Birşey deme

Barış Manço'nun efsane grubu Kurtalan Ekspres ve üyelerine ilişkin görüş ve gelişmeleri paylaşabileceğiniz forum.

Moderatörler: barışhayranı, Mod

kaanmanco
İHRAÇ EDİLMİŞTİR
Mesajlar: 60
Kayıt: Cmt Eki 16, 2004 18:31 pm

Birşey deme

Mesajgönderen kaanmanco » Cmt Tem 19, 2008 18:12 pm

Birşey deme zaten denicek birşey olduğunu düşünmüyorum.

Kullanıcı avatarı
jonturk_emre
İHRAÇ EDİLMİŞTİR
Mesajlar: 1467
Kayıt: Cum Mar 23, 2007 22:50 pm
Konum: İstanbul

Mesajgönderen jonturk_emre » Cmt Tem 19, 2008 18:33 pm

siz gercekten gazetede yazar oldugunuza emin misiniz? böyle ne oldugu belli olmayan saçma başlıklar açıyorsunuz 2 oldu.Forum kurallarına uymuyorsunuz bazı yazıların çok güzel ama bu tip başlıklarınız ve içine yazdıkalrınız çok saçma
Emre başkaya

Kullanıcı avatarı
DERSİMLİ
İHRAÇ EDİLMİŞTİR
Mesajlar: 125
Kayıt: Çrş Tem 16, 2008 18:47 pm
Konum: .....Manço sevgisinin olduğu yerden......

Mesajgönderen DERSİMLİ » Cmt Tem 19, 2008 18:41 pm

jonturk_emre yazdı:siz gercekten gazetede yazar oldugunuza emin misiniz? böyle ne oldugu belli olmayan saçma başlıklar açıyorsunuz 2 oldu.Forum kurallarına uymuyorsunuz bazı yazıların çok güzel ama bu tip başlıklarınız ve içine yazdıkalrınız çok saçma


ya bana sürekli sitede özel msj yazarak benle konuşmak istediğinizi sölüyorsunuz ama konusacak bişey yokki....Buyrun arkadaşımın sorduğu sualllere yanıt verin siz..Bundan sonra ne yapacağnız beni ilgilendirmez ama ya...Kayda değer bir başlık açıp güzel paylaşımlarda bulunacağınız günü iple çekiyorum saygılar....Not:iletişim bilginiz olan msn adresinizi koymadan olan paylaşımlarınızdan söz ettim yani.. :) :) :)

kaanmanco
İHRAÇ EDİLMİŞTİR
Mesajlar: 60
Kayıt: Cmt Eki 16, 2004 18:31 pm

Ben yazarım ama hata yapıyorum sanıyorum

Mesajgönderen kaanmanco » Cmt Tem 19, 2008 18:52 pm

Arkadaşım ben yazarım hem de sarı basın kartına sahip olan bir yazarım ama burada tartışılanlar çok komik geliyor bana. BM, fairground ve bir iki arkadaş hariç açılan başlıklar acaip komedi. Yani kusura bakmayın ama 'mevlüt' yapıyorsunuz sanki. Barış Manço'yu çok seviyor olabilirsiniz tabii hepimiz seviyoruz ama amatör başlıklar açıyorsunuz. Olayları derinlemesine irdelemiyorsunuz. Birisi TV kanalı açmak istiyor diğeri radyo kanalı açmak istiyor. Bunlar gerçkeçi değil asla da olamaz. Bir de bazı ön yargılarınız var bunu görüyorum. Yani mesela Barış Manço'nun kötü şarkısı var mıdır demişsiniz. Hemen saldırıya geçilmiş bu soruyu soran arkadaşa. Bir şarkıcının bestecinin kötü şarkıları vardır olabilir. Hepsi HİT olmak zorunda değil olamaz da. MFÖ, Kayahan, Sezen Aksu hatta Elvis, Beatles, Pink Floyd için bile geçerlidir bunlar. Barış Manço'nun das kötü olduğu ve müziği 2. plana attığı dönemleri var. Kendi ağzıyla söylüyor bunu Genç TV şövalye roportajında açık açık söyledi. İzleyin o görüntüleri diyor ki;BENİM 1986 yılından sonra müziği ikinici plana attığım doğrudur artık TV'ye yöneldim diyor. Zaten 1986 yılında artık tam bir grup mantığı yoktu Kurtalanda da. Garo Mafyan girdi gruba aranjör oldu. Şarkılar rock, groove mantığını kaybetti. Kim diyebilir bana 2023 ve Yeni Bir Gün gibidir 88 albümü. Mümkün değildi bu.
Yani demek istediğim ön yargılardan kurtulun, biraz daha resmin bütününe bakın demek istiyorum. Aranızda hala Mahkum ve Zehra'yı Manço'ya ait olarak bilenler var Celal Güven yapmış bu şarkıların müziğini mesela.
Ya da bunun gibi diğer örnekler; 2043 yılında şunu yapalım bunu yapalım, Manço hariç kimseyi sevmemek ve Manço'ya toz kondurmamak gibi. Tabii sevgi, saygı çok güzel kavramlar ama unutmayın ki dünyanın her yerinde sizden daha büyük fan club'lar var.Elvis gibi, Beatles gibi, Beach Boys gibi, Boney M gibi, Frank Sinatra gibi. Metallica, Dream Theather grup olarak sayılabilir. Ama o kadar farklı platformlar var ki tartışma olarak saymakla bitmez. Yani burada bir sığlık var maalesef. Bu sığlığı aşmak gerekiyor.
Ben şuradan başlayın derim sizlere;
Manço ne demiş 1984 yılında verdiği roportajında Gökhan Akçura'ya;
Frank Zappa, Quincy Jones

