Kurtalan Ekspress'i sırtlayacak solist gerekir mi?

Barış Manço'nun efsane grubu Kurtalan Ekspres ve üyelerine ilişkin görüş ve gelişmeleri paylaşabileceğiniz forum.

Moderatörler: barışhayranı, Mod

Kullanıcı avatarı
alp1985alp
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Kurtalan Ekspress'i sırtlayacak solist gerekir mi?

Mesajgönderen alp1985alp » Pzt Eki 15, 2007 17:38 pm

son zamanlarda aklıma takılan bir durum bu Kurtalan Ekspress -aslında doğal bir durum ancak bir iki sene daha çekilmez- sadece Barış Manço şarkıları söylüyor

Biliyorsunuz Barış abinin ölümünden sonra 3552 albümünü çıkardılar. Ancak grubun Ahmet Güvenç haricinde sorumluluk alabilecek elemanı olduğunu düşünmüyorum.

Kurtalanın genel gidişatına baktığım zaman üzülerek söylüyorum ama Bahadır Akkuzu yüzünden uzatmaları oynayan bi grup gibi geliyo bana üretmek toplumcu müzik yapmak gibi temel unsurlar ihmal ediliyor. Barış Mançonun bıraktığı emanet sallantıda bana göre.

siz ne söylemek istersiniz Bahadır akkuzu bu grubun eksiklerini tamamlıyor mu? Beste güfte konusunda sağlam basıyor mu ayakları??

Kullanıcı avatarı
Benimyaw
Profesyonel
Profesyonel

Mesajgönderen Benimyaw » Pzt Eki 15, 2007 17:47 pm

Kurtalan Expresin kesinlikle Yalniz yola Devam edebileceklerini Sanmiyorum, daha dogrusu Basari beklemiyorum.

Bence su durumda Calisabilecegi ve Basari elde edebilecekleri Sanatcilar Bence:

Kirac
Edip Akbayram
Erkin Koray

Bunlardan biri ile daha yogun bir Ilgi ile karsilasacaklirina Inaniyorum.
Orda öyle birsey varki, benden Öte ,benden Ziyade......

Kullanıcı avatarı
baris_onsel
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen baris_onsel » Pzt Eki 15, 2007 19:14 pm

açıkçası 3552 albümünü dinledikten sonra tek başlarına da başarılı olduklarına inanır hale geldim.bence gerek yok :)

Kullanıcı avatarı
34BM777
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye
İletişim:

Mesajgönderen 34BM777 » Sal Eki 16, 2007 01:49 am

Bence Şuan (Kurtalan Expresin) Memleket turuna Çıkıp Anadoludan BARIŞ MANÇONUN Şarkılarını Güzel Yorumluycak Bir isim Bulması Lazım Ben Böle Düşünüyom..

Kullanıcı avatarı
fairground
Forum Duayeni
Forum Duayeni

Mesajgönderen fairground » Sal Eki 16, 2007 09:43 am

bence barış şarkılarını bırakıp, yeni şeyler üretilmeli. barış şarkıları söylenecekse sadece bahadır ağabey söylesin. yeni bir solist olacaksa da bu tanınmış biri olmamalı, kurtalan yeni bir isim keşfetsin.
Tanrı Türkiye'yi, yönetenlerinden korusun!

Kullanıcı avatarı
fairground
Forum Duayeni
Forum Duayeni

Mesajgönderen fairground » Sal Eki 16, 2007 09:48 am

ayrıca bahadır ağabey o kadar kötü de bunu ahmet ağabaey fark edemedi , sen mi farkettin. ne dersin?

Kullanıcı avatarı
Benimyaw
Profesyonel
Profesyonel

Mesajgönderen Benimyaw » Sal Eki 16, 2007 10:02 am

Niye Baris Manco Sarkilari ? Kurtalan Expresin Müzik yetenegini kimse Inkar edemez, bence yeni besteler Öndede yeni bir Ses lazim.
Orda öyle birsey varki, benden Öte ,benden Ziyade......

