2023 e çok mu var yanılıyorsunuz...2023 te BÜYÜK TÜRKİYE

Barış Manço'nun anısına yapılan her türlü etkinliğin konuşulacağı, planlanacağı ve tartışılacağı forumumuz.

Moderatörler: barışhayranı, Mod

drfth
Profesyonel
Profesyonel

2023 e çok mu var yanılıyorsunuz...2023 te BÜYÜK TÜRKİYE

Mesajgönderen drfth » Prş Ara 07, 2006 06:46 am

arkadaşlar konu daha önce açıldımı bilmiyorum. açıldıysa beni bağışlayın lütfen.
2023 adlı eseri bilirsiniz hatta kayaların oğlu eseri ile birlikte yapılmış bir klibi de var. japonya konserlerinde de söylenmiştir.
burada cumhuriyetimizin 100. yılında büyük türkiye den eski güçlü günlere özlemden bahsedilir.
hedefi olmayan bir ülke millet olamaz. barış abinin türkiye ye gösterdiği hedef 100. yılda büyük türkiye idi. bu sloganla büyük türkiye hedefi nasıl olur?
gençlik, cocuklarımız bu hedefle 2023 e hazırlansalar, siyasetciler devlet kadroları, akademisyenler bunu bir slogan haline getirip bu doğrultuda ilerlesek nasıl olur?
kimseye eyvallahı olmayan sözü dinlenen boynu dik bir ülke gereksiz konularla , mankenlerle futbolcularla değil sanayiden teknolojiden sanattan bahseden bir ülke gençliği?bu sloganı heryere taşısak nasıl olur?2023 klipleri dönse televizyonlarda her gazete yazsa ilk sayfasında 2023 te BÜYÜK TÜRKİYE diye neler yapılabileceğine dair tartışılsa her dalda ülkenin en iyileri toplansa ve madde madde bir plan oluşturulsa ülkenin öz güveni gelse nasıl olur?
yurddışına hayran bir millet olayalım bizi bu fikre inandırmak isteyenler var. bu kültür bu çoşkulu millet başka nerede var?bu hedefe barış manco nun sloganıyla gitmek için bir şeyler yapılabilir mi sizce ne dersiniz? fikirlerinizi bekliyorum.....herkes ne yapabileceğini belirtsin kimler televizyon kanallarına ulaşabilir? kimler üniversitelerde 2023 te BÜYÜK TÜRKİYE adli bir üniversite topluluğu kurabilir kimler 2023 te BÜYÜK TÜRKİYE diye web siteleri açabilir kimler devlet yetkililerine ulaşabilir cevaplarınızı bekliyorum. umarım bende ki çoşkuyu bir nebze olsun tarif edebilmişimdir. dış güçler şöyle böyle demekten bizler artık çalışmaz düşünmez olmuşuz bakalım inaçlı ve büyük bir milletin ve devletin temelleri barışmancomiz con tarafından atılabilecekmi yoksa söylediklerim bir ütopya mı lütfen cevap yazın saygılarımla.......

drfth
Profesyonel
Profesyonel

Mesajgönderen drfth » Cum Ara 08, 2006 04:48 am

arkadaşlar barış abimizin 2023 te BÜYÜK TÜRKİYE fikrini hayata geçirmek için malesef ömrü yetmedi. sizce biz neler yapabiliriz bunu gerçekleştirmek için lütfen cevaplarınızı bekliyorum bu bir fikir devrimini başlatabilir bence. burada bu platform altında bunun temellerini atmalıyız.o olu çınarlar bizi de aralarına almaz mı?

bir arkadamımızın vermiş olduğu linki alıntı yapıyorum:

http://www.youtube.com/watch?v=5auFeQXBqqk

diğer link:

http://www.youtube.com/watch?v=flydUdJrXFA

1923`Ün ilik bir ekim sabahinda
Kayalarin topraga dikine saplandigi yerde dogdum
Toprak anayla kaya babanin ogluyum ben
Toprak anam sevgi dolu bereket dolu
Toprak anam sessiz ama toprak anam dopdolu
Toprak anam toprak anam anadolu

Babamsa sagi solu belli olmaz
Bir gürledimi yer yerinden oynar
Gögsünde catirdamalar olurmus
Onun icin derdi
Onun icin sayisiz irili ufakli
Kaya parcalari vardir bu topraklarda
Ve sen benim oglum
Ve sen kayalarin oglu
Bu tasi topragi bir arada tutacaksin

