Barış Manço'yu seven kesinlikle baksın//(linki koydum)

Barış Manço'nun anısına yapılan her türlü etkinliğin konuşulacağı, planlanacağı ve tartışılacağı forumumuz.

Moderatörler: barışhayranı, Mod

Kullanıcı avatarı
batubey
Profesyonel
Profesyonel

Barış Manço'yu seven kesinlikle baksın//(linki koydum)

Mesajgönderen batubey » Pzr Haz 17, 2007 19:13 pm

Dün gece hiç birinizin olmadıgı ya da 1 veya 2 kişinin oldugu Barış Manço şarkılarıyla yaza merhaba gecesinde İnci teyze yani Barış abimizin kardeşi İnci Manço İlbay'a kendisine plakların tekrar basılabilme şansı var mı diye sordugumda yapım aşamasında olan dernek sitesinin yapılınca istek bölümüne istedigimiz şeyleri yazabilecegimizi ve değerlendirileceğini söyledi en önemli konu ise Modadaki ev konusuydu kendisine müze olabilmesinin oluru var mı diye sordugumda kendisinin birkaç kez Kültür Bakanlığıyla konuştugunu fakat bir sonuç alamadıgını ve bundan sonraki görevin bize düştüğünü bizim güzel bir metin hazırlayıp Halk Bankası ve Kültür Bakanlıgına göndermemiz Barış Manço sevgisi için bunu yapmamız gerektigini söyledi hala evin müze olabilecegine yetecek kadar eşya oldugunu söyleyen İnci Manço bendede bazı eşyalar var artık görev size düşüyor dedi arkadaşlar saçma sapan mailleri 7 kişiye 10 kişiye yollayacagımıza güzel bir metin hazırlayıp bu önemli maili gerekli yerlere yollayalım Barış Manço sevgisi için Kültür Bakanlığı ve Halk Bankasına elimizden geldigi kadar mail atalım

ben attım arkadaşlar haydi bismillah :) 2 adres var arkadaşlar 2sinede atalım maili
[email protected]
[email protected]
En son batubey tarafından Sal Haz 19, 2007 16:23 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 4 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
baris_onsel
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Re: Barış Manço'yu seven kesinlikle baksın

Mesajgönderen baris_onsel » Pzr Haz 17, 2007 19:21 pm

batubey yazdı:arkadaşlar saçma sapan mailleri 7 kişiye 10 kişiye yollayacagımıza güzel bir metin hazırlayıp bu önemli maili gerekli yerlere yollayalım Barış Manço sevgisi için Kültür Bakanlığı ve Halk Bankasına elimizden geldigi kadar mail atalım

bu konuda sana sonuna kadar destek veriyorum hocam...birçok kişiye mail yolladık ama nafile...bari en azından site olarak bu işe yüklenelim ki öncelikli hedefimiz bu olsun... :alkis: :alkis: :alkis:
batubey sana da teşekkür ederim...

Kullanıcı avatarı
batubey
Profesyonel
Profesyonel

Mesajgönderen batubey » Pzr Haz 17, 2007 19:27 pm

evet dostum artık öss falanda bitti herkes siteye daha fazla girer bari biz birşeyler yapalım video resim mp3te indirelim ama belki atacagımız bir mail indirecegimiz 10 videodan bile daha önemli olacaktır

Kullanıcı avatarı
hzllll
Profesyonel
Profesyonel

Mesajgönderen hzllll » Pzr Haz 17, 2007 20:01 pm

evet aynen katılıyorum artık bir şeyler yapmamız gerekiyor ortak metin hazırlayıp gerekli yerlere gönderelim...metin hazırlayabilecek birisi hazılrasın hepimiz yollıyalım...

