Coca Cola iç Filistinli katlet!

Seviyeyi düşürmemek ve bölünmelere yol açabilecek siyasi, dini, spor/futbol konularının konuşulmaması kaydıyla, sadece CİDDİ ve GÜNCEL konuların konuşulabileceği forumumuz.

Moderatörler: barışhayranı, Mod

Kullanıcı avatarı
EDDA_esra
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen EDDA_esra » Cum Oca 09, 2009 20:16 pm

İçerdiği maddeleri tepkilere rağmen ısrarla gizli tutan Coca Cola'nın İsrail'in en büyük destekçilerinden biri olduğunu biliyor muydunuz? Gazze'de yüzlerce Filistinli'yi katleden, camileri, okulları ve evleri yerle bir eden İsrail'in en büyük finans kaynağı Coca Cola firması. İçerisinde türlü maddeler bulunan Coca Cola'yı her içtiğinizde, aynı zamanda İsrail ordusuna bomba teminatı sağlıyorsunuz.

Coca Cola'nın yaptığı reklamlardan birinde aynen şöyle deniliyor: Coca Cola iç, İsrail'i destekle. Amerikan ürünlerini destekleyerek, İsrail'e destek verin'

Belçika'da, Sağlık Bakanlığı'nın bu ürünü içenlerde ciddi zehirlenmeler görüldüğünü ve bu içeceğin içerdiği maddeler nedeniyle alyuvarların eridiğini, dolayısıyla kansızlık meydana geldiğini bildirdiği Coca Cola, elde ettiği karının yüzde 50'sini de İsrail ordusuna aktarıyor.

Hindistan'ın geçtiğimiz yıl tamamen yasakladığı, Letonya'da ise okullardaki satışını tamamen, dışarıda ise çocuklara satışını yasakladığı Coca Cola firması, Filistin topraklarında katliam yapan İsrail'in de en büyük destekçisi.

EN FAZLA TÜKETENLER MÜSLÜMAN ÜLKELER
Yahudilerin yaşadığı alanlarda yaptığı reklamlarda, Coca Cola içenlerin aynı zamanda İsrail'e destek verdiği mesajı veren firma, elde ettiği karının büyük bir bölümünü ise Müslümanlardan karşılıyor. Yapılan araştırmalara göre Coca Cola içenlerin büyük bir bölümünü Müslüman ülkeler teşkil ediyor. Yani Müslüman ülkeler kendi elleriyle İsrail'e uçak, bomba, tank ve tüfek sevkiyatı gerçekleştiriyor.

Kullanıcı avatarı
serk@n
Profesyonel
Profesyonel

Mesajgönderen serk@n » Cum Oca 09, 2009 20:42 pm

ntv'de cocacola nın ve bağlı bulunduğu şirket topluluklarının gelirlerinin buyuk bir bolumunu israilin silahlanmasına gittiğini şirket sorumlusunun ağzından duyduğumdan bu yana tercih etmiyorum etmemeye çalışıyorum daha doğrusu..

çok önemli bir konu teşekkürler
Resim

serk@n adlı üyemiz, forum düzenini bozmaya yönelik davranışlarından dolayı 1 hafta mesaj yazamama cezası almıştır.

Bitiş tarihi:

Kullanıcı avatarı
serk@n
Profesyonel
Profesyonel

Mesajgönderen serk@n » Cum Oca 09, 2009 20:46 pm

2004 yılında felan dinlemiştim sanırım bu programı..
;)
Resim

serk@n adlı üyemiz, forum düzenini bozmaya yönelik davranışlarından dolayı 1 hafta mesaj yazamama cezası almıştır.

Bitiş tarihi:

Kullanıcı avatarı
EDDA_esra
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen EDDA_esra » Cum Oca 09, 2009 20:47 pm

sevimli oyuncak hediyelerle de insanları ürünlerini almaya nasıl taşfik ettiklerini de görüyoruz.. arkadaşlar lütfen, tüm tanıdıklarınıza bunu iletin..mail atın bu yazıyı, onlarda tanıdıklarına iletsinler... LÜTFEN!

