Barış Manço`yu Yaşatalım

Tüm BarışSeverler'in kişisel tartışmalara girmeden, kurallara uymak kaydı ile yalnızca Barış Abi'miz hakkında görüşlerini ortaya koyabileceği ve değerlendirmelerini yapabileceği forumumuz.

Moderatörler: barışhayranı, Mod

Kullanıcı avatarı
ahmetyalcinkaya1992
Gelişen Üye
Gelişen Üye
İletişim:

Barış Manço`yu Yaşatalım

Mesajgönderen ahmetyalcinkaya1992 » Pzt Haz 29, 2015 17:25 pm

Saygıdeğer Barış Manço`yu anmak değil yaşatma gayesinde olmalıyız.Her alanda faaliyetlerle projelerde anılmalı yaşatılmalı ve gelecek nesile Bir Barış Manço`yu aktarmak için uğraşmalıyız.Barış Manço bir efsane örneklerinden bir tanesi onu anmak yerine onu gelecek nesillere aktarmak daha doğru olur.1998 yılında hazırladığı ve 1999 yılında son kaydına girerken Barış Manço diyordu ki " yıllar önce bu albümümü yapmak istemiştim nasib şimdi kısmetmiş yıllar önce de batı müziğiyle harmanlanmış anadolu kültürümüzü yansıtan bu şarkıları 2000`li yılların vizyonuna gençlere armağan edelim bizler gelip geçiciyiz lakin şarkılarımız hep kalacaktır " demiştir.Ben Barış Manço`yu araştırdım aşırı derece de bilgi sahibiyim onu anmak bence saygısızlık olur zira o ölmedi belki bedeni toprağın altında olabilir ancak onun ruhu hepimizle beraberdir.

Saygılarımla

Ahmet Yalçınkaya