Zappa’ya benzetilmem beni rahatsız etmez, hatta sevinirim. Özellikle müzisyen olarak çok beğendiğim bir herif. Konserlerinden birinde, kuliste bir plağımı hediye ettim kendisine. O da on bin kişinin karşısında sahnede, plağı elinde tutup “Barış Manço’ya bana plağını verdiği için teşekkür ederim” dedi. Olay 1976’da Brüksel’de cereyan etti. Jesti dolayısıyla da çok sempati duyduğum bir müzisyen arkadaşımız. Fiziki bir benzerliğimiz biraz var galiba hakikaten. Söz bakımından çok geniş, çok derin şeyler yazar Zappa, felsefidir, safkan absürddür. Müzik olarak benzemeyiz.

Çalışmalarımın dışında müzik dinlemeye çok az zamanım olduğundan, biraz etrafımda, yanımda yöremde neler yapılıyor, onu dinlemeye, takip etmeye çalışırım. Bir de bileğini bükemediğim ustalar var. Bunlar şu sıralar Amerika’dan çıkan, çok çok çok nadir olarak da Avrupa’dan çıkan birkaç müzisyenin ürettiği parçalar. Amerika’dan iki büyük ustam var. Bunlardan biri Quincy Jones, diğeri Isaac Hayes. Özellikle onları takip ederim. Quincy Jones, Michael Jackson’ı ortaya çıkaran adam. Otuz sene önce Ray Charles’ı da ortaya çıkaran adam. Quincy Jones başka bir adam. Onun elinden yetişmiş Herbie Hancock, Chick Corea gibi adamları da takip ederim. Onların evrimlerini izlerim. Bir de Isaac Hayes ve benzerleri gibi doğaçlama, içinden geldiği gibi müzik yapanları, onların kariyerlerini takip ederim.Bu insanların yüzde 90’ı siyah Amerikalı, bir kısmı da Güney Amerikalı. Yaptığını bilen, bilincinde olan insanlara oldum bittim çok saygım vardır.
Müzikte de Beatles önemli, onlar da Everly Brothers’a güvendi. Beatles durup dururken fırlamadı ortaya. Hepsinin arkası var. Çıkarken ortaya, kendilerinden evvel daha iyi yapılmış şeyleri alıp, onları hazmedip birdenbire sıçrama yaptılar. Bir sıçramayı yaparken, geçmişteki bir dönemi, bir devri, insana destek temeli olabilecek bazı olayları komprime bir şekilde sıkıştırp yerleştirebilirsen, sıçramanda büyür bir payda elde edebilirsin

Bakın Manço ne demiş, sevdiği müzisyenleri söylemiş ki bu adamlarla sound olarak çok benzeşir. Eminim bugün Pink Floyd-Dark Side Of The Moon albümünü ya da Wish You Were Here albümünü dinleseniz çok şey kazanacaksınız çünkü bu işin bir Avrupa yansıması var o da Pink Floyd, ELP, Deep Purple, King Crimson ve Quincy Jones gibi adamlardır.
Şimdi biliyorum yine bana onlarca kişi saydıracak, sen kimsin falan gibi. Ben bildiğimi aktarmak istiyorum sizlere.
Emre arkadaşım çok heyecanlı olarak sallıyorsun bunları üzüldüm açıkçası yazdığına. Ben gazeteceyim ve iyi bir gazeteceyim inan buna.
Saygılar herkese.

