Dört Kişinin Öyküsü

Seviyeyi düşürmemek ve bölünmelere yol açabilecek siyasi, dini, spor/futbol konularının konuşulmaması kaydıyla, her türlü konunun konuşulabileceği serbest forumumuz.

Moderatörler: barışhayranı, Mod

Kullanıcı avatarı
rainsunster
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Dört Kişinin Öyküsü

Mesajgönderen rainsunster » Prş Eyl 04, 2008 13:47 pm

Bi arkadaşım göndermiş bana

Hani bazen insanlar yapılması gerekenler yapılmadığında daima birilerini suçlarlar ya... Hani bu genelde üst seviyede yaşanır ya... Hani bir karmaşa olur ya denilen işi kimsenin yapmamasından doğan. Tam da bununla ilgili küçücük bir hikaye. Hepimizin hayatının içinde olan, olmaya devam eden...

Bir ülkede dört kişi yaşıyormuş. Bunların adları da Herkes, Birisi, Herhangi Biri ve Hiç kimse imiş. Bir gün yapılması gereken çok önemli bir iş ortaya çıkmış ve Herkes, Birisi'nin bu işi yapacağından eminmiş. Gerçi işi, Herhangi Biri' de yapabilirmiş ama Hiçkimse yapmamış. Birisi bu duruma çok kızmış. Çünkü iş, Herkes' in işiymiş. Herkes Herhangi Biri' nin bu işi yapabileceğini düşünüyormuş ama Hiçkimse, Herkes' in yapamayacağının farkında değilmiş. Sonunda, Herhangi Biri' nin yapabileceği bir işi, Hiçkimse yapmadığı için, Herkes, Birisi' ni suçlamış.

Ne dersiniz, bu hikayenin bir yerinde kendinizi buldunuz mu?

Kullanıcı avatarı
jonturk_emre
İHRAÇ EDİLMİŞTİR

Re: Dört Kişinin Öyküsü

Mesajgönderen jonturk_emre » Prş Eyl 04, 2008 14:07 pm

rainsunster yazdı:Bi arkadaşım göndermiş bana

Hani bazen insanlar yapılması gerekenler yapılmadığında daima birilerini suçlarlar ya... Hani bu genelde üst seviyede yaşanır ya... Hani bir karmaşa olur ya denilen işi kimsenin yapmamasından doğan. Tam da bununla ilgili küçücük bir hikaye. Hepimizin hayatının içinde olan, olmaya devam eden...

Bir ülkede dört kişi yaşıyormuş. Bunların adları da Herkes, Birisi, Herhangi Biri ve Hiç kimse imiş. Bir gün yapılması gereken çok önemli bir iş ortaya çıkmış ve Herkes, Birisi'nin bu işi yapacağından eminmiş. Gerçi işi, Herhangi Biri' de yapabilirmiş ama Hiçkimse yapmamış. Birisi bu duruma çok kızmış. Çünkü iş, Herkes' in işiymiş. Herkes Herhangi Biri' nin bu işi yapabileceğini düşünüyormuş ama Hiçkimse, Herkes' in yapamayacağının farkında değilmiş. Sonunda, Herhangi Biri' nin yapabileceği bir işi, Hiçkimse yapmadığı için, Herkes, Birisi' ni suçlamış.

çok güzel ve anlamlı bi paylaşım.saolasın.umarım '' herkes'' olmayız
Emre başkaya

Kullanıcı avatarı
rainsunster
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen rainsunster » Prş Eyl 04, 2008 14:21 pm

ben teşekkür ederim yorumların için

Kullanıcı avatarı
harlemci
İHRAÇ EDİLMİŞTİR

Mesajgönderen harlemci » Prş Eyl 04, 2008 19:31 pm

Bunu ezberleyecek yeteneğe sahip olursam sanırım üniversiteyide kazanabilirim :) ;Teşekkürler çok güzel bir hikay :alkis:

Kullanıcı avatarı
jonturk_emre
İHRAÇ EDİLMİŞTİR

Mesajgönderen jonturk_emre » Prş Eyl 04, 2008 19:56 pm

hikayeyi devamlı okuyorum aklımda kalsın da aileme arkadalarıma da anlatayım diye:)
Emre başkaya

Kullanıcı avatarı
rainsunster
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen rainsunster » Prş Eyl 04, 2008 20:03 pm

jonturk_emre yazdı:hikayeyi devamlı okuyorum aklımda kalsın da aileme arkadalarıma da anlatayım diye:)

ben denedim ezberleyemedim kardeş

Kullanıcı avatarı
km_manco1325
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye
İletişim:

Mesajgönderen km_manco1325 » Cum Eyl 05, 2008 14:36 pm

Paylaşımın için teşekkürler :alkis: :alkis:
Ben Bar�� Man�oyu �ok Seviyorum
http://www.kurtlarvadisi.az

Kullanıcı avatarı
blunish
Üst Düzey Üye
Üst Düzey Üye
İletişim:

Mesajgönderen blunish » Cum Eyl 19, 2008 00:28 am

vayyy.. :amanin:
bir insan ancak adı unutulduğunda ÖLÜR!
http://www.youtube.com/watch?v=ZFHfgDA7 ... e=related&

Kullanıcı avatarı
emre yilmaz
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye
İletişim:

Mesajgönderen emre yilmaz » Cum Eyl 19, 2008 06:43 am

çok karışık ya iki kere okudum anlamadım :hayallah:

Kullanıcı avatarı
com
Profesyonel
Profesyonel

Re: Dört Kişinin Öyküsü

Mesajgönderen com » Çrş Kas 19, 2008 14:15 pm

rainsunster yazdı:Bi arkadaşım göndermiş bana

aslinda kendimi hikayenin tam ortasinda buldum :) cok tesekkurler.