Kullanıcı avatarı
34BM777
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye
İletişim:

Mesajgönderen 34BM777 » Sal Eki 16, 2007 16:58 pm

34BM777 yazdı:Bence Şuan (Kurtalan Expresin) Memleket turuna Çıkıp Anadoludan BARIŞ MANÇONUN Şarkılarını Güzel Yorumluycak Bir isim Bulması Lazım Ben Böle Düşünüyom..
Benim değindiğim Konu çok Öneöli Arkadaşlar HALKIN içinden biri olması lazım...

Kullanıcı avatarı
alp1985alp
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesajgönderen alp1985alp » Sal Eki 16, 2007 17:19 pm

bahadırın kötülüğüyle alakalı bi durum değil! beste ve güfte konusunda sıkıntı yaşıyolar ve ben Bahadırı bu yüzden beğenmiyorum Kurtalanın enerjisini bozuyo kaldıkı Ahmet Güvenç ne demeli?

şu anda bi arayış içine girip girmeme konusunda düşünüyodur heralde ne bilicez ki? ayrıca bu sadece benim farkettiğim bu konu deil Kurtalanı yakından izleyen herkes bu duraklamanın farkında duraklama gerilemeye dönüşmeden bi çare bulunmalı..

besteleri söz yazarlığı ve grup iletişimi konusunda Bahadır yetersiz bu benim görüşüm bi çok barışseverde aynı kanıda

Kullanıcı avatarı
fairground
Forum Duayeni
Forum Duayeni

Mesajgönderen fairground » Çrş Eki 17, 2007 00:28 am

peki barış manço niçin bu kadar süre beraber çalıştı?
istese bulamazmıydı başka gitarist?

sana "yanlışsın" demek için değil, fikrini merak ediyorum..

Kullanıcı avatarı
turkerr
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen turkerr » Çrş Eki 17, 2007 00:40 am

barış abinin kurtalanla son calışması bence full aksesuar albümü bundan sonra kurtalan ekspres zaten yoktu barış abinin müziğinde elektronik müzikle barış abi bilerek terketti grup müziğini,ayrıca kurtalan kimler geldi kimler gecti grubun ilk halinde ne ahmet güvenç ne bahadır akkuzu vardı ikisininde gruba katılış tarihleri bellidir ama ikiside efsane albümlerde caldılar bir devir acısıyla tatlısıyla kapandı bence kurtalanı barış abi kurdu bence artık bitmeli elbette müzik yapsınlar ama bence tadı tuzu kalmadı...ama bahadır abinin gitaristliğine söz söylemem herkes barış abinin arkasında calamaz
KAYGISIZDA OLSA TÜRKER DERTLİDİR

Kullanıcı avatarı
alp1985alp
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesajgönderen alp1985alp » Çrş Eki 17, 2007 00:48 am

Barış abinin gitarist olarak almasıyla şimdiki Kurtalan Ekspresin solisti olması arasında uzaktan yakından bi alaka yok...

Hem ben Bahadırın gitaristliğine değil grupta vokalleri kotarmış gibi görünmesinden söz ve müzikal konularda üretken olamamasından bahsediyorum 3552 geldi ee 3552nin bir dinamit etkisi yaratmasını bekliyodum açıkçası...

ama dağ fare doğurdu hala Barış Manço şarkıları söylüyolar bi süre sonra sıkıyo...

daha öncede dediğim gibi bahadırın gitaristliği değil konu gitaristlik ayrıdır söz müzik konuları ayrıdır kaldıkı adam hem solist hem gitarist ve ben gitaristliğini ağzıma almadım şu forumda..

Barış Abi beraber çalışmıştır doğru zaten Kurtalana önerende Fuat Günerdir adam iyi bi gitarist lafım buna değilki..

Kurtalan bir devrin grubu değil devam etmeli ama bahadırın vokalistliğiyle değil grubu taşıyamıyo çünkü taşıyacağınıda sanmıyorum 8 sene geçti Kurtalanda kıpırtı bana heyecan veren hiç bir gelişme yok

Kullanıcı avatarı
turkerr
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen turkerr » Çrş Eki 17, 2007 01:21 am

alp1985alp yazdı:Barış abinin gitarist olarak almasıyla şimdiki Kurtalan Ekspresin solisti olması arasında uzaktan yakından bi alaka yok...

