HANİ BARIŞ MANÇO MÜTEVAZI İDİ?

Tüm BarışSeverler'in kişisel tartışmalara girmeden, kurallara uymak kaydı ile yalnızca Barış Abi'miz hakkında görüşlerini ortaya koyabileceği ve değerlendirmelerini yapabileceği forumumuz.

Moderatörler: barışhayranı, Mod

ogulcan

Mesajgönderen ogulcan » Çrş Nis 18, 2007 14:34 pm

Ömer abi ne dese katılırım çünkü bu siteleri bize sevidren bu sitelerin bu günlere gelmesini sağlayan en büyük kişidir.Yalnız keşke tv ci olmasaydı yorumuna katılmıyorum çünkü ben o kadar severdim ki o programları gece 2 den 3 den önce yatmayan ben o programı sabah kacırmamak için 10 11 de yatardım.

Kullanıcı avatarı
elanur
Profesyonel
Profesyonel

Mesajgönderen elanur » Cum Nis 20, 2007 17:54 pm

harlemci yazdı:O zamanlar Erkin Koray ve Cem Karaca'da iyi müzik yapıyorlardı. Hatta Barış Manço yokken Erkin Koray müzik yapıyordu. TürkiyeDe müzik altyapısı diyince Barış Manço'dan erken Erkin Koray gelir. Bestelerde tabi ki Cem Karaca, Barış nedir diye sorarsanız elbette o da bişeyler yaptı ancak işi dijitale vurunca kaybetti. Sonra birde çocuklara oynadı. Adam olacak çocuk programları yaptı. Keşke hiç tv ye atlayıp zıplamasaydı. Tıpkı Cem Baba gibi nefret edilen ama içten sevilen biri olsaymış.

Belki o zaman hayran kitlesi burda dil çıkaracak kadar mal insanlarla dolmazmış, Biz 25 li yaşlar sizleri daha iyi anlıyoruz. Hele hele amcanız sayılacak kişiler de burda söz söylediği zaman, elpençe olmanız lazım. Burda Zafer abiniz bişey söylemiş , içinizden bazı dangozlar dil çıkarmışlar. Ayıp !!!

7-13 yaş değildir müzik yaşı, çocuk koroları var sizler için yada İSmail Yklar gidin onlara, tamam illada barış diyorsanızda, arkadaşım eşşek,ayı,cacık,işte hendek işte deve bunlar var,
Barış sizin için yazmış :D

bu düşüncelerini çokk daha ii bi dille anlatabilirdinn..hem müzik dinlemenin yaşi mı olur ne alaka bence birz saçmalamişsn..hem ismailmiş weya diğr sanatçıları neden aşalıosn ki anlamadm yani..

Kullanıcı avatarı
levonsio
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesajgönderen levonsio » Cmt Nis 21, 2007 02:31 am

izmir fuarinda su an aklima gelen erol evgin diye bir insan da vardi o yillarda, eger baska birsey kastedilmiyorsa talihsiz bir aciklama olmus bence.
omer beyin yazdiklarida dikkate deger bence, tv programi yapmasa, ayi, musadenizle cocuklar gibi sarkilari yazmasaydi(keske yazmasaydi) su an baris manconun hayran kitlesi bu kadar fazla olmazdi. daha kaliteli bir kesime hitap ediyordu belkide...

Kullanıcı avatarı
Zafer Uyanık
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen Zafer Uyanık » Cmt Nis 21, 2007 14:21 pm

BİR GEREKSİZ YAZININ HEPİMİZ KURBANI OLDUK! BU KONUYLA İLGİLİ CEVAPLARI VERDİM, BUYRUN;

viewtopic.php?t=3915
YAŞAM DENEN UYKUDAN,UYANMASINI BİLEN YAR OLA!!!

Kullanıcı avatarı
fairground
Forum Duayeni
Forum Duayeni

Mesajgönderen fairground » Cmt Nis 21, 2007 17:22 pm

levonsio yazdı:izmir fuarinda su an aklima gelen erol evgin diye bir insan da vardi o yillarda, eger baska birsey kastedilmiyorsa talihsiz bir aciklama olmus bence.
omer beyin yazdiklarida dikkate deger bence, tv programi yapmasa, ayi, musadenizle cocuklar gibi sarkilari yazmasaydi(keske yazmasaydi) su an baris manconun hayran kitlesi bu kadar fazla olmazdi. daha kaliteli bir kesime hitap ediyordu belkide...

"kaliteli kesim" kimler oluyor?.
şu an manço hayranı olup da "kalitesiz kesim" den olanlar kimler?
(örnek olarak) sen hangi kesimdensin (kaliteli/kalitesiz)?
hayran kitlesinin fazla olması olumsuz bir şey mİ?
Tanrı Türkiye'yi, yönetenlerinden korusun!

Kullanıcı avatarı
levonsio
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesajgönderen levonsio » Pzr Nis 22, 2007 04:03 am

bahsettigim kesim kisi veya kisiler degil, baris manco hayraniyim diyen insan toplulugudur.

hayran kitlesinin fazla olmasinin iyi veya kotu olmasi konusunda bir yorumda bulunmamistim, sadece bu kadar fazla olmazdi dedim. cumlenin sonunda virgul olsaydi dediginiz anlamda olacakti sanirim...

Kullanıcı avatarı
fairground
Forum Duayeni
Forum Duayeni

Mesajgönderen fairground » Pzr Nis 22, 2007 22:12 pm

bence yazınızı dikkatle okuyun. verdiğiniz cevap beni tatmin etmedi.

Kullanıcı avatarı
harlemci
İHRAÇ EDİLMİŞTİR

Mesajgönderen harlemci » Sal Nis 24, 2007 17:04 pm

levonsio yazdı:izmir fuarinda su an aklima gelen erol evgin diye bir insan da vardi o yillarda, eger baska birsey kastedilmiyorsa talihsiz bir aciklama olmus bence.

Ben ve diğerleriniz yani buraya kayıtlı yüzler !, sizlere bir sorum olacak, hanginiz Ayı'yı dinlerken, vay be müthiş beeee, süper, allahım şarkı derinden yaraladı. diyor !

yıllardır soruluyor zaten Barış Manço'ya (demekki bana giren çıkan yokmuş) gerek tv lerde gerek röportajlarda niye yaptınız diye, Barış Manço'da kem küm etti, yok öyle yok böyle falan filan işte, bence yapılmamasını belkide o da istemezdi, ama gördü ki, gerçekten Ayı'lar şehirlerde yaşıyor :D Eeee o da yapma gereği duydu.

Ayrıca Türkçesi olmayan "v" yerine "w" kullanan bana cevap yazmasın, lütfen !!!

Ben açıkcası demiyorum, ama dinliyorum yinede, çünkü dediğim gibi Barış Manço zamanında DEve'de yaptı, Cacık'da, ama o zaman da tepkiler aldı, Tam Rock dinliyorduk ki, o da ne Arkadaşım Eşşek çıktı, yine güzel ama şimdi dijital devirde yapınca iyice iş zivanadan çıktı.

Ali YAzar Veli Bozar, Anlıyorsun Değil mi, Dönence > Bunlar tapılacak şarkılar, süperler hiç bir sözüm yok ...

Ama dediğim gibi şurada muhattap olduğum küçük yaştaki arkadaşlar var ya, Arkadaşım Eşşekciler (10 puancılar) işte onlar araştırmıyorlar, hangi biriniz Moda köşkünde Barış Manço'nun evinde 3-4 sene boyunca neredeyse her gün çalıştı ? Yani bişeyler diyorsak mutlaka dayanağımız varda söylüyoruz. Burada konuyu açan arkadaşa da bişey demiyorum. Aslında konu dışında bir çok yere geldik !!!

Şunu da söylemek istiyorum arkadaşlar, tanıyanlar beni iyi bilir, tanımayanlarda eskileri takip etsinler, Ben Barış Manço hayranı bir Türk Evladıyım, bununlada gurur duyuyorum. Yıllar önce, Kurtalan Ekspress ten bir Grup elemanı demişti ki, keşke Barış Manço Ayı,Müsadenizle Çocuklar,Cacık v.b şarkıları yapmasaydı. TAbi o zamanlar bende sizin gibi olurmu ya demiştim, hatta Albüm kalitesinin belki de en doruğundan olan, neredeyse dijital olarak yapılan Mançoloji yi ilk dinlediğimde o tadı aldığımda bundan iyisi Şamda kayısı derken, sonra yine eskiler daha bir ayrı oluyormuş demem tamamen araştırmalarımın bir sebebidir.

Bazılarınız araştırmadan konuşuyor. İşi gücü duygusallık olanlarda var, tamam tamam bende seviyorum. Gönlünüz ferah olsun.

Yanlız demek le olmuyor arkadaşlar, biraz icraat şart, Zafer arkadaşımız bi konu açmış ben orayada yazdım, 1999-2004 Arası Benim yanımda olan barismancomix.com 'a üye yada dışardan bu konuyu okuyan 10binlerce kişiden birisi desin ki, ben Ömer'in yanındaydım, birlikte imza topladık, köşkte toplantılara katıldık v.s., ne oluyor ya 1 kişi söylesin.

Ağzınızda değil, birazda içinizde olsun bu sevgi !!!

Kullanıcı avatarı
Zafer Uyanık
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen Zafer Uyanık » Sal Nis 24, 2007 18:05 pm

Herkesin hataları vardır, kimse dört dörtlük olamaz, zaten öyle bir şey olsa farklılıklar olmazdı! Ayrıca istisnalarda kaideyi bozmaz! Barış Manço'da nihayetinde insan. Sende tam düşünmeden konuşuyorsun. Ayı dediğin parça Türkiye'nin ilk hi-pop alt yapılı parçası bunu görmen gerekir. 1991 yılında buna hangi baba sanatçı cesaret edebilirdi. Ayrıca ayı parçası söz iytibariyle Türkiye'nin çok büyük bir gerçeği; siyasete girmemek için daha fazla söylemeyim anlayın! (Mercedes kullanan bağrı açık altın kolyeli kıllı insan görünümlü yayratıklar içindi bu parça) Müsadenizle şarkısına bir şey diyemem sadece o zamanki genç popçularla hoş bir anı oldu. Ama CACIK parçasına laf söyletmem, o parçanın müzikal alt yapısı çok sağlamdır.

Erkin Barış'tan önce konser vermiştir çünkü Erkin lisedeyken Barış ortaokuldaydı! Ama müziğe veya rock'a kim önce başlamıştır diyemezsin, bunlar iki ucu açık konular. Yazımın o bölümünü bir daha okumanı öneririm çünkü okusaydın hala Erkin önce demezdin.

Barış Manço için yaptıklarını söylüyorsun. Bende sana Allah razı olsun diyorum, ama bu biraz imkan meselesi. Ben 1993 - 1996 arası Kadıköy Göztepe'de oturduğum için sık sık Moda'ya Bahariye'ye gitme imkanım oluyordu ama artık 5 yıldır İzmir'deyim. Orada olmak gibi olmaz. Ayrıca şunu söylemeliyim, Barış Manço'nun birinci derce yakınları ne yapıyor ki? Ben Barış Manço'nun konser veya daha önce yayınlanmamış şarkı DVD-CD'lerini beklerken çocuklara Manço tişörtü giydirilmiş zaman olarak yanlış bir projeyle karşılaşıyorum. VE ÇOK ÜZÜLEREK SÖYLÜYORUM; BU ŞEKİLDE BARIŞ MANÇO PROJELERİ MİLLETİN DALGASI HALİNE GELİYOR. BİRİLERİ ÖYLE ÖNEMLİ ÇALIŞMALAR YAPMALILARKİ BİZ AĞZIMIZI AÇAMAMALIYIZ. AMA NERDE... BİR GRUP GENCİZ VE İNTERNETTE HERKES SAĞOLSUN BİŞEYLER YAPMAYA ÇALIŞIYORUZ. AMA YETKİLER BİZDE DEĞİL Kİ... İŞİN BAŞINDA OLANLAR BAZI ŞEYLERİ YAPIP BİZİ KANALİZE ETMESİ GEREK. BARIŞ MANÇO RAHMETLİ OLALI 8 YIL KOSKACA 8 YIL OLDU VE YAPILAN TEK ÖNEMLİ ÇALIŞMA 2001 YILINDA Kİ SONY/COLUMBIA ETİKETLİ NICK THE CHOPPER ALBÜMÜ! BAŞKA BİR DAMLA KAYITA DEĞER BİR ÇALIŞMA OLMADI... NEYSE BARIŞ MANÇO'YU İÇİMDE YAŞATMAYA DEVAM EDECEĞİM BAŞKA YAPACAĞIM BİR ŞEY YOK!

ogulcan

Mesajgönderen ogulcan » Sal Nis 24, 2007 18:12 pm

v yerine w yazanlar bana cevap wermesin lafı bana mı geldi ömer bey bu kötü alışkanlığımın olmasına bende üzülüyorum ama istemeden oluyo gercekten yorumlarınız için ikinize de teşekkürler

Kullanıcı avatarı
harlemci
İHRAÇ EDİLMİŞTİR

Mesajgönderen harlemci » Sal Nis 24, 2007 18:18 pm

ogulcan yazdı:v yerine w yazanlar bana cevap wermesin lafı bana mı geldi ömer bey bu kötü alışkanlığımın olmasına bende üzülüyorum ama istemeden oluyo gercekten yorumlarınız için ikinize de teşekkürler

yok arkadaşım aralarda birisiydi, saçmalama filan yazmış, neyse bu konunun sonu yok, bari ortak bişeyler yapalım.

Ben belgesel düşünüyorum ama henüz düşünme aşamasındayım. bana istanbul kadıköy bölgesinde olanlar ulaşırlarsa sanırım birebir fikir alışverişi yapılabilir.

Kullanıcı avatarı
fairground
Forum Duayeni
Forum Duayeni

Mesajgönderen fairground » Çrş Nis 25, 2007 12:08 pm

arkadaşım eşşek, cacık, ayı, deve ....
bunların sözlerine kimsenin söylecek lafı olmamalı..
ama 24 ayardan sonraki soundları ben de beğenmiyorum.

Kullanıcı avatarı
harlemci
İHRAÇ EDİLMİŞTİR

Mesajgönderen harlemci » Çrş Nis 25, 2007 12:16 pm

fairground yazdı:arkadaşım eşşek, cacık, ayı, deve ....
bunların sözlerine kimsenin söylecek lafı olmamalı..
ama 24 ayardan sonraki soundları ben de beğenmiyorum.

Tamam ortak noktayı bulalım o zaman, Ben diyorum ki, hele ki 90'larda Barış Manço tekeli sona erince ( yani yeni şarkılcılar trt ye girince Yonca,Burak Kut v.s) sanıyorum gelen tehlikeyi gören Barış Manço önce tv programları yaptı, sonra da Tv programlarından vakit kalmadığı için albümlerde artık eskisi gibi iyi çıkmamaya başladı. Ben bunun olabileceğini söylemek istedim.

Kötü şarkısı yok demedim, ama sanki bazı şarkılar aceleye gelmiş. Hani o 45lik ler tadında olamamış, keşke öyle olsaydı. Şimdi bunları tartışmazdık. Yani günlerce kulağımdan volkmenden Barış'ı eksik etmezdim. O dönencelerin tadı hiç bir zaman gelmeyecek. Allahım Güç Ver bana, Al beni,Gel ... tabi bunlarda güzel ama Ayı,Cacık,Domates Biber Patlıcan > bunlar o eskiler kadar tatlı olamadı kanımca, tabi bunda bazılarınız inanmak istemiyo ama sanırım 90 lara doğru müzik kalitesinde epey bi düşüş yaşıyor Manço, söz ve müzik bakımından epey bir boşluğa giriyor. Bu bocalamadada tabi bu şarkıların çıkması çok doğaldır.

Kullanıcı avatarı
fairground
Forum Duayeni
Forum Duayeni

Mesajgönderen fairground » Çrş Nis 25, 2007 12:27 pm

katılmıyorum müzik kalitesi düşseydi, rüyayı, 40. yılı besteleyebilir miydi.
ayrıca olgunlaştıkça sözlerindeki mana da arttı. (benden öte benden ziyade)

katıldığım nokta 90 lardan sonra soundunu değiştirmesi maalesef.

ayrıca tv ye atılması kendi misyonu ile ilgili bir olay,kimseden çekindiğinden değil (tabi bence).

Kullanıcı avatarı
harlemci
İHRAÇ EDİLMİŞTİR

Mesajgönderen harlemci » Çrş Nis 25, 2007 12:30 pm

fairground yazdı:katılmıyorum müzik kalitesi düşseydi, rüyayı, 40. yılı besteleyebilir miydi.
ayrıca olgunlaştıkça sözlerindeki mana da arttı. (benden öte benden ziyade)

katıldığım nokta 90 lardan sonra soundunu değiştirmesi maalesef.

ayrıca tv ye atılması kendi misyonu ile ilgili bir olay,kimseden çekindiğinden değil (tabi bence).

İyi düşünüyon, hoş düşünüyonda, boş düşünüyosun. Dağlar dağlar 17. plaktı öyle değil mi, Bolu dağlarını dinledin mi ? O parça belki 20 parçaya ilham olmuştur. dostum bak al eline bi müzik beste yapan Pc, geç başına, uydur uydur söyle, eminim seninde bir besten olacaktır. Tabi Rüya yada 40. yıl olmaz ama ön yargılarınızı yıkamıyorsunuz.

Konu kapandı tarafımdan, dahada cevap yazmıyorum. Bu konuya tabi ;)

Kullanıcı avatarı
fairground
Forum Duayeni
Forum Duayeni

Mesajgönderen fairground » Çrş Nis 25, 2007 12:33 pm

hiç bir zaman 2023 lerle, çoban yıldızıyla, binboğanın kızyla, ne ola yar olayla, son 4-5 albümdeki parçaları yan yana koymam.
bu albümlerden ben de memnun değilim ama soundundan memnun değilim. bunu manço da söyledi zaten.

Kullanıcı avatarı
Zafer Uyanık
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen Zafer Uyanık » Çrş Nis 25, 2007 19:40 pm

Ömer bence biraz değil fazlaca acımasız eleştiri yapmaya başladın. Tamam ayı ve müsadenizle çocuklar şarkılarına bir şey demiyorum, kendi görüşündür. Ancak DOMATES BİBER PATLICAN'a nasıl laf atabilirisin??? Sadece sözlerini beğenmiyorsun sanırım, o zaman parçanın müzikal soundunun hakkını ver o zaman! Bu parça Türkiye'de ilklerin adamı olan Barış Manço'nun yaptığı ilk regee ve afro amerikan tarzı parçadır, yani Türkiye için bir ilktir. Afrika konserlerinde zenciler Domates biber parlıcanla coşmuşlar bu parçada kendi kültürlerinde bişeyler bulmuşlardır normal olarak! (tabiki müzikal açıdan)

Kullanıcı avatarı
EDDA_esra
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen EDDA_esra » Prş Nis 26, 2007 18:24 pm

harlemci arkadaşım, bu sözlerinde ne demek istedin açıklar mısın???
(7-13 yaş değildir müzik yaşı, çocuk koroları var sizler için yada İSmail Yklar gidin onlara, tamam illada barış diyorsanızda, arkadaşım eşşek,ayı,cacık,işte hendek işte deve bunlar var,
Barış sizin için yazmış)

Kullanıcı avatarı
barışhayranı
Moderator
Moderator

Mesajgönderen barışhayranı » Pzt Nis 30, 2007 18:38 pm

Bu gereksiz olay aldı başını gidiyor.
[center]Sadece BARIŞ Olsun...[/center]
LÜTFEN SİZDE BİR MAİL YOLLAYIN!
BU İŞİ BAŞARABİLİRİZ:
viewtopic.php?t=1246

Kullanıcı avatarı
harlemci
İHRAÇ EDİLMİŞTİR

Mesajgönderen harlemci » Pzt Nis 30, 2007 23:14 pm

Zafer Uyanık yazdı:Ömer bence biraz değil fazlaca acımasız eleştiri yapmaya başladın. Tamam ayı ve müsadenizle çocuklar şarkılarına bir şey demiyorum, kendi görüşündür. Ancak DOMATES BİBER PATLICAN'a nasıl laf atabilirisin??? Sadece sözlerini beğenmiyorsun sanırım, o zaman parçanın müzikal soundunun hakkını ver o zaman! Bu parça Türkiye'de ilklerin adamı olan Barış Manço'nun yaptığı ilk regee ve afro amerikan tarzı parçadır, yani Türkiye için bir ilktir. Afrika konserlerinde zenciler Domates biber parlıcanla coşmuşlar bu parçada kendi kültürlerinde bişeyler bulmuşlardır normal olarak! (tabiki müzikal açıdan)

+100 :alkis:

Kullanıcı avatarı
EDDA_esra
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen EDDA_esra » Cum May 04, 2007 19:25 pm

barışhayranı yazdı:Bu gereksiz olay aldı başını gidiyor.

TARTIŞALIM Kİ NEYİN DOĞRU NEYİN YANLIŞ OLDUĞUNU ANLATALIM YA DA ANLAYALIM...bazılarımız ben merkezci olup hep ben haklıyım demesin yada demeyelim, biraz geniş düşünelim...dikkate alalım birbirimizin sözlerini...

Kullanıcı avatarı
manco halil
Profesyonel
Profesyonel

SF

Mesajgönderen manco halil » Çrş May 16, 2007 13:48 pm

MERHABA SEVGILI BARIS ARKADASLARIM..ÖNCE SUNU SÖLEYIM BARIS ABI YINE ÇOK MÜTAVAZİ OLMUŞ ASLINDA MÜZÜĞİ MÜZİK GIBI ANLAYAN TEK BIRISI VAR ODA BARIŞ MANÇOYDU O YINE MÜTAVAZİ OLARAK ZEKI MÜREN ABIMIZI ÖRNEK VERMİŞTIR .NEYSE ASIL MESELA SİMDİ BARIS ABI ÖNCE BU LAFI NE ZAMAN SÖYLEDINI BILIYORMUSUNUZ . İZMİR KONSERINDE SÖLEDI BU SÖZÜ ..SÖYLEMESININDE NEDENI ISE GAZINOLARDA O DÖNEM MÜZİK YAPIYORZ DIYIPDE HİÇ BIRSEY YAPAMAYAN DENK SIZLERE IDI SEVGI VE BARIŞ LA KALIN..BİRDE MÜZİĞİN YAŞI FILAN YOKTUR..DİLİ VE KÜLTÜRÜDE..
halil

ogulcan

Mesajgönderen ogulcan » Cum May 18, 2007 16:14 pm

harlemci yazdı:
ogulcan yazdı:v yerine w yazanlar bana cevap wermesin lafı bana mı geldi ömer bey bu kötü alışkanlığımın olmasına bende üzülüyorum ama istemeden oluyo gercekten yorumlarınız için ikinize de teşekkürler

yok arkadaşım aralarda birisiydi, saçmalama filan yazmış, neyse bu konunun sonu yok, bari ortak bişeyler yapalım.

Ben belgesel düşünüyorum ama henüz düşünme aşamasındayım. bana istanbul kadıköy bölgesinde olanlar ulaşırlarsa sanırım birebir fikir alışverişi yapılabilir.

Ömer bey ben şu an gebzedeyim ama öss den sonra yazın kadıköydeki evime geçecem sizle belgesel hakkında muhattab olabilirim [email protected] msnim sende vardı galiba

Kullanıcı avatarı
sakızhanım
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen sakızhanım » Sal May 22, 2007 10:42 am

bazı konularda tevazu gösterilmesine karşıyım ağzına sağlık Barış Abi!!!

sen dünyayı gez kendini ve ülkeni tanıt,Japonya'yı kendine hayran bırak,
ülkende sanatçıdan öte halk ozanı ol,adeta bir felsefe adamıymış gibi şarkılar yaz,bestele,
büyük adamların cazibesinden kaynaklanan bir solcular bir sağcılar sahiplensin..

sonrada Zeki Müren'le aynı cümlede ismin geçsin.yok efendim yağma yok.

Barış bir tane dünyada da Türkiye'de de.. :cinnet:

Kullanıcı avatarı
34BM777
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye
İletişim:

Mesajgönderen 34BM777 » Çrş May 23, 2007 23:11 pm

sakızhanım yazdı:bazı konularda tevazu gösterilmesine karşıyım ağzına sağlık Barış Abi!!!

sen dünyayı gez kendini ve ülkeni tanıt,Japonya'yı kendine hayran bırak,
ülkende sanatçıdan öte halk ozanı ol,adeta bir felsefe adamıymış gibi şarkılar yaz,bestele,
büyük adamların cazibesinden kaynaklanan bir solcular bir sağcılar sahiplensin..

sonrada Zeki Müren'le aynı cümlede ismin geçsin.yok efendim yağma yok.

Barış bir tane dünyada da Türkiye'de de.. :cinnet:
:saskin: niye hala zeki müren .le.barış mancoyu kıyaslıyorsunuz zeki müren le adı geçmesi kötümü bence hiç kötü degil ZEKİ MÜREN türkiyenın SANAT GÜNEŞİ ve BARIŞ MANÇO türkiyein bir OZANI :saskin: