"Baris Manco cocuk sarkilari" albümü cikti

Barış Manço'nun anısına yapılan her türlü etkinliğin konuşulacağı, planlanacağı ve tartışılacağı forumumuz.

Moderatörler: barışhayranı, Mod

Kullanıcı avatarı
34BM777
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye
İletişim:

Mesajgönderen 34BM777 » Sal Haz 05, 2007 13:35 pm

barışhayranı yazdı:
bass-ist yazdı:çok üzülerek bunları yazıyorum....

herkes prodüktör, herkes aranjör, herkesin bişeyler söylemeye hakkı varmış gibi konuşuyorlar sadece, ama nedense müzik olunca konu konuşma hakkı varmış gibi herkes bişeyler söylüyor, mesela bi inşaat mühendisine neden bu kadar konuşulmuyor çünkü işten anlamıyorsunuz dimi peki müziği çok mu iyi biliyorsunuz...?

ayrıca ben bu projenin içindeyim tonmaister olarak ve bi parçada bas çaldım adım bora özçoban bu projeden kimse doğru düzgün para kazanmadı hatta satıştan gelen paranın bi kısmı hayır kurumlarına bağışlanacak herkes boş boş bilmeden atıp tutuyo BRAVO.....! Barış Manço içindi herşey....

Bu kadar işte :alkis: :alkis: :alkis:
:alkis: :alkis: :alkis: :alkis:

Kullanıcı avatarı
turanthefirst
Üst Düzey Üye
Üst Düzey Üye
Konum: Sıra Sıra Dağlardan, Erişilmez Yaylalardan, Kuş Uçmaz Kervan Geçmez, Bilinmez binbir Yoldan

Mesajgönderen turanthefirst » Cum Haz 08, 2007 19:37 pm

Barış Manço'nun çocuk şarkıları yapmadığı yönünde o kadar çok yorum yazılmış ki rahatsız oldum. 4 Kuşağın sevgilisi bir müzisyen için böyle bir yakıştırmayı uygun bulmuyorum. Kendi dediği gibi 7'den 77'ye Barış Manço idi o.
İlk plaklarının albüme çevrilmesi taraftarıyım, ve hatta yayınlanmış şarkıları da sürülsün piyasaya. Değil çocukların, Haluk Levent'in, Cem karaca'nın, Ayna'nın bile Barış Manço'yu bizleri tatmin edebilecek kadar iyi yorumlayamayacağı bir gerçektir. Bu yüzken müzikal kaliteyi tartışmayacağım. Bu ölümünden 8 yıl sonra bile kalitenin devamının ispatıdır ve Türkiye'de henüz eşine rastlanmamış bir durumdur.
Türküleri isteyenin istediği gibi yorumlama hakkı olduğunu savunana Barış Manço'nun şarkılarının da isteyen tarafından istenildiği gibi yorumlanması çok garip değil bence. İyi veya kötü seçmek ve dinlememek herkesin elinde ne de olsa.
uzun oldu özür dilerim.
OĞLUMUN ADINI MEHMET BARIŞ KOYDUM.

Kullanıcı avatarı
baris_onsel
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen baris_onsel » Cum Haz 08, 2007 22:40 pm

ben de gelecek hafta alıcam albümü :)

Kullanıcı avatarı
asliyilmaz
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen asliyilmaz » Cmt Haz 09, 2007 15:37 pm

asla almanızı tavsiye etmem.Album tam anlamı ile rezalet...Barış Manço adına büyük saygısızlık...

Kullanıcı avatarı
bass-ist
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen bass-ist » Çrş Haz 13, 2007 08:42 am

tabiki konuşmaya hakkın var fakat ailesi bile sahip çıkmazken bi proje yapılıyo ve barış manço için yapılıyo bunu ismiyle falanıyla filanıyla uğraşılmasada yapılan işe saygı göstersen veya yapabiliyorsan daha iyisini yapsan...?

Kullanıcı avatarı
kadir 2023
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen kadir 2023 » Çrş Haz 13, 2007 21:33 pm

sarı çizmeli..işte hendek ..çocuk şarkısımı şimdi.. :saskin:
..ben emre plağa uyuz oluyorum en başından...
çıkardıkları 2023 new rezaleti ortada hala..yavuz plakın yıllardır saçmaladığı alakasız ben bilirim ve sarı çizmeli albümlerini olduğu gibi aynen bastılar..nerde 2023...nerde yeni bir gün...
üzerinde emre amblemi olan hiç bi şeyi almam ...sony müzik gibi adam gibi bi şey yapmadıkları sürece..
arkadaşlar hüseyin emreyi görmüş demişlerki japonya vol 2 konser kaydı niye çıkmıyor..
demişki...tutmaz..masraflı iş..piyasa kötü..şimdi soruyorum..??
ist gelişim ork nın hazırladığı albüm kim biliyor ne işe yarar...
-------avrupada hala plak basılırken biz plak kayıtlarını adam gibi yayınlamaktann aciziz...
bass ist doğru demiş.....lafım ona değil...plak firmalarına..
YA NASİP.....
YA KISMET.....

Kullanıcı avatarı
kulahmet
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen kulahmet » Cmt Haz 16, 2007 19:16 pm

bass-ist yazdı:tabiki konuşmaya hakkın var fakat ailesi bile sahip çıkmazken bi proje yapılıyo ve barış manço için yapılıyo bunu ismiyle falanıyla filanıyla uğraşılmasada yapılan işe saygı göstersen veya yapabiliyorsan daha iyisini yapsan...?

Herşeye rağmen projenin derinliği ve albümün kalitesi çok iyi...
Ama özellikle "sarı çizmeli mehmet ağa" şarkısı olağanüstü harika olmuş...Türküsu'nun sesi mükemmel ötesi...ikinci albümde de "unutamadım"ı ondan dinleyeceğiz sanırım...inşallah o da hayırlısıyla çıkar da alırız...

Kullanıcı avatarı
com
Profesyonel
Profesyonel

Mesajgönderen com » Pzt Eyl 03, 2007 00:21 am

ARKADASLAR, GERCI ALBUMU DINLEMEDIM,AMA COCUKLARI HAFIFE ALMAYALIM. HANI 3-5 VELET MI KURTARACAK FALAN DENDI. INANIN BANA COCUKLAR O ADI GECEN SARKICILARDAN DAHA IYI SOYLERLER VE DAHA FAZLA RAGBET GORURLER DIYE DUSUNUYORUM...EN AZINDAN BARIS SEVGILERI DAHA FAZLA...

Kullanıcı avatarı
com
Profesyonel
Profesyonel

Mesajgönderen com » Pzt Eyl 03, 2007 00:24 am

ALBUMUN ADINA SIMDI DIKKAT ETTIM, COUKLAR SOYLEYEBILIR, AMA BU SARKILAR COCUK SARKILARI DEYIL KI!!!
BUNLAR TURKCEYI DE MI DOGRU KULLANAMAZ OLDULAR?