Kullanıcı avatarı
serk@n
Profesyonel
Profesyonel

Mesajgönderen serk@n » Cum Oca 09, 2009 20:48 pm

madem düzeltemiyoruz bende eklerim mesajlarımı nasıl olsa ev sahibi bişey demiyor

neyse konun yeri burasımıdır? edaa

aktuel foruma daha iyi yakışır ;)
Resim

Bitiş tarihi:

Kullanıcı avatarı
EDDA_esra
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen EDDA_esra » Cum Oca 09, 2009 20:51 pm

değerli arkadaşım, bu konuyu çoğu bölümde açmak istedim.. herkes her bölümde bunu görsün istedim.. normalde bunu yapmazdım fakat bu ince bir konu.. bundan önemli bir konu olabilir mi?
BİZ NASIL UNUTURUZ SENİ " CAN BEDENDEN ÇIKMAYINCA"

Kullanıcı avatarı
serk@n
Profesyonel
Profesyonel

Mesajgönderen serk@n » Cum Oca 09, 2009 20:55 pm

kardeşim, ilk boyle düşünsemde forum'da kayış kopmuş okuduklarıma inanmıyorum içlerinde en iyi konulardan. bura deyim yerindeyse harabeye dönmüş.. durum nedir halen sahip çıkacak kimseler yok mu?
Resim

Bitiş tarihi:

Kullanıcı avatarı
EDDA_esra
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen EDDA_esra » Cum Oca 09, 2009 21:01 pm

serk@n yazdı:kardeşim, ilk boyle düşünsemde forum'da kayış kopmuş okuduklarıma inanmıyorum içlerinde en iyi konulardan. bura deyim yerindeyse harabeye dönmüş.. durum nedir halen sahip çıkacak kimseler yok mu?

değerli arkadaşım, daha açıklayıcı yazar mısın ? :hayallah:
bak mesela bu konunun herkes tarafından okunmasını istedim, biçok bölümde bu başlığı açtım , fakat ilk burada okundu! bu hepimiz için çok önemli..bu bilinmeli, israil in lehine olacak davranışlar çok ince noktalarda, bunları bilenlerde bilgilendirmeli.. haksız mıyım ?

Kullanıcı avatarı
serk@n
Profesyonel
Profesyonel

Mesajgönderen serk@n » Cum Oca 09, 2009 21:09 pm

açıklayamam ya birdaha..

bu konunun onemli olduğunu belirttim zaten ama eğer burada iyi bir üye grubu yada yönetim kitlesi kalsaydı. inan sana bir iki benim gibi uyarı veren olurdu..

ben haksızmıyım bu konunun yeri sencede burası mı??,
Resim

Bitiş tarihi:

Kullanıcı avatarı
EDDA_esra
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen EDDA_esra » Cum Oca 09, 2009 21:15 pm

arkadaşım açıklayıp açıklamamak sana kalmış.. fakat bu konu daha yeni açıldı ve bu kadar peşin fikirli olmayalım lütfen.. bu konuyu bir kişi bile görse, o birkişide bir çok kişiye iletebilir ! eğer bu konunun yeri varsa sadece bir yer ise, mod arkadaşlar taşıyabilirler.. benim için bunun bilinmesi önemli! yeri değil !

Kullanıcı avatarı
serk@n
Profesyonel
Profesyonel

boş cevap

Mesajgönderen serk@n » Cum Oca 09, 2009 21:20 pm

iyi hoş diyosunda..

haklısın kardeşm dediğin gibi olsun :) bu konuyu uzatmakta doğru değil ama niyetin iyi olabilir yalnız kurallara aykırı diil mi? haklı değilmiyim?
Resim

Bitiş tarihi:

Kullanıcı avatarı
EDDA_esra
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Re: boş cevap

Mesajgönderen EDDA_esra » Cum Oca 09, 2009 21:21 pm

serk@n yazdı:iyi hoş diyosunda..

haklısın kardeşm dediğin gibi olsun :) bu konuyu uzatmakta doğru değil ama niyetin iyi olabilir yalnız kurallara aykırı diil mi? haklı değilmiyim?

haklsın serk@n kardeşim tamam hadi haklı ol bari :)

Kullanıcı avatarı
topaldede
Üst Düzey Üye
Üst Düzey Üye
İletişim:

Mesajgönderen topaldede » Cum Oca 09, 2009 21:26 pm

bence sadece coca cola deyil bu bir cok yahudi kurulusu malından israile para gidiyor ve yahudı lobisi dunyada en iyi calışan lobidir tiçarette siyasette dunya liderlerinden sadece hugo chaver adamların buyuk elçilerini gonderdi burada tum islam alemi ve arapların birlikte hareket etmesi lazım ama bu da zor adamlar koltuk ve rahat sevdalısı başta sudii krallığı biraz iranın sesi cıkıyor onlarda arap deyil acem tarıhte bizim yonettiğimiz topraklarda neden şimdi gozyası var cunku osmalının getirdiği huzuru hiçbir devlet onlara veremedi filistin v irak yarın belki başka yerler balkanlar gecmişte lubnan .. gibi birlik zmanı din kardeşlerim yurttaş kardeşlerim
TEVFİK DEMİR

BARIŞ_CEM_BARIŞ

Mesajgönderen BARIŞ_CEM_BARIŞ » Cmt Oca 10, 2009 13:27 pm

Bence eda arkadaşım sen sadece o yazıyı yazdıktan sonra kendi yorumunuı söyleseydin ve bıraksaydın ama şimdi bu bir siyaset konusu gibi gözüküyor.

Kullanıcı avatarı
EDDA_esra
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen EDDA_esra » Cmt Oca 10, 2009 13:59 pm

BARIŞ_CEM_BARIŞ yazdı:Bence eda arkadaşım sen sadece o yazıyı yazdıktan sonra kendi yorumunuı söyleseydin ve bıraksaydın ama şimdi bu bir siyaset konusu gibi gözüküyor.

haklısınız BARIŞ_CEM_BARIŞ arkadaşım, farkındaysanız ben sadece yazıyı gönderdim, gelen yorum ve cevap gerektiren sözler karşısında, yorum yapma gereği duydum.. ama sorun değil, zaten bu da bir nevi siyaset konusu değil mi ? Barış dolu günlere

Kullanıcı avatarı
mxdönence
Profesyonel
Profesyonel
İletişim:

Mesajgönderen mxdönence » Pzr Oca 11, 2009 15:25 pm

Sen en doğrusunu yaptın EDDA_esra,bu konunun açılması ve bilmeyenlere açıklayıcı nitelikte bir uyarı olması gayet yerinde.
Birçok sitede gerek bu marka gerekse diğer İsrail mallarının boykot edilmesi,tüketilmemesi hususunda eylemler,konular var.
Yaklaşık 2 yıldır cola içmiyorum;ki bu markanında İsrail malı olduğundan öncedende haberdardım.
Tekrar hatırlattığın için teşekkürler,emeğine sağlık.

Kullanıcı avatarı
EDDA_esra
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen EDDA_esra » Pzr Oca 11, 2009 22:39 pm

mxdönence yazdı:Sen en doğrusunu yaptın EDDA_esra,bu konunun açılması ve bilmeyenlere açıklayıcı nitelikte bir uyarı olması gayet yerinde.
Birçok sitede gerek bu marka gerekse diğer İsrail mallarının boykot edilmesi,tüketilmemesi hususunda eylemler,konular var.
Yaklaşık 2 yıldır cola içmiyorum;ki bu markanında İsrail malı olduğundan öncedende haberdardım.

ben teşekkür ederim arkadaşım.. ama ben bunun karşılığında değerli mod. lardan ceza aldım.. ama hiç üzülmüyorum yaptıklarımdan da pişman değilim ! barış dolu günlere ...

