BARIŞ MANÇO VE CEM KARACA'NIN TANIŞMALARI

Tüm BarışSeverler'in kişisel tartışmalara girmeden, kurallara uymak kaydı ile yalnızca Barış Abi'miz hakkında görüşlerini ortaya koyabileceği ve değerlendirmelerini yapabileceği forumumuz.

Moderatörler: barışhayranı, Mod

samet ahmet

Mesajgönderen samet ahmet » Sal Kas 27, 2007 15:57 pm

bu denli müzik dünyasına adını benimsetmiş iki insan nasıl oluyor da bu şekilde tanışma nasip oluyor iilginç... ama güzel miş ya.

Kullanıcı avatarı
süper üye
Profesyonel
Profesyonel

Mesajgönderen süper üye » Sal Kas 27, 2007 19:19 pm

ben o yum :geberdim: peki sen kimsin :geberdim:
komik bir anı gerçekten..
Allah ikisine de rahmet eğlesin..

Kullanıcı avatarı
Ali Kaan
Profesyonel
Profesyonel

Mesajgönderen Ali Kaan » Cmt Ara 01, 2007 21:13 pm

ikisi de büyük sanatçıydı. :gozyasi: :gozyasi:

Kullanıcı avatarı
küçük barış
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen küçük barış » Cum Şub 29, 2008 23:23 pm

EVET HER İKİSİDE BÜYÜK SANATÇIYDI :gozyasi:

Kullanıcı avatarı
AHMET SEZGİN ÖZKAN
Gelişen Üye
Gelişen Üye

Mesajgönderen AHMET SEZGİN ÖZKAN » Çrş Mar 05, 2008 19:14 pm

tesekkürler emre paylasımın icin yüregine saglık gervekten güzel insanlardı tanısmalarıda bir okadar güzel olmus :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis:
SENİ UNUTMAYACAGIZ BARIS ABİ

barışizm

Mesajgönderen barışizm » Çrş Tem 16, 2008 00:32 am

ALLAH MEKANLARINI CENNET ETSİN
İKİ DEV SANATÇI
HALA KALPLERDESİN

kaanmanco
İHRAÇ EDİLMİŞTİR

Benden de gerçek bir tanışma hikayesi

Mesajgönderen kaanmanco » Çrş Tem 16, 2008 11:38 am

Yıl 1974, Barış Manço ve Cem Karaca müthiş bir çekişme içindeler. Grupları da bir o kadar öyleler tabii ki. Atatürk Spor ve Sergi Sarayında karşılaşıyorlar, Manço'nun menajeri Hasan Uğur Epirden de orada ve Cem Karaca Manço'ya adeta bir düello teklif ediyor. Spor ve Sergi Sarayı'nın bir potasında sen ol, diğer potada ben olayım bakalım en çok kim ses getirecek ve ihtişamlı söyleyecek diyor ve olay böyle kapanıyor.
Daha sonra Hasan Uğur Epirden ile görüşmem sonrasında sormuştum, niye Barış Manço kabul etmedi bu düelloyu. Çünkü Cem Karaca'nin sesi daha gür ve ihtişamlıydı Barış eğer gölgede kalırsam ve basın bunu yazarsa diye korktu.
Bu arada şunu belirtmek isterim, Manço ile Karaca özellikle 70 li yıllarda ciddi birer rakiptiler bu bir gerçek. Ama Cem Karaca 79 yılında Almanya'ya çıkmak zorunda kalarak 15 sene kadar ülkesine dönemedi, Erkin Koray ise arabesk akıma kendisini kaptırıp çalışacak bir grup bulamıyordu. Ersen ise tamamen arabeske dönmüştü. Yani Anadolu Rock ya da Pop adı her neyse bu sahnede sadece Barış Manço kaldı. Performansı iyi olan bir Cem Karaca'nın Türkiyede aktif müziğe devam etmiyor olması Manço için bir şans oldu adeta. Zaten tek rakibi Cem Karacaydı. Diğer isimler gölgede kalıyorlardı.
Olayları biraz da bu açılardan değerlendirelim lütfen. Sevmek, saymak, dinlemek çok güzel ama biraz da kafayı çalıştırıp o dönemin dinamiklerini göz önünde tutmak gerekiyor diye düşünüyorum.

