Başımız Sağolsun

Barış Manço'nun efsane grubu Kurtalan Ekspres ve üyelerine ilişkin görüş ve gelişmeleri paylaşabileceğiniz forum.

Moderatörler: barışhayranı, Mod

Kullanıcı avatarı
gokhankaraduman
Profesyonel
Profesyonel
İletişim:

Başımız Sağolsun

Mesajgönderen gokhankaraduman » Cum Ağu 07, 2009 09:33 am

Geceden beri deyim aptal gibiyim, boş, boş bakıyorum çalan telefonlara otomatik cevaplar aynı cümlelerle cevap veriyor öte yandan Eser ağabeyi, Tamer Ağabeyi arıyor güncel bilgileri almaya çalışıyorum keşke diyorum ben rüyada olsam, bu bir yalan olsa, şaka olsa.

Aklım almıyor 55 yaşında kıpır, kıpır, neşeli, hayat dolu insan Bahadır Akkuzu’yu kaybettik.

Üzgünüm, bezginim.

Milyonlarca Barışseverin, Bahadır Akkuzu dostlarının yüreği yaralı.

Gözlerimiz yaşlı, kalbimiz buruk. Alışamadık Bahadır Ağabey…

O sıcakkanlı, her daim neşeli, pozitif elektriği ile insanlara umut aşılayan biriydi, kim inanır ki onun bu hayata yenik düşeceğine.

O kadar çok şey yazmam lazım ki seninle ilgili ama monitör bana, ben monitöre bakıyorum…

Mekânın Cennet olsun Bahadır Ağabey…

Ünlü müzik grubu Kurtalan Ekspres'in gitarist, vokalist ve kurucularından Bahadır Akkuzu, geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

1955 yılında İstanbul'da doğan sanatçı, 17 yaşında '4 Adam' adlı rock grubunu kurdu.

Barış Manço'nun söylediği unutulmaz şarkılardan "Sakız Hanımla Mahur Bey", "Kara Toprak Ver Yarimi", "Al Beni", Bahadır Akkuzu'nun besteleriydi.

Akkuzu, Barış Manço'nun ölümünün ardından Kurtalan Ekspres'in solistliğini de üstlenmişti. Barış Manço, Cem Karaca, Erkin Koray, Edip Akbayram gibi sanatçılarla çalışan müzisyen Bahadır Akkuzu, göğüs ağrısı ve kolundaki uyuşma şikayetiyle gittiği Özel Ethica İncirli Hastanesi'nde, yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamadı. Akkuzu'nun geçtiğimiz pazar günü, göğüs ağrısı şikayetiyle hastaneye gittiği öğrenildi. Hastanedeki tedavisinin ardından dün işine giden Akkuzu'nun rahatsızlığı dün yeniden nüksetti. Dün akşam saatlerinde tedavi amacıyla İncirli'deki Özel Ethica Hastanesi'ne giden Akkuzu, şikayetini doktora anlatırken rahatsızlandı. Teşhis için röntgen çekimine gönderilen Akkuzu'nun kalp krizi geçirdiği anlaşıldı. Yapılan müdahalelere cevap vermeyen sanatçı, saat 21.00 sularında vefat etti.
54 yaşında hayata veda eden Akkuzu, önümüzdeki cumartesi gününAtaköy 5. Kısım'da bulunan Ataköy Camii'nde kılınacak öğlen namazından sonra toprağa verilecek.

Gökhan Karaduman
Barış Manço 7den 77ye Dolu Dizgin Barış ve Sevgi Derneği
İstanbul Sorumlusu.

Resim

Kullanıcı avatarı
penguen
Üst Düzey Üye
Üst Düzey Üye

Mesajgönderen penguen » Cum Ağu 07, 2009 14:57 pm

elveda bahadır akkuzu :gozyasi: Mekanın cennet olsun

Kullanıcı avatarı
34BM777
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye
İletişim:

Mesajgönderen 34BM777 » Cum Ağu 07, 2009 17:10 pm

penguen yazdı:elveda bahadır akkuzu :gozyasi: Mekanın cennet olsun
:gozyasi: :gozyasi: :gozyasi

Kullanıcı avatarı
ALİ ÖZMEN
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen ALİ ÖZMEN » Cum Ağu 07, 2009 22:24 pm

daha 10 gün önce izmir güzelyalı konseri sonrasında görüşmüştük bahadır abiyle. harika bir konser vermişti kurtalan.ahmet abi ve bahadır abiyi izlemeliydiniz..inanamıyorum...çok üzgünüm...konserden ayrılırken elini sıktım öpüştük ve fotograf çektirmiştik...meğer vedalaşıyormuşuz...MEKANIN CENNET OLSUN ABİCİM...
İZManço Facebook: https://www.facebook.com/groups/1406696942947567/

İZManço YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCv4fsNLzjoYE_Im_V26bEvA

İZManço İnstagram: https://instagram.com/izmanco/

Kullanıcı avatarı
com
Profesyonel
Profesyonel

Mesajgönderen com » Cum Ağu 07, 2009 22:31 pm

ALLAH RAHMET EYLESIN. TUM BARISSEVERLERIN BASI SAGOLSUN.