Kullanıcı avatarı
jonturk_emre
İHRAÇ EDİLMİŞTİR
Mesajlar: 1467
Kayıt: Cum Mar 23, 2007 22:50 pm
Konum: İstanbul

Mesajgönderen jonturk_emre » Cmt Tem 19, 2008 19:18 pm

sallamak mı şu siteye girdiğiniz andan itibaren inanın soğuttunuz beni burdan.millet saçma saçma düşünüosa sizinde saçma başlık açmanız mı gerekir.Dikkat ediyorum her yazınızda Mançoya hafiften dokunduruyosunuz.Yakışıo mu peki bu yaptıklarınız bi gazeteci (!)ye.yurdum insanının hepsi gazeteci zaten.Siz sadece bilgi verin bu siteye.Ben bilirim nidaları atmayın lütfen kaan bey.Yakıştıramıyorum size gerçekten halbuki ilk konusmamızda sizi böyle tanımamıstım
Emre başkaya

kaanmanco
İHRAÇ EDİLMİŞTİR
Mesajlar: 60
Kayıt: Cmt Eki 16, 2004 18:31 pm

Söylemiştim

Mesajgönderen kaanmanco » Cmt Tem 19, 2008 19:22 pm

Söylemiştim yazımda saldıracağını zaten. Sizi forumla başbaşa bırakıyorum gazeteci derken edepli olmanı tavsiye ediyorum. (!) koyman gerekmez. Ben ciddi bir araştırmacıyım kuru sıkı atmıyorum. Ziya Paşa ne demiş; önce bilg edin sonra konuş.

Kullanıcı avatarı
jonturk_emre
İHRAÇ EDİLMİŞTİR
Mesajlar: 1467
Kayıt: Cum Mar 23, 2007 22:50 pm
Konum: İstanbul

Mesajgönderen jonturk_emre » Cmt Tem 19, 2008 19:26 pm

daha fazla tartısmak istemiyorum sizinle yeri değil yakışmaz
Emre başkaya

kaanmanco
İHRAÇ EDİLMİŞTİR
Mesajlar: 60
Kayıt: Cmt Eki 16, 2004 18:31 pm

Tartışma

Mesajgönderen kaanmanco » Cmt Tem 19, 2008 19:27 pm

Tartış-ma zaten ben bilirim edaları ile dolaşşmıyorum burada çünkü. Biliyorum o yüzden seneler sonra foruma geldim ama olmuyor maalesef.Dediğim gibi BM ve fairground arkadaşlara teşekkür ederim.

Kullanıcı avatarı
DERSİMLİ
İHRAÇ EDİLMİŞTİR
Mesajlar: 125
Kayıt: Çrş Tem 16, 2008 18:47 pm
Konum: .....Manço sevgisinin olduğu yerden......

Mesajgönderen DERSİMLİ » Cmt Tem 19, 2008 20:40 pm

ya arkadaşım sanki biz bir topluluk olmuşuzda sizi tek bi hamleyle yok etmeye çalışıomuşuz gibi konuşuyorsunuz ya..Peki buna ne demeli?
Jontürk'_emrenin dediklerine harfiyen katılıorum.Bize sataşmakla kendi tarafııza insanları çekmekle rant sağlamayacağnızı sizde en az bizim kadar biliosunuz dem..Yok efendim şu arakadaş bana destek çıktıda yok efendim siz benim üzerime geliosunuz anlayısından kurtulun yazdıgımız mesajları dıkkatlıce okuyun ve ona istinaden cevap yazmayı deneyin olurmu.....,

Ayrıca siz bana bişey deme gibi söz söyleme hakkına sahip değilsiniz bu forumda...Bide bunu başlık yaparak ilan etmede ne ilginç bi aklaşım doğrusu.. :geberdim: :geberdim: :geberdim: :geberdim:

Kullanıcı avatarı
mirze
Profesyonel
Profesyonel
Mesajlar: 238
Kayıt: Cum May 16, 2008 20:49 pm

Mesajgönderen mirze » Cmt Tem 19, 2008 20:49 pm

arkadaslar noluyor size ya.savas alanina donmus burasi.artik kacinci keredir siteye girince moralim bozuluyor.zaten bu sitede bir az yalniz gibiyim kavgalariniz da moralimi bozuyor.

Kullanıcı avatarı
DERSİMLİ
İHRAÇ EDİLMİŞTİR
Mesajlar: 125
Kayıt: Çrş Tem 16, 2008 18:47 pm
Konum: .....Manço sevgisinin olduğu yerden......

