Baris Manco ve Erkin Koray

Tüm BarışSeverler'in kişisel tartışmalara girmeden, kurallara uymak kaydı ile yalnızca Barış Abi'miz hakkında görüşlerini ortaya koyabileceği ve değerlendirmelerini yapabileceği forumumuz.

Moderatörler: barışhayranı, Mod

Kullanıcı avatarı
mirze
Profesyonel
Profesyonel

Baris Manco ve Erkin Koray

Mesajgönderen mirze » Cmt Ağu 30, 2008 21:36 pm

Arkadaslar bu sitede bir yerde Baris Manco ve Erkin Korayin siyaset yuzunden aralarinin acik oldugunu okumustum.onlarin goruslerini bilen var mi.yani hangi sebeplerden bir arada kaynasamadilar?cok merakli bir konu benim icin

Kullanıcı avatarı
rainsunster
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen rainsunster » Cmt Ağu 30, 2008 22:25 pm

bir gönül insanı barış manço'nun kimseyle sorunu olcağını düşünmüyorum.

Kullanıcı avatarı
fairground
Forum Duayeni
Forum Duayeni

Mesajgönderen fairground » Pzr Ağu 31, 2008 18:44 pm

rainsunster yazdı:bir gönül insanı barış manço'nun kimseyle sorunu olcağını düşünmüyorum.

çok yuvarlak bir cevap olmuş. adam peygamber değildi sonuçta. kaprisleri de tartışmaları da olmuştur çok normal.
Tanrı Türkiye'yi, yönetenlerinden korusun!

Kullanıcı avatarı
rainsunster
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen rainsunster » Pzr Ağu 31, 2008 18:51 pm

fairground yazdı:
rainsunster yazdı:bir gönül insanı barış manço'nun kimseyle sorunu olcağını düşünmüyorum.

çok yuvarlak bir cevap olmuş. adam peygamber değildi sonuçta. kaprisleri de tartışmaları da olmuştur çok normal.

ne bileyim herkes onu anlatırken, herkesle diyalog kurabilirve anlaşabilir diyordu

Kullanıcı avatarı
fairground
Forum Duayeni
Forum Duayeni

Mesajgönderen fairground » Pzr Ağu 31, 2008 18:54 pm

ondan kimsenin şüphesi yok zaten, bu yüzden manço hayranıyız ama ara sıra olmuştur karşılıklı kıskançlılar, anlaşmızlaklar...
Tanrı Türkiye'yi, yönetenlerinden korusun!

Kullanıcı avatarı
turkerr
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen turkerr » Sal Eyl 02, 2008 01:55 am

BARIŞ abinin ölümünün ardından ali kırcanın siyaset meydanına 70lerin bütün anadolu rock temsilcileri katılmıştı...programda erkin koray zaten barış mançoyla yollarının hepa yrı olduğundan bahsetmişti hatta yanlış hatırlamıyorsam erkin koray barışın gündüzleri kendisinin ise geceleri yaşadığı bar programları yaptığından bahsetmişti...ve şöyle bir söz söylemişti inşallah benide barışınki gibi kalabalık bi topluluk uğurlar demişti farklı dünyaların insanları oldukları açık tartışmalarda olmuş olabilir ama düşmanlık boyutunda olmadı benim bildiklerim bu şekilde...
KAYGISIZDA OLSA TÜRKER DERTLİDİR

Kullanıcı avatarı
com
Profesyonel
Profesyonel

Mesajgönderen com » Pzr Eyl 14, 2008 01:16 am

turkerr yazdı:BARIŞ abinin ölümünün ardından ali kırcanın siyaset meydanına 70lerin bütün anadolu rock temsilcileri katılmıştı...programda erkin koray zaten barış mançoyla yollarının hepa yrı olduğundan bahsetmişti hatta yanlış hatırlamıyorsam erkin koray barışın gündüzleri kendisinin ise geceleri yaşadığı bar programları yaptığından bahsetmişti...ve şöyle bir söz söylemişti inşallah benide barışınki gibi kalabalık bi topluluk uğurlar demişti farklı dünyaların insanları oldukları açık tartışmalarda olmuş olabilir ama düşmanlık boyutunda olmadı benim bildiklerim bu şekilde...

mutlaka, baris abinin kimseyle dusmanligi olamazdi zaten. farkli goruslere hosgoruyle yaklasmasini cok iyi bilirdi.

Kullanıcı avatarı
mirze
Profesyonel
Profesyonel

Mesajgönderen mirze » Pzr Eyl 14, 2008 19:41 pm

tabii ki ben savasdiklarini soylemiyorum.sadece onlarin farkli dusuncelerinin oldugu bir gercek.iste su farkli dusunceleri merak ediyorum

Kullanıcı avatarı
elanur
Profesyonel
Profesyonel

Mesajgönderen elanur » Cmt Eki 25, 2008 16:58 pm

barış manço başkalarının fikirlarine saygı duyacak bi insan.erkin korayla illa ki farklı düşünceleri vardır ama ben aralarının açık olduğunu hiç duymadım da görmedm de...

Kullanıcı avatarı
penguen
Üst Düzey Üye
Üst Düzey Üye

Mesajgönderen penguen » Cmt Eki 25, 2008 17:00 pm

İyi de birbirini her tanıyan ve seven insanın dost olması gerekmez ki... Hatta bunu bekleyemezsin.

