Rüyamda dün gece o'nu gördüm...

Tüm BarışSeverler'in kişisel tartışmalara girmeden, kurallara uymak kaydı ile yalnızca Barış Abi'miz hakkında görüşlerini ortaya koyabileceği ve değerlendirmelerini yapabileceği forumumuz.

Moderatörler: barışhayranı, Mod

Kullanıcı avatarı
doner-zümrüt
Üst Düzey Üye
Üst Düzey Üye
İletişim:

Rüyamda dün gece o'nu gördüm...

Mesajgönderen doner-zümrüt » Cum Haz 22, 2007 23:56 pm

Aslinda hemen hemen hepimiz görmüsüzdür Baris Manco'yu rüyamizda...Ben son 8 sene icinde ikinci kez gördüm...

Acele acele biryerlere kosuyordu, üzerinde mavi beyaz turkuaz cizgili gömlegi ile. Ama hic yorgun hali yoktu, yanimdan gecerken güzel kokulu parfümü geldi burnuma. O güzel yüzünü gördüm, gülümsüyordu ve bir anlik durdu...

Uyandigimda cok huzur verici bir his icersindeydim ve sanki halen o parfümü kokluyordum! Bütün günüm cok güzel gecti, parfüm kokusuyla, gülümsemesiyle, gercek gibi... Bende bütün gün gülümsedim, hüzün ve sevinc dolu... Bunu da sizlerle paylasmak istedim sadece...

Kullanıcı avatarı
34BM777
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye
İletişim:

Re: Rüyamda dün gece o'nu gördüm...

Mesajgönderen 34BM777 » Cmt Haz 23, 2007 00:37 am

doner-zümrüt yazdı:Aslinda hemen hemen hepimiz görmüsüzdür Baris Manco'yu rüyamizda...Ben son 8 sene icinde ikinci kez gördüm...

Acele acele biryerlere kosuyordu, üzerinde mavi beyaz turkuaz cizgili gömlegi ile. Ama hic yorgun hali yoktu, yanimdan gecerken güzel kokulu parfümü geldi burnuma. O güzel yüzünü gördüm, gülümsüyordu ve bir anlik durdu...

Uyandigimda cok huzur verici bir his icersindeydim ve sanki halen o parfümü kokluyordum! Bütün günüm cok güzel gecti, parfüm kokusuyla, gülümsemesiyle, gercek gibi... Bende bütün gün gülümsedim, hüzün ve sevinc dolu... Bunu da sizlerle paylasmak istedim sadece...
paylaştıgın için cok teşekürler bende rüyamda görmüştüm barış manco yu hep acelesi bişey ler yapmak için :saskin: :?:

Kullanıcı avatarı
hatice zuhal pala
Profesyonel
Profesyonel

Mesajgönderen hatice zuhal pala » Cmt Haz 23, 2007 01:54 am

ne güzel ben hiç rüyamda görmedim onu şanslısın...

Kullanıcı avatarı
baris_onsel
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen baris_onsel » Cmt Haz 23, 2007 12:48 pm

hayırdır inşallah :)

ogulcan

Mesajgönderen ogulcan » Cmt Haz 23, 2007 12:58 pm

Ben de gerçekte görmeme rağmen rüyamda görmedim ya

BM

Mesajgönderen BM » Cmt Haz 23, 2007 15:09 pm

Ben de dün gece rüyanda onu gördüm. Beni evine çağırdı, "yeni bir beste yaptım kesinlikle dinlemen lâzım" dedi. Beraber Moda'daki evine gittik. O çaldı, ben dinledim. Ağlayacak gibi oldum. Enstrümantal bir parçaydı. Garip bir şeydi ama bütün notaları ezberimde. "Adı ne?" diye sordum, "Çölün Ortasında Bir Damla Su" dedi. Sabah uyanır uyanmaz orgun başına geçtim, baktım melodi tamamen aklımda, dedim bu parça tutar.

Şimdi soruyorum:

1) Hani aptala mâlum olur derler ya, yoksa böyle gizli kalmış bir parça mı vardı?
2) Bu parça benim bestem sayılır mı?
3) Tesadüfen bu akşam da arkadaşlarla konsere çıkıyoruz, bu parçayı repertuarıma eklemem doğru olur mu?
4) Sizin de bu garip rüya hakkındaki yorumlarınızı bekliyorum.

Kullanıcı avatarı
doner-zümrüt
Üst Düzey Üye
Üst Düzey Üye
İletişim:

Mesajgönderen doner-zümrüt » Cmt Haz 23, 2007 15:21 pm

evet, hayirdir insallah baris_onsel ve diger arkadaslar!

Baksaniza, benim rüyamda kosuyordu, 34BM 777 de acelesi varmis birseyler yapmasi icin, BM de bestesini gördü.... Bence bu rüyalarin yorumu, yarida kalan bir cok yapmak istedigi isler kaldi.... Kim bilir, daha neler yapacakti, ne parcalar, dünya turlari, programlar, konserler, kim bilir takviminde hangi randevulari yaziyordu.......... Ve belki de bizleri görüyor ve basladigimiz islerin sonunu getirmemizi bekliyor, beni unutmayin, devam edin diyor???

Zaten seni asla unutmayacam, unutamam ki Baris Manco, seni seviyorum!!!

Kullanıcı avatarı
doner-yakut
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
İletişim:

Mesajgönderen doner-yakut » Cmt Haz 23, 2007 16:05 pm

Hayirdir Insallah!

BM, ben sen olsam, o melodi hala aklimda olsa, dinleyenlerle paylasirim. Ilham kaynagin cok özel bir insan, ne mutlu sana!

34BM 777 ve doner_zümrüt'ün rüyasina gelince... Bence is güc hepsi yalan hepsi bos! Bu dünyada kime ne kalmis ki? Gercek olan sevgi saygi! Acele kosmasi, kisa görünmesinin yorumu, sevdiklerine görünüyor, onlari sevindirmek sevgi vermek icin rüyalarina misafir oluyor! Ben daha görmedim, Insallah bir gün bana da ugrar!

Kullanıcı avatarı
kulahmet
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen kulahmet » Cmt Haz 23, 2007 18:30 pm

ben geçen sene rüyamda görmüştüm onu, sanatın sanat için değil, insan için yapılması gerektiğini söylüyordu ve yararlı işler yapıp düzgün karakterli olmak konusunda gençlere öğüt veriyordu...ben de onların içindeydim...

bir dönem hemen hemen her gece aynı rüyayı gördüm...rüyamda kasetçileri tek tek dolaşıyor, barış mançonun daha önce hiç görmediğim bir albümü vardır belki diye araştırıyordum...ve çok eski bir kaset buldum...can bedenden çıkmayınca'nın akustik bir orijinal versiyonu vardı...tıpkı koldüğmelerinin eski versiyonu gibiydi ve çok güzel yorumlamıştı barış abi...

geçen aylarda ise yine rüyamda barış manço'nun hiç bilinmeyen bir parçasını, onu görmeden dinledim...duyduğum şarkının sözleri de vardı ve 1985-95 arası bir kayda benziyordu...şarkıyı unuttum ama duysam kesinlikle tanırım...BM'den bir ricam var, eğer şarkıyı paylaşırsan mutlu edersin bizi...bence benim dinlediğim şarkı olabilir gibi bir his var içimde...

BM

Mesajgönderen BM » Cmt Haz 23, 2007 18:31 pm

Şimdi bu parça benim bestem sayılır mı, sayılmaz mı?

Kullanıcı avatarı
kulahmet
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen kulahmet » Cmt Haz 23, 2007 18:33 pm

sayılmaz...ya da ortak çalışma olur en fazla...

BM

Mesajgönderen BM » Cmt Haz 23, 2007 18:57 pm

1,5 saat kadar önce Ali Baba Ve Kırk Haramiler grubu ile (arkadaşlarım ile birlikte kurduğum bir grup, ben grupta klavyeci ve solistim) parçayı kaydettik. Buyrun:

"Çölün Ortasında Bir Damla Su" (enstrümantal):

http://rapidshare.com/files/38897126/_o ... r.rar.html

Kullanıcı avatarı
kulahmet
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen kulahmet » Cmt Haz 23, 2007 19:04 pm

indiremiyorum, dosyam.net'e atabilir misin?

BM

Mesajgönderen BM » Cmt Haz 23, 2007 19:09 pm

Dosyam.net arızalıymış. Üzgünüm, oraya upload edemedim.

Kullanıcı avatarı
kulahmet
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen kulahmet » Cmt Haz 23, 2007 19:14 pm

peki tekrar deniyorum

Kullanıcı avatarı
kulahmet
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen kulahmet » Cmt Haz 23, 2007 19:15 pm

112 dakika bekle diyor, internet cafe'nin dezavantajları işte..bekleyemem başka bir gün dinlerim artık...

Kullanıcı avatarı
EDDA_esra
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen EDDA_esra » Cmt Haz 23, 2007 19:24 pm

doner-zümrüt yazdı:Aslinda hemen hemen hepimiz görmüsüzdür Baris Manco'yu rüyamizda...Ben son 8 sene icinde ikinci kez gördüm...

ne kadar şanslısın sevgili doner-zümrüt arkadaşım..keşke her gün görebilsekte her günümüz tıpki senin gibi şaslı gitse ;) ALLAH BİZE DE NASİP ETSİN :alkis:

Kullanıcı avatarı
jonturk_emre
İHRAÇ EDİLMİŞTİR

Mesajgönderen jonturk_emre » Cmt Haz 23, 2007 23:46 pm

ya her gün aklımda.gece yatarken ölmüşlerin ruhuna dua okurken ona ayrı okuyorum.rüyama girmio benim.evet allah bizede nasip etsin

BM

Mesajgönderen BM » Pzr Haz 24, 2007 13:56 pm

Parçayı dinlediniz mi?

Kullanıcı avatarı
kulahmet
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen kulahmet » Pzr Haz 24, 2007 14:49 pm

indirdim ancak açılmıyor...crc hatası,dosya bozuk bilmem ne yazıyor...

Kullanıcı avatarı
lokmanço
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen lokmanço » Pzr Haz 24, 2007 15:16 pm

:hayallah: bakın onu aylar önce bende rüyamda görmüştüm ve gülümseyerek bi yere koşuyordu ve giderkende hoşçakal manasında eliyle selamını verip gitti işte benimde rüyamda gördüğüm buydu .hepimiz nereyse aynı şeyleri görmüşüz şaşılacak şey doğrusu :saskin:

Kullanıcı avatarı
doner-zümrüt
Üst Düzey Üye
Üst Düzey Üye
İletişim:

Mesajgönderen doner-zümrüt » Pzr Haz 24, 2007 20:57 pm

Senin gibi gercek hayatta görenler cok cok sansli ogulcan! Ben 'sadece' rüyamda görebildim... Bu da cok güzel tabii ki. Sagolun arkadaslar, bugüne kadar görmeyenlere de nasip olur insallah!

Yakut, sahi, bu acidan hic bakmamistim, senin yorumun da ilginc!

BM, henüz dinleyemedim. Bence ama senin besten, yakutun dedigi gibi de ilham kaynagin cok cok degerli ve özel! Bence notere git henüz gitmediysen.

Ayni veya benzeyen rüyalari görmek... tesadüf mü yada ne...hayret dogrusu....??!!!

Kullanıcı avatarı
satellite
Profesyonel
Profesyonel

Mesajgönderen satellite » Pzr Haz 24, 2007 21:08 pm

lokmanço yazdı:

:hayallah: bakın onu aylar önce bende rüyamda görmüştüm ve gülümseyerek bi yere koşuyordu ve giderkende hoşçakal manasında eliyle selamını verip gitti işte benimde rüyamda gördüğüm buydu .hepimiz nereyse aynı şeyleri görmüşüz şaşılacak şey doğrusu :saskin:

gülümsemesi orda rahat olduğuna bi işaretmidir aceba arkadaşlar :?: :saskin: inşallah öyledir çünki o herşeyin en iyisine laikti :gozyasi:
Gamzedeyim deva bulmam...

Kullanıcı avatarı
harlemci
İHRAÇ EDİLMİŞTİR

Mesajgönderen harlemci » Pzt Haz 25, 2007 19:24 pm

Bence haberci bir rüya değil, aksine bilinçaltı rüyası, bence rüyalar hakkında yorum yazarken ve örnek verirken biraz daha araştırın, ayrıca her rüyayı anlatmayın. Demek istediğimi anlamak için biraz araştırın lütfen ;)

Kullanıcı avatarı
doner-zümrüt
Üst Düzey Üye
Üst Düzey Üye
İletişim:

Mesajgönderen doner-zümrüt » Pzt Haz 25, 2007 22:15 pm

Bilimsel yönü var rüyalarin onun kadar batil inancta. Kime bu lafin bilmem ama ( sanirim bana degil, olsada fark etmez, kime ne söyleyeceksen direk söyle bari Ömer ) paylasmak istedim, yorum/lar da yaparim :hayallah: :) . Adi üzerinde: yorum. Bende hayra yordum ;)