Mesajgönderen DERSİMLİ » Cmt Tem 19, 2008 20:53 pm

Resim

İşte bana özel mesaj yoluyla tehdit içerikli mesajınız peki buna ne diyeceksiniz...Modlardan gerekenilen yapılmasını rica ediyorum...3 defa bana özl mesaj yazmıştır arkadaşımız ilk ikisinde msnimi isteyip konuşmak istediğini der...buda son tehdit mesajı mançomıx yönetiiminden bu kişinin ihracının gerçekleştirmelrini taleb ediyorum.....
En son DERSİMLİ tarafından Cmt Tem 19, 2008 20:55 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
mirze
Profesyonel
Profesyonel
Mesajlar: 238
Kayıt: Cum May 16, 2008 20:49 pm

Mesajgönderen mirze » Cmt Tem 19, 2008 20:54 pm

dostlar bir az sabirli ve temkinli olmak gerek.bazilariniz birbirinizi hatta yillardir taniyorsunuz.kirmayin birbirinizi.keske ben de sizin gibi yillar once bilseydim bu siteyi

Kullanıcı avatarı
DERSİMLİ
İHRAÇ EDİLMİŞTİR
Mesajlar: 125
Kayıt: Çrş Tem 16, 2008 18:47 pm
Konum: .....Manço sevgisinin olduğu yerden......

Mesajgönderen DERSİMLİ » Cmt Tem 19, 2008 20:56 pm

DERSİMLİ yazdı:Resim

İşte bana özel mesaj yoluyla tehdit içerikli mesajınız peki buna ne diyeceksiniz...Modlardan gerekenilen yapılmasını rica ediyorum...3 defa bana özl mesaj yazmıştır arkadaşımız ilk ikisinde msnimi isteyip konuşmak istediğini der...buda son tehdit mesajı mançomıx yönetiiminden bu kişinin ihracının gerçekleştirmelrini taleb ediyorum.....


:alkis: :alkis: :alkis: :alkis:

Kullanıcı avatarı
mirze
Profesyonel
Profesyonel
Mesajlar: 238
Kayıt: Cum May 16, 2008 20:49 pm

kendine gel dostum

Mesajgönderen mirze » Cmt Tem 19, 2008 21:04 pm

dersimli kardes kaan dostumun soyledikleri hic iyi degil ama bizde bi deyim var,ACI YEME AGZIN YANMASIN.senin istegin ne ya..hepimizi siteden attirip yalniz basina mi kalmak bu sitede?tamam arkadaslar isterseniz bir kac gunlugune yalniz birakalim bu arkadasi.ayip yaaa...

Kullanıcı avatarı
mirze
Profesyonel
Profesyonel
Mesajlar: 238
Kayıt: Cum May 16, 2008 20:49 pm

Mesajgönderen mirze » Cmt Tem 19, 2008 21:11 pm

dersimli dostum.avatarina SEVGININ VE BARISIN OLDUGU YERDEN geldigini yazmissin.ama tam aksi galiba ofke dolu bir yerdesin.ciddi soyluyorum.eger bir derdin varsa soyle paylasalim.bizi asagilamak cozum degil

Kullanıcı avatarı
DERSİMLİ
İHRAÇ EDİLMİŞTİR
Mesajlar: 125
Kayıt: Çrş Tem 16, 2008 18:47 pm
Konum: .....Manço sevgisinin olduğu yerden......

Mesajgönderen DERSİMLİ » Cmt Tem 19, 2008 22:34 pm

benim kimseyle bir sorunum yok ne demek istediğinizi anlamış değilim...Konunun içerisinde zaten herşey kendini gösteiyor açıkça....

Kullanıcı avatarı
fairground
Forum Duayeni
Forum Duayeni
Mesajlar: 571
Kayıt: Pzr Oca 04, 2004 00:58 am
Konum: istanbul

Mesajgönderen fairground » Cmt Tem 19, 2008 23:01 pm

yahu kaanmanco;

ne uğraşıyorsun bu işlerle, sen anlatacaklarını yaz, takdir edeni de gör, eleştireni de. hep beraber tartışırız.

şu özel mesaj atma olayını da yakıştıramadım sana. çok amatörce değil mi sence de?

1,2,3.. kaç kişi varsa yazdıklarını anlayan, onlarla paylaşırsın en azından(şiirgibi oldu).
Tanrı Türkiye'yi, yönetenlerinden korusun!