Kullanıcı avatarı
vesile_87
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen vesile_87 » Pzr Haz 17, 2007 20:13 pm

Daha da geç olmadan gereğini yapalım artık. Metin hazırlayalım ve yollayalım.
Dünyadan bir YILDIZ geçti: BARIŞ MANÇO

Kullanıcı avatarı
cetin445
Profesyonel
Profesyonel

Re: Barış Manço'yu seven kesinlikle baksın

Mesajgönderen cetin445 » Pzr Haz 17, 2007 20:21 pm

baris_onsel yazdı:
batubey yazdı:arkadaşlar saçma sapan mailleri 7 kişiye 10 kişiye yollayacagımıza güzel bir metin hazırlayıp bu önemli maili gerekli yerlere yollayalım Barış Manço sevgisi için Kültür Bakanlığı ve Halk Bankasına elimizden geldigi kadar mail atalım

bu konuda sana sonuna kadar destek veriyorum hocam...birçok kişiye mail yolladık ama nafile...bari en azından site olarak bu işe yüklenelim ki öncelikli hedefimiz bu olsun... :alkis: :alkis: :alkis:
batubey sana da teşekkür ederim...
ÇeTiN!!!

Kullanıcı avatarı
bm777dd
Profesyonel
Profesyonel

Mesajgönderen bm777dd » Pzr Haz 17, 2007 21:00 pm

evet ...batuu ...metin hazırlarsan güzel bi şekil de...hep beraber yollayalımmm...
....bm777dd....

Kullanıcı avatarı
batubey
Profesyonel
Profesyonel

Mesajgönderen batubey » Pzr Haz 17, 2007 21:06 pm

abi valla ben metin hazırlayamıyorum ya konu geliyo aklıma ama noktası virgülü içeriği falan yapamıyorum biri yaparsa çok iyi olur birisi yazsın o metin üzerinde tartışırız

Kullanıcı avatarı
bm777dd
Profesyonel
Profesyonel

Mesajgönderen bm777dd » Pzr Haz 17, 2007 21:10 pm

bu metin i yapsa yapsa modlar yaparlarr...onlarında fikirlerini alıp metin i hep beraber hazırlıyalımm...
....bm777dd....

Kullanıcı avatarı
batubey
Profesyonel
Profesyonel

Mesajgönderen batubey » Pzr Haz 17, 2007 21:13 pm

evet doğru bir an önce yaparız inşallah İnci teyzeninde istediği gibi olur ve inşallah büyük bir kampanya başlar

ogulcan

Mesajgönderen ogulcan » Pzr Haz 17, 2007 21:20 pm

Ben öss dolayısıyla gelemedim.Kusura bakmayın.Artık aranızdayım.Nasıl ki 7 den 77yeleri maillere boğarak yayınlattık bunu da başarırız görevimizi yaparız yani.Yalnız bi usta mail hazırlasın ben hiç anlamam

Kullanıcı avatarı
batubey
Profesyonel
Profesyonel

Mesajgönderen batubey » Pzr Haz 17, 2007 21:30 pm

evet ogulcan bende öyle düşündüm program konusunda başarılı olduk belki bu konudada başarılı olabiliriz benim ümidim var

Kullanıcı avatarı
Petek Gök
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen Petek Gök » Pzr Haz 17, 2007 23:41 pm

en azından hala bir umut olduğu belli güzel bir metin hazırlayıp gereken yerlere atmak için hemen iş başına geçelim bu sene artık hallolsun bu iş.. en azından müze için bi söz bile almamız bu sene içinde çok büyük bi aşama

Kullanıcı avatarı
hatice zuhal pala
Profesyonel
Profesyonel

Mesajgönderen hatice zuhal pala » Pzt Haz 18, 2007 00:56 am

batu kardeş çok sağol ... :alkis: :alkis: :alkis:
metin konusunda yardımımın dokunmasını çok isterdim ama bende pek anlamam :( :( onları mail e boğalım........