Kullanıcı avatarı
sameth
Profesyonel
Profesyonel
İletişim:

Mesajgönderen sameth » Pzr Oca 11, 2009 23:48 pm

EDDA arkadaşımıza birde uyarı verilmiş ben bu MOD lardan bişi anlayamıyorum bir kaç ay öncede gereksiz yere bana verdi uyarıyı bu sitede CİDDİ BİR MOD BUNALIMI var yeter artık diyip ayrılalımmı bunumu istersiniz bu modlar nerede yaşar ne yer ne içer neden bizden kopuk neden sadece onlardan uyrı harici bi ses soluk gelmez onlar benden bizden dahamı yüce varlıklar yeter artık forumdan siteden soğuttunuz milleti bu konunun neresi suç suçsa destek veriyorum banlayın beni ozaman

İSRAİL MALI ALMAYIN DEMEK DEĞİL ALMAK SUÇTUR BUNLARA BİLE MUHALEFET BULUNUYORSA BU SİTEDE GERİSİNİ SİZ DÜŞÜNÜN
artık yokum sağlıcakla kalın

Kullanıcı avatarı
emre_gul28
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen emre_gul28 » Pzr Oca 11, 2009 23:59 pm

EDDA_esra yazdı:
mxdönence yazdı:Sen en doğrusunu yaptın EDDA_esra,bu konunun açılması ve bilmeyenlere açıklayıcı nitelikte bir uyarı olması gayet yerinde.

ben teşekkür ederim arkadaşım.. ama ben bunun karşılığında değerli mod. lardan ceza aldım.. ama hiç üzülmüyorum yaptıklarımdan da pişman değilim ! barış dolu günlere ...

edda_esra arkadasım uyarı almana sasırdım ve acıkcası üzüldüm..Ve hala burada siyaset yapma diyen bazı üyeler var.Şu forrumda ''kesin dinlemesi gerekn şarkılar '' veya '' bilmem kaça kadar sayalım'' gibi saçma sapan konular yerine böyle konularla ilgilensek nasıl olur?Suçsuz yere insanlar ölüyor,kötülük nedir bilmeyen bebekler ölüyor.Sessiz mi kalalım???

Mod
Moderator
Moderator
İletişim:

Mesajgönderen Mod » Pzt Oca 12, 2009 01:40 am

Sayın Üyelerimiz,

EDDA_esra adlı üyemiz, bu konuyu açtığı için uyarı ALMAMIŞTIR.

EDDA_esra adlı üyemiz, aynı konuyu 4-5 farklı forum kategorisine açmış, bu konuyla ilgisi olmayan kategorilerde de bunu uygulamıştır.

Forum kurallarına göre aynı mesajları arka arkaya göndermek, aynı topikleri arka arkaya göndermek yasaktır. Konunun içeriği ne olursa olsun bu YASAKTIR.

Yani sebep, bu topiği açması değil, forum düzenini bozucu şekilde her başlık altına aynı konuyu tekrar tekrar açmasıdır.

Ayrıca bu tarz ciddi konuları konuşabilmeniz için isteğiniz üzerine AKTÜEL FORUM açılmıştır. Bu tarz konuların Barış Manço ile ilgili kategorilerde işi yoktur.

Lütfen bilip bilmeden haksız suçlamalarda bulunmayınız.

Saygılarımızla,
Barış Manço Mix Web Team
BARIŞ MANÇO MIX WEB TEAM

Kullanıcı avatarı
EDDA_esra
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen EDDA_esra » Pzt Oca 12, 2009 01:52 am

Mod yazdı:Sayın Üyelerimiz,

EDDA_esra adlı üyemiz, bu konuyu açtığı için uyarı ALMAMIŞTIR.