Kolay degil kayalarin oglu olmak
Kuzeyden esen rüzagara
Güneyden gelen kavurucu sicaga karsi
Koruyacaksin onlari
Kolay degil
Kolay degil kayalarin oglu olmak

2023`Ün ilik bir ekim sabahinda
Bacaklarimda hafif bir uyusma ile uyandim
Ve sanki yüz yillik ulu bir cinar gibi
Kök salmaya basladim o sabah
Ve ilk kez sagimda solumda
Asirlardir durmakta olan diger cinarlari farkettim
Dogudan hafif bir seher yeli yükseldi
Ve asirlik cinarlar benide aralarina aldilar
Ve 2023`ün ilik bir ekim sabahinda
Yeni bir kayalarin oglunun dogusunu
Beraberce seyre koyulduk

drfth
Profesyonel
Profesyonel

Mesajgönderen drfth » Cum Ara 08, 2006 22:56 pm

hala cevap yok arkadaşlar fikir çok mu saçma geldi yoksa
olumlu olumsuz fikirlerinizi bekliyorum lütfen en azından hayali bile olsa tartışalım gerçekleşmesi çok mu zor? saygılarımla...
okuyanlar lütfen bir iki satır bişiler yazsın....

Kullanıcı avatarı
Yakupca
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen Yakupca » Cmt Ara 09, 2006 15:47 pm

Saçma değil, aksine önemli, ama oldukça da zor...
Burada birçok projeyi destekledim ve ben kendi adıma şuna inanıyorum artık; Türkiye'de mevcut (güçlü) medya ile "güzel şeyler" yapmak neredeyse imkansız...

Siyasi cephede 2023'e yoğunlaşma var, ama şimdilik sadece bu hedef biliniyor, içeriğe dair açıklamalar pek yok henüz...

Teknolojik ve bilimsel olarak da umut verici gelişmeler var; bir "erke" olayı var mesela, duymuşsunuzdur. Hatta medya ikiye bölündü bu gelişmeye bakış açısından. Umarım doğrudur bu atılım, çünkü bu da 2023'e büyük bir sinyal...
15-16 yaşlarında zeki bir kız kardeşimizin bor madeninden tükenmeyen pil icad ettiğini de duymuştum, patentini alacaktı belki de aldı. Türkiye bor madeninde dünya rezervinin %70'ine sahip, bunun kaymağını başkaları yemesin diyor kardeşimiz... Şu anda aklımda olmayan başka gelişmeler de var... 2023'e doğru umut var yani, ama tedirginlikte var...

Dediğin gibi toplumsal bilince önem verilmesi gerekiyor, bunun yolu da büyük oranda medyadan geçiyor!...
İlle de Barış !!! O'nun kadar bize bizi anlatan olmadı hiç !
Sus ve Dinle!...
Resim

drfth
Profesyonel
Profesyonel

Mesajgönderen drfth » Cmt Ara 09, 2006 18:43 pm

teşekkürler YAKUPCA söylediklerin umut verici. ama medyanın istememesine rağmen barış abimizin eserinden yola çıkarak 2023TE BÜYÜK TÜRKİYE sloganını bir yerlere taşıyamazmıyız? ben özellikle şu an ilkögretim de olan çocuklara ulaşılması gerektiğini düşünüyorum çünkü onlar 2023 ve sonrasının beyin gücünü oluşturacaklar biz biryerlere bu sloganı taşıyamaz mıyız?
saygılarımla....

Kullanıcı avatarı
turkerr
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen turkerr » Pzr Ara 10, 2006 12:22 pm

benim fikrime göre avrupa birliginden vazgecersek hersey cok güzel olacaktır yeterki bu birlikten ve gümrük birliğinden kurtulalım
KAYGISIZDA OLSA TÜRKER DERTLİDİR

Kullanıcı avatarı
baris_onsel
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen baris_onsel » Sal Oca 02, 2007 19:41 pm