Kullanıcı avatarı
batubey
Profesyonel
Profesyonel

Mesajgönderen batubey » Pzt Haz 18, 2007 19:59 pm

Ülkemizin yetiştirdigi en büyük sanatçılardan belkide en büyüğü ve Türkiyemiz için çok şeyler yapmış olan bir sanatçımız vardı gerek Japonyada yaptıkları gerek
gerek Belçikada yaptıkları gerek Türkiyede yaptıkları ve daha bir çok ülkede yaptıklarıyla
ülkemize çok katkı sağlamış bir isimdi o Barış Mançoydu.Hem bizim hemde yabancıların gönlünde taht kurmuştu
aynı zamanda devlet sanatçısıda olan Barış Manço tam 11 sene tv programı yaparak Türk televizyon tarihinde bir rekor kırmıştır
hem çocuklarla ilgilenerek hemde ülkemizi bize en iyi şekilde tanıtarak büyük işlere imza atmıştır gönlümüzde taht kuran Barış abimiz
tam bir kültür elçisiydi.200e yakın ödülü olan bir insandı ödüllerini buraya yazmanın anlamsız olacagını zaten sizinde az çok bildiginizi biliyoruz
Barış Manço'ya göre, Türkiye'nin de bulunduğu konumun kesin bir sınırlaması yoktur. Türkiye, doğudan bakıldığı
zaman batıda, batıdan bakıldığı zaman da doğudadır. Bu konudaki duygularını ise, Japonya konserinde 20.000 Japon'un Türk bayrağı çıkartıp
sallamasından televizyon başındaki 60 milyon insanın gözyaşları içinde izlemesi gibi heyecanlandığını ve gurur duyması ile ifade ediyor
işte burda kendi düşüncelerinide okudugunuz gibi Barış Manço ülkemizin tanıtımında büyük katkı sağlamıştır Şarkılarının bir bölümü Yunanca,
Bulgarca, Arapça, Farsça, Japonca, İbranice, Fransızca, İngilizce ve Flemenkçe'ye çevrildi. Her ülkede şarkıları çok sevildi.İşte Barış Manço
böyle bir sanatçıydı 200den fazla şarkısı olan efsane sanatçımızın şarkılarının çoğu hala dillerdedir.Barış Manço, Mısır Televizyonu'nda
canlı yayında Dağlar Dağlar'ı Arapça söylemişti, bu programın sonunda Mısırlılar sokağa döküldüğü gibi, program da defalarca tekrarlanmıştı.
En büyük arzusunun ansiklopedilerde yer almak olduğunu söyleyen ve "Barış Manço Müzesi" kurmak isteyen fakat kendisi kuramadıgı gibi hayranları ve
ailesininde kuramamasıyla sonuçlanan bir istekti bu.Bunun nedeni ise yaptıklarının katkıların yanında çok cüzi bir miktar olan bir borcundan dolayı gelen hacizdir.
Size soruyorum günümüzde Ajdarların,
Alihanların,Banu Alkanların boy gösterdigi bu ülkede İsmail YK'nın satış rekorları kırdıgı bu ülkede bu kadar katkı sağlayan 7den 77ye herkesin sevgilisi olan Barış
Mançonun hakettigi yer bu mudur ? Koskoca devlet,sanatçım dediği devlet sanatçısı ünvanı taktığı sanatçısına sahip çıkamıyor mu ?Barış abimizin en büyük vasiyeti olan müze isteği
neden hala gerçekleşmedi ? Barış
abimizin ölümünden sonra anladıgmız değerini yine Modadaki ev tinercilerin saldırısında yandıgında mı anlamamız gerekiyor ? Yine Türk milletinin klişeleşmiş duruşlarından
biri olan iş işten geçtikten sonra değeri anlaşılır sözünü bi kez daha mı doğrulamamız gerekiyor illa ki ?Size soruyorum Barış Manço'nun evi maddi ya da manevi ne kazandırır ?
Öldügünde günlerce evinin önünde bekleyen bizler cenaze törenindeki binlerce insan bir kez daha mı üzülelim hani söz verilmişti hani o dönemin kültür bakanı sayın İstemihan Talay
evin müze olacağını söylemişti nerede bu söz koskoca Barış Manço bu değeri haketmiyordu emin olun ki bizler hala onun boş evine gidip üzülüyoruz müze olmasada yine gidip ve üzüleceğiz
ama bu evin müze olması gerekiyor ve biz bunu çok istiyoruz her tarafından kültür fışkıran Barış abimizin birikimlerinin müze olmasını istiyoruz küçük çocuklarımıza ve yeni nesile ekranda
boy gösterenler yeterince
kötü örnek oldu biz onun evini müze yaparak yeni nesillere onu tanıtmak onun felsefesini anlatmak onlara iyi örnek olmak ve Barış abimizi yaşatmak istiyoruz tekrar söylemek istiyorum size
o evin o halde durması maddi ya da manevi hiç bir şey kazandırmaz ama müze olursa emin olun ki her kesimden insana fayda sağlayacak.

Arkadaşlar metin bu bunun üzerinde tartışalım ve kesme işaretlerini ve diğer formaliteleri benden daha iyi bilen bi arkadaş tamamlayıp hazırlarsa göndermeye başlayalım

Kullanıcı avatarı
Cengizhan
Üst Düzey Üye
Üst Düzey Üye
İletişim:

Mesajgönderen Cengizhan » Pzt Haz 18, 2007 20:20 pm

Tebrikler Batubey seni destekliyorum :alkis: :alkis:

Hadi bu metini edebiyatı iyi olan bir Barışsever düzenlesin bizde vazifemizi yapalım
Ayaz vur vuracaksan hiç utanmadan
Ey talih sende dön döneceksen
Çabuk son yetim yıldız dal derinlere
Kıyamet sende kop kopacaksan

Kullanıcı avatarı
hzllll
Profesyonel
Profesyonel

Mesajgönderen hzllll » Pzt Haz 18, 2007 20:22 pm

evet ya birisi el atsında hemen başlıyalım :saskin:

Kullanıcı avatarı
harlemci
İHRAÇ EDİLMİŞTİR

Mesajgönderen harlemci » Pzt Haz 18, 2007 20:35 pm

hzllll yazdı:evet ya birisi el atsında hemen başlıyalım :saskin:

sizin ellerinizmi kirli başlamıyosunuz :geberdim:

Kullanıcı avatarı
Dolphinss
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen Dolphinss » Pzt Haz 18, 2007 20:35 pm

hepiniz harikasiniz buyuk ihtimalle bu isi de hallediceksiniz ben her zaman destek veririm, yaz okulum ve derslerim cok agir ama ustume dusen gorevi elimden geldigince yapmaya hazirim arkadaslar ;)

Kullanıcı avatarı
hzllll
Profesyonel
Profesyonel

Mesajgönderen hzllll » Pzt Haz 18, 2007 20:37 pm

harlemci yazdı:
hzllll yazdı:evet ya birisi el atsında hemen başlıyalım :saskin:

sizin ellerinizmi kirli başlamıyosunuz :geberdim:

ellerimle değilde edebiyatla bi sorunum var.. :D :D

Kullanıcı avatarı
hzllll
Profesyonel
Profesyonel

Mesajgönderen hzllll » Pzt Haz 18, 2007 20:42 pm

elimizde bir de böyle bir yazı var ama ağır gibi sanki biraz...

İki ellerini kavuşturup
"Barış Manço
81300
Moda" demeyecek bir daha... İki eli bir daha hiç kavuşmayacak.
Biz O'nunla çocuk olduk, ve O'ydu adam eden bizi...

Köşkün kapısını çalan herkes, ailedendi.
Barış Manço Moda Köşkü tüm barışseverlerindi bu yüzden.
O fiilen gittiğinde, köşk de fiilen barışseverlere kalmış oldu.

Değer biçmeye kalksanız ne maddiyatınızın ne maneviyatınızın yetebileceği bir kültür biriktirdi bu evde.

Evi boşalttınız, piyanosunu bile aldınız.
Arabalarını sattınız...
Bir iki miktar maddiyat uğruna, değerleri yıktınız.
Biz O'nunla adam olurken, belli ki siz yerinizde saymışsınız.

Evi boşalttınız.
Evet, siz evi boşalttığınızı sandınız..
Barış Manço Moda Köşkü tüm barışseverlerindi.
Tüm adam olmuş, olacak çocuklarındı.
İşte belki sırf bu yüzden bile asla sizin olamayacak.
Siz kimden neyi aldığınızı sandınız?

Onca yıl "sizin" halkınıza verilmiş bir emeğin karşılığında siz,
müze olması gereken bir Barış yuvasını, mezar yaptınız.
Barış Manço'nun bu ülke için verdiği emekleri "asla" ödeyemeyecekken bile,
şimdi O'na ne kadar daha borçlandığınızın farkında mısınız?

İki ellerini kavuşturup
"Barış Manço
81300
Moda" diyemeyecek bir daha...
Bilseniz ne kadar ayıp ettiniz..
Henüz yaşarken daha hem O'nu hem bizi, evimizden dışarı attınız.
Evet, aslında siz attığınızı sandınız.

Hayatta olsaydı da size cevap vermezdi.
Ama biz susmayacağız.
Siz kulaklarınızı tıkasanız da,
gözlerinizi yumsanız da ...

BU EV BİZİM.

Şimdi hangi parayla geri ödeyebilirsiniz ki izinsiz aldıklarınızı..
Hangi af telafi eder ki bu saygısızlığınızı..

Bunun üzerine gidip milyonlarla oynayın biraz daha.
Size de bu yakışır.

Barış Manço
&
Barışseverler
81300
Moda

Kullanıcı avatarı
ahmetaykan
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesajgönderen ahmetaykan » Pzt Haz 18, 2007 20:45 pm

Ülkemizin yetiştirdigi en büyük sanatçılardan belkide en büyüğü ve Türkiyemiz için Büyük işler yapmış olan bir sanatçımız vardı. Gerek
Japonyada yaptıkları, Belçikada yaptıkları, Türkiye’de yaptıkları ve daha bir çok Ülkede yaptıklarıyla
ülkemize çok katkı sağlamış bir isimdi. O Barış Mançoy’du. Hem bizim hemde yabancıların gönlünde taht kurmuştu
aynı zamanda devlet sanatçısıda olan, Barış Manço tam 11 sene tv programı yaparak Türk televizyon tarihinde bir rekor kırmıştır.
Hem çocuklarla ilgilenerek hemde ülkemizi bize en iyi şekilde tanıtarak büyük başarılara imza atmıştır gönlümüzde taht kuran Barış abimiz tam bir kültür elçisiydi. 200’e yakın ödülü olan bir insandı. Ödüllerini buraya yazmanın baya zaman alacağını ve sizinde bildiginizi biliyoruz. Barış Manço'ya göre, Türkiye'nin de bulunduğu konumun kesin bir sınırlaması yoktur. Türkiye, doğudan bakıldığı
zaman batıda, batıdan bakıldığı zaman da doğudadır. Bu konudaki duygularını ise, Japonya konserinde 20.000 Japon'un Türk bayrağı sallamasından televizyon başındaki 60 milyon insanın gözyaşları içinde izlemesi gibi heyecanlandığını ve gurur duyması ile ifade ediyor
işte burda kendi düşüncelerinide okudugunuz gibi Barış Manço ülkemizin tanıtımında büyük katkı sağlamıştır. Şarkılarının bir bölümü Yunanca, Bulgarca, Arapça, Farsça, Japonca, İbranice, Fransızca, İngilizce ve Flemenkçe'ye çevrilmiştir. Her ülkede şarkıları çok sevilmişti. İşte Barış Manço böyle Büyük bir sanatçıydı 200’den fazla şarkısı olan efsane sanatçımızın şarkılarının çoğu hala dillerdedir. Barış Manço, Mısır Televizyonu'nda canlı yayında Dağlar Dağlar'ı Arapça söylemişti, bu programın sonunda Mısırlılar sokağa döküldüğü gibi, program da defalarca tekrarlanmıştı. En büyük arzusunun ansiklopedilerde yer almak olduğunu söyleyen ve "Barış Manço Müzesi" kurmak isteyen fakat kendisi kuramadıgı gibi hayranları ve ailesinin de kuramamasıyla sonuçlanan bir istekti bu. Bunun nedeni ise yaptıklarının katkıların yanında çok cüzi bir miktar olan bir borcundan dolayı gelen hacizdir. Size soruyorum günümüzde Ajdarların,
Alihanların, Banu Alkanların boy gösterdigi bu ülkede İsmail YK'nın satış rekorları kırdıgı bu ülkede bu kadar katkı sağlayan 7’den 77’ye herkesin sevgilisi olan Barış Manço’nun hakettigi yer bu mudur ? Büyük Devletimiz Sanatçım dediği Devlet Sanatçısı ünvanı taktığı sanatçısına sahip çıkamıyor mu ? Barış abimizin en büyük vasiyeti olan, Müze isteği niçin hala gerçekleştirilemedi. ? Barış
abimizin ölümünden sonra anladığımız değerini yine Modadaki ev tinercilerin saldırısında yandığında mı anlamamız gerekiyor. ? Yine Türk Milletinin klişeleşmiş duruşlarından biri olan, “iş işten geçtikten sonra değeri anlaşılır” sözünü bir kez daha mı doğrulamamız gerekiyor. İlla ki ? Size soruyorum, Barış Manço'nun evi maddi ya da manevi ne kazandırır. ? Öldügünde günlerce evinin önünde bekleyen bizler cenaze törenindeki binlerce insan bir kez daha mı üzülelim hani söz verilmişti hani o dönemin kültür bakanı sayın İstemihan Talay evin müze olacağını söylemişti. Nerede bu söz koskoca Barış Manço bu değeri hak etmiyor. Emin olun ki bizler, hala onun boş evine gidip üzülüyoruz. Müze olmasa da yine gidip ve üzüleceğiz ama; bu evin müze olması gerekiyor ve biz bunu çok istiyoruz. Büyük Duayen Barış abimizin birikimlerinin müze olmasını istiyoruz. Küçük çocuklarımıza ve yeni nesile ekranda boy gösterenler yeterince kötü örnek olmadılarmı. biz onun evini müze yaparak yeni nesillere onu tanıtmak onun felsefesini anlatmak, onlara iyi örnek olmak ve Barış ağabeymize vefa borcumuzu ödemek ve Onu yaşatmak istiyoruz. Tekrar söylemek istiyorum. Moda’da ki evin o halde durmayıp Müze haline getirilmesi maddi gelir getirebilir. Ve Her Barış Manço şarkısı dinleyen, hatırası olan, milyonlarca insanın biraz olsun vefa borcunu
ödemiş olacaktır.