EDDA_esra adlı üyemiz, aynı konuyu 4-5 farklı forum kategorisine açmış, bu konuyla ilgisi olmayan kategorilerde de bunu uygulamıştır.

Forum kurallarına göre aynı mesajları arka arkaya göndermek, aynı topikleri arka arkaya göndermek yasaktır. Konunun içeriği ne olursa olsun bu YASAKTIR.

Yani sebep, bu topiği açması değil, forum düzenini bozucu şekilde her başlık altına aynı konuyu tekrar tekrar açmasıdır.

Ayrıca bu tarz ciddi konuları konuşabilmeniz için isteğiniz üzerine AKTÜEL FORUM açılmıştır. Bu tarz konuların Barış Manço ile ilgili kategorilerde işi yoktur.

Lütfen bilip bilmeden haksız suçlamalarda bulunmayınız.

Saygılarımızla,
Barış Manço Mix Web Team

Değerli mod. farklı topiclerde açmış olabilir ve bu sizce yanlış da olabilir fakat üyeye direk ceza vermeniz çok adaletsizce bir davranış.. beni bir mesaj la uyarabilirdiniz.. Anlayışlı bir üye olduğumu düşünerek ten uyarınızı dikkate alırdım.. forum cezaları bölümünde adımı görmem (diğer uyarılmadan forum cezalarında adları olanlarda dahil) beni daha çok sinirlendirdi. Bunun yanı sıra, bir Mod. için çok mu zordur topic i gerektiği yere taşımak, bu kadar fedakarlık yapılamaz mı ?

barış dolu günlere

Kullanıcı avatarı
manco_mania
Üst Düzey Üye
Üst Düzey Üye

Mesajgönderen manco_mania » Pzt Oca 12, 2009 03:51 am

Ne kadar da yukarıda anlamsız bir tartışma başlasada ben Eda arkadaşımızı
destekliyor ve bu önemli uyarısından dolayıda teşekkür ediyorum.Bu günlerde bu gibi ince detaylara dikkat edip ona göre davranmamız gerek tekrar teşekkürler Eda...
Barış Abi seni çok özlüyoruz,7 den 77 ye.....

Kullanıcı avatarı
EDDA_esra
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen EDDA_esra » Pzt Oca 12, 2009 11:33 am

Herkeze çok teşekkür ederim...

bu konuda birden çok yere topic açtığım için hiç pişman değilim, belki daha çok kişinin görmesini sağlamışımdır.. Ama tabiki msj ile uyarı gelmiş olsaydı dikkate alırdım mutlaka (ama vicdanen içim rahat) ...

Lütfen Mod. lar üyeleri kıracak davranışlarda bulunmayınız ! Bu site kurallarla işliyor olabilir, sizde işinizi yapıyor olabilirsiniz, fakat bunlar daha adeletli veya kırıcı olmadan yerine getirilemez mi ? Bakın bir çok üye bu konudan şikayetçi, herkes mi haksız bu konuda ? HİÇ SANMIYORUM DEĞERLİ MOD :!:

Kullanıcı avatarı
süper üye
Profesyonel
Profesyonel

Mesajgönderen süper üye » Pzt Oca 19, 2009 22:34 pm

lütfen modaretörlerimize seviyesiz bir şekilde davranmayalm herkes forum kurallarına uymak zorundadır,uymayan elbette uyarı alacaktır,ki yine uymadığı halde siteden ceza alacaktır,modumuzun ne suçu var,gayet haklı.

M&M
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen M&M » Çrş Oca 28, 2009 12:04 pm

bence coca cola amerikan firması diye soylenmeyen sey bırakılmadı. hatta o kadar yalan sey cıktı ki su yayınlanan habere de dolayısıyla inanmıyorum!