Kullanıcı avatarı
manco_mania
Üst Düzey Üye
Üst Düzey Üye

Mesajgönderen manco_mania » Cmt Kas 01, 2008 01:23 am

Bende aralarının bozuk olduğunu duymadım arkadaşlar ama geçen mesajlarda arkadaşlarımızın dediği gibi anlaşmazlıklar zıtlıklar olabilir ama o zamanın sanatçıları ve tüm zamanların sanatçısı olan Barış Abi miz bu tartışmaları bile belli bir seviyede ve nazaket çerçevesi içinde yapmışlar ki bizim net bir bilgimiz yok...
Barış Abi seni çok özlüyoruz,7 den 77 ye.....

Kullanıcı avatarı
dragonfly
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesajgönderen dragonfly » Pzr Kas 16, 2008 23:06 pm

Erkin Koray, Mezarlık Gülleri adıyla çıkardığı anı kitabında, TRT'nin kendilerini çok engellediğinden, TRT'de yöneticilik yapanlardan çok yakınır.
Kitabın bir yerinde Barış Manço için TRT yandaşı diye bir yorum yapar.(cümlenin ne olduğu tüm detayıyla aklımda değil, kitaba bakmam gerekiyor.)

Erkin Koray TRT nin engellemeleri sonunda tavır almış, 1984 'te TRT'nin kendisini programlarına çıkarabileceğini bildirmiş olmasına rağmen protesto için ekranlara gelmemiştir.(geldiyse de çok az gelmiştir.)

Erkin Koray'ın TRT'ye tavırlı olduğu süreçte Barış Manço'nun TRT den yıllardır beklediği program yapma isteği sonunda kabul edilmiş ve 1988 sonbaharında 7'den 77'ye programı başlamıştır. (bunu 1992'de 4x21 Doludizgin Programı izler)

Erkin Koray'ın protesto ettiği TRT'de Barış Manço'nun uzun soluklu ve farklı programlarla yer alması, aralarında düşmanlık kırgınlık değilse de görüş ayrılığı ortaya çıkarmıştır. (hatırlamıyorum nerede okudum, Erkin Koray'ın, Barış Manço'nun 4x21 Doludizgin programına davetini reddettiğinden bahsediyordu.)

biraz ifadelerim karışık oldu kusura bakmayın, bu konuda ekleyecek ifadesi ya da değişik bilgilere sahip olan arkadaşların bilgi paylaşımından memnuniyet duyacağım.

Kullanıcı avatarı
dragonfly
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesajgönderen dragonfly » Pzr Kas 16, 2008 23:23 pm

aklıma gelen başka bir detay yazayım
3-4 yıl öncesinde elime 1976 yılının Hey Dergilerinden biri geçmişti.
derginin bir bölümünde Barış Manço ve Cem Karaca bir aradalar, müzisyenleri bir araya getiren muhabir çeşitli sorular soruyor Barış ve Cem kendi görüşlerine göre cevap veriyor ve yorumlar yapıyorlar. Fotoğraflara bakınca tatlı rekabet , dostluk her şey çok güzel
Gelelim aynı dergide ileriki sayfalara Erkin Koray'ın haberi, Erkin Koray Cümbür Cemaat' le batı ve doğuyu birleştirdiğinden bahsediyor. Siyasi görüş olarak ne sağım ne de sol , ilerideyim gibi yorumda bulunuyor. Kendisine yurdumuzda en beğendiğiniz müzisyen sorulduğunda, Cem Karaca'nın eserlerini beğeniyorum diyor. Barış hakkında hiç bir fikir ve yorumda bulunmuyor.
Barış Abiyi bu derece yok saymasına hangi olay hangi durum sebep oldu bilmiyorum. Bu konuda da fikri ve bilgisi olan varsa ve paylaşırsa memnun olacağım.
Barış ve Sevgiyle kalın.

Kullanıcı avatarı
sameth
Profesyonel
Profesyonel
İletişim:

Mesajgönderen sameth » Pzt Kas 17, 2008 21:29 pm

bende geçen gün erkin korayla bir söyleşi ayarlayayım diye damla hanımla irtibata geçtim(erkin koray ın kızı) babamın böyle işler için vakti yok diyerek beni geri çevirdi halbuki ben barış manço severler adına bir söyleşi istemiştim
artık yokum sağlıcakla kalın

Kullanıcı avatarı
mirze
Profesyonel
Profesyonel

Mesajgönderen mirze » Pzt Kas 17, 2008 21:46 pm

kizi da babasi gibi garip :D

Kullanıcı avatarı
dragonfly
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesajgönderen dragonfly » Prş Kas 20, 2008 00:04 am

sameth yazdı:bende geçen gün erkin korayla bir söyleşi ayarlayayım diye damla hanımla irtibata geçtim(erkin koray ın kızı) babamın böyle işler için vakti yok diyerek beni geri çevirdi halbuki ben barış manço severler adına bir söyleşi istemiştim

Böyle kaprislere hiç gerek yok doğrusu
iki saatçik ayıramıyormuymuş
ne diyim bilemiyorum.