Kullanıcı avatarı
34BM777
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye
İletişim:

Mesajgönderen 34BM777 » Çrş Tem 16, 2008 13:56 pm

Bu Yazınızı Kınıyom... :kizgin:

kaanmanco
İHRAÇ EDİLMİŞTİR

Cem Karaca-Barış Manço

Mesajgönderen kaanmanco » Çrş Tem 16, 2008 16:42 pm

Kınamanızın nedenini anlamadım açıkçası.

Kullanıcı avatarı
34BM777
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye
İletişim:

Re: Cem Karaca-Barış Manço

Mesajgönderen 34BM777 » Prş Tem 17, 2008 00:11 am

kaanmanco yazdı:Kınamanızın nedenini anlamadım açıkçası.

Tanışma Faslını Nerden Nereye Çektiniz (korktu Şans Filan) Barış Manço Ozaman Şan Eserimi Buralara Geldi Rahmetli Kemikleri Sızlardı Bu Yazıyı Görseydi :(

Kullanıcı avatarı
jonturk_emre
İHRAÇ EDİLMİŞTİR

Re: Benden de gerçek bir tanışma hikayesi

Mesajgönderen jonturk_emre » Prş Tem 17, 2008 00:37 am

kaanmanco yazdı:Yıl 1974, Barış Manço ve Cem Karaca müthiş bir çekişme içindeler. Grupları da bir o kadar öyleler tabii ki. Atatürk Spor ve Sergi Sarayında karşılaşıyorlar, Manço'nun menajeri Hasan Uğur Epirden de orada ve Cem Karaca Manço'ya adeta bir düello teklif ediyor. Spor ve Sergi Sarayı'nın bir potasında sen ol, diğer potada ben olayım bakalım en çok kim ses getirecek ve ihtişamlı söyleyecek diyor ve olay böyle kapanıyor.
Daha sonra Hasan Uğur Epirden ile görüşmem sonrasında sormuştum, niye Barış Manço kabul etmedi bu düelloyu. Çünkü Cem Karaca'nin sesi daha gür ve ihtişamlıydı Barış eğer gölgede kalırsam ve basın bunu yazarsa diye korktu.
Bu arada şunu belirtmek isterim, Manço ile Karaca özellikle 70 li yıllarda ciddi birer rakiptiler bu bir gerçek. Ama Cem Karaca 79 yılında Almanya'ya çıkmak zorunda kalarak 15 sene kadar ülkesine dönemedi, Erkin Koray ise arabesk akıma kendisini kaptırıp çalışacak bir grup bulamıyordu. Ersen ise tamamen arabeske dönmüştü. Yani Anadolu Rock ya da Pop adı her neyse bu sahnede sadece Barış Manço kaldı. Performansı iyi olan bir Cem Karaca'nın Türkiyede aktif müziğe devam etmiyor olması Manço için bir şans oldu adeta. Zaten tek rakibi Cem Karacaydı. Diğer isimler gölgede kalıyorlardı.
Olayları biraz da bu açılardan değerlendirelim lütfen. Sevmek, saymak, dinlemek çok güzel ama biraz da kafayı çalıştırıp o dönemin dinamiklerini göz önünde tutmak gerekiyor diye düşünüyorum.

yazınızı ben çok ağır buluyorum.Barış Manço başarılarını Cem Karacanın yurt dışına gitmesi veya Erkin Koray'ın arabeske yönelmesine borçlu değildir.Bu konuma kendi çabaları sonucu gelmiştir.Bakın araştırın dağlar dağlar'ın Türkiyeyi yerinden oynatıp oynatmadıgına.
Ayrıca rakip diyosunuz Cem Karaca İle Barış Manço'yu.Rakip derken şimdiki sanatçılar gibi rakip değillerdi.birbirlerinin kuyusunu kazmazlardı.Birbirlerinin yaptıgı işlere saygı duyarlardı.

başlık nerden nereye saptı :!:
Emre başkaya

kaanmanco
İHRAÇ EDİLMİŞTİR

Rekabet

Mesajgönderen kaanmanco » Prş Tem 17, 2008 12:36 pm

Tam olarak onu demek istemedim ama Barış Manço'nun kulvarında o yıllarda kimse kalmadı özellikle 79 sonrası gerçek anlamda rock yapan kişi yoktu diyebilirim. Bu da Barış Manço'nun işini kolaylaştırdı.
Size bir Hey dergisi habeiryle durumu açıklayayım.

16 Ağustos 1981 Hey dergisi haberi- Erdoğan Sevgin roportajı;

Son yıllarda Türkiye'de arabesk patlaması yaşanıyor, Ersen'in arabesk bir albüm yapması müzik çevrelerinde yankı uyandırdı ve yadırgandı. Erkin Koray ise Orhan Gencebay yakınlığı ile arabesk albüm yapacağını açıkladı ve elektro bağlama ile konsere çıkacağını beyan etti. Selda Bağcan ise tamamen halk müziğibe geri dönüş yaptı. Cem Karaca'nın Almanya'da olması ise Barış Manço'ya yeni bir kulvar açtı. Bu gelişmeleri Manço'ya sorduk, işte cevapları.

E.S.-Son yıllarda piyasada sizin türünüzde albüm yapan isimler bir bir yok oluyorlar, bu konuda neler diyeceksin.

B.M.-Doğru bir saptama bence. Ersen kardeşim, Edip kardeşim türlerini değiştirdiler. Cem ise biliyorusunuz 2-3 yıldır Almanya'da ikamet ediyor. Bu anlamda bizim gibi bir grup yok, kalmadı.

E.S.-Bu size bir avantaj sağlıyor mu?

B.M.-Tabii ki sağlıyor, sonuç olarak Barış Manço-Kurtalan Ekspres bir fabrika. Bu fabrikada mal yerine şarkı üretiliyor. Ama bu fabrikanın rakipleri ise azaldı ve tekel konumuma geçtik bir süre önce. Yani bir dinleyici plakçı dükkanına giderek raflara baktığında sadece bizim LP'yi görüyor ve almak durumunda kalıyor. Dediğim gibi rekabet yok gibi birşey. Arabesk ve Halk Müziği çok yükseldi ama Rock ya da Pop olarak ben tek kaldım.

E.S.-Cem Karaca ile rakip misiniz?

B.M.- Tabii rekabet var. Ama bu rekabet tatlı bir rekabetti. Ben onun grubundan çok adam aldım o da benden aldı. Ama ben Cem'in yaptıklarını zaman zaman tasvip etmiyorum Cem çok fazla politize oldu ve işi başk bir tarafa çekti.

E.S.-Ya Erkin?

B.M.-Erkin daha sert bir müzik yapıyordu ama o da artık arabesk denen ve asla anlam veremediğim bir türe kaydı. Kahır edebiyatı yapıyorlar. Benim ise hiç bu işlerle alakam olmadı. Arabesk denilen şeyi bir tür olarak görmüyorum.

E.S.-Müziğini nasıl değerlendiriyorsun?

B.M.-Müziğim ağır Türk Müziği, tabii şaka yapıyorum ama hafif batı müziği yapmıyoruz.

E.S.-Kim buldu bu türü?

B.M.-Bu türü ben tek başıma bulmadım. Kılıç,Bahadır,Ahmet,Ömür,Caner,Celal hepimiz ortak bulduk. Kurtalan Ekspres 10. yılına giriyor 1 sene sonra, biz Kurtalanı taş taş üstüne koyarak kurduk ve ilerletiyoruz.

Kullanıcı avatarı
34BM777
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye
İletişim:

Mesajgönderen 34BM777 » Prş Tem 17, 2008 13:15 pm

İyde Neyi Anlatmaya Çalışıyon Ozaman Barış Manço Hepsinin Gerisinde Kalmış Bir Sanatçı Yazdıgın Son Üçyazıdada Barış Manço'ya Karşı Bir Saldırma Var...

kaanmanco
İHRAÇ EDİLMİŞTİR

Saldırma yok

Mesajgönderen kaanmanco » Prş Tem 17, 2008 13:24 pm

Güzel kardeşim saldırma falan yok. Ben size yorumsuz bir roportajı aktardım orada kendisi herşeyi anlatmış. Siz kensdiniz bir yorum çıkarın o roportajdan ben birşeyleri söyeyince kötü oluyorum kötü olmak da istemiyorum. Amacım eğrisi doğrusu ile herşeyi bilmesini sağlamak insanların. Bir örnek vereyim; Beatles ve Beach Boys, Tom Jones ve Engelbert Humpernick, Elvis Presley ve Bill Haley, Frank Sinatra ve Andy Williams hep rakip oldular bu tür olaylar her yerde var. Sonuç olarak müzik rekabet demek. Barış ve Cem elbette dosttular ama rekabet vardı ve zaman zaman bazı boşluklar olur sanat çevrelerinde. Ama Cem ve Barış hatta Kurtalan ve Dervişan çok rakiptiler. Son yıllarında artık unu elemişler eleklerini asmışlardı ve hızlı dönemleri geçmişti o yüzden birbirlerini kırmıyorlardı. Ama 72-73 senesinde Barış Manço askerdeyken Cem Karaca sahnelerdeydi ve Barış yokken Cem hızlı bir yükselişe geçti. Bu hep böyledir. Ben Barış bu boşluktan faydalandı demiyorum ama kolaylaştırır işleri bunlar.
Lütfen ama lütfen olayları gerçeklik yüzdesiyle tartışalım. İkisi de star'dı o yıllarda ama rakiptiler. Erkin ya da Ersen asla rakip değildi çünkü türler farklıydı. Ama Cem-Barış çekişmesi yaşandı.

Kullanıcı avatarı
34BM777
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye
İletişim:

Mesajgönderen 34BM777 » Prş Tem 17, 2008 15:20 pm

Sonuç olarak müzik rekabet demek. Barış ve Cem elbette dosttular ama rekabet vardı ve zaman zaman bazı boşluklar olur sanat çevrelerinde. Ama Cem ve Barış hatta Kurtalan ve Dervişan çok rakiptiler. Son yıllarında artık unu elemişler eleklerini asmışlardı ve hızlı dönemleri geçmişti o yüzden birbirlerini kırmıyorlardı. Ama 72-73 senesinde Barış Manço askerdeyken Cem Karaca sahnelerdeydi ve Barış yokken Cem hızlı bir yükselişe geçti. Bu hep böyledir. Ben Barış bu boşluktan faydalandı demiyorum ama kolaylaştırır işleri bunlar.

Rekabet Herzaman Olacak Cem Ve Barış Arasında Olmuştıur Kendilerinini Rencide Edicek Şekilde Olmamıştır Diye Düşünüyom Bilgine Ve Birikimlerine Saygı Duyuyom Ama Cem Karaca Almanyaya Gitmeseydi BİLE Barış Manço Yinede Türk Pop Müziginin Yinede Bir Numarası Olurdu Diye Düşünüyom Açıkcası Karaca Almanyaya Gitmeseydi Türkiyede Kalsaydı Manço Arasında Güzel Bir Rekabet Olurdu Ve Bizde Oların Bu Rekabetinden Güzel Eserlerinden Ve Bestelerinden Daha Çok Faydalanırdık Sen Şunu Demek İstiyon Bi Rakibin Var O Biraz Ortalıktan Çekiliyor Tabiki Bütün Oklar ve Gözler Senin Üstüne Yaklaşıyor Nedenir Buna Kısmet Ve Alınyazısı Başa Gelen Çekilir Misali Ama Karaca Dahaçok Siyasi Ağırlıklıydı Manço İse Daha Çok Halkıl İçin Anlamlı Ve Ziyafet Veren Bir Üslubu Ve Yorumu Vardı Diye Düşünüyom Bencede Karacanın Gurbetellerde Olması Müzik Açısından Facia Bence Oseneler Türkiyede Olsaydı Daha Güzel Şeyler Olmuycağı Ne Malum (Cem Karaca Çok Açık Sözlü Bir İnsandı Bi lafı Vardı (Karacaya Soruyorlar Son Zamanlarda Barlarda Bestelerinizi Sölüyormuşsunuz Diye Oda Demiş Ekmek Parası Demiş Bu Lafını Çok Beğeniyom Ve Takdir Ediyom Helal Para Kazanmak Gibi Güzel Şey Olamaz.. (Karaca Ve Manço Mekanları Cennetolsun İki Usta Bestekar Ve Sanatçılarımız İçin...

Kullanıcı avatarı
gokhankaraduman
Profesyonel
Profesyonel
İletişim:

..

Mesajgönderen gokhankaraduman » Prş Tem 17, 2008 15:38 pm

Onlar Rakip Değil Murakkıp idi.

Aynı müzik tarzı ama farklı tarzda olan insanların birinden birinin yokluğu diğerini engellemez Nazım Hikmet yıllarca sürgün yaşadı ve sürgünde öldü, Ümit Yaşar Oğuzcan ise vatanında idi. Ama ikisi de çok büyük ikisi de unutulmaz. Barış Manço ve Cem Karaca ' da öyledir.
Barış ve Sevgi Dileklerimle
Barış Manço 7'den 77'ye Dolu Dizgin Barış ve Sevgi Derneği
İstanbul Sorumlusu
Gökhan Karaduman

0535 744 78 68
http://www.barismanco7-77dd.com
www.gokhankaraduman.net

Kullanıcı avatarı
34BM777
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye
İletişim:

Re: ..

Mesajgönderen 34BM777 » Prş Tem 17, 2008 15:40 pm

gokhankaraduman yazdı:Onlar Rakip Değil Murakkıp idi.

Aynı müzik tarzı ama farklı tarzda olan insanların birinden birinin yokluğu diğerini engellemez Nazım Hikmet yıllarca sürgün yaşadı ve sürgünde öldü, Ümit Yaşar Oğuzcan ise vatanında idi. Ama ikisi de çok büyük ikisi de unutulmaz. Barış Manço ve Cem Karaca ' da öyledir.

Doru Saptama Yaptın Gökhan Bey..

Kullanıcı avatarı
fairground
Forum Duayeni
Forum Duayeni

Re: Saldırma yok

Mesajgönderen fairground » Prş Tem 17, 2008 19:56 pm

kaanmanco yazdı:Güzel kardeşim saldırma falan yok. Ben size yorumsuz bir roportajı aktardım orada kendisi herşeyi anlatmış. Siz kensdiniz bir yorum çıkarın o roportajdan ben birşeyleri söyeyince kötü oluyorum kötü olmak da istemiyorum. Amacım eğrisi doğrusu ile herşeyi bilmesini sağlamak insanların. Bir örnek vereyim; Beatles ve Beach Boys, Tom Jones ve Engelbert Humpernick, Elvis Presley ve Bill Haley, Frank Sinatra ve Andy Williams hep rakip oldular bu tür olaylar her yerde var. Sonuç olarak müzik rekabet demek. Barış ve Cem elbette dosttular ama rekabet vardı ve zaman zaman bazı boşluklar olur sanat çevrelerinde. Ama Cem ve Barış hatta Kurtalan ve Dervişan çok rakiptiler. Son yıllarında artık unu elemişler eleklerini asmışlardı ve hızlı dönemleri geçmişti o yüzden birbirlerini kırmıyorlardı. Ama 72-73 senesinde Barış Manço askerdeyken Cem Karaca sahnelerdeydi ve Barış yokken Cem hızlı bir yükselişe geçti. Bu hep böyledir. Ben Barış bu boşluktan faydalandı demiyorum ama kolaylaştırır işleri bunlar.
Lütfen ama lütfen olayları gerçeklik yüzdesiyle tartışalım. İkisi de star'dı o yıllarda ama rakiptiler. Erkin ya da Ersen asla rakip değildi çünkü türler farklıydı. Ama Cem-Barış çekişmesi yaşandı.

sevgili kaanmanco yazdıklarını daha önce görmemiştim doğrusu. Foruma yeni bir renk getirdin, çok teşekkür ederim. İnşallah bu bilgi birikiminden ilerde daha çok faydalanırız.

yazdıklarına gösterilen tepkileri çok anlamsız buluyorum. insanlarımız önce okuduklarını doğru anlamayı öğrenmeliler.

Cem-Barış rekabetinin olması kadar doğal birşey olamaz, bu rekabet de onları düşman yapmaz.

kaanmanco
İHRAÇ EDİLMİŞTİR

Teşekkür ederim

Mesajgönderen kaanmanco » Prş Tem 17, 2008 20:15 pm

Arkadaşım teşekkürler, lütfen ama lütfen beni yanlış anlamayın.
Ben de sizin Barış Manço'yu ve müziğini seviyorum. Onun dostları(Celal Güven, Caner Bora, Ahmet Güvenç, Kılıç Danışman, Ömür Gidel, Oktay Aldoğan, Nur Moray) benim sevgili dostlarım ağabeylerim. Ayrıca Lale, Doğukan ve Batıkan.
Benim istediğim körü körüne sevmek ve kin nefret beslemetense olayları etüd ederek çözmek diye düşünüyorum.

Kullanıcı avatarı
34BM777
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye
İletişim:

Re: Saldırma yok

Mesajgönderen 34BM777 » Cum Tem 18, 2008 00:52 am

fairground yazdı:
kaanmanco yazdı:Güzel kardeşim saldırma falan yok. Ben size yorumsuz bir roportajı aktardım orada kendisi herşeyi anlatmış. Siz kensdiniz bir yorum çıkarın o roportajdan ben birşeyleri söyeyince kötü oluyorum kötü olmak da istemiyorum. Amacım eğrisi doğrusu ile herşeyi bilmesini sağlamak insanların. Bir örnek vereyim; Beatles ve Beach Boys, Tom Jones ve Engelbert Humpernick, Elvis Presley ve Bill Haley, Frank Sinatra ve Andy Williams hep rakip oldular bu tür olaylar her yerde var. Sonuç olarak müzik rekabet demek. Barış ve Cem elbette dosttular ama rekabet vardı ve zaman zaman bazı boşluklar olur sanat çevrelerinde. Ama Cem ve Barış hatta Kurtalan ve Dervişan çok rakiptiler. Son yıllarında artık unu elemişler eleklerini asmışlardı ve hızlı dönemleri geçmişti o yüzden birbirlerini kırmıyorlardı. Ama 72-73 senesinde Barış Manço askerdeyken Cem Karaca sahnelerdeydi ve Barış yokken Cem hızlı bir yükselişe geçti. Bu hep böyledir. Ben Barış bu boşluktan faydalandı demiyorum ama kolaylaştırır işleri bunlar.

sevgili kaanmanco yazdıklarını daha önce görmemiştim doğrusu. Foruma yeni bir renk getirdin, çok teşekkür ederim. İnşallah bu bilgi birikiminden ilerde daha çok faydalanırız.

yazdıklarına gösterilen tepkileri çok anlamsız buluyorum. insanlarımız önce okuduklarını doğru anlamayı öğrenmeliler.

Cem-Barış rekabetinin olması kadar doğal birşey olamaz, bu rekabet de onları düşman yapmaz.

[size=18 (insanlarımız önce okuduklarını doğru anlamayı öğrenmeliler.) :kizgin: Burdaki İnsanlar Okumayı Doğrualgılama Sorunu Var :amanin:
[/size]

Kullanıcı avatarı
34BM777
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye
İletişim:

Mesajgönderen 34BM777 » Cum Tem 18, 2008 02:29 am

:kizgin: (insanlarımız önce okuduklarını doğru anlamayı öğrenmeliler) :( Ben Hiç Öle Düşünmüyom Herşeyi Doru Algılamayı Biliriz Yanlış Bir Kelime Sözvarsa İnsan Gibi Konuşuruz Örnek(34BM777 ve KaanManço)Bugün Msn Konuştuk Fikirlerimizi Açtık Görüş Aldık İkimizde Ve Konu Tatlıya Bağlandı Yine Cümle Kurmuşsun (ANLAMSIZ BULUYOM) Bu Sözüde Sizin Özel Görüşünüz Olarak Bakıyom Değerlendiriyom (Düşünülmeden Yapılan Yorumun Tadı Tuzu Olmaz Çöp Niyetine Gider Canım Yorum)

Kullanıcı avatarı
dragonfly
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesajgönderen dragonfly » Pzr Kas 16, 2008 23:29 pm

güzel bir anı
ikisinide rahmetle anıyorum.

Kullanıcı avatarı
dragonfly
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesajgönderen dragonfly » Pzr Kas 16, 2008 23:31 pm

güzel bir anı
ikisini de rahmetle anıyorum.

Kullanıcı avatarı
manco_mania
Üst Düzey Üye
Üst Düzey Üye

Mesajgönderen manco_mania » Pzt Kas 17, 2008 20:35 pm

Çok güzel bir anı Cem Karaca ile Barış Abi de ancak böyle ilginç bir şekilde tanışırlardı zaten :)
Barış Abi seni çok özlüyoruz,7 den 77 ye.....

Kullanıcı avatarı
sameth
Profesyonel
Profesyonel
İletişim:

Mesajgönderen sameth » Pzt Kas 17, 2008 21:31 pm

ibrahimberber38 yazdı:komik bi anı neden gözlerimi doldurdu benim yaa.

aynen hemşo
artık yokum sağlıcakla kalın