drfth ve diğer arkadaşlar,
şöyle bir düşündüm de biz cumhuriyet döneminde Atatürk'ün de deyimiyle "Az zamanda büyük işler başardık".o zamanın insanlarında tamamen bir devletçi anlayış hakimdi."yani ne yaparsak yapalım acısıyla tatlısıyla,devletimiz kazansın" anlayışı vardı.
aslında yapılacak şeyler söylendiğinde çoğuı insan bunu hayal olarak algılıyor.o yüzden bizim gibi 2023'te çok daha gelişmiş bir cumhuriyet isteyen insanların önüne büyük bir engel çıkıyor.
hani diyoruz ya "çok emek ister,çok büyük bir iş o yüzden çok çalışma ister".işte bu çalışmanın başlangıcı ve en büyük engeli insanların kafasından şu hayalci düşünceyi silmektir.
hatırlayın milli mücadele dönemini.silahsız,yazlık giysilerle ve büyük olanaksızlıklarla mücadelemiz başlamıştır.insanlar baktı ki işe yarıyor bu mücadele,bütün halk yavaş yavaş bu eyleme katılmaya başladı ve sonunda da Kurtuluş Savaşı.bundan daha güzel bir emek olabilir mi?
benim fikrim(ŞU ANKİ DURUMA GÖRE DİYORUM BUNU) 2023te değil de daha geç bir tarihte Türkiye diğer devletlere muhtaç olmadan daha da büyüyecektir.bakın altını çiziyorum şu an ki duruma göredir bu yorum.umarım insanlar bu idealin bu hedefin öneminin farkına bir an önce varır ve harekete geçer....en kısa zamanda inşallah..

drfth
Profesyonel
Profesyonel

Mesajgönderen drfth » Sal Oca 02, 2007 22:03 pm

İŞALLAH

Kullanıcı avatarı
tuba
Üst Düzey Üye
Üst Düzey Üye

Mesajgönderen tuba » Sal Oca 02, 2007 23:14 pm

inşallah ama bu gidişle biraz zor gibi görünüyor
BARIŞ MANÇO HAYATINI KAYBETMEDİ
HAYAT BARIŞ MANÇOYU KAYBETTİ

Kullanıcı avatarı
Bal_Böceği
Profesyonel
Profesyonel

Mesajgönderen Bal_Böceği » Cum Oca 05, 2007 10:50 am

tuba yazdı:inşallah ama bu gidişle biraz zor gibi görünüyor

İnşallah ...

belki sende haklısın tuba ancak inanmak başarmanın yarısıdır.Bizim gibi ..sizin gibi ... idealist gençler oldukça mümkün tabiki bu düşünceler.

ayesiltas
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen ayesiltas » Pzt Oca 22, 2007 03:01 am

Japonya konserinde, 2023'ü çalmadan evvel galiba"cumhuriyet 100 yaşında olduğunda, ben 80 yaşında olacaktım" mı diyordu tam hatırlamıyorum ama tekrar konser yapmak istiyordu. kültür bakanlığı ile birlikte keşke bizim sanatçılar ve şarkıcı üyelerimiz Barış Manço'nun konser verdiği yerde yine devlet erkanı ile olsa. Japonlar, Barış MAnço yaşarken ağaç diktiler de, biz ancak öldükten sonra isim verdik. İşte buna çok acırım ben.

Çıkmayan candan ümit kesilmez.
herzaman seninleyiz

AHMET KOÇAK
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen AHMET KOÇAK » Prş Şub 01, 2007 21:17 pm

ARKADAŞLAR!!ARKADAŞLAR BEN AHMET KOÇAK,LÜTFEN GÖRÜŞLERİNİZİ YAZARKEN BENİM DAHA ÖNCE YAZDIĞIM, WEB SAYFAMIZDA 'DÖNENCE VE KAYALARIN OĞLU 2023' ŞARKISININ YORUMUNU GÜZELCE OKUYUP, BU PARALELDE DE FİKİR YÜRÜTÜN;HATTA BEN DE SİZLERE BU GÖRÜŞÜ DAHA DA AÇIP,ÖNÜMÜZE GENİŞ BİR TÜRKİYE NİN GELECEĞİ HEDEFİ TABLOSU SUNMAYA ÇALIŞAYIM..SAĞLICAKLA KALIN...AHMET KOÇAK...

Kullanıcı avatarı
Osman Taşkıran
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen Osman Taşkıran » Cum Şub 02, 2007 11:24 am

CUMHURİYETİMİZİN 100.YILINDA YANİ 2023 DE DEV BİR ÜLKE.KİM İSTEMEZKİ.FİKİRLERİNİZİ TAKİP EDİYORUM.2023 E 16 YIL KALDI BİR İNSAN ÖMRÜ İÇİN UZUN BİR ZAMAN AMA BİR DEVLET ÖMRÜ İÇİN OKYANUSTA BİR DAMLA.AZ ZAMANDA ÇOK İŞLER YAPMAK ZORUNDAYIZ.BUNUN İÇİN ÖNCE BİR ZİHNİYET DEĞİŞİKLİĞİ GEREKİR.BARİS ONSEL GÜZEL ANLATMIŞSIN.KURTULUŞ MÜCADELESİ YAPILIRKEN İNSANLAR OMUZ OMUZA VERMİŞLER.AMA BUGÜN HERKES KENDİSİ İÇİN ÇALIŞIYOR.ÜLKEMİZİN MENFAATİYLE İLGİLİ EN KÜÇÜK BİŞEY YAPMAK İÇİN BİLE BİR ARAYA GELEMEZ OLDUK.EĞER GERÇEKTEN BİŞEYLER YAPILMAK İSTENİYORSA MUSTAFA KEMAL İN DE SÖYLEDİĞİ GİBİ ''ULUSAL MENFAATLER KİŞİSEL MENFAATLERİN ÖNÜNDE TUTULMADIKÇA BİR MİLLET HİÇBİRŞEYİ BAŞARAMAZ''

