Yeni nesil Barış Manço'yu tanımakta sıkıntı çeker mi?

Tüm BarışSeverler'in kişisel tartışmalara girmeden, kurallara uymak kaydı ile yalnızca Barış Abi'miz hakkında görüşlerini ortaya koyabileceği ve değerlendirmelerini yapabileceği forumumuz.

Moderatörler: barışhayranı, Mod

Sizce yeni nesil Barış Manço'yu tanımakta sıkıntı çeker mi?

Evet
24
67%
Hayır
12
33%

Toplam oy: 36

Kullanıcı avatarı
jonturk_emre
İHRAÇ EDİLMİŞTİR

Yeni nesil Barış Manço'yu tanımakta sıkıntı çeker mi?

Mesajgönderen jonturk_emre » Pzt Eyl 03, 2007 17:52 pm

Barış abi bilindiği gibi 1999 senesinde aramızdan ayrıldı.Ve 1999'dan sonra doğan nesil Barış Manço'yu tanımayabiliyor.TV kanallarında pek Barış abimize yer verilmesede ben git gide Barış abimizin sadece o yaşarken ki hayranlarının onu yaşatacağını düşünüyorum.Şahsen ben küçük yeğenlerime bile Barış abiyi dinletiyor onu tanıtıyorum...

sizler ne düşünüyorsunuz Baris abimiz git gide unutuluyor mu?

McFly

Mesajgönderen McFly » Pzt Eyl 03, 2007 18:28 pm

Ya ıkısını de soyleyebılırız aslında. Sevenlerı elbet kı unutmuyor. Ama yenı nesıl de onu tanımayan da var tanıyan da. Bu sanırım bıraz ılgıyle alakala bır durum. Gunumuzde Lay lay lom tarzı seyler cogaldı. Ozellıkle su rap muzık sallamasyon tarzı elektronık muzık ve de Pop muzıgı tekerleme cınsıne donusturen etnık pop muzık... Yozlasan kulturde eskılerın unutulması bence normaldır... Ama bızler aracılıgı eskılerın tanınması daha kolay olacaktır dıye dusunuyorum.Sahsen ben kucuk kardesımın kafasına Bm kazıdım. Turkıyede Cem karaca zekı muren ve daha nıce ıyı sanatcının arasında en ıyılerınden bırısıdır. Keza 70'lerın en ıyı rockcılarından bırıydı.(bana gore) Eskı sanatcılar unutulabılır, artık sevılmebılır ama YOK sayılamazlar

saygılar

Kullanıcı avatarı
km_manco1325
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye
İletişim:

Mesajgönderen km_manco1325 » Pzt Eyl 03, 2007 19:16 pm

aslinda simdiki nesil onu ya iyi tanimiyor ya da istekleri deyisti ben istiyorum ki BARIS MANCO severler dernegi kurulsun ve onu sevenler ve onu tanimiyip onu tanimak isteyenler oraya gelip onun hayatini,yazdi ve okudugu sarkilari ,onun nasil insan oldugunu anlasin
buna ne diyorsunuz bu sayede BARIS MANCO hep taninacaq!
senin yazdigin icin tesekkur ederim emre kardes su anda bizim yani BARIS severlerin en onemli vazifesi BARIS abiyi yasatmakdir tanitmakdir :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis:
Ben Bar�� Man�oyu �ok Seviyorum
http://www.kurtlarvadisi.az

Kullanıcı avatarı
nrd
Profesyonel
Profesyonel

Mesajgönderen nrd » Pzt Eyl 03, 2007 19:58 pm

kesinlike sıkıntı çekmez nedeninide şöyle açıklayayım ben o gün bir restoranta gittim ve bulunduğum restorantım bir bölümde düğün vardı bir yerleden kulağıma bi ses geldi anlam veremedim çünkü orası bir düğün yeriydi neyin nesi bu ses dedim ve sesin geldiği yöne doğru gittim gittiğimde gördüğüm manzara o kadar güzeldi ki gözyaşlarıma hakim olamadım evet gelen ses BARIŞ MANÇO nun ARKADAŞIM EŞŞEK şarkısıydı ve gördüğüm manzarada
7 den 77 ye herkesin sahnedeki BARIŞ MANÇO kuklasını hayranlıkla izlemesiydi.SİZCE O UNUTULUR MU ve TANINMAKTA SIKINTI ÇEKER Mİ ????
Resim

Kullanıcı avatarı
batubey
Profesyonel
Profesyonel

Mesajgönderen batubey » Pzt Eyl 03, 2007 23:59 pm

McFly yazdı:Ya ıkısını de soyleyebılırız aslında. Sevenlerı elbet kı unutmuyor. Ama yenı nesıl de onu tanımayan da var tanıyan da. Bu sanırım bıraz ılgıyle alakala bır durum. Gunumuzde Lay lay lom tarzı seyler cogaldı. Ozellıkle su rap muzık sallamasyon tarzı elektronık muzık ve de Pop muzıgı tekerleme cınsıne donusturen etnık pop muzık... Yozlasan kulturde eskılerın unutulması bence normaldır... Ama bızler aracılıgı eskılerın tanınması daha kolay olacaktır dıye dusunuyorum.Sahsen ben kucuk kardesımın kafasına Bm kazıdım. Turkıyede Cem karaca zekı muren ve daha nıce ıyı sanatcının arasında en ıyılerınden bırısıdır. Keza 70'lerın en ıyı rockcılarından bırıydı.(bana gore) Eskı sanatcılar unutulabılır, artık sevılmebılır ama YOK sayılamazlar

saygılar

evet sana katılıyorum çünkü artık müziklerimiz gerçekten garipleşti şarkıcılarımız birbirleriyle didişiyor sanatçı kelimesininde bir anlamı kalmadı Pınar rap dinledigimi söylemiş fakat ben her tarzı dinlerim arada rapte dinlerim demek istemiştim her müzigi dinlerim ve emek gösterdikleri için saygım vardır fakat rock ve pop tarzı biraz daha fazla dinlerim ileride çocuklarım olursa inşallah onlarada Barış abiyi unutturmayıp bu sevgiyi aşılayacağım

Kullanıcı avatarı
turkerr
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen turkerr » Sal Eyl 04, 2007 00:53 am

sıkıntı ceker bu kadar yoz müziğin yapıldığı ortamda barış abiyi keşfetmeri zor olabilir
KAYGISIZDA OLSA TÜRKER DERTLİDİR

ogulcan

Mesajgönderen ogulcan » Sal Eyl 04, 2007 23:14 pm

kesinlikle çekr değil çekiyor bi tek dream ve dreamtürk yayınlıo
trt de görevini yapmıo

Kullanıcı avatarı
jonturk_emre
İHRAÇ EDİLMİŞTİR

Mesajgönderen jonturk_emre » Prş Eyl 20, 2007 01:12 am

valla televızyonlarda barıs abıyı hıc goremez olduk unuttular barıs abımızı :( :( :(
Emre başkaya

Kullanıcı avatarı
nrd
Profesyonel
Profesyonel

Mesajgönderen nrd » Prş Eyl 20, 2007 01:37 am

jonturk_emre yazdı:valla televızyonlarda barıs abıyı hıc goremez olduk unuttular barıs abımızı :( :( :(

merak etme ölüm yıldönümü gelince bir kaç kanlacık hatırlar ve hatırlatır belki ;) :gozyasi:
Resim

Kullanıcı avatarı
km_manco1325
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye
İletişim:

Mesajgönderen km_manco1325 » Cum Eki 12, 2007 10:34 am

jonturk_emre yazdı:valla telev�zyonlarda bar�s ab�y� h�c goremez olduk unuttular bar�s ab�m�z� :( :( :(
gercekden de hic gormez olduk hatta uydudan yayin yapanlarda bile goremiyorum :( :( :( :(
Ben Bar�� Man�oyu �ok Seviyorum

http://www.kurtlarvadisi.az

Kullanıcı avatarı
m.s.sezgin
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen m.s.sezgin » Cum Eki 12, 2007 22:39 pm

Aslında sıkıntı çekerler nedeni de şu. Bizler Barış Manço şarkıları ile büyüdük çünkü.Resmen kemiğimizde iliğimizde yaptıkları. Hani derler ya yaşamayan bilemez. Bizler Barış Mançoyu yaşadık. Şimdiki nesiln yaşabileceği tekşey Barış Baba yı sadece şarkıları ile bilmek.Ne mutlu ki onun dönemini gördük...

Kullanıcı avatarı
com
Profesyonel
Profesyonel

Mesajgönderen com » Cmt Eki 13, 2007 22:03 pm

HIC KIMSE BARIS ABIYI UNUTMADI. BELKI MEDYA UNUTA BILIR, AMA KENDI CIKARLARI ICIN ONU KULLANMAYI IYI BILIYORLAR MALESEF...

Kullanıcı avatarı
Ali Kaan
Profesyonel
Profesyonel

Mesajgönderen Ali Kaan » Pzr Eki 14, 2007 14:50 pm

Bence tanımakta güçlük çekiyorlar.çünkü onlar bizler gibi televizyonda onun programlarını izleyemediler(ya da hatırlamıyorlar),bizler gibi onun şarkılarını dinleyemediler bizler gibi kliplerini izleyemediler.işte bu yüzden bence Barış Manço'yu tanımakta güçlük çekiyorlar maalesef :(

Kullanıcı avatarı
34BM777
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye
İletişim:

Mesajgönderen 34BM777 » Pzt Eki 15, 2007 03:27 am

Bence Herkes Çalıştığı İşyerinde olsun Odasında olsun resim olabilir forma olabilir somut şeyler yapmak lazım ben işyerinde resmi duvara astım sinemada günde kaçkişi görüyor artık orasını siz düşünün..

Kullanıcı avatarı
alp1985alp
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesajgönderen alp1985alp » Pzt Eki 15, 2007 22:29 pm

şu kadarını söyleyim tümden gelim yapacağım müsaadenizle...

bir toplum yaptığı seçimlerle cehaletini her dem açığa vuruyorsa..

öğrenmemek için direniyorsa bana dokunmayan yılan bin yaşasın diyorsa..

bu toplumun yetiştireceği yada yol göstereceği bireylerin Barış Abiyi tanımasını yada benimsemesini beklemem tanımamasınada şaşırmam..

görünen köy kılavuz istemez maalesef

Kullanıcı avatarı
baris_onsel
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen baris_onsel » Pzt Eki 15, 2007 23:26 pm

ya yeni nesilde Barış Manço Dağlar Dağlar'dan,Gülpembe'den,Dönence'den ve bir de Can Bedenden Çıkmayınca'dan ibaret.Tamam küçümsemiyorum elbette fakat sadece bunları dinleyince ben Barış Manço dinliyorum diyebiliyorlar.Bizim gibi O'nu anlamaya çalışan ,işin özüne inmeye çalışan pek az kişi var ne yazıkki...bence 100 kişi ise toplum bunun 96'sı falan zorluk çeker Barış Manço'yu tanımakta..zaten yarısı şimdiki dıptıs müzik türü yüzünden hiç tanımaya çalışmadan bırakır gider...kaldı mı bize 3-4 kişi... :( ama inşallah öyle olmaz...biz çalışıp unutturmazsak ancak istediğimiz sonuca yakın sonuçlar elde edebiliriz

Kullanıcı avatarı
34BM777
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye
İletişim:

Mesajgönderen 34BM777 » Sal Eki 16, 2007 01:30 am

Benim İşyerindeki Resme Bakıp Yazıyı Okuyorlar ve Bazıları Gülüyor Bazıları Barış Manço'nun Resmini Kıskanıyorlar Bazıları Resme Takılıkalıyorlar Şok şok şok Oluyorlar...(Oda Niye Biliyormusunuz Arkadaşlar Kendi sevdikleri Sanatçıların Bölesine DELİCESİNE SEVİLMEMESİ...

litteldarling
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen litteldarling » Cmt Ara 29, 2007 00:04 am

ınanın yenı nesılde barıs abıyı tanır benım 3 yasında oglum var adı barış onu o kadar cok sevıyorkı sesını nerde duyarsa duysun barıs manco 6 yasında kızımda oyle o olumsuzdur ebedıyen bızımle yasayacak bızler yasatacagız

Kullanıcı avatarı
barışmania
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesajgönderen barışmania » Cmt Ara 29, 2007 14:23 pm

bu sanırım bizim elimizde yukarıda arkadaslarımın da dediiği gibi bizim cocuklarımıza kardeslerımıze onu biz anlatacagız belkı televızyonlarda barıs abı yok ama bızde vıdeoları var onları seyrettiricez onlara belkı bu kucuk bı kesım ama bole bole bişiler yapmalıyız ... işyerimize evimize onla ilgili bir şeyler koymak da cok mantıklı bence ... mesela benim çok sevdiğim bir hocam var okulda bilgisayarının masaustu barıs manço resimlerile süslü...ve hocam bi profösör odasına gunde birçok insan gelip gidiyor ve onun sayesinde unutanlar anımsıyorlar barıs mancoyu...bence cok guzel birsey bu!!! barış mancoyu unutturmamak bizim elimizde

Kullanıcı avatarı
merve safa
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen merve safa » Prş Mar 25, 2010 22:32 pm

aslında bende 5. sınıfa gidiyorum ama bir şekilde tanıdım. ve sınıfımda herkes beni barış manço hayranı olsrsk bilir. çünkü sınıfımdakilere hep barış mançonun şarkılarını söylüyorum. ve şu anda arkadaşlarımın bazıları barış mançonun şarkılarından bazı bölümlerini biliyor. ve ben arkadaşlarıma barış mançoyu biraz da olsun tanıtabildiğim için çok mutluyum. :)

Kullanıcı avatarı
kulahmet
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen kulahmet » Cum Mar 26, 2010 08:33 am

yeni nesil barış mançoyu tanımakta sıkıntı çekmez ama biz onu tanıtmakta zorluk çekebiliriz...mervecim sana da bütün barışseverler adına teşekkür ediyorum, hep böyle kal...

Kullanıcı avatarı
tst
Gelişen Üye
Gelişen Üye
İletişim:

Mesajgönderen tst » Cmt Nis 03, 2010 19:21 pm

Ben sıkıntı çekmeyeceğine inananlardanım. Artık televizyon devri bitti. (Reklam gibi oldu :D ) Artık devir internet devri... Çocuklar YouTube'dan, Facebook'tan izliyorlar ve keşfediyorlar. Barış Manço'nun ölümünden sonra doğan ama "Gülpembe"yi, "Arkadaşım Eşşek"i söyleyen bir çok çocuk gördüm. Ayrıca her bayramın marşı "Bugün Bayram" oldu. Bizim neslimiz kadar tanımadıkları doğru ama demin ders kitaplarına bile girdiğini gördüm. Çocuk koroları da onun şarkılarını cover'layıp albüm çıkarıyorlar. Rahat nefes alabilirsiniz. Artık çocuklar önüne sunulanı değil, araştırıp keşfettiklerini alıyor. Tıpkı Michael Jackson gibi... Medya Jackson'ı karalama kampanyasına girmişti ama buna rağmen çocuklar onu çok seviyor hala, onun gibi dans etmeye çalışıyorlar. Mesela yan komşumun torunu 5 yaşında ve MJ Fan oldu. Biz nasıl hala Marilyn Monroe'nun filmlerini izliyorsak, Fred Astaire'in danslarını inceliyorsak, onlar da Barış Manço'yu, Cem Karaca'yı, Michael Jackson'ı dinleyecekler.
TST

Kullanıcı avatarı
kulahmet
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen kulahmet » Cmt Nis 03, 2010 22:25 pm

tst yazdı:Ben sıkıntı çekmeyeceğine inananlardanım. Artık televizyon devri bitti. (Reklam gibi oldu :D ) Artık devir internet devri... Çocuklar YouTube'dan, Facebook'tan izliyorlar ve keşfediyorlar. Barış Manço'nun ölümünden sonra doğan ama "Gülpembe"yi, "Arkadaşım Eşşek"i söyleyen bir çok çocuk gördüm. Ayrıca her bayramın marşı "Bugün Bayram" oldu. Bizim neslimiz kadar tanımadıkları doğru ama demin ders kitaplarına bile girdiğini gördüm. Çocuk koroları da onun şarkılarını cover'layıp albüm çıkarıyorlar. Rahat nefes alabilirsiniz. Artık çocuklar önüne sunulanı değil, araştırıp keşfettiklerini alıyor. Tıpkı Michael Jackson gibi... Medya Jackson'ı karalama kampanyasına girmişti ama buna rağmen çocuklar onu çok seviyor hala, onun gibi dans etmeye çalışıyorlar. Mesela yan komşumun torunu 5 yaşında ve MJ Fan oldu. Biz nasıl hala Marilyn Monroe'nun filmlerini izliyorsak, Fred Astaire'in danslarını inceliyorsak, onlar da Barış Manço'yu, Cem Karaca'yı, Michael Jackson'ı dinleyecekler.

alkış... :alkis: :alkis: :alkis:

Kullanıcı avatarı
tst
Gelişen Üye
Gelişen Üye
İletişim:

Mesajgönderen tst » Pzr Nis 04, 2010 01:36 am

Çok sağol. :) Bu arada hem Barış Manço, hem Michael Jackson "Eğer çocuklar sizi seviyorsa kalıcı olmuşsunuz demektir. Çünkü onlar sizi geleceğe taşırlar." demişlerdir. Gerçekten de öyle oldu. Onları çocukken sevdik ve geleceğe taşıdık. Sıra yeni jenerasyonda... :gozyasi:
TST

ŞıRaB_IcLaB

Mesajgönderen ŞıRaB_IcLaB » Pzr Nis 04, 2010 17:19 pm

Arkadaşlar yeni nesil şuan barış abiyi daha dün barış manço ve cem karaca kardeş mi ? diyew tanıdı ;) :( benim tek isteğim onu en azından internette yaşatalım en azından internet yoluyla gerçek dünyada sesimizi verelim çünkü buna herkezin tüm barış severlerin ihtiyacı var eğer onu yaşatmak ve onu her yerde anmak istiyorsak bunu ilk önce internette yapmaya başlamalıyız buranın da bu yerinde güzel olduğunu söylüyorum ancak buranın bu sitenin sahibi sitesiyle gördüğüm kadarıyla hiç te ilgilenmiyor site çok eskimiş ve çok yıpranmış gözüküyor bencew en kısa zamanda yeniden bir kalkınma projesi yaspılması gerekiyor örneğin tema örneğin yönetim kurulu gibi ;) yoksa bu site de kaç zaman geçerse geçsin büyük bir ses getiren projeler gerçewkleşmez bundan 1 sene önce Ser Bülent bey yeni modlar ve yöneticler alınacak site değişecek demişti gördüğünüz gibi Ser Bülent bey Sitede bile yok size önerim googleden barış abi adına en iyi siteyi araştırın ve orada da bulunun diyorum yoksa burada kaç sene gewçerse geçsin hep olduğumuz yerde duracasğız benim Barış Manço adına açtığım site şuan resmi olmuş durumda ve açılalı daha 8 ay oldu ;) ama sitede yabancı barışseverler bile var ve açtığım yerin ne kadar güzel olduğunu söylüyorlar oysaki gönlüm buranın da öyle olması nı çok istedi ama bunun için hiç bir şey yapılmadı ben kendi zevkim için birşey istemiyorum bunu yanlış anlamayın istediğim sadece barış abi adına gerçekten resmi gibi gözüken ve gerçekten çok iyi bir forum gibi olan bir site olmasını istedim ama ne yazıkki bunu 1 sene önce dile getirdikten sonra üyelerin mesajlarını düzeltme yetkisi bile alındı ;) ve bu yüzden bu yer her geçen saniyede çöplük haline geliyor bence ;) o kadar paylaşım bilgi zamanla yok oluyor bunu önlemekse hepimizn elinde ben şuan açtığım sitede bir topluluk bile kurdum B.A.Y.T (Barış'ı Anan ve Yaşatanlar Topluluğu) umarım bu söylediklerim tüm barış sever kardeşlerimin dsikkatini çekmiştir ve umarım bu söylediklerim yanlış anlaşılmaz ben buranın düzeninden yakınmıyor öyle olsaydı hiç üye olmazdım tekrar ben sadece aradan 1 sene 3 sene 10 sene geçti hala aynı yerdeyiz diyorum Barış abiyi daha çok anmak ve onu daha çok yaşatmak en azından şimdilik internette bunu değiştirmek ve daha da yukarıya taşımak bizlerin elinde ;)