Barış Manço ile 1967 yılında Müzik veSeks üzerine Röportaj.

Tüm BarışSeverler'in kişisel tartışmalara girmeden, kurallara uymak kaydı ile yalnızca Barış Abi'miz hakkında görüşlerini ortaya koyabileceği ve değerlendirmelerini yapabileceği forumumuz.

Moderatörler: barışhayranı, Mod

MANCHO1943
Gelişen Üye
Gelişen Üye

Barış Manço ile 1967 yılında Müzik veSeks üzerine Röportaj.

Mesajgönderen MANCHO1943 » Cum Eyl 14, 2012 18:10 pm

Resim
Dikkat ediyorum müzikle uğraşan sanatçılar saç,bıyık,sakal bırakmayı yaygın bir moda haline getirdiler.Bunu müzikle bağdaştırmak zor geliyor bana.Sen ne düşünüyosun bu konuda ?
Resim

Konyağından bir yudum aldı .Gözlerinde mutlu bir ifade ile sözlerine başladı :

-Barış Manço ; Eskiden uzun saçlı ,favorili istanbul da bile gezemezdik.Adamın suratına dik dik bakarlardı.Şimdi Anadolu bile alıştı.Evet müzik kitleleri değiştirir.Müzikte bir Moderatör Tarafından Düzeltilmiştir. unsuru vardır.Anadolu konserlerimizde bile bunu müşahede ettik.Seyirci bizim yapmak istediklerimizi artık anlamaktadır.Kadınlar matinesi düzenlendi Anadolu da.Size mübalağa gibi gelecek, çarşafla peçeyle konserimize gelen kadınlar üstümüzü başımızı parçaladılar.Yaptığımız müzikten ne denli anladıkları tartışılır fakat tartışılmaz bir gerçek varsa ortada hareket,kıyafet ve sahne hareketlerimizle karışan müziğimiz onlarda bir Moderatör Tarafından Düzeltilmiştir. heyecanı uyandırmıştı.Saç ve sakal uzatması diyoruz.Diğer topluluklardaki arkadaşlarımı bilmem ama ben ve arkadaşlarım bilinçli olarak uzatıyoruz saçlarımızı.
Ortaçağ kıyafetlerimiz ve dar pantolonlarımız içinde aşk şarkılarında sansürün müsaade ettiği yere kadar aşk hareketleri yapıyoruz,mikrofonlarla.Uzun saçlarımızla, tahrik edici ortaçağ kıyafetlerimizle bir vahşi havaya bürünüp bir nevi sadist duygularla kaynaşıyoruz.Seyircide bu havamızla tahrik oluyor.Bugün Avrupa da ve Amerika da müzik ile seksin kaynaştığı ve alakalı olduğu ispatlanmıştır.Bugün ben Türkiye de de uyguladığım bu tarz müziğin anlaşılmaya başlamasından gurur duyuyorum…..Son olarak ,bu tarz müzikten birşey anlamayanlar ,müzik ile seksi birleştiremeyenler sıkı dursunlar.Önümüzdeki gelişimde onlara bir şov hazırlıyorum..Bugün mikrofonla yaptığımı sahnede bir kızla uygulayacağım.O zaman
söylediklerimin değeri ortaya çıkacak....

Not: Röportaj 1967 tarihli “sosyete-13″ isimli dergi'nin Kasım sayısında yayınlanmıştır.

Kullanıcı avatarı
sameth
Profesyonel
Profesyonel
İletişim:

Mesajgönderen sameth » Pzr Mar 17, 2013 16:28 pm

bunları barış abimi söylemiş

düşündürücü :saskin:
artık yokum sağlıcakla kalın