drfth
Profesyonel
Profesyonel

Mesajgönderen drfth » Pzr Mar 04, 2007 04:11 am

sayın arkadaşlar ömrümüz vefa eder mi bilmiyorum ama 2023 te işallah 2023 adlı eserin bir marş niteliğinde cennet ülkemizde yankılanacağını hssediyorum ama benim dileğim ilk mesajlarımda yazdığım gibi büyük türkiye semalarında bu marşın yankılanması ilgilenen arkadaşlara teşekkürler
keşke diyoruz hep beraber ama daha fazlasını yapmak için en azından 2023 te büyük türkiye sloganını artık yavaş yavaş kullanmaya başlasak fena olmaz mı?

drfth
Profesyonel
Profesyonel

Mesajgönderen drfth » Cum Eki 03, 2008 06:48 am

çok şükür, şükürler olsun...
2023 te büyük türkiye diye bir hedefimiz olsun dediğim zaman bunun ne deme kolduğunu anlayacak anlatacak kimse olamayacağını bu düşünce çoşkusunu paylaşamayacağımı düşünüyordum.niyetim siyaset yapmak değil ama şu an görevdeki hükümet yetkililerinden 2023 tarihini hedef olarak gösteren acıklamalar geçtiğimiz günlerde gelmeye başladı. özellikle petrol le ilgili kendi kendine yeten bir ülke kavramı için tarih 2023 olarak görülüyor ve bence bu tarihe özel planlar ve çalışmalar var ....

ERHANBAY
Yeni Üye
Yeni Üye

2023-100.yıl

Mesajgönderen ERHANBAY » Cum Oca 23, 2009 16:11 pm

Barış Usta 1973 yılında,yani cumhuriyetin 50.yıldönümünde bu eserini yapmıştı.Amacım siyaset değil ama 2023 yılında inşallah,halkı mutlu,refah düzeyi yüksek,uygarlığı üst seviyede olan bir ülke haline geliriz.Soyguncunun,vurguncunun,hainin olmadığı,barış ve kardeşlik içinde yaşayan bir vatan hayal ediyorum...Hayal diyorum,çünkü o yıl 63 yaşında olacağım...Bu stres ve sıkıntılı dönemlerden o döneme erişebilirmiyim,çok zor...Ama genç kardeşlerim,umut ederim ki bu ülkeyi,yaşanası bir vatan yapacak...İşte o zaman Barı abinin,muhteşem eserini,dev meydanlarda,onun isteği gibi dev senfoni orkestrasıyla,binlerce insanın katılımıyla,adeta bir Cumhuriyet Marşı gibi seslendirerek,kutlamalar olacaktır...Benim düşüm de bu....

AHMET KOÇAK
Yeni Üye
Yeni Üye

2023 DE BÜYÜK VE GÜÇLÜ TÜRKİYE

Mesajgönderen AHMET KOÇAK » Cum Oca 22, 2010 23:43 pm

En son yazılan yazıdan tam 1 yıl sonra bu yazıyı yazabileceğimi hiç düşünmemiştim..Arkadaşlar, asıl şimdi 2023 hedefine daha sıkı bağlı kalmalı ve daha güçlü olmalıyız..!.Zor dönemlerden geçiyoruz..Böyle dönemlerde daha ümitli ve güçlü Türkiye hedefine ve idealine sarılmalıyız :) ..Saygılar..

sinaay

Mesajgönderen sinaay » Pzr Eki 31, 2010 01:38 am

erdo gibi tiplere oy vermeyin yeter

drfth
Profesyonel
Profesyonel

Mesajgönderen drfth » Çrş Ara 28, 2011 15:42 pm

artık tüm partilerin gündeminde 2023 yılı var. şükürler olsun ...işallah bu amaçla çok güzel şeyler yapılacak.6 yıl önce bizim konuştuklarımızı şu an gündemde tutan siyasetçiler var. işallah gerçekleşir...