Kemal Sunal Anısına...

Seviyeyi düşürmemek ve bölünmelere yol açabilecek siyasi, dini, spor/futbol konularının konuşulmaması kaydıyla, her türlü konunun konuşulabileceği serbest forumumuz.

Moderatörler: barışhayranı, Mod

Kullanıcı avatarı
efemanco
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen efemanco » Prş Haz 08, 2006 15:05 pm

:gozyasi: :gozyasi: :gozyasi: :gozyasi:
BİR GÜN GELECEK DÖNENCE BİLİYORUM...

Kullanıcı avatarı
All Soul's Night
Rekortmen Üye
Rekortmen Üye

Mesajgönderen All Soul's Night » Pzt Tem 03, 2006 21:22 pm

Unutmadık...

Resim

Kullanıcı avatarı
serk@n
Profesyonel
Profesyonel

Mesajgönderen serk@n » Prş Tem 06, 2006 14:12 pm

ALLAH(c.c.) Rahmet eylesin.. Mekanı cennet olsun nasıl unutulabilir...
Resim

serk@n adlı üyemiz, forum düzenini bozmaya yönelik davranışlarından dolayı 1 hafta mesaj yazamama cezası almıştır.

Bitiş tarihi:

ogulcan

Mesajgönderen ogulcan » Prş Tem 06, 2006 18:22 pm

kemal sunal forumu sitesi war mı

erh_tun
Yeni Üye
Yeni Üye

kemal sunal sitesi

Mesajgönderen erh_tun » Cum Tem 07, 2006 17:07 pm

http://www.freewebs.com/kemalsunal/ bu siteye girebilirsiniz

Kullanıcı avatarı
All Soul's Night
Rekortmen Üye
Rekortmen Üye

Re: kemal sunal sitesi

Mesajgönderen All Soul's Night » Sal Tem 11, 2006 00:05 am

erh_tun yazdı:http://www.freewebs.com/kemalsunal/ bu siteye girebilirsiniz

:alkis:

Kullanıcı avatarı
efemanco
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen efemanco » Sal Tem 11, 2006 00:52 am

SAĞOLUN TEŞEKKÜRLER...
BİR GÜN GELECEK DÖNENCE BİLİYORUM...

Kullanıcı avatarı
gurbetcimanço
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen gurbetcimanço » Sal Tem 11, 2006 02:16 am

çok güzel bi konuya değinmişsin kardeşim
ben müzik de barış abinin hayranıysam sinemada da kemal sunal hayrannıyım
güldürürken ders veren çooooooooooooook değerli bir sanatçıydı
Allah rahmet eylesin mekannı cennet olsun

Kullanıcı avatarı
gurbetcimanço
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen gurbetcimanço » Sal Tem 11, 2006 02:21 am

harlemci yazdı:
ozgur1905 yazdı:MERAKLI KÖFTECİ'DEN BİR ENSTANTANE

http://rapidshare.de/files/2886661/Merakl__Koefteci.mpg.html

Abi sende Kemal Sunal hastalığı var ya :) Ellerine sağlık, devamını bekleriz...

abicim kimde yokki
tv de kemal sunal çıktığında "uffff" diyip kanalı çevirenimiz azdır(tahminimce)

eline emğine sağlık kardeşim :alkis: :alkis:

Kullanıcı avatarı
Zafer Uyanık
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen Zafer Uyanık » Çrş Tem 26, 2006 17:59 pm

o da Türkiyenin yetiştirmiş olduğu önemli bir santçıydı. Mekanı cennet olsun
YAŞAM DENEN UYKUDAN,UYANMASINI BİLEN YAR OLA!!!

Kullanıcı avatarı
gurbetcimanço
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Re: kemal sunal sitesi

Mesajgönderen gurbetcimanço » Çrş Tem 26, 2006 18:35 pm

erh_tun yazdı:http://www.freewebs.com/kemalsunal/ bu siteye girebilirsiniz

kardeşim adres için saol ama bitürlü üye olamadım özelden yardımcı olabilirmisiniz herhangi biriniz

Kullanıcı avatarı
gurbetcimanço
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen gurbetcimanço » Çrş Tem 26, 2006 18:36 pm

Zafer Uyanık yazdı:o da Türkiyenin yetiştirmiş olduğu önemli bir santçıydı. Mekanı cennet olsun
amin

Kullanıcı avatarı
TaVeRnA Of LoVe
Profesyonel
Profesyonel

Mesajgönderen TaVeRnA Of LoVe » Çrş Tem 26, 2006 22:49 pm

eşi benzeri olmayan müthiş bi sanatçı ve insandı türk sinemasına ve türk insanına çok şeyler verdi onun için söylenecek kötü hiçbirşey yok rabbim ona cennetini bahşetsin mekanı cennet olsun rahat uyusunnn çünkü bu can bizdeyken onu asla unutmayacağızzz.... :(
Sevgisi gönlümde kanayan yara
Sitem edip durdum geçen yıllara
Bu sevgi sevgi gidecek benle toprağa
O yarin aklımda gözleri kaldı

Yıllardır küllenmiş aşkın var bende
Aşkın mekan kurmuş yanan gönlümde...