Arkadaşlarım, ben biraz değiştirdim ama bu görev çok acil yapmamız gerekiyor. Acil yollanması gerekiyor yorumlarınızı acilen yazınız.
Bir Barışmanço sevdalısı olrak ben; Dünyaya geç geldiğimi düşünüyorum..

Kullanıcı avatarı
rapin_kizi__
Rekortmen Üye
Rekortmen Üye
İletişim:

Mesajgönderen rapin_kizi__ » Pzt Haz 18, 2007 20:45 pm

katılıyorum sana hazalcım.elımızden ne gelırse yaparız
KöR OlmUŞ bEyİnLErDE aĞ yapMıŞ ÖrüMCEğİM

Kullanıcı avatarı
ahmetaykan
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesajgönderen ahmetaykan » Pzt Haz 18, 2007 20:46 pm

Ülkemizin yetiştirdigi en büyük sanatçılardan belkide en büyüğü ve Türkiyemiz için Büyük işler yapmış olan bir sanatçımız vardı. Gerek
Japonyada yaptıkları, Belçikada yaptıkları, Türkiye’de yaptıkları ve daha bir çok Ülkede yaptıklarıyla
ülkemize çok katkı sağlamış bir isimdi. O Barış Mançoy’du. Hem bizim hemde yabancıların gönlünde taht kurmuştu
aynı zamanda devlet sanatçısıda olan, Barış Manço tam 11 sene tv programı yaparak Türk televizyon tarihinde bir rekor kırmıştır.
Hem çocuklarla ilgilenerek hemde ülkemizi bize en iyi şekilde tanıtarak büyük başarılara imza atmıştır gönlümüzde taht kuran Barış abimiz tam bir kültür elçisiydi. 200’e yakın ödülü olan bir insandı. Ödüllerini buraya yazmanın baya zaman alacağını ve sizinde bildiginizi biliyoruz. Barış Manço'ya göre, Türkiye'nin de bulunduğu konumun kesin bir sınırlaması yoktur. Türkiye, doğudan bakıldığı
zaman batıda, batıdan bakıldığı zaman da doğudadır. Bu konudaki duygularını ise, Japonya konserinde 20.000 Japon'un Türk bayrağı sallamasından televizyon başındaki 60 milyon insanın gözyaşları içinde izlemesi gibi heyecanlandığını ve gurur duyması ile ifade ediyor
işte burda kendi düşüncelerinide okudugunuz gibi Barış Manço ülkemizin tanıtımında büyük katkı sağlamıştır. Şarkılarının bir bölümü Yunanca, Bulgarca, Arapça, Farsça, Japonca, İbranice, Fransızca, İngilizce ve Flemenkçe'ye çevrilmiştir. Her ülkede şarkıları çok sevilmişti. İşte Barış Manço böyle Büyük bir sanatçıydı 200’den fazla şarkısı olan efsane sanatçımızın şarkılarının çoğu hala dillerdedir. Barış Manço, Mısır Televizyonu'nda canlı yayında Dağlar Dağlar'ı Arapça söylemişti, bu programın sonunda Mısırlılar sokağa döküldüğü gibi, program da defalarca tekrarlanmıştı. En büyük arzusunun ansiklopedilerde yer almak olduğunu söyleyen ve "Barış Manço Müzesi" kurmak isteyen fakat kendisi kuramadıgı gibi hayranları ve ailesinin de kuramamasıyla sonuçlanan bir istekti bu. Bunun nedeni ise yaptıklarının katkıların yanında çok cüzi bir miktar olan bir borcundan dolayı gelen hacizdir. Size soruyorum günümüzde Ajdarların,
Alihanların, Banu Alkanların boy gösterdigi bu ülkede İsmail YK'nın satış rekorları kırdıgı bu ülkede bu kadar katkı sağlayan 7’den 77’ye herkesin sevgilisi olan Barış Manço’nun hakettigi yer bu mudur ? Büyük Devletimiz Sanatçım dediği Devlet Sanatçısı ünvanı taktığı sanatçısına sahip çıkamıyor mu ? Barış abimizin en büyük vasiyeti olan, Müze isteği niçin hala gerçekleştirilemedi. ? Barış
abimizin ölümünden sonra anladığımız değerini yine Modadaki ev tinercilerin saldırısında yandığında mı anlamamız gerekiyor. ? Yine Türk Milletinin klişeleşmiş duruşlarından biri olan, “iş işten geçtikten sonra değeri anlaşılır” sözünü bir kez daha mı doğrulamamız gerekiyor. İlla ki ? Size soruyorum, Barış Manço'nun evi maddi ya da manevi ne kazandırır. ? Öldügünde günlerce evinin önünde bekleyen bizler cenaze törenindeki binlerce insan bir kez daha mı üzülelim hani söz verilmişti hani o dönemin kültür bakanı sayın İstemihan Talay evin müze olacağını söylemişti. Nerede bu söz koskoca Barış Manço bu değeri hak etmiyor. Emin olun ki bizler, hala onun boş evine gidip üzülüyoruz. Müze olmasa da yine gidip ve üzüleceğiz ama; bu evin müze olması gerekiyor ve biz bunu çok istiyoruz. Büyük Duayen Barış abimizin birikimlerinin müze olmasını istiyoruz. Küçük çocuklarımıza ve yeni nesile ekranda boy gösterenler yeterince kötü örnek olmadılarmı. biz onun evini müze yaparak yeni nesillere onu tanıtmak onun felsefesini anlatmak, onlara iyi örnek olmak ve Barış ağabeymize vefa borcumuzu ödemek ve Onu yaşatmak istiyoruz. Tekrar söylemek istiyorum. Moda’da ki evin o halde durmayıp Müze haline getirilmesi maddi gelir getirebilir. Ve Her Barış Manço şarkısı dinleyen, hatırası olan, milyonlarca insanın biraz olsun vefa borcunu
ödemiş olacaktır.

Arkadaşlarım, ben biraz değiştirdim ama bu görev çok acil yapmamız gerekiyor. Acil yollanması gerekiyor yorumlarınızı acilen yazınız.
Bir Barışmanço sevdalısı olrak ben; Dünyaya geç geldiğimi düşünüyorum..

Kullanıcı avatarı
Dolphinss
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen Dolphinss » Pzt Haz 18, 2007 20:48 pm

aslinda hazalin elinde olan yaziylada biraz oynanirsa cokta mantikli bir secim olur.batubeyin yazdiklerindanda ekleriz icine super olur bence yarina kadar sabredin herkes bisiler cikartmaya calissin,uzerinde biraz calissin..bu is kesin halledilecek ;)