türkiye'nin seçimi

Seviyeyi düşürmemek ve bölünmelere yol açabilecek siyasi, dini, spor/futbol konularının konuşulmaması kaydıyla, her türlü konunun konuşulabileceği serbest forumumuz.

Moderatörler: barışhayranı, Mod

Kullanıcı avatarı
fairground
Forum Duayeni
Forum Duayeni

türkiye'nin seçimi

Mesajgönderen fairground » Pzr Tem 08, 2007 21:37 pm

seçimlere çok az kaldı. tüm kardeşlarimin BAĞIMSIZ Türkiye Cumhuriyeti'ne sahip çıkacaklarını ümit ediyorum.
Tanrı Türkiye'yi, yönetenlerinden korusun!

Kullanıcı avatarı
baris_onsel
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen baris_onsel » Pzt Tem 09, 2007 00:30 am

hocam açık sözlü olmak gerekirse bir seçmenin oyunu bile hakkıyla hakeden yok ya...hayini,sabıkalısı,cumhuriyet düşmanı olanı,aşırı dinci olanı..hepsi aynı seçimde.....kime vereceksiniz oyunuzu diye sorduğumda daha karar vermedim diyor herkes...ben de aynı cevabı veriyorum...o kadar ilginç bir seçim olacak ki...hayırlısı...inşallah dediğin gibi Bağımsız Türkiye Cumhuriyeti'ne sahip çıkacak Atatrük ilke ve inkılaplarına bağlı biri başbakan olur...
ve umarız bunun sonucunda da cumhurbaşkanlığı koltuğuna da böye biri oturur...

Kullanıcı avatarı
silahsız kuvvet
Profesyonel
Profesyonel

Mesajgönderen silahsız kuvvet » Pzr Tem 15, 2007 15:17 pm

ben kararsız değilim..

çünkü, başta ekonomik ve jeopolitik kuşatılma hızını artırmışken, coğrafi hesaplar ve projeler açıkça teşhir edilmiş, enteresan(!) haritalar sıradanlaşmış, sayıları unutulmuşken ve tüm kuşatmacılar son derece "kararlı" iken, kararsız kalmam mümkün değil...

oy dağılımının daha eşit bir şekilde meclise yansıdığı yani temsiliyet oranının olabildiğince yüksek düzeyde olduğu(2002'de bu oran %55'lerde kalmıştı maalesef) bir seçim olması, oluşacak yeni TBMM'nin başta "ülkemizde ve bölgemizde" hayırlara vesile olması dileğiyle... fikri ve tercihi ne olursa olsun bu hak ve göreve sahip herkes sandığa gitmeli....

daha fazla zaman kaybetmeden araştıran, kıyaslayan, değerleyen bir 'bilgi toplumu'na ulaşırız inşallah.. Türkiye'yi bir rey değil birey olduğumuz gün biz yönetebiliriz ancak....

Kullanıcı avatarı
fairground
Forum Duayeni
Forum Duayeni

Mesajgönderen fairground » Pzr Tem 15, 2007 16:23 pm

silahsız kuvvet yazdı:ben kararsız değilim..

çünkü, başta ekonomik ve jeopolitik kuşatılma hızını artırmışken, coğrafi hesaplar ve projeler açıkça teşhir edilmiş, enteresan(!) haritalar sıradanlaşmış, sayıları unutulmuşken ve tüm kuşatmacılar son derece "kararlı" iken, kararsız kalmam mümkün değil...

oy dağılımının daha eşit bir şekilde meclise yansıdığı yani temsiliyet oranının olabildiğince yüksek düzeyde olduğu(2002'de bu oran %55'lerde kalmıştı maalesef) bir seçim olması, oluşacak yeni TBMM'nin başta "ülkemizde ve bölgemizde" hayırlara vesile olması dileğiyle... fikri ve tercihi ne olursa olsun bu hak ve göreve sahip herkes sandığa gitmeli....

daha fazla zaman kaybetmeden araştıran, kıyaslayan, değerleyen bir 'bilgi toplumu'na ulaşırız inşallah.. Türkiye'yi bir rey değil birey olduğumuz gün biz yönetebiliriz ancak....

amin..
ve hoşgeldin.

Kullanıcı avatarı
silahsız kuvvet
Profesyonel
Profesyonel

Mesajgönderen silahsız kuvvet » Pzr Tem 15, 2007 22:10 pm

hoş bulduk üstad, teşekkür ederim...

Kullanıcı avatarı
turkerr
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen turkerr » Pzt Tem 16, 2007 01:04 am

türkiyeyi türkler yönetecek az kaldı bekleyin
KAYGISIZDA OLSA TÜRKER DERTLİDİR

BM

Mesajgönderen BM » Pzt Tem 16, 2007 02:10 am

Ben diyorum ki, Türkiye'de oy verilebilecek gibi bir tane doğru dürüst adam yok. Benim tavsiyem, oyunuzu boş atın.

AH KEŞKE KALABALIK BİR KİTLE OYUNU BOŞ ATSA. OYLARIN BÖYLE ADAMLARA GİTMESİNE ACIYORUM. HEPSİ MEMLEKETİ BATIRIR.
En son BM tarafından Pzt Tem 16, 2007 14:10 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
efemanco
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen efemanco » Pzt Tem 16, 2007 03:56 am

BM yazdı:Ben diyorum ki, Türkiye'de oy verilebilecek gibi bir tane doğru dürüst adam yok. Benim tavsiyem, oyunuzu boş atın.

AH KEŞKE KALABALIK BİR KİTLE OYUNU BOŞ ATSA. OYLARIN BÖYLE ADAMLA GİTMESİNE ACIYORUM. HEPSİ MEMLEKETİ BATIRIR.
ben sana kesin kez katılmıyorum kardeşim oy vermede bir vatandaşlık hakkıdır...Kesinlikle oy kulklanılması lazım...EĞRİ EĞRİ DOĞRU DOĞRU EĞRİ BÜĞRÜ AMA YİNEDE DOĞRU....
BİR GÜN GELECEK DÖNENCE BİLİYORUM...

Kullanıcı avatarı
fairground
Forum Duayeni
Forum Duayeni

Mesajgönderen fairground » Pzt Tem 16, 2007 20:32 pm

BM yazdı:Ben diyorum ki, Türkiye'de oy verilebilecek gibi bir tane doğru dürüst adam yok. Benim tavsiyem, oyunuzu boş atın.

AH KEŞKE KALABALIK BİR KİTLE OYUNU BOŞ ATSA. OYLARIN BÖYLE ADAMLARA GİTMESİNE ACIYORUM. HEPSİ MEMLEKETİ BATIRIR.

büyük bir gaflet!
umuyorum bir anlık sinirle söylemişsindir..
ülkemiz cumhuriyetten bu yana en kritik zamanlarını yaşıyor.
haklı olabilirsin belki hak eden yok ama, yanlış yöneten satandan; hata yapan hainden evladır.

Kullanıcı avatarı
baris_onsel
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen baris_onsel » Pzt Tem 16, 2007 22:07 pm

fairground yazdı:

büyük bir gaflet!
haklı olabilirsin belki hak eden yok ama, yanlış yöneten satandan; hata yapan hainden evladır.

fairground'u destekler haldeyim...

Kullanıcı avatarı
vesile_87
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen vesile_87 » Pzt Tem 16, 2007 22:56 pm

turkerr yazdı:türkiyeyi türkler yönetecek az kaldı bekleyin

Şu anda kimler yönetiyor acaba merak ettim. Beklemeye devam edin siz.
Dünyadan bir YILDIZ geçti: BARIŞ MANÇO

BM

Mesajgönderen BM » Pzt Tem 16, 2007 23:44 pm

fairground yazdı:

büyük bir gaflet!

Hâlâ böyle düşünüyorum ve kararımdan vazgeçmeyeceğim. İsterseniz hiç bir partiyi tutmuyorum diye beni siteden kovun, ben yine de böyle düşünmeye devam edeceğim.

Ayrıca doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar ama, benim köyüm onuncu köy. Bizim oralarda hep doğrular söylenir.

Kullanıcı avatarı
turkerr
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen turkerr » Pzt Tem 16, 2007 23:53 pm

BM yazdı:
fairground yazdı:

büyük bir gaflet!

Hâlâ böyle düşünüyorum ve kararımdan vazgeçmeyeceğim. İsterseniz hiç bir partiyi tutmuyorum diye beni siteden kovun, ben yine de böyle düşünmeye devam edeceğim.

Ayrıca doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar ama, benim köyüm onuncu köy. Bizim oralarda hep doğrular söylenir.
yok dostum kimse seni kovamaz yanlış anlama ama sadece bir vatandaşlık görevi bu serbest oy sistemi yok bizde oy kulanmak mecburi ama tahsil edilemeyen 5ytlllik bir cezası var gecersiz oy kulanacagına sandıga gitmemekte bir seçim buna saygılıyım ama bu seçim belkide tarihimizde yapacagımız en kritik seçim olacak...

Kullanıcı avatarı
fairground
Forum Duayeni
Forum Duayeni

Mesajgönderen fairground » Sal Tem 17, 2007 00:24 am

vesile_87 yazdı:

UŞAKLAR

Kullanıcı avatarı
fairground
Forum Duayeni
Forum Duayeni

Mesajgönderen fairground » Sal Tem 17, 2007 00:26 am

BM yazdı:
fairground yazdı:

büyük bir gaflet!

bkz. Atatürk'ün Gençliğe Hitabı

Kullanıcı avatarı
turkerr
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen turkerr » Sal Tem 17, 2007 00:33 am

fairground kardeşim usak demek biraz hafif kalmış daha güzel sözlerde var ama neyse...

Kullanıcı avatarı
vesile_87
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen vesile_87 » Sal Tem 17, 2007 00:50 am

fairground yazdı:
vesile_87 yazdı:

UŞAKLAR

Gördüğüm kadarıyla hala aynı yerdesin söylediğin lafı aynen iade ediyorum. Ben kimseye hakaret etmedim. Biraz insan ol.

Kullanıcı avatarı
vesile_87
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen vesile_87 » Sal Tem 17, 2007 00:51 am

turkerr yazdı:fairground kardeşim usak demek biraz hafif kalmış daha güzel sözlerde var ama neyse...

Söyle içinde kalmasın.

Mod
Moderator
Moderator
İletişim:

Mesajgönderen Mod » Sal Tem 17, 2007 01:17 am

Sayın Üyelerimiz,

Bir süre hoşgörü göstererek konuyu kilitlemediğimiz halde, gördüğümüz üzere daha 15.mesajda konu siyasi çatışmalara dönüşüyor.

İşte bu yüzden Barış Manço Mix'te siyasetle ilgili tüm konuların konuşulması yasaklanıyor.

Konu moderatör tarafından kilitlenmiştir.

Saygılarımızla,
BARIŞ MANÇO MIX WEB TEAM
BARIŞ MANÇO MIX WEB TEAM