Kullanıcı avatarı
All Soul's Night
Rekortmen Üye
Rekortmen Üye

Mesajgönderen All Soul's Night » Cum Kas 10, 2006 04:39 am

Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı'nın en kral sahnesi =) uploadlara devam =) 4.6 MB

http://rapidshare.com/files/2716743/hab ... p.xvid.avi

Kullanıcı avatarı
odtulu23
Profesyonel
Profesyonel

Mesajgönderen odtulu23 » Cum Kas 10, 2006 16:36 pm

Dusunuyorum da BARIŞ MANCO,KEMAL SUNAL,CEM KARACA.......ve sayamadıgım nıce buyuk ınsan olmasaydı nasıl olurdu.Herhalde yıne cıkardı sarkıcılar falan ama kımse yerlerını dolduramaz.ALLAH hepsını rahmet etsin mekanları cennet olsun....
Dün yıne yapayanlız
Dolaştım yollarda
Yagmurlarla ıslanan
Bomboş sokaklarda
Gözlerimde yaş,kalbimde sızı
Unutmadım SENİ
Unutamadım unutamadım ne olur anla beni

Kullanıcı avatarı
baris_onsel
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen baris_onsel » Cmt Kas 11, 2006 12:34 pm

odtulu23 yazdı:Dusunuyorum da BARIŞ MANCO,KEMAL SUNAL,CEM KARACA.......ve sayamadıgım nıce buyuk ınsan olmasaydı nasıl olurdu.Herhalde yıne cıkardı sarkıcılar falan ama kımse yerlerını dolduramaz.ALLAH hepsını rahmet etsin mekanları cennet olsun....

evet haklısın,AMİN..

Kullanıcı avatarı
km_manco1325
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye
İletişim:

Mesajgönderen km_manco1325 » Sal Oca 01, 2008 19:19 pm

baris_onsel yazdı:
odtulu23 yazdı:Dusunuyorum da BARI� MANCO,KEMAL SUNAL,CEM KARACA.......ve sayamad�g�m n�ce buyuk �nsan olmasayd� nas�l olurdu.Herhalde y�ne c�kard� sark�c�lar falan ama k�mse yerler�n� dolduramaz.ALLAH heps�n� rahmet etsin mekanlar� cennet olsun....

evet hakl�s�n,AM�N..
ALLAH hepsine rahmet eylesin AMIN!

Kullanıcı avatarı
All Soul's Night
Rekortmen Üye
Rekortmen Üye

Mesajgönderen All Soul's Night » Cum Tem 03, 2009 02:15 am

Resim

Türk sinemasının unutulmaz ismi Kemal Sunal, aramızdan ayrılışının 9. yılında, ailesi, dostları ve tüm sevenleri tarafından anılacak.

Oyunculuk hayatına “Zoraki Tabip” adlı tiyatro oyunuyla başlayan, 30 yıllık oyunculuk hayatında sayısız filmlerde canlandırdığı karakterlerle zihinlerde yer edinen Kemal Sunal; 03 Temmuz 2000 tarihinde “Balalayka” adlı filmin çekimlerine gitmek amacıyla bindiği Trabzon uçağında geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetmişti.

Sinema tarihimizin usta oyuncusu Kemal Sunal, 03 Temmuz 2009, Cuma günü saat 11:00"de Zincirlikuyu Mezarlığı"ndaki kabri başında anılacak.

Unutmadık, unutmayacağız...

Kullanıcı avatarı
rapin_kizi__
Rekortmen Üye
Rekortmen Üye
İletişim:

Mesajgönderen rapin_kizi__ » Çrş Ağu 19, 2009 23:44 pm

:( cocuklugumdakı herkes kayboluyor tek tek :( söylenecek hıc bır kelıme bıle yok . . . hayatımda asla unutmayacagım nadıde ısımlerden bırı :(
KöR OlmUŞ bEyİnLErDE aĞ yapMıŞ ÖrüMCEğİM

Kullanıcı avatarı
All Soul's Night
Rekortmen Üye
Rekortmen Üye

Mesajgönderen All Soul's Night » Cmt Ara 19, 2009 22:56 pm

Resim

Kullanıcı avatarı
kulahmet
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen kulahmet » Cmt Haz 18, 2011 14:13 pm

ilk replik : "Ama ben iyiydim de mi hocam?" ( tatlı dillim 1972 )

son replik : "Rahim, beni de götür..." ( propaganda 1999 )

Kullanıcı avatarı
All Soul's Night
Rekortmen Üye
Rekortmen Üye

Mesajgönderen All Soul's Night » Pzt Tem 04, 2011 03:31 am

Resim

'Hababam Sınıfı', 'Kapıcılar Kralı', 'Kibar Feyzo', 'Tosun Paşa'nın unutulmaz yıldızı Kemal Sunal aramızdan ayrılalı tam 11 yıl oldu

HT PAZAR / HEJA BOZYEL

Bazı insanlar var ki ne kadar paye verirsen ver, az kalır. Geldikleri gibi tertemiz giderler, arkalarında tek bir kötü hatıra bırakmadan. Kemal Sunal da öyle nadir bulunan kişilerdendi işte. Hiçbir zaman “jön” olmayan ama Şaban ya da Çöpçüler Kralı olan, her rolün hakkını veren, 50’sini geçtiğinde üniversite diploması alacak kadar alçakgönüllü ve idealist Kemal Sunal’ın ölüm yıldönümü bugün. Bizi o kadar çok güldürebilen, aynı saflıkta biri var mı artık ekranlarda ya da beyazperdede? Maalesef yok. O yüzden de her sene yokluğu daha çok hissediliyor.

KAÇ KİŞİ KALDI GERİYE?

Gerçi; “Onun adını altın harflerle yazdırdığı, Yeşilçam döneminden kaç kişi kaldı ki?” diyebilirsiniz... Tamam, ne en sevdiğimiz filmlerin ardında imzası olan Ertem Eğilmez hayatta artık ne de pos bıyıklarıyla dünyanın en iyi babası Hulusi Kentmen... Her an düşebilirmiş gibi yürüyen, gülüşüyle en mutsuz insanı bile güldürebilecek Adile Naşit de yok. Acaba bir Cennetçam falan mı var? Sinemaya orada mı devam ediyorlar? Varsa çok iyi olur çünkü her yakışıklının, her güzelin yeri doluyor da onların yerini doldurmak mümkün olmuyor. Aynı nedenle ne zaman Münir Özkul ya da Erol Günaydın hastaneye kaldırılsa yüreğimiz ağzımıza geliyor...

Bugünü en sevdiğiniz Kemal Sunal filmlerine ayırın, gerçek hayattan biraz uzaklaşıp bolca gülün. O hayatta olsaydı emin olun hâlâ sizi güldürmek ve görmek istemediklerimizi göstermek için çalışırdı.

KEMAL SUNAL'I NE KADAR TANIYORSUNUZ?

Üniversiteye başladığında hangi bölümde okuyordu?

Vefa Lisesi mezunu Sunal, Marmara Üniversitesi Gazetecilik Bölümü’nde okuyordu. 12 Eylül döneminde yarım bırakmak zorunda kaldığı okulunu 1995 yılında tamamladı. Ancak Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü’nden mezun oldu. Sonra yüksek lisans da yaptı ve tezi kitap olarak yayınlandı.

İlk oynadığı film hangisiydi?

1973 yılında Ertem Eğilmez’in yönettiği, Emel Sayın ve Tarık Akan’ın başrollerde oynadığı “Tatlı Dillim” filminde Tarık Akan’ın basketbol takımında top koşturan oyunculardan birini canlandırdı. Fenomen haline gelen İnek Şaban’a giden ilk adım da bu rol oldu. Zeki Alasya ve Metin Akpınar da filmin oyuncuları arasındaydı.

Son oynadığı film hangisiydi?

Balalayka filminde oynuyordu ama filmin çekimleri için Trabzon’a giderken uçakta kalp krizi geçirdi ve hayatını kaybetti.

Kaç filmde oynadı?

Tam 82 film.

Filmlerden çok para kazandı mı?

O dönemde Yeşilçam’da kimse çok büyük paralar kazanmıyordu.

Evli miydi?

1974 yılında evlendi Gül Sunal’la evlendi. Çiftin Ali ve Ezo adında iki çocukları oldu.

UNUTULMAZ FİLM KARELERİ

- Onun tanınmasını sağlayan tabii ki Hababam Sınıfı’ndaki İnek Şaban rolü oldu. “Avet” deyişi, gülüşü, “oynak beyi” Şener Şen’le diyalogları, Halit Akçatepe’nin şakalarına verdiği karşılıklarla İnek Şaban herkes tarafından sevildi.

- Düttürü Dünya filminde hepimizin yerine dünyaya, hayata karşı zurna çaldı.

- Gülen Adam filmi, konusuyla da, Sunal’ın oyunculuğuyla da Jim Carrey filmlerinden farksızdı.

- Hanzo filminde şimdiki iddialı filmlerden çok daha iyi bir taşlamayla karşımızdaydı.

- İbo ile Güllüşah’ta zamanın çocuk yıldızı Gülşah Soydan’la başrolü paylaştı. Kemal Sunal filmde yine iyi yürekli ama “saf” bir karakter olarak karşımızdaydı.

- Japon İşi adlı filmde Fatma Girik’le şahane bir ikili olmuşlardı. Hatta Japon İşi’nin Fatma Girik’in en iyi filmlerinden biri olduğu bile söylenebilir. Âşık olduğu kızın aynısının robotunu Japonya’dan getirten genci konu alan ve oldukça komik sahneleri olan film, bugünkü birçok aşk filminden daha güzeldi.

- Köyden İndim Şehre, Metin Akpınar, Zeki Alasya ve Halit Akçatepe ile birlikte rol aldığı filmlerden biriydi. Film Kayserili kardeşlerin büyük şehirdeki maceralarını anlatıyordu. Define bulmak için köyden İstanbul’a gelen uyanık kardeşler arasında yine en safı Kemal Sunal’dı.

- Mavi Boncuk, muhteşem kadrolu, muhteşem müzikleri olan bir Ertem Eğilmez filmiydi. Kemal Sunal filmde, Emel Sayın, Halit Akçatepe, Münir Özkul, Tarık Akan, Adile Naşit, Metin Akpınar ve Zeki Alasya ile karşımızdaydı. Sunal, ünlü assolist Emel Sayın’ı kaçıran arkadaşların hikâyesini anlatan filmde Bir Gece Ansızın Gelebilirim şarkısında geçen “Kapında sevinçten ölebilirim” sözlerini “Kapında soğuktan ölebilirim” diye söyleyerek hepimizi güldürmüştü.

- Şaban Oğlu Şaban’da Şevket Altuğ, Halit Akçatepe, Ayşen Gruda, Şener Şen ile oynamış, kah çarşaflı bir kadın, kah sünnet çocuğu olmuştu.

- Adile Naşit’in ve Ayşen Gruda’nın da rol aldığı unutulmaz kadınlar hamamında kavga sahnesiyle hatırlayacağınız Tosun Paşa filminde, Şener Şen de Şaban da Hale Soygazi’ye âşıktı. Film Tellioğulları ile Seferoğulları’nın bitmeyen düşmanlığını anlatıyordu.

- Deli Deli Küpeli filmindeyse akıl hastanesinden kaçan ve kendini kaymakam zanneden bir deli rolündeydi. Ancak gelmiş geçmiş tüm kaymakamlardan da daha iyi hizmet etmişti halka.

- Gol Kralı, Kapıcılar Kralı, Bekçiler Kralı, Çöpçüler Kralı oldu ve bu sayede gönüllerin kralı olarak ayrıldı aramızdan.

- Gurbetçi Şaban, Gerzek Şaban, İnek Şaban, Orta Direk Şaban, Sosyete Şaban, Umudumuz Şaban, Atla Gel Şaban ve Şabaniye; Hababam Sınıfı’ndaki hiç ama hiç sıkılmadığımız Şaban karakterinin devamıydı.

ÖDÜLLERİ

1977: 14. Antalya Altın Portakal Film Festivali, En İyi Erkek Oyuncu, Kapıcılar Kralı
1998: 35. Antalya Altın Portakal Film Festivali, Yaşam Boyu Onur Ödülü, Kapıcılar Kralı
1989: 2. Ankara Film Şenliği, En İyi Erkek Oyuncu, Düttürü Dünya

Selim-B.A
Profesyonel
Profesyonel

Mesajgönderen Selim-B.A » Pzt Şub 20, 2012 14:44 pm

Hos bir goruntusu vardi
Allah rahmet eylesin amin.