tüm rockseverler lütfen okusun!!!!

Sitemiz hakkındaki tüm soru, öneri, düşünce ve görüşlerinizi ortaya koyup, tartışabileceğiniz forumumuz.

Moderatörler: barışhayranı, Mod

Kullanıcı avatarı
omercip
Yeni Üye
Yeni Üye

tüm rockseverler lütfen okusun!!!!

Mesajgönderen omercip » Sal May 29, 2007 03:00 am

bu siteye yaklaşık 1 senedir üyeyim ve okudğum forumlarda ayrı bi yere konu edlicek anadolu rock projesi konulmamaış bu garbime gtti ama ben yne de sizler yani tm barışseverler için görüşlerimi belrtmekten çekinmyrum.günümüz türk rockı bence iyiden iyiye gitmekte ve süper ötesi gruplar çıkmakta ama bizler pop u rock ı tsm ve diğerlerini ayrı alt başlık altında topluyoruz ben bunu anlamıyruım ve bir rocksever ün. genci olarak da saçma buluyrum. pop sa yabancı pop ya da slow pop değil onun adı pop; rocksa anadolu rock ya da heavy metal ya da alternatif rock değil adı rock olmalıdır.bu yzden konu şudur ki bizler tüm dünya müzil klasiklerinde BARIŞ ABİMİZİ yer edindireceğimizi düşünrsek onun ne kadar dışardan gözüktüğü ÖZGÜN POP müziği dalında tutulu da olsa ben gerçekte bir ROLLİNG STONE, Kurt Cobain bir GEORGE MICHEAL gbi ROCK çı olduğunu üzerine vurgulayarak ifade ediyrum. Ayrıca eskilerde anadolu rock oalrak adlandırlılan yeni türkü-rock alaşımı şarkıların cem karaca ile barış mançoyu bi yerde ayırdığı düşüncesindeym. YAnlış anlamayın CEM karacanın sanat anlaşyışına karşı bir yorum değil aksine ikisinn de ve diğer rockçıların da bir çırpıda aynı kese altında tutulmasından yana değilm. ben müizk terimlerinn gerçekçiliğine veBARIŞ ABİMİZİN DE diğerlerinde ayrı ROCK kralı olduğuna inanyrum.he derseniz sen de rockın önüne bi ek koy da ün yapsın ozaman budur: EVRENSEL ANADOLU ROCK'N POP

Kullanıcı avatarı
rapin_kizi__
Rekortmen Üye
Rekortmen Üye
İletişim:

Mesajgönderen rapin_kizi__ » Pzt Haz 18, 2007 02:26 am

eet ama rock severler demesen daha ıyı olur bence anadolu rock demelısın cunku rock denınce ıse emre aydın falanda karısıyor ılgımız yokk onlarla

Ahmet@Jackie
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen Ahmet@Jackie » Cmt Oca 24, 2009 20:53 pm

ANADOLU ROCK DESEN DAHA İYİ OLUR ŞEBNEM FERAH'TA VAR ARADA

Kullanıcı avatarı
Ben Bilirim
Profesyonel
Profesyonel
İletişim:

Mesajgönderen Ben Bilirim » Pzt Oca 26, 2009 12:43 pm

arkadaşlar anadolu rock'ın zaten belii isimleri var. Ne şebnem ferah,ne emre aydın nede teoman vb.isimler bu gruba giremezler.Onların tarzı anadolu rocka göre cok daha sert.Demek istediğim anadolu rock belirli isimlerle efsaneleşmiş ve o isimlerle efsane olarak kalmıstır.

Kullanıcı avatarı
Ben Bilirim
Profesyonel
Profesyonel
İletişim:

Mesajgönderen Ben Bilirim » Pzt Oca 26, 2009 12:45 pm

bu arada George Michael rock değil pop yapıyor.uyarmak amaçlı yazdım bunu.Bunun için polemik yaratmayın :D

Kullanıcı avatarı
tst
Gelişen Üye
Gelişen Üye
İletişim:

Mesajgönderen tst » Sal Eyl 21, 2010 19:26 pm

Ben Türkçe Rock Müziği'nin kralı olarak Barış Manço'yu, kraliçesi olarak ise Şebnem Ferah'ı ilan ediyorum. :alkis:
TST