Hem ben Bahadırın gitaristliğine değil grupta vokalleri kotarmış gibi görünmesinden söz ve müzikal konularda üretken olamamasından bahsediyorum 3552 geldi ee 3552nin bir dinamit etkisi yaratmasını bekliyodum açıkçası...

ama dağ fare doğurdu hala Barış Manço şarkıları söylüyolar bi süre sonra sıkıyo...

daha öncede dediğim gibi bahadırın gitaristliği değil konu gitaristlik ayrıdır söz müzik konuları ayrıdır kaldıkı adam hem solist hem gitarist ve ben gitaristliğini ağzıma almadım şu forumda..
kesinlikle haklısın bahadır akkuzu solistlik yapmamalı bencede bu böyle...
Barış Abi beraber çalışmıştır doğru zaten Kurtalana önerende Fuat Günerdir adam iyi bi gitarist lafım buna değilki..

Kurtalan bir devrin grubu değil devam etmeli ama bahadırın vokalistliğiyle değil grubu taşıyamıyo çünkü taşıyacağınıda sanmıyorum 8 sene geçti Kurtalanda kıpırtı bana heyecan veren hiç bir gelişme yok

Kullanıcı avatarı
turkerr
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen turkerr » Çrş Eki 17, 2007 01:22 am

kesinlikle haklısın bahadır akkuzu solistlik yapmamalı bencde bu böyle...

Kullanıcı avatarı
fairground
Forum Duayeni
Forum Duayeni

Mesajgönderen fairground » Çrş Eki 17, 2007 18:53 pm

tamamdır solistlik konusunda aynı görüşteyim

Kullanıcı avatarı
Ali Kaan
Profesyonel
Profesyonel

Mesajgönderen Ali Kaan » Çrş Eki 17, 2007 19:12 pm

yaşasaydı da keşke barış akarsu gelseydi
:( :(

Kullanıcı avatarı
Ben Bilirim
Profesyonel
Profesyonel
İletişim:

Mesajgönderen Ben Bilirim » Çrş Eki 17, 2007 19:39 pm

Ali Kaan yazdı:yaşasaydı da keşke barış akarsu gelseydi
:( :(
:gozyasi:

Kullanıcı avatarı
burockz
Profesyonel
Profesyonel

Mesajgönderen burockz » Sal Eki 23, 2007 17:40 pm

albumdeki parçaların buyuk bolumunun besteleri ve sözleri eser taşkıran ve kardeşine ait deil mi???ee kurtalan express yeni bi egoist gibi olmustu bence yeni sesler lazım yeni besteler ama manço coverlarına da devaö edilmeli bence mesela her albumde (ki yeni album yapıldığını varsayıyorum) en az bir manco sarkisi yeralmalıdır

Kullanıcı avatarı
com
Profesyonel
Profesyonel

Mesajgönderen com » Sal Eki 23, 2007 23:26 pm

edip akbayram solist olursa bence cok iyi isler yaparlar. ama bahadir abi, kabul edin, bugunku bir cok sarkicidan daha iyi soyluyor. adamin 60-a yakin yasi var. ve uzun yillar gitaristligin yanisira geri vokalik de yapmis.

Kullanıcı avatarı
com
Profesyonel
Profesyonel

Mesajgönderen com » Çrş Ağu 20, 2008 15:49 pm

burockz yazdı:albumdeki parçaların buyuk bolumunun besteleri ve sözleri eser taşkıran ve kardeşine ait deil mi???ee kurtalan express yeni bi egoist gibi olmustu bence yeni sesler lazım yeni besteler ama manço coverlarına da devaö edilmeli bence mesela her albumde (ki yeni album yapıldığını varsayıyorum) en az bir manco sarkisi yeralmalıdır

AYNEN...

Kullanıcı avatarı
com
Profesyonel
Profesyonel

Mesajgönderen com » Cmt Ağu 08, 2009 14:18 pm

artikARTİK KURATLAN EKSPRESE BİR SOLİST GEREKİYOR, BENCE BU OZLEM YUKSEK OLABİLİR.

ALLAH BAHADIR ABIYE RAHMET EYLESIN GANI GANI...

Kullanıcı avatarı
mirze
Profesyonel
Profesyonel

Mesajgönderen mirze » Cmt Ağu 08, 2009 18:53 pm

Allah rahmet eylesin. :( uzun zamandi boyle uzulmemistim