlar oluyor.

Manço Köşkü Kadıköy Belediyesi tarafından kiralandı ve Barış Manço Müzesi olarak açılacak bizler dernek olarak içeride olacak tüm eşyaları tasnif ettik ve belediye yetkililerine teslim ettik Kadıköyde bulunan Oyuncak Müzesi Tecrübesinden ötürü Sunay Akın ve ekini restorasyon çalışmalarını yürütüyor son aldığım bilgilere göre Ekim ayında çalışmalar bitecek açılışı ise biz 2 ocak düşünüyoruz gelişmeler hakkında bilgilendirileceksiniz...

Şu anda gitseniz de içeri giremezsiniz ben bile her güvenlik görevlisi beni tanımadığından her an gitmiyor haber vererek gidiyorum.
Barış ve Sevgi Dileklerimle
Barış Manço 7'den 77'ye Dolu Dizgin Barış ve Sevgi Derneği
İstanbul Sorumlusu
Gökhan Karaduman

0535 744 78 68
http://www.barismanco7-77dd.com
www.gokhankaraduman.net