Barış Manço 67.Yaşında / Davetlisiniz

Barış Manço'nun anısına yapılan her türlü etkinliğin konuşulacağı, planlanacağı ve tartışılacağı forumumuz.

Moderatörler: barışhayranı, Mod

Kullanıcı avatarı
gokhankaraduman
Profesyonel
Profesyonel
İletişim:

Barış Manço 67.Yaşında / Davetlisiniz

Mesajgönderen gokhankaraduman » Pzt Ara 28, 2009 10:43 am

Değerli Barış Severler 2 Ocak 2010 Cumartesi günü Kadıköy Barış Manço Eğitim Kültür Merkezi'nde düzenleyeceğimiz "İyi ki Doğdun Barış Abi" Barış MANÇO 67.Yaşında adlı etkinliğimize siz değerli dostlarımızın katılımı bizleri onurlandıracaktır.

Resim

Kullanıcı avatarı
kulahmet
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen kulahmet » Pzt Ara 28, 2009 15:20 pm

geliyorum...kulahmet ( mete alpay )

Kullanıcı avatarı
gokhankaraduman
Profesyonel
Profesyonel
İletişim:

Mesajgönderen gokhankaraduman » Sal Ara 29, 2009 19:52 pm

bekleriz
Barış ve Sevgi Dileklerimle
Barış Manço 7'den 77'ye Dolu Dizgin Barış ve Sevgi Derneği
İstanbul Sorumlusu
Gökhan Karaduman

0535 744 78 68
http://www.barismanco7-77dd.com
www.gokhankaraduman.net

Kullanıcı avatarı
ALİ ÖZMEN
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen ALİ ÖZMEN » Prş Ara 31, 2009 00:09 am

bu etkınliğe katılamıyorum ama evin müze olarak açılışında orada olucam kısmetse...
İZManço Facebook: https://www.facebook.com/groups/1406696942947567/

İZManço YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCv4fsNLzjoYE_Im_V26bEvA

İZManço İnstagram: https://instagram.com/izmanco/

Kullanıcı avatarı
onxGS
Profesyonel
Profesyonel

Mesajgönderen onxGS » Prş Ara 31, 2009 01:50 am

ALİ ÖZMEN yazdı:bu etkınliğe katılamıyorum ama evin müze olarak açılışında orada olucam kısmetse...

onun tarihi ne zaman acaba biliyor musunuz?
Galatasaray,İstanbul

Kullanıcı avatarı
gokhankaraduman
Profesyonel
Profesyonel
İletişim:

Re: Merhaba

Mesajgönderen gokhankaraduman » Prş Ara 31, 2009 11:40 am

inşallah şubat ayında

İstanbul Sorumlusu

Gökhan Karaduman

0535 744 78 68

www.gokhankaraduman.net

cadıizm
Gelişen Üye
Gelişen Üye

Mesajgönderen cadıizm » Pzt Oca 11, 2010 20:39 pm

e nasıl geçti??

Kullanıcı avatarı
memet59
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen memet59 » Sal Oca 12, 2010 13:07 pm

onxGS yazdı:
ALİ ÖZMEN yazdı:bu etkınliğe katılamıyorum ama evin müze olarak açılışında orada olucam kısmetse...

onun tarihi ne zaman acaba biliyor musunuz?

ben gittim içeri girmek için (11.01.2010 tarihinde) bi bayan çıktı bana dediki ölüm yıl dönümünde açılışı yapcaz dedi yani şubatı beklicez :D

Kullanıcı avatarı
gokhankaraduman
Profesyonel
Profesyonel
İletişim:

Mesajgönderen gokhankaraduman » Çrş Oca 13, 2010 13:52 pm

İYİ Kİ DOĞDUN BARIŞ ABİ / BARIŞ MANÇO 67.YAŞINDA

Resim
Barış Manço 67.Doğum Gününde sevenleri ile birlikteydi.

2 Ocak 1943 yılında İstanbul / Üsküdar’da dünyaya gelen Barış Manço 67.Doğum gününde sevenleri ile birlikteydi.

Barış Manço 7’den 77’ye Dolu Dizgin Barış ve Sevgi Derneği İstanbul Temsilciliği tarafından 2 Ocak 2010 Cumartesi günü Kadıköy Barış Manço Eğitim- Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe gösterilen ilgi yoğundu.

Derneğimiz genel Başkanı ve Manço’nun kız kardeşi İnci Manço İlbay, Manço’nun küçük oğlu Batıkan Zorbey Manço ve MANÇO Ailesi’nin yanı sıra Manço’nun yakın dostları Erkmen Sağlam, Celal Güven, Melih Erdem ve Eser Taşkıran’da katılanlar arasındaydı.

Etkinlikte konuşan dernek başkanı ve Manço'nun kardeşi İnci Manço İlbay, Barış Manço'yu çok özlediğini ve bu etkinlikte Manço'nun yokluğunu daha fazla hissettiğini söyledi.
İlbay, ''Barış Manço, 2 Ocak 1943'te dünyaya geldiğinde hem ailemize hem de Türkiye'ye güzel şeyler kazandırdı. Allah'tan benim ağabeyim olmuş, Allah'tan Türk olmuş ve bize çok güzel şeyler yaşatmış'' derken.

Manço'nun küçük oğlu Batıkan Manço da hayatın anlamını babasından öğrendiğini, onun bugün hayatta olmasını çok istediğini belirterek, ''Onu çok küçük yaşta kaybettim. Keşke burada olsaydı. Ondan öğreneceğim çok şey olurdu diye düşünüyorum. Ben artık bize bıraktığı eserleriyle öğretisini alıyorum'' diye konuştu.
Batıkan Manço, bundan sonra kendilerine düşen görevin, babasının şarkılarını gelecek nesillere aktarmak olduğunu kaydetti.

MANÇO’nun hayatının anlatıldığı bir sinevizyon gösterisi ile başlayan organizasyonda genç yetenek Çınar SİVRİ 10 yıldır kimsenin söylemediği 3 MANÇO eserini seslendirdi.

Barış MANÇO’nun Kuzeni Ömer Yüzbaşıgil ve Ankaralı genç müzisyen Altay Baysal ise mini bir konser verdiler, Bursa’dan gelerek sahne alan Alper Dinçer beğeniyle izlenirken, Suat Turgut’un 2023’ü yorumlaması ise etkinliğe farklılık kattı.

Kurtalan Ekspres’in en genç üyesi Eser Taşkıran’ın Barış’a özlemi gözlerinden okunuyordu konuşmasını yarım bırakan Taşkıran’ın doğaçlama olarak sahne alarak MANÇO’nun Gülpembe ve 40.yıl adlı eserlerini çalması geceye ayrı bir renk katarken izleyenleri adeta büyüledi.

Organizasyon’un finalinde sahne alan MANÇO ANİMASYON EKİBİ’NİN birebir Barış Manço ve Kurtalan Ekspres tiplemesi organizasyonun coşku ile bitmesini sağladı.

Finalde Ablası İnci Manço İlbay, oğlu Batıkan Zorbey Manço ve üvey babası Muhittin Kocataş hep birlikte Coccolat tarafından hazırlanan özel doğum günü pastasını kestiler.

Etkinliğin organizatörü konumunda olan Barış Manço 7’den 77’ye Dolu Dizgin Barış ve Sevgi Derneği’nin İstanbul Sorumlusu Gökhan Karaduman’ ise “2001 yılından bu yana gerçekleştirdiğimiz İYİ Kİ DOĞDUN BARIŞ ABİ adlı etkinliğimizi 2005 Yılından bu yana Barış Manço 7’den 77’ye Dolu Dizgin Barış ve Sevgi Derneğimizin çatısı altında gerçekleştiriyoruz. Belirtmek isterim ki şu anda Türkiye’de Barış Manço adına tek resmi dernek bizim derneğimizdir, zaman, zaman gazetelerde karşıma çıkıyor Barış Manço derneği şuraları dolandırdı vs bu kişilerin yaptıkları işlere itibar edilmemesini özellikle rica ediyorum. Barış MANÇO gibi bir usta’nın adına kurulan bu derneğin bir neferi olmaktan onur duyuyorum. Bizlere destek olundukça çok daha iyi projelerde sizlerle buluşacağız. Şeklinde konuştu

Barış Manço 67.Yaşında etkinliğinin destekçileri ise şöyle; Şişli Belediyesi, Manço için hazırlanan özel tasarımlı doğum günü pastası ile Coccolat ( Ebru Kolankaya), Gazete Kadıköy, Mavi Medya Yayıncılık, plaknet.com, Kadıköy Belediyesi ve Kaynak A.Ş

İstanbul Sorumlusu

Gökhan Karaduman

0535 744 78 68

www.gokhankaraduman.net

cadıizm
Gelişen Üye
Gelişen Üye

Mesajgönderen cadıizm » Cmt Oca 16, 2010